Կնոջ թանկարժեք հագուստը վկայում է նրա` զուգընկերոջը նվիրվածության մասին
Երբ կանայք գնում են թանկարժեք պայուսակներ կամ նմանատիպ այլ բարձրակարգ իրեր, Մինեսոթի համալսարանի գիտնականների խոսքով, նրանք այդ կերպ փորձում են հեռացնել հակառակորդներին ու պահպանել հարաբերությունները տղամարդու հետ:
Մասնագետները մի շարք փորձեր են անցկացրել, որոնց ժամանակ խնդրել են կանանց պատկերացնել, թե ինչպես են նրանց զուգընկերները խնջույքի ժամանակ այլ կանանց սիրահետում:
Դրանից հետո գնահատվում էր կանանց ձգտումը ձեռք բերել թանկարժեք իրեր, որը դիտարվում էր տղամարդու հետ հարաբերությունները պահպանելու ցանկության տեսանկյունից, գրում է US News-ը: Արդյունքում հիմնական խմբի կանայք պատկերում էին բարձրակարգ ապրանքանիշերի պայուսակներ, կոշիկներ, շապիկներ ու ավտոմեքենաներ եւ կրկնակի անգամ ավելի մեծ, քան ստոգվող խմբի կանայք, հաղորդում է MedDaily.ru-ն:
Մասնակիցները նաեւ խոստովանել են, որ իրենք չէին սիրահետի տղամարդկանց, որոնց կանայք թանկարժեք հագուստ են կրում: Նրանց կարծիքով կնոջ արտաքին տեսքը վկայում է նրա` տղամարդուն նվիրվածության մասին: Իմաստն այն է, որ, ի տարբերություն տղամարդկանց, կանայք, առաջին հերթին, թանկարժեք հագուստներ կրում են իրենց սեռի ներկայացուցիչների համար:

Дорогая одежда у женщины говорит о верности ее партнера
Когда женщины покупают дорогие сумки и прочие вещи класса люкс, они таким образом пытаются, по словам ученых Университета Миннесоты, отвадить конкуренток и сохранить отношения с мужчиной.
Специалисты провели серию экспериментов, в которых попросили женщин представить, как их партнеры флиртуют с другой женщиной на вечеринке.
После этого оценивалась тяга женщин к дорогим вещам, проявлявшаяся именно с точки зрения желания сохранить отношения, пишет US News. В итоге женщины из основной группы рисовали логотипы люксовых марок на сумках, обуви, футболках и автомобилях в два раза большего размера, чем женщины из контрольной группы, передает MedDaily.ru.
Также участницы признались, что они не стали бы флиртовать с мужчиной, чья партнерша одета дорого. По их мнению, внешний вид женщины говорит о преданности ее мужчины. Смысл в том, что, в отличие от мужчин, женщины, в первую очередь, надевают дорогие вещи для представительниц своего пола.