Մայլի Սայրուսը ճանաչվել է ամենասեքսուալ բուսակեր
Կենդանիների իրավունքների պաշտպանության կազամկերպությունը՝ PETA-ն, ընտրել է ամենասեքսուալ հայտնի բուսակերին։ 2015 թվականին այդ տիտղոսին արժանացել է Մայլի Սայրուսը։
Առաջին տեղի համար պայքարում երգչուհին շրջանցել է Արիանա Գրանդեին և Էլի Գոլդինգին։
Միայն բույսերով սնվելու Մայլիի որոշման մասին հայտնի դարձավ մի քանի ամիս առաջ․ երգչուհին Instagram-ի իր էջում տեղադրեց բանջարեղեններով լի ափսե՝ երկրպագուներին կոչ անելով հետևել իր օրինակին։ Բացի այդ Paper Magazine-ին տված իր վերջին հարցազրույցի ընթացքում Սայրուսը հայտարարեց, որ լիովին համաձայն է բուսակերության փիլիսոփայության հետ և հարգում է կենդանիների իրավունքները։
Նախորդ տարիներին ամենասեքսուալ բուսակերի տիտղոս շնորհվել է Ջարեդ Լետոյին, էլեն Փայջին, Նաթալի Փորթմանին, Ջեսիկա Չեսթեյնին, Օլիվիա Ուայդլիին և այլ աստղերի։

Майли Сайрус стала самой сексуальной вегетарианкой
Организация по защите прав животных PETA выбрала самую сексуальную знаменитость-вегетарианку. В 2015 году этот титул достался Майли Сайрус.
В борьбе за первое место в рейтинге певица обошла Ариану Гранде, Элли Голдинг и Принца.
Об переходе Майли на вегетарианский тип питания стало известно несколько месяцев назад - певица выложила снимок овощного блюда в Instagram, призвав поклонников последовать ее примеру. Кроме того, в недавнем интервью для Paper Magazine Сайрус сообщила, что полностью разделяет философию вегетарианства и уважает права животных.
В предыдущие годы звание "самого сексуального" вегетарианца присуждалось Джареду Лето, Эллен Пейдж, Натали Портман, Джессике Честейн, Оливии Уайлди другим звездам.