Կորոնավիրուսային կարանտինի ժամանակ կանայք ավելի շատ տնային գործեր են արել, նույնիսկ եթե նրանք աշխատել են տղամարդկանց հետ հավասար, պարզել են Օհայո նահանգի համալսարանի գիտնականները: Պարզվել է, որ տղամարդիկ սովորաբար ավելի քիչ տնային գործեր են արել։ Բացի այդ, աշխատանքային ժամին տանը ամուսնու ներկայությունը բոլորովին չի թեթեւացրել տան գործերի հարցում կանանց ծանրաբեռնվածությունը։
12-01-2023 10:37
56 տարեկանում մահացել է Տատիանա Փաթիցը, հայտնում է Vogue ամսագիրը՝ նշելով, որ մահվան պատճառը դեռեւս հայտնի չէ։ Փաթիցը այն հինգ սուպերմոդելներից մեկն էր, որը ներկայացված էր 1990 թվականի հունվարին անգլիական Vogue-ի շապիկի համար արված Պիտեր Լինդբերգի հայտնի լուսանկարում: Այս պատմական լուսանկարնը ազդարարել է մոդելային ոլորտում նոր դարաշրջանի եւ սուպերմոդելների՝ փոփ մշակույթ մուտք գործելու սկիզբը:
12-01-2023 05:09
Բրիտանացիների շրջանում կապտուկները ամենատարածված սեռական վնասվածքն են: Հարցվածների 33 տոկոսը սեռական վնասվածքների շարքում նշել է կապտուկը: 31 տոկոսը նշել է գորգի հետ քսվելու հետևանքով առաջացած այրվածքները։ 29 տոկոսը խոսել է միզասեռական համակարգի վարակների մասին։
12-01-2023 01:15
Աուդիտորները պարզել են բրիտանացի երգչուհի, մոդել և դիզայներ Վիկտորյա Բեքհեմի նորաձևության ապրանքանիշի բազմամիլիոնանոց պարտքի չափը։ Ըստ լրագրողներին տրամադրված հաշվետվությնների՝ Victoria Beckham Holdings ՍՊԸ-ում 2021 թվականին արձանագրվել է 5,8 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի վնաս։
11-01-2023 10:46
Տնից առնվազն 30 կիլոմետր հեռավորության վրա կանոնավոր ճանապարհորդությունները օգնում են ֆիզիկապես եւ հոգեպես ավելի առողջ զգալ: Ազդեցությունը հատկապես նկատելի է 55 տարեկանից բարձր մարդկանց համար։ Նման եզրակացության են եկել բրիտանացի գիտնականները երեք հազար մարդու մասնակցությամբ հետազոտության ընթացքում:
11-01-2023 10:38
Ռոչեսթերի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգեբանները պարզել են, որ սեքս-ինդուստրիայի աշխատողները հաճախ ավելի բարեխիղճ են եւ բաց են նոր փորձառությունների համար, քան մնացած մարդիկ: Բացի այդ, սեքս-ինդուստրիայի աշխատողները թմրանյութեր ավելի վաղ են փորձել, քան վերահսկիչ խմբի մարդիկ, իսկ կանանց մոտ դաշտանն ավելի շուտ է սկսվել:
11-01-2023 07:20
Netflix-ը հրապարակել է Պամելա Անդերսոնի մասին սպասված՝ «Պամելա, սիրո պատմություն» վավերագրական ֆիլմի առաջին թրեյլերը։ Ֆիլմի պրեմիերան տեղի կունենա հունվարի 31-ին: Պրոդյուսերներից մեկը Պամելայի և նրա նախկին ամուսնու՝ Թոմի Լի Բրենդոն Լիի, ավագ որդին է։
11-01-2023 04:13
Բալետի պարուհի Անաստասիա Վոլոչկովան անկեղծորեն խոսել է Մալդիվներում անցկացրած հանգստի վրա ծախսերի մասին։ «Ես կարող եմ ինձ թույլ տալ  ամեն տարի բարձր սեզոնին 18 օր անցկացնել Մալդիվներում,  թանկարժեք կղզիներում», - կիսվել է աստղը: Վոլոչկովան պատմել է, որ վիլլայում մնալու մեկ օրն արժե 4000 դոլար. արտերկրում հանգստի բոլոր օրերի համար պարուհին կծախսի մոտ 70000 դոլար:
11-01-2023 02:06
42-ամյա Ջեսիկա Սիմփսոնը, որին 2000-ականներին անվանում էին հոլիվուդյան ամենասեքսուալ աստղերից մեկը, զարմացրել է երկրպագուներին։ Վերջերս 108-ից 45 կիլոգրամ նիհարած երգչուհուն նկարել են պապարացիները։ Լրագրողները  2000-ականների աստղին և երեք երեխաների մայրիկին ու նրա ամուսնուն՝ Էրիկ Ջոնսոնին նկատել են Սանտա Մոնիկայի աստղային հայտնի Giorgio Baldi ռեստորան գնալիս:
10-01-2023 09:04
