Ընտրեք բաժակը և իմացեք ինչպիսին եք դուք. թեստ
Կարծում եք՝ լավ գիտե՞ք ինքներդ ձեզ: Մի շտապեք դրական պատասխան տալ։ Կան իրավիճակներ, երբ մարդիկ իրենց տարօրինակ են պահում։ Դրա համար հոգեբաններն առաջարկել են թեստերի լայն տեսականի, որոնց օգնությամբ դուք կարող եք թարմ հայացք նետել ինքներդ ձեզ:
Ներկայացնում ենք անգլիացի հոգեբանների թեստը՝ ինքներդ ձեզ ավելի լավ ճանաչելու համար:
Պարզապես ընտրեք նկարում պատկերված բաժակներից մեկը և կարդացեք, թե դա ինչ է նշանակում։ Շատ երկար մի մտածեք։
Եթե դուք ընտրել եք…
1. Դեղին բաժակը՝ կատվի հետ
Դուք շատ դրական մարդ եք և բազմաթիվ ընկերներ ունեք։ Մարդիկ սիրում են ձեր առատաձեռնությունն ու ընկերասիրությունը: Բացի այդ, դուք հիանալի զրուցակից եք և սովոր եք ուրիշների մեջ տեսնել միայն լավը։ Ճիշտ է, երբեմն մարդկանց հանդեպ նման հավատը շրջվում է ձեր դեմ։ Զգույշ եղեք։
2. Կապույտ-կանաչ նախշավոր բաժակը
Դուք գնահատում եք որակը։ Նրբազգաց մարդ եք, բայց կորցնում եք ձեր ինքնատիրապետումը հենց ինչ-որ բան այն չէ։ Փաստն այն է, որ դուք սովոր եք պլանավորել ձեր օրը և ապրել հարմարավետության գոտում։ Մարդիկ ձեզ տեսնում են որպես ինքնավստահ անձնավորություն՝ չգիտակցելով, որ դուք պարզապես ցածր ինքնագնահատական ունեք։ Դուք վերահսկում եք շուրջն ամեն ինչ՝ ապավինելով ձեր մտքին և իմաստնությանը։ Ամեն ինչ լավ կլիներ, բայց հաճախ վստահում եք նրանց, ովքեր ընդհանրապես արժանի չեն դրան։
3. Նապաստակով սպիտակ բաժակը
Միշտ փորձում եք օգնել մարդկանց, որպեսզի ինչ-որ մեկին օգտակար լինեք։ Դուք երջանիկ եք միայն այն ժամանակ, երբ ձեզ գնահատում են, այդ իսկ պատճառով հաճախ անում եք այն, ինչ ուզում են ուրիշները, այլ ոչ թե ինքներդ: Հիանալի աշխատող եք և կարող եք միաժամանակ մի քանի առաջադրանքներ կատարել։ Հաղթահարում եք ցանկացած դժվարություն։ Բայց անձնական կյանքում ձեզ համար դժվար է հավասարակշռություն գտնելը։
4. Սրտիկներով վարդագույն բաժակը
Դուք միշտ զբաղված եք՝ գործեր, հանդիպումներ, այլ զբաղմունքներ։ Դուք երբեք բավարար ժամանակ չեք ունենում ինքներդ ձեզ համար: Անընդհատ շտապողականությունը խանգարում է ձեզ հասկանալ, թե ինչն է իսկապես կարևոր կյանքում: Պետք է ավելի հաճախ մտածեք ձեր մասին, ականջ դնեք ձեր մտքերին ու զգացմունքներին: Դրանում ոչ մի վատ բան չկա։ Լավ եք անում, բայց ժամանակն է գիտակցելու, թե ինչ եք ուզում կյանքից։ Կանգնե՛ք և նայե՛ք շուրջբոլորը։
5. Ծաղիկով սպիտակ բաժակը
Դուք շատ բարի ու պայծառ մարդ եք, բայց կյանքում հաճախ ձեզ պակասում են նոր զվարճանքներն ու էմոցիաները։ Երջանկություն գտնելու համար պետք է սովորել նպատակներ դնել և հասնել դրանց: Դուք գնահատում եք կյանքը, լավ հանգիստը և ձեր սիրելիներին, բայց աշխատանքը ձեզ բավարարվածություն չի բերում։ Ձեզ համար կարևոր է հանդիպել մի մարդու, ով կստիպի ձեզ ցանկալի և գնահատված զգալ:
6. Սպիտակ ոլոռով կարմիր բաժակը
Դուք շատ աշխատասեր, բայց փոփոխական մարդ եք։ Վատնում եք ձեր ժամանակը և էներգիան, քանի որ հազվադեպ եք գործը մինչև վերջ անում: Սա այն է, ինչը խանգարում է ձեզ ավելիին հասնելու համար: Դուք թաքցնում եք ձեր զգացմունքները՝ չգիտակցելով, որ ուրիշները գնահատում են ձեր անկեղծությունն ու պարզությունը։ Ձեր կողքին հանգիստ է և հարմարավետ։ Երբեմն դուք հանձնվում եք և տխրում առանց պատճառի, բայց չպետք է դա անեք, և առավել ևս՝ տխրության մեջ ինչ-որ խոր իմաստ փնտրեք: Փորձեք այլ կերպ նայել այս աշխարհին:
7. Քառակուսիներով կանաչ բաժակը
Դուք ճշտապահ և պատասխանատու մարդ եք։ Ձեր մոտ ամեն ինչ նախորոք ծրագրված և հաշվարկված է: Չեք սիրում հանկարծակի բաներ և անակնկալներ։ Այդ իսկ պատճառով ձեզ հաճախ չի հաջողվում ճաշակել կյանքի համը։ Մի վախեցեք, թե ամեն ինչ դուրս կգա խիստ վերահսկողությունից: Թուլացեք և վայելեք կյանքը լիարժեք:
8. Ութոտնուկով կապույտ բաժակը
Դուք հասկանում և ըմբռնում եք այն ամենի էությունը, ինչ տեղի է ունենում: Նվիրված եք ձեր գործին և անում եք միայն այն, ինչ ձեզ դուր է գալիս։ Ձեր մտավոր կարողությունները մշտապես տպավորում են ձեր շրջապատին։ Դուք ունեք շատ ծրագրեր և նորարարական գաղափարներ, բայց ձեզ համար կարող է դժվար լինել դրանք բարձրաձայնելը: Եվ դա այն պատճառով, որ դուք ինտրովերտ եք, փակ մարդ, ով հարուստ ներաշխարհ ունի։
9. Ձյան փաթիլով կապույտ բաժակը
Դուք չեք կարող ապրել առանց սիրո: Ձեզ դուր են գալիս անկեղծ խոսակցությունները, հետաքրքիր ֆիլմերը և գրքերը։ Դուք անընդհատ կիսվում եք ձեր հոբբիներով, առանց որոնց չեք պատկերացնում ձեր կյանքը։ Դեմ չեք սեփական նվաճումներով պարծենալուց, ինչը փչացնում է ձեր հեղինակությունը։ Դուք ինքնագնահատականի հետ կապված խնդիրներ չունեք, և շատերը նախանձում են ձեզ։ Միևնույն ժամանակ, հաճախ ինքնահաստատվում եք ոչ ազնիվ ու առաքինի ձևերով։ Նայեք ձեր շուրջը։ Կյանքը լի է հետաքրքիր բաներով։

Bыберите чашку и узнайте, кто вы?
Думаете, вы досконально себя знаете? Но не спешите утвердительно кивать головой. Бывают ситуации, в которых люди странно себя ведут. Для этого психологи и придумали самые разнообразные тесты, с помощью которых можно по-новому на себя взглянуть.
Представляем тест от английских психологов, чтобы лучше узнать себя․
Просто выберите одну из чашек, представленных на картинке, и прочтите, что это значит.
Не раздумывайте слишком долго!
Если это…
1. Желтая чашка с котиком
Вы очень позитивный человек и у вас много друзей. Людям нравится ваша