Այս 5 սովորություններն օր օրի ծերացնում են Ձեր մաշկը․ չափից շատ դեմքի մաքրում, սուրճի չարաշահում, ֆիզիկական ակտիվության բացակայություն, աչքերի սխալ խնամք, տոնային կրեմի սխալ տարածում։
02-12-2022 07:57
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն պաշտոնական կարգավիճակ է տվել ժամանակակից պարին։ Ժամանակակից պարը ներառվել է Համաշխարհային ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկում։ Խոսքը հիփ հոփի կամ բրեյք դանսի մասին չէ։ Ժամանակակից պարը, որը հավակնում է ներառվել մշակութային ժառանգության ցանկում, նախորդ դարի 20-ականներին առաջացած ոճ է, որը դարձլ է հոգու եւ մարմնի ազատագրման մարմնացում։
02-12-2022 05:13
Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին ներկայացրել են իրենց կյանքի մասին պատմող սերիալի թրեյլերը՝ Քեյթ Միդլթոնի և արքայազն Ուիլյամի ամերիկյան շրջագայության մեկնարկի օրը։ Սերիալի պրեմիերան կկայանա դեկտեմբերին։
02-12-2022 02:16
Chaos 69 հրատարակությունը ներկայացրել է նոր՝ յոթերորդ համարը Իրինա Շեյքի, Բելլա Հադիդի, Էշլի Գրեհեմի և այլ մոդելների պաստառներով։ Թողարկումը նվիրված է Chanel ապրանքանիշին, ներառյալ Chanel No 5 լեգենդար բույրը: Բոլոր մոդելները կեցվածք են ընդունել ֆրանսիական ապրանքանիշի հանդերձանքով:
01-12-2022 10:48
Նորաձևության սպառողների վարքագծի վերլուծության Lyst հարթակը նշել է 2022 թվականի հագուստի ամենահայտնի ապրանքանիշը։ Հետազոտության համաձայն՝ առաջատար դիրքը զբաղեցրել է իտալական Miu Miu ապրանքանիշը, որը պատկանում է Prada-ին։
01-12-2022 10:19
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ֆրանսիական բագետը ոչ նյութական ժառանգության ցանկում գրանցելու մասին Ֆրանսիայի հայտի վերաբերյալ դրական որոշում է ընդունել։ Նրա մրցակցների թվում են եղել Փարիզի ցինկե տանիքները եւ Արբուայի գինիների փառատոնը, բայց ի վերջո նախապատվությունը տրվել է երկրի խոհարարական խորհրդանիշին, որը ասոցացվում է ֆրանսիական կենսակերպի հետ, ինչպես մեկ գավաթ գինին կամ զոլավոր մատրոսկան։
01-12-2022 08:42
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ավարտել են իրենց ամուսնալուծության գործընթացը։ Նախկին ամուսիններին հաջողվել է նախնական համաձայնության գալ գույքի բաժանման և երեխաների խնամակալության վերաբերյալ։ Քարդաշյանն ամսական 200.000 դոլար կստանա Ուեսթից երեխաներին աջակցության համար։ Բացի այդ, նա իր վրա կվերցնի բժշկական օգնության, կրթության և երեխաների անվտանգության ծախսերի կեսը։
01-12-2022 07:37
Հեյլի Բիբերը դարձել է ամերիկյան Forbes-ի նոր «30 under 30» ցուցակի հերոսուհիներից մեկը, որն ավանդաբար ներառում է երիտասարդ և հաջողակ ներկայացուցիչներ տարբեր ոլորտներից՝ գիտությունից մինչև շոու բիզնես (բոլոր հերոսները 30 տարեկանից բարձր չեն): Չնայած 26-ամյա Հեյլին երկար ժամանակ հաջողակ մոդել է, առաջին անգամ է նա հայտնվել Forbes-ի այս վարկանիշում իր բիզնեսի շնորհիվ. այս տարի Բիբերը թողարկել է գեղեցկության իր Rhode ապրանքանիշը:
01-12-2022 03:22
Ավստրիայում առաջարկել են քրեորեն հետապնդել տղամարդկանց՝ առանց ստացողի թույլտվության սեռական օրգանի լուսանկար ուղարկելու համար։ Օրենսդրական նախաձեռնությանն աջակցել է АНП կուսակցության անդամ եւ երիտասարդության հարցերով քարտուղար Կլաուդիա Փլաքոլմը։ Նա իր որոշումը հիմնավորել է նրանով, որ պատիժը պետք է տարածվի համացանցում իրականացվող հանցանքների վրա։
