Օրերս Տոկիոյում կայացավ «Միսս Ինթերնեյշնլ 2024» մրցույթի եզրափակիչը, որի հաղթող ճանաչվեց վիետնամցի ուսանողուհի, 22-ամյա Հյուն Թհի Թհան Թյունը (Huynh Thi Thanh Thuy)։
Նորընծա տիտղոսակիրը խոստովանում է, որ երկար ժամանակ տառապում էր բարդույթներից և լաց էր լինում ցանկացած պատճառով։ Իսկ հիմա նա աշխարհի ամենագեղեցիկ աղջիկների թվում է:
Գեղեցկության մրցույթը (մասնակցում էր ավելի քան 70 աղջիկ) հեռարձակվեց ամբողջ աշխարհում և մեծ ուշադրություն է գրավեց։ Այն մեկնարկեց ազգային տարազներով բոլոր մասնակիցների դեֆիլեով, և այս փուլում լավագույնը ճանաչվեց Նոր Զելանդիայից 21-ամյա Սանտա Պուլը։
Այնուհետև հաղորդավարները հայտարարեցին եզրափակիչ փուլ անցած 20 մասնակիցներին, ովքեր լողազգեստներով անցան բեմի վրայով։ Աղջիկներից յուրաքանչյուրը կարող էր պարծենալ անհավատալի կազմվածքով, սակայն ժյուրին հաղթանակը շնորհեց Հյուն Թհի Տան Թյուին։
Նա լավ հանդես եկավ նաև ինտելեկտուալ մրցույթում։ Վիետնամցի մասնակցին հարցրեցին, թե ո՞ր համաշխարհային իրադարձություններն են ամենամեծ ազդեցությունն ունեցել իր սերնդի կրթական համակարգի վրա: Նա նշեց COVID-19 համաճարակը և առցանց կրթության զարգացումը:
Հյուն Թհի Տան Թյուն «Միսս Ինթերնեյշնլ 2024» կարողացավ մասնակցել, քանի որ Միսս Վիետնամ էր հռչակվել դեռևս 2022 թվականին, ինչպես նաև ազգային մրցույթում արժանացել հատուկ մրցանակի՝ «Սպորտ» անվանակարգում: Ներկայունս աղջիկը զուգահեռաբար սովորում է երկու համալսարանում, գիտի անգլերեն և կորեերեն, աշխատում է որպես մոդել և մասնակցում շրջակա միջավայրի պաշտպանության կամավորական նախագծերին։
Հյուն Թհի Տան Թյուն խոստովանել է, որ սկսել է գեղեցկության մրցույթներին մասնակցել ոչ թե մրցանակների, այլ իր բարդույթները հաղթահարելու համար։ Նա նախկինում շատ ամաչկոտ և նվնվացող էր, ուստի պարզապես ծրագրում էր մի փոքր մեծացնել իր վստահությունը: Անսպասելիորեն Հյուն Թհի Տան Թյուն սկսեց տիտղոս տիտղոսի հետևից նվաճել, և հաշվի առնելով, որ նա իրական ճենապակյա տիկնիկի տեսք ունի, դա զարմանալի չէ: Նրա հասակը 1,76 մ է, իսկ չափերը՝ 80–63–94 սմ։
«Հիմա ես ավելի հասուն եմ, համարձակ ու պատրաստ դժվարություններին, որպեսզի իրականացնեմ իմ երազանքները», -նշել է «Միսս Ինթերնեյշնլ 2024»–ը:
Հյուն Թհի Տան Թյուն կյանքում ամենակարևորը համարում է իր ընտանիքը: Այժմ աղջիկը երազում է մեծ գումար վաստակել՝ ծնողների համար մեծ տուն կառուցելու և քրոջ հեղինակավոր կրթության համար։
«Միսս Վիետնամը» խոստովանում է, որ փողոցներում հաճախ է հաճոյախոսություններ ստանում, մինչդեռ գեղեցկուհին պարբերաբար ստիպված է լինում բախվել նաև իր արտաքին տեսքի քննադատության հետ, այդ թվում՝ իր «ոչ բավարար բաց գույնի մաշկի» պատճառով։ Հյուն Թհի Տան Թյունին քննադատում են նաև իր «ոչ կոկիկ արտաքինի» համար, ուստի այժմ նա փորձում է առօրյա և անկաշկանդ տեսքով չհայտնվել, նույնիսկ օդանավակայանում:
Գեղեցկության միջազգային մրցույթին նախապատրաստվելիս Թյուն շատ է մարզվել, վազել, փորձել է պահպանել օրվա ռեժիմը, շատ ջուր է խմել և հետևել բանջարեղենային դիետայի։

На днях в Токио прошел финал конкурса «Мисс Интернешнл 2024», и его победительницей стала студентка из Вьетнама — 22-летняя Хюинь Тхи Тхань Тхюи (Huynh Thi Thanh Thuy).
Тхюи признается, что долгое время страдала от комплексов и плакала по любому поводу. А теперь она входит в число самых красивых девушек мира!
Состязание красоток (в нем приняло участие более 70 девушек) транслировалось на весь мир и привлекло много внимания. Начался конкурс с дефиле всех участниц в национальных костюмах, и лучшей на этом этапе была признана 21-летняя Санта Пул из Новой Зеландии.
Далее ведущие объявили 20 финалисток, которые прошлись по сцене в купальниках. Каждая из девушек могла похвастаться невероятной фигурой, но победу члены жюри отдали Хюинь Тхи Тхань Тхюи.
Хорошо показала себя она и в интеллектуальном конкурсе. Участницу из Вьетнама спросили, какие глобальные события сильнее всего повлияли на образовательную систему ее поколения. Она назвала пандемию COVID-19 и развитие онлайн-образования.
Принять участие в конкурсе «Мисс Интернешнл — 2024» Хюинь Тхи Тхань Тхюи смогла потому, что еще в 2022 году стала «Мисс Вьетнам», а также забрала на национальном конкурсе особую награду в категории «Спорт». Известно, что сейчас девушка учится в двух университетах параллельно, знает английский и корейский языки, работает моделью и участвует в волонтерских проектах по защите экологии.
Хюинь Тхи Тхань Тхюи призналась, что начала участвовать в конкурсах красоты не ради наград, а, чтобы побороть комплексы. В прошлом она была очень стеснительной и плаксивой, поэтому просто планировала немного повысить уверенность в себе. Неожиданно Хюинь Тхи Тхань Тхюи начала получать титул за титулом, и учитывая то, что выглядит она как настоящая фарфоровая кукла — это не удивительно! Ее рост 1,76 м, а параметры — 80–63–94 см.
«Сейчас я более взрослая, смелая и готова к трудностям, чтобы воплотить в реальность свои мечты», — отметила новая «Мисс Интернешнл — 2024».
Главным в жизни Хюинь Тхи Тхань Тхюи считает свою семью. Сейчас девушка мечтает заработать много денег для того, чтобы построить для родителей большой дом и оплатить сестре престижное образование.
«Мисс Вьетнам» признается, что на улицах ей часто делают комплименты, при этом красотке регулярно приходится сталкиваться и с критикой своей внешности, в том числе и из-за «недостаточно светлого оттенка кожи». Ругают Хюинь Тхи Тхань Тхюи и за «неопрятный внешний вид», поэтому сейчас в повседневных и расслабленных образах она старается не появляться даже в аэропорту.
Готовясь к международному конкурсу красоты, Тхюи много тренировалась, занималась бегом, старалась соблюдать режим дня, пила много воды и поддерживала овощную диету. Самые красивые фото Хюинь Тхи Тхань Тхюи — в нашей галерее.