Տղամարդկանց մոտ սեքսուալ հետաքրքրության բացակայությունը կապված է ցանկացած պատճառով մահվան բարձր ռիսկի հետ, պարզել են Ճապոնիայի Յամագատա համալսարանի գիտնականները: Համամասնական ռիսկերի մոդելը, որը հաշվի է առնում տարիքը, զարկերակային ճնշումը, դիաբետը, ծխելը, ալկոհոլի օգտագործումը, կրթությունը եւ այլ գործոններ, ցույց է տվել, որ այն տղամարդկանց մոտ, որոնց հետաքրքիր չէ սեռական կյանքը, մահվան վտանգը 1,69 անգամ մեծանում է։
10-01-2023 09:03
Ռիհաննան ներկայացրել է հագուստի նոր հավաքածուն, որը թողարկել է ի պատիվ Super Bowl 2023-ի, և ինքն էլ նկարահանվել է գովազդային արշավի համար։ Savage x Fenty ապրանքանիշի Game Day անվամբ սահմանափակ  հավաքածուն ներառում է սպորտային վերնաշապիկներ, տաբատներ և տաբատներ, գլխարկներ:
10-01-2023 09:01
Բրիտանիայի կառավարությունը կարգելի մեկանգամյա պլաստիկե ամանեղենի եւ սեղանի սպասքի օգտագործումն Անգլիայում։ Ըստ վիճակագրության՝ Անգլիայում ամեն տարի օգտագործվում է մոտ 1,1 մլրդ մեկանգամյա ափսե եւ 4,25 մլրդ մեկանգամյա պլաստիկե սեղանի սպասք, որոնց ընդամենը 10 տոկոսն է վերամշկավում օգտագործումից հետո։
10-01-2023 04:14
ԱՄՆ Մասաչուսեթս նահանգի բնակչուհի Քեսիդի Լարամին պատմել է «դինոզավրի ձեռքերով» իր կյանքի մասին։ Կինը ծնվել է վեց մատով։ «Ես ծնվել եմ աջ ձեռքիս երեք մատով, իսկ ձախը դեֆորմացվել էր։ Ես ունեի ճկույթի կեսը և երկու բութ մատ: Ես կլինեի բթամատերի մարտում մարդասպան, բայց մեկը հեռացվեց, երբ փոքր էի», - նկարագրել է նա իր հաշմանդամությունը: Լարամին խոստովանել է, որ հաճախ ոտնձգությունների թիրախ է դառնում իր անսովոր արտաքինի պատճառով։
10-01-2023 02:18
Հանրաճանաչ փոփ երգչուհի Ռիտա Օրան հանրությանը ներկայացել է անկեղծ հագուստով և զայրացրել երկրպագուներին։  32-ամյա աստղն Արևմտյան Հոլիվուդում մասնակցել է «Ոսկե գլոբուսի» նախօրեին կայացած երեկույթին։ Երգչուհին միջոցառման համար ընտրել է թափանցիկ գործվածքից կարված մանուշակագույն մաքսի զգեստ։ Հրապարակված լուսանկարներում երևում է, որ աստղն առանց կրծկալի է։
09-01-2023 11:34
Tatler Magazine ամսագիրը Քենթի դուքսի թոռնուհուն և հանգուցյալ թագուհու զարմիկին՝ 27-ամյա Ամելյա Վինձորին շնորհել է բրիտանական թագավորական ընտանիքի ամենագեղեցիկ կնոջ տիտղոսը։ Այժմ նա Մեծ Բրիտանիայում 42-րդն է գահի հերթում:
09-01-2023 11:28
Յամագատա համալսարանի ճապոնացի հետազոտողները պարզել են, որ տղամարդկանց մոտ սեռական հետաքրքրության բացակայությունը 40 տարեկանից հետո մեծացնում է բոլոր պատճառներով վաղաժամ մահվան վտանգը:
09-01-2023 10:30
Քարդաշյանների ընտանիքում, կարծես, թե հանցագործ կա։ Համենայն դեպս այդպես է պնդում Քրիս Ջենների նախկին թիկնապահը։ Տղամարդը 67-ամյա աստղին մեղադրում է սեռական ոտնձգությունների մեջ։ Նրա խոսքով, անցանկալի իրավիճակը ստեղծվել է 2017թ.-ին։ Daily Mail-ը հայտնում է, որ Ջենները չի կարողացել հարցը լուծել մասնավոր արբիտրաժային դատարանում։
09-01-2023 07:35
Իր պաշտոնավարման առաջին օրը նախագահ Ջո Բայդենը ստորագրեց հրամանագիր, որն իբր ուղղված էր «գենդերային ինքնության» հիման վրա «խտրականության կանխարգելմանը»: Սակայն, ինչպես նշվում է Washington Examiner-ի հոդվածում, գենդերային ինքնության վերաբերյալ ներկայիս պնդումները՝ ոչ բինար գենդերներ, գենդերային հոսունություն եւ նույնիսկ գենդերային «կոնտինուում»՝ անորոշ եւ անսահմանափակ սեռերով, հակասում են կենսաբանությանը եւ գիտությանը:
09-01-2023 01:49
