Ո՞ր տարիքում են մարդիկ առավել հաճույք ստանում սեքսից. սոցիոլոգներ
Ամերիկացի սոցիոլոգները պարզել են, որ մարդիկ սեքսից առավելագույն հաճույք սկսում են ստանալ 30 տարեկանից սկսած, գրում է New York Daily News-ը:
Փորձագետների խոսքերով` հանրության կարծիքի մեջ արմատավորվել է այն կարծիքը, թե, իբր, ամենալավ ինտիմ հարաբերությունները մարդուն սպասում են 18 տարեկանում:
Անցկացված հարցման արդյունքների ուսումնասիրությունը ցույց է տվել հակառակը. մարդը սեքսը սկսում է հասկանալ տարիքն առնելուն զուգընթաց և առավել հաճույք ստանում է հասուն տարիքում: Այսպես, ըստ հետազոտության տվյալների` առավելագույն սեքսուալ հաճույք կանայք ստանում են 26, տղամարդիկ` 32 տարեկանում:
Սոցիոկոգների ասածը հաստատել են նաև ամերիկացի բժիկները, նշելով, որ այդ հարաբերություններում գլխավորը սոցիալ-հոգեբանական կողմն է, և ոչ թե` ֆիզիկականը: Այսպես` Columbia University Medical Center-ի մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի պրոֆեսոր Հիլդա Հաթչրսոնը նշել է. «18 տարեկանում էրեկցիա կարող է առաջացնել անգամ ոժգին քամին, սակայն սոցիալ-հոգեբանական գործոններն առավել կարևոր են: Եթե ձեզ հարկավոր է որակյալ սեք, ապա 35-45 տարիքը`  ճիշտ ժամանակն է»:
Հետազոտողներն ընդգծել են նաև, որ «որակյալ սեր» հասկացության տակ մարդիկ ներառում են անձնական ինտիմ հարաբերությունները, սակայն, նրանց խոսքերով, դա մոլորություն է:
Մեկ այլ փորձով ապացուցվել է, որ կանայք ավելի հաճախ սեքսով cանկանում են զբաղվել 24, իսկ տղամարդիկ` 27 տարեկանում:

В каком возрасте люди испытывают наибольшее удовольствие от секса: социологи
Американские социологи выяснили, что наибольшее наслаждение от секса люди начинают получать лишь к 30-ти годам, пишет New York Daily News.
По словам экспертов, в общественном мнении прочно укоренилось представление о том, будто лучшие интимные отношения человека ожидают лишь в 18 лет.
Результаты проведенного исследователями опроса показали обратное: секс человек начинает понимать лишь с возрастом, и получает наибольшее удовольствие в зрелости.
Так, согласно данным исследования, максимальное сексуальное наслаждения женщины испытывают в 26 лет, мужчины - в 32 года.
Социологов поддержали и американские врачи, отметив, что в таких отношениях главный аспект – социально-психический, а не физический.
Так, профессор акушерства и гинекологии из Columbia University Medical Center  Хильда Хатчерсон заявила: "В 18 лет эрекцию может вызвать даже порыв ветра, но социально-психическая функция гораздо важнее. Если вам нужен отличный секс, то как раз в 35-45 лет - самое время".
Также исследователи подчеркнули, что люди вкладывают в понятие "лучший секс" – частые интимные отношения, однако, по их словам, это заблуждение.
В ходе другого эксперимента было доказано, что часто заниматься сексом женщины хотят в возрасте 24 лет, а мужчины - в 27.