30-11-2022 09:53
Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի վերջին տուրի Գերմանիա - Կոստա Ռիկա հանդիպման գլխավոր մրցավար է նշանակվել ֆրանսուհի Ստեֆանի Ֆրապարը։ Ֆուտբոլի տղամարդկանց աշխարհի առաջնության պատմության մեջ նա կլինի առաջին կին գլխավոր մրցավարը։
30-11-2022 09:49
Հոգեբանները պարզել են, որ գործընկերների հետ աշխատավայրում ուրախանալն ու «հիմարություններ անելն» օգտակար է առողջության համար։ Դրական հույզերը թույլ են տալիս աշխատակիցներին ավելի արդյունավետ կառավարել իրենց ռեսուրսները: Սա թույլ է տալիս պահպանել աշխատանքի լավ տեմպը մինչեւ աշխատանքային օրվա ավարտը:
30-11-2022 08:57
Ռեժիսոր Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմն ընդգրկվել է Իտալիայի SALERNO միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական մրցութային ծրագրում: Ֆիլմի ցուցադրությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 1-ին։ Այն պատմում է Հայոց ցեղասպանությունից հրաշքով ողջ մնացած և Միացյալ Նահանգներ գաղթած հայ երիտասարդի՝ Չարլիի մասին:
30-11-2022 05:14
Կոլումբացի երգչուհի Շակիրան ավելի հաճախ է հայտնվում դատարանների դահլիճներում, քան կարմիր գորգի վրա։ Նախօրեին Շակիրան հարկային խարդախության գործի շրջանակներում Իսպանիայի գանձարանին մեղադրել է ոտնձգությունների մեջ։
30-11-2022 02:09
Հեյլի Բիբերը հերքել է հղիության մասին լուրերը: «Ես խնձորի չափ ձվարանների կիստա ունեմ»,-անկեղծացել է Ջասթին Բիբերի կինը։
29-11-2022 10:40
Թագուհի-կոնսորտ Կամիլա Փարքեր-Բոուլզը խախտել է դարավոր ավանդույթը՝ հրաժարվելով Բուքինգհեմյան պալատի սպասուհիներից: 75-ամյա Կամիլա Փարքեր-Բոուլզը հաստատել է իր ստորադաս թագուհու կարգավիճակը՝ հրաժարվելով սպասարկող տիկնանցից: Փոխարենը Չարլզ III թագավորի կինը կունենա վեց օգնական ուղեկիցներ՝ այսպես կոչված «թագուհու համախոհներ»։
29-11-2022 10:26
Երեխաները նյարդային համակարգի աշխատանքի շնորհիվ մի քանի անգամ ավելի արագ են սովորում, քան մեծերը։ Գիտնականները պարզել են, որ երեխաների ուղեղում ուսուցման ընթացքում արագորեն արտազատվում է գամմա-ամինաբուտիրաթթու (GABA)՝ օրգանական միացություն, որը հանդես է գալիս որպես կենտրոնական նյարդային համակարգի ամենակարևոր նեյրոհաղորդիչ, որն ամրացնում է նոր սովորած նյութը։
29-11-2022 10:21
Լեհ Կարոլինա Չայկովսկան գրեթե 2 մետր երկարությամբ մազեր է աճեցրել: Ինովրոցլավայի 30-ամյա բնակչուհին մազերը սկսել է երկարացնել մանկությունից, սակայն պատանեկան շրջանում որոշել է 30 սանտիմետրով կտրել դրանք։ Հարազատները շատ են տխրել այդ արարքից եւ այդ ժամանակվանից նա վարսավիրանոց է գնում միայն ծայրերը հավասարեցնելու համար։
29-11-2022 10:18
ԱՄՆ-ում տեղի 55-ամյա բնակչին, որը պահակ էր աշխատում, ցմահ ազատազրկման են դատապարտել՝ իր 25-ամյա սիրուհու եւ երեքամյա որդու սպանության համար: Ամերիկացին անտառում գնդակահարել է սիրուհուն եւ երեք տարեկան որդուն, որպեսզի ալիմենտ չվճարի:
29-11-2022 07:29