Օլսեն քույրերից մեկը՝ 36-ամյա Էշլին, գաղտնի ամուսնացել է։ Նրա ընտրյալը նկարիչ Լուի Էյսներն էր, ում հետ դերասանուհին և մոդելավորողը հանդիպում էին ավելի քան հինգ տարի։ Արարողությունը տեղի է ունեցել խիստ գաղտնի մթնոլորտում Լոս Անջելեսի հեղինակավոր Bel Air տարածքում գտնվող մասնավոր նստավայրում:
05-01-2023 11:08
Ալկոհոլն ու կնոջ բնավորությունը. շամպայն - այն նախընտրում են սեթեւեթող եւ ծիծաղկոտ կանայք: Օղի - խմում են ուժեղ եւ կամային բնավորությամբ կանայք: Կոնյակ - սա միջին տարիքի կանանց համար է, որոնք ջերմության, հոգատարության եւ քնքշության կարիք ունեն: Կարմիր գինի - նախընտրում են էմոցիոնալ, կրքոտ կանայք: Վիսկի - այն խմում են իրենց ուժերի վրա վստահ, առանց բարդույթների կանայք: Թեքիլա - «պայթյունավտանգ» կանանց համար է: Ռոմ-կոլա - ամեն ինչ փորձել սիրող կանանց սիրելի խմիչքն է: Սպիտակ գինի - իրենց գինն իմացող, սառը եւ հաշվարկով կանանց համար է: Լիկյոր - սա «քաղցր» կանանց համար է, որոնք տնային կենսակերպ են վարում:

Одной строкой 12-01-2023 05:09 Синяки — самая распространенная сексуальная травма среди британцев. Среди сексуальных травм 33 процента респондентов назвали ушибы. 31% упомянули об ожогах, вызванных трением о ковер. 29 процентов говорили об инфекциях мочеполовой системы.
12-01-2023 01:15 Аудиторы раскрыли сумму многомиллионного долга модного бренда британской певицы, модели и дизайнера Виктории Бекхэм. Согласно отчетам, которые оказались в распоряжении журналистов, в 2021 году компания Victoria Beckham Holdings Ltd понесла убытки в размере 5,8 миллиона фунтов стерлингов.
11-01-2023 10:46 Регулярные поездки минимум на 30 километров от дома помогают чувствовать себя физически и ментально более здоровыми. Особенно эффект заметен для людей старше 55 лет. К таким выводам пришли британские ученые в ходе исследования с участием трех тысяч человек.
11-01-2023 10:38 Работники секс-бизнеса часто более добросовестны и открыты для нового опыта по сравнению с остальными людьми, выяснили психологи из Рочестерского технологического института. Кроме того, секс-работники пробовали наркотики раньше, чем контрольная группа, а у женщин чаще раньше начиналась менструация.
11-01-2023 07:20 Netflix представил первый трейлер ожидаемого документального фильма о Памеле Андерсон "Памела, история любви" (Pamela, a love story), премьера которого намечена на 31 января. Одним из продюсеров выступил старший сын Памелы и ее бывшего мужа Томми Ли Брендон Ли.
11-01-2023 04:13 Балерина Анастасия Волочкова откровенно рассказала о тратах на отпуск, который она провела на Мальдивах. «Я могу себе позволить провести 18 дней в высокий сезон на Мальдивах, каждый год на дорогих островах», — поделилась звезда. Волочкова рассказала, что сутки на вилле ей обходятся в $4 тыс. — за все дни отпуска за границей балерина потратит около $70 тыс.
11-01-2023 02:06 42-летняя Джессика Симпсон, которую в нулевых называли одной из самых сексуальных звезд Голливуда, на днях удивила подписчиков. Певица, не так давно похудевшая со 108 до 45 килограммов, была замечена папарацци. Журналисты заметили звезду 2000-х и маму троих детей и ее мужа Эрика Джонсона, когда они направлялись в популярный у звезд ресторан Giorgio Baldi в Санта-Монике.
