«Ես համակերպվել եմ այն փաստի հետ, որ կատարյալ չեմ». Քիմ Քարդաշյանը նկարվել է Allure-ի շապիկի համար
Քիմ Քարդաշյանը նկարահանվել է Allure ամսագրի օգոստոսյան համարի շապիկի համար և հարցազրույց տվել հրատարակությանը։ Շապիկին Քիմն իր SKIMS ապրանքանիշի մարմնագույն բոդիով և երկար շեկ հյուսերով է։
Քիմ Քարդաշյանն ասել է, որ իր արտաքինը կատարյալ չի համարում, թեպետ մեծ ջանքեր է գործադրում գեղեցիկ տեսք ունենալու համար։ Նա հավելել է, որ չնայած գերազանցության ձգտմանը, նա առաջին տեղում է դնում իր առողջությունը:
«Հաշտվել եմ այն փաստի հետ, որ կատարյալ չեմ։ Ես ատում եմ ձեռքերս, դրանք կնճռոտ են և կոպիտ: Բայց ես ապրել եմ իմ կյանքով, այս ձեռքերով այնքան տակդիրներ եմ փոխել, բռնել իմ երեխաներին, այնպես որ ես լավ եմ նրանց հետ: Ծերանալը չի նշանակում, որ ես չեմ ձգտի գերազանցության, բայց ես հասա նրան, որ ինքս ինձ ասացի. իմ առողջությունն ավելի կարևոր է, քան որևէ այլ բան»:
Քիմն ավելացրել է, որ կցանկանար իր տարիքին համապատասխան տեսք ունենալ.
«Ամեն ինչ կանեմ ավելի երիտասարդ երևալու և զգալու համար։ Սա չի նշանակում, որ ես չեմ հասկանում տարբերությունը սեփական խնամքի և այն անառողջ մակարդակի միջև, երբ թվում է, թե ընդհանրապես չեմ ծերանում: Ես 41 տարեկան եմ և ուզում եմ համապատասխան տեսք ունենալ։ Գալիս է մի պահ, երբ շատ հեռու ես գնում՝ շատ ֆիլերներ, մաշկը չափազանց ձիգ է, դեմքի վրա տեսանելի են բազմաթիվ կոսմետիկ պրոցեդուրաների հետքեր։ Ավելի վատ բան չկա»։
Միաժամանակ նա ճշտել է, որ ինքը ավելի երիտասարդ երևալու համար ֆիլլերներ չի օգտագործել, իսկ դեմքին՝ «մի փոքր բոտոքս»։ Քարդաշյանը խոստովանել է, որ հեշտ չէ հոգ տանել քո մասին, հատկապես, երբ երեխաներ կան. նա իր խնամքի ընթացակարգերն անցկացնում է գիշերը, երբ բոլորը գնում են քնելու։
«Ես, հավանաբար, իմ մասին հոգում եմ ավելի, քան այս մոլորակի մարդկանց 90 տոկոսը: Հեշտ չէ, երբ դու մայր ես և օրվա վերջում ուժասպառ ես լինում: Գեղեցկության ընթացակարգերս սովորաբար անում եմ ուշ երեկոյան, երբ բոլորը հանգստանում են»։
Չնայած ընդդիմախոսների մեղադրանքներին, ովքեր կշտամբում են նրան ավելորդ քաշի կորստի համար՝ հանուն Մերիլին Մոնրոյի զգեստի, նա չի գտնում, որ սահմանել է «գեղեցկության անիրատեսական և անհասանելի չափանիշներ: Եթե ես դա անեմ, ուրեմն հասանելի է: Գեղեցկության շատ տարբեր չափանիշներ կան՝ լինի դա Գվեն Ստեֆանին, Ջենիֆեր Լոպեսը, Մերիլին Մոնրոն: Ես երբեք գեղեցկությանն այդպես չեմ մոտեցել. նրանց դուք տեսնում եք հեռուստացույցով կամ ամսագրերում և ընտրում, թե ով ես ցանկանում լինել: Չէ, միշտ այսպես է եղել՝ ունեցիր քո դեմքը և ամեն ինչում գեղեցկություն գտիր»։
«Եթե ես սովամահ լինեի և իսկապես անառողջ բան անեի, կհամաձայնեի, որ սա վատ օրինակ է: Բայց ես ունեի սննդաբան, ունեի մարզիչ: Կյանքումս երբեք ավելի շատ ջուր չեմ խմել։ Ինչ-որ չեմ տեսնում, որ ուրիշներին քննադատեն, երբ նրանք նիհարում են դերերի համար. նրանք համարվում են հանճարներ»:
Քիմ Քարդաշյանը նշել է, որ շեկ մազերով իրեն այլ կերպ է զգում․ մինչ Met Gala-ն ռեալիթի հեռուստաաստղը շիկահեր էր դարձել․ «Ես այլ էներգիա ունեմ, երբ շիկահեր եմ։ Լրիվ ուրիշ մարդ եմ։ Ես ավելի համարձակ եմ։ Ավելի ինքնավստահ եմ, երբ շիկահեր եմ: Հենց նորից դառնամ թխահեր, կդառնամ ղեկավար»։
Այժմ Քիմ Քարդաշյանը մասնակցում է Փարիզի Նորաձևության շաբաթին է, որտեղ հանդես է եկել Balenciaga-ի ցուցադրությանը։ Դահլիճում ռեալիթի հեռուստաաստղին աջակցել են մայրը՝ Քրիս Ջեները և ավագ դուստրը՝ Նորթը։

«Я смирилась с тем, что я не идеальна»: Ким Кардашьян снялась для обложки Allure
Ким Кардашьян снялась для обложки августовского номера журнала Allure и дала интервью изданию. На обложке Ким Кардашьян запечатлена в телесном боди своего бренда SKIMS и с длинными светлыми косами.