Իտալացի գիտնականների նոր հետազոտությունը բացահայտել է կապը գաջեթների երկարատև օգտագործման, ցածր ինքնագնահատականի և ճանաչողական անկման միջև: Արդյունքները ցույց են տվել, որ սմարթֆոններից կախվածության ավելի բարձր մակարդակ ունեցողների հիշողությունն ավելի վատ է աշխատում, նրանք զիջում են  շարժողական ակտիվությունը ճնշելու և վարքագծային արգելակման ունակությամբ, իսկ վախի և հետաձգման սանդղակի արդյունքները, ընդհակառակը, ավելի բարձր են։
28-11-2022 11:18
Ջենիֆեր Լոպեսը հայտարարել է իր նոր ալբոմի առաջիկա թողարկման մասին, որը առաջինն է վերջին ինը տարիների ընթացքում։ Սկավառակը կոչվում էր This Is Me… Now, աստղի մեկ այլ ալբոմի՝ This Is Me… Then-ի, անալոգիայով՝ թողարկված 20 տարի առաջ:

Одной строкой 26-10-2022 09:09 Психиатры раскрыли причины, по которым мужчины предпочитают более молодых женщин. Это можно объяснить стремлением мужчин доминировать. В природе самец выбирает самку, возраст которой оптимален для размножения. Кроме того, мужчин привлекает возможность устанавливать свои правила в отношениях с молодой девушкой из-за ее неопытности.
26-10-2022 09:03 Психологи из Университета Вермонта обнаружили, что у детей, играющих в видеоигры, повышается мозговая активность. Дети, которые играют в видеоигры, лучше справляются с задачами, их мозг проявляет большую активность в областях, связанных с вниманием и памятью.
26-10-2022 07:43 На актрису Анну Большову, которая насмерть сбила женщину в Калужской области, завели уголовное дело за нарушение правил дорожной безопасности, повлекшее по неосторожности смерть человека. Ей грозит до пяти лет лишения свободы.
26-10-2022 05:17 С внезапным наступлением холодов многие из нас невольно становятся «барометрами»- лучше любого прогноза погоды вы можете предсказать дождь и снег, когда ваши кости и ноги начинают болеть. Ортопеды отмечают, что осенью учащаются боли в тазобедренных, коленных и голеностопных суставах.
26-10-2022 02:39 Поможет при мигрени, обуздает тягу к сладкому и подарит заряд бодрости с утра — все это про экзотическое растение гуарана.
25-10-2022 09:55 Богатейшая женщина России по версии Forbes, основательница компании Wildberries Татьяна Бакальчук вкладывает все заработанные деньги в бизнес. «Все яйца складываем в одну корзину», — поделилась она. Бакальчук призналась, что в ее гардеробе нет вещей люксовых брендов и норковых шуб. Ее состояние оценивают в два миллиарда долларов.
25-10-2022 09:39 Привычка ругаться матом активирует центры удовлетворения в мозгу и может помочь преодолеть стресс. По мнению психологов, ругань не всегда является признаком низкого интеллекта или отсутствия самоконтроля. Иногда ругань может иметь психотерапевтический эффект, особенно если человек находится в состоянии стресса.
25-10-2022 09:27 Американка выжила, ударив по носу черного медведя, когда животное напало на нее. Медведь напал на женщину сзади и повалил ее на землю. Женщина просто развернулась и ударила животное по носу. Сообщается, что медведь был «шокирован» после удара, а затем убежал. Американку госпитализировали с травмами, не угрожающими жизни.
25-10-2022 03:44 Американские ученые выяснили, что недостаток регулярного сна приводит к серьезным нарушениям на молекулярном уровне: изменяется структура иммунных клеток. Это способствует развитию воспалительных процессов и, в конечном счете, преждевременному старению.
25-10-2022 02:51 Источники говорят, что отношения некогда идеальной пары — Жизель Бундхен и Тома Брэди — ухудшаются на фоне предстоящего развода. Таблоид PageSix разузнал, что модель наняла самого лучшего адвоката по бракоразводным процессам во Флориде Тома Сассера, управляющего партнера юридической фирмы Sasser, Cestero & Roy.
24-10-2022 09:52 Сладкая пища и растительное масло не лучшим образом сказываются на внешности человека, утверждают диетологи. Здоровью волос вредят все те продукты, которые нарушают питание тканей и вызывают воспаление. Наиболее вредны сладости, маргарин, растительное масло, колбасы, сосиски, соленые продукты.
24-10-2022 09:45 В преддверии конкурса «Детское Евровидение 2022», который пройдет в Армении, победительница «Детского Евровидения 2021» Малена представила свою версию популярного в 1980-х годах европейского хита «Cherry Cherry Lady».
24-10-2022 09:43 Украинская певица Ани Лорак впервые с 24 февраля выложила песню на русском языке. Она также опубликовала клип к треку. «Творчество всегда спасало меня в самые сложные периоды жизни. Сегодня я дарю вам песню «Лабиринт». Верю, что настоящая любовь пройдет все жизненные испытания», — подписала артистка.
24-10-2022 06:04 Поп-дива Мадонна в своем инстаграме заявила, что современные звезды, чья популярность во многом основана на эксплуатации сексуального образа, должны быть благодарны ей за то, что она в свое время повлияла на раскрепощение и эмансипацию женщин.
24-10-2022 05:00 Армянская спортсменка Ани Овсепян одержала победу со счетом 4:1 над представительницей Ирландии Кристиной Десмонд в финале чемпионата Европы по боксу в весовой категории до 70 кг, который завершается в Будве, Черногория, и завоевала титул чемпионки.
22-10-2022 13:36 Лауреатка «Оскара» Анджелина Джоли исполнит главную роль в биографической ленте «Мария» о греческой оперной певице Марии Каллас. Режиссёром выступит чилийский постановщик Пабло Ларраин («Спенсер», «Джеки»).
22-10-2022 13:34 Джуди Денч раскритиковала новый сезон сериала "Корона". Ее открытое письмо опубликовала газета The Time. По ее словам, создатели шоу якобы стирают грань между исторической достоверностью и грубой сенсацией. И некоторые зрители, особенно за рубежом, могут принять выдумку за правду.
21-10-2022 10:39 Тыква настолько богата клетчаткой, что по сытности конкурирует с хлебом, но при этом не очень калорийна, так как на 90% состоит из воды, поэтому способствует похудению. Бета-каротин, содержащийся в тыкве, обладает важным свойством: защищает кожу от ультрафиолета, активного солнца, усиливающего фотостарение.
21-10-2022 10:31 Исследование, проведенное американскими учеными из Университета Рутгерса и Университета Северной Каролины, показало, что контейнеры для специй могут стать виновниками распространения болезнетворных бактерий. При приготовлении пищи опасные для здоровья микроорганизмы могут осесть не только на очевидных поверхностях, например на разделочных досках, крышках мусорных контейнеров и ручках холодильника, но и на баночках со специями.
21-10-2022 10:27 Лауреат «Оскара» Кевин Спейси был признан невиновным судом присяжных по делу о сексуальном харассменте. Иск размером в 40 млн долларов в адрес Спейси подавал актёр Энтони Рэпп. В 2017 году Рэпп одним из первых описал опыт насилия со стороны Спейси в статье BuzzFeed. После этого Спейси уволили из сериала «Карточный домик», заменили на Кристофера Пламмера в криминальной драме «Все деньги мира» и фактически закрыли дорогу в Голливуд.