10-01-2023 09:04 Отсутствие сексуального интереса у мужчин связано с повышенным риском смерти от любых причин, выяснили ученые Университета Ямагата в Японии. Модель пропорциональных рисков, учитывающая возраст, артериальное давление, диабет, курение, употребление алкоголя, образование и другие факторы, продемонстрировала, что у мужчин, которым не интересна сексуальная жизнь, риск смерти повышается в 1,69 раза.
10-01-2023 09:03 Рианна представила новую коллекцию одежды, которую выпустила в честь Суперкубка-2023, и сама снялась для рекламной кампании. В лимитированной коллекции бренда Savage x Fenty под названием Game Day можно найти спортивные майки, толстовки, штаны и брюки, а также головные уборы — например, банданы.
10-01-2023 09:01 Британское правительство запретит использование одноразовой пластиковой посуды, в том числе пластиковых столовых приборов, в Англии. По статистике, ежегодно в Англии используется около 1,1 миллиарда одноразовых тарелок и 4,25 миллиарда одноразовых пластиковых столовых приборов, из которых после использования перерабатывается лишь 10%.
10-01-2023 04:14 Кэссиди Ларами, жительница штата Массачусетс, США, рассказала о своей жизни с «руками динозавра». Женщина родилась с шестью пальцами. «Я родился с тремя пальцами на правой руке, а левый был деформирован. У меня была половина флекса и два больших пальца. Я была бы убийцей в битве за большой палец, но один из них был удален, когда я была моложе», — описала она свою инвалидность. Ларами призналась, что часто становится объектом домогательств из-за своей необычной внешности.
10-01-2023 02:18 Популярная поп-певица Рита Ора появилась на публике в откровенном наряде и возмутила своих поклонников. 32-летняя звезда посетила вечеринку в честь вручения премии «Золотой глобус» в Западном Голливуде. Певица выбрала для мероприятия фиолетовое макси-платье из прозрачной ткани. На опубликованных фото видно, что звезда без бюстгальтера.
09-01-2023 11:34 Журнал Tatler присвоил титул самой красивой женщины в британской королевской семье внучке герцога Кентского и двоюродной сестры покойной королевы — 27-летней Амелии Винздор. На данный момент она занимает 42-ю строчку в очереди на королевский престол в Великобритании.
09-01-2023 11:28 Японские исследователи из Университета Ямагата обнаружили, что отсутствие сексуального интереса у мужчин после 40 лет увеличивает риск преждевременной смерти от всех причин.
09-01-2023 10:30 В семье Кардашьян, по всей видимости, завелся преступник. По крайней мере, так утверждает бывший телохранитель Крис Дженнер. Мужчина обвиняет 67-летнюю звезду в сексуальных домогательствах. По его словам, нежелательная ситуация произошла в 2017 году. Daily Mail сообщает, что Дженнер не смогла уладить вопрос в частном арбитражном суде.
09-01-2023 07:35 В первый день своего правления президент Джо Байден подписал указ, якобы направленный на «предотвращение дискриминации» по признаку «гендерной идентичности». Но, как отмечается в статье Washington Examiner, современные заявления о гендерной идентичности — небинарные гендеры, гендерная текучесть и даже гендерный «континуум» с неопределенными и неограниченными полами — противоречат биологии и науке.
09-01-2023 01:49 Одна из сестер Олсен, 36-летняя Эшли, тайно вышла замуж. Ее избранником стал художник Луи Эйснер, с которым актриса и модный дизайнер встречалась более пяти лет. Церемония состоялась в атмосфере строгой секретности в частной резиденции в престижном районе Бель-Эйр в Лос-Анджелесе.
05-01-2023 11:08 Алкоголь и женский характер: шампанское – его предпочитают легкие и веселые женщины. Водку - пьют женщины с сильным и волевым характером. Коньяк – это для женщин среднего возраста, нуждающихся в тепле, заботе и нежности. Красное вино – предпочитают эмоциональные, страстные женщины. Виски - его пьют уверенные в себе женщины без заморочек. Текила – «взрывная» для женщин. Ром-кола – любимый напиток женщин, которые любят все попробовать. Белое вино – для женщин, знающих себе цену, холодных и расчетливых. Ликёр – это для «милых» женщин, ведущих домашний образ жизни.
05-01-2023 03:22 Российский фильм «Чебурашка» за три дня собрал 1 млрд рублей, сообщает «Коммерсантъ» со ссылкой на данные информационной системы о кинопоказах в российских кинотеатрах.
04-01-2023 13:06 Голливудская актриса Анджелина Джоли начала год в приятной компании. Как сообщает издание Daily Mail, Джоли заметили в одном из лондонских кафе со звездой сериала «Нормальные люди» 26-летним Полом Мескалом.