Ким рассказала, что не считает себя идеальной внешне, хотя прилагает много усилий, чтобы выглядеть хорошо. Она добавила, что, несмотря на стремление к совершенству, она поставила на первое место свое здоровье.
«Я смирилась с тем, что я не идеальна. Я ненавижу свои руки — они морщинистые и грубые. Но я прожила жизнь, я сменила столько подгузников этими руками и прижимала к себе своих детей этими руками, так что мне с ними хорошо. Старение не означает, что я не буду стремиться к совершенству, но я дошла до точки, когда сказала себе: мое здоровье важнее всего остального».
Ким добавила, что хотела бы выглядеть на свой возраст:
«Я сделаю все, чтобы выглядеть и чувствовать себя моложе. Это не значит, что я не понимаю разницы между уходом за собой и тем нездоровым уровнем, когда кажется, что я вообще не старею. Мне 41 год, и я хочу выглядеть соответствующе. Наступает момент, когда вы заходите слишком далеко — очень много филлеров, кожа слишком тугая, на лице видны следы множества косметологических процедур. Нет ничего хуже».
При этом она уточнила, что сама не использовала филлеры, чтобы выглядеть моложе, и на ее лице "только немного ботокса". Кардашьян призналась, что ухаживать за собой непросто, особенно если есть дети: уходовые процедуры она проводит по ночам, когда все ложатся спать.
«Я, наверное, забочусь о себе больше, чем 90 процентов людей на этой планете. Это непросто, когда ты мама, и ты вымотана в конце дня. Я делаю свои косметические процедуры, как правило, поздно ночью, после того, как все улягутся».
Несмотря на обвинения хейтеров, которые упрекают ее за чрезмерное похудение ради платья Мэрилин Монро, она не считает, что установила «нереалистичные и недостижимые стандарты красоты. Если я это делаю, это достижимо. Существует так много разных эталонов красоты — будь то Гвен Стефани, Дженнифер Лопес, Мэрилин Монро. Я никогда не подходила к красоте так: вы видите их по телевизору или в журналах и выбираете, кем хотите быть. Нет, всегда было так: будь собой и найди красоту во всем».
«Если бы я голодала и делала что-то действительно нездоровое, я согласилась бы, что это плохой пример. Но у меня был диетолог, у меня был тренер. Я никогда в жизни не пила больше воды. Почему-то я не вижу критики в адрес других, когда они худеют для ролей — они считаются гениями».
Ким Кардашьян отметила, что она чувствует себя по-другому со светлыми волосами: перед Met Gala звезда реалити-шоу стала блондинкой. «У меня другая энергия, когда я блондинка. Я совсем другой человек. Я более дерзкая. Я более уверена в себе, когда блондинка. Как только я снова стану брюнеткой, я стану боссом».
Сейчас Ким Кардашьян находится на Неделе высокой моды в Париже, где приняла участие в показе Balenciaga. В зале звезду реалити-шоу поддержали ее мама Крис Дженнер и старшая дочь Норт
Просмотрено 1652 раз
Из этого материала вы узнаете, какие рекомендации нужно соблюдать, какие существуют методы очистки зубного налета.
16.02.2023
Прерывание желанной беременности – это всегда трагедия для женщины и семьи, тяжелый стресс – не столько физический, сколько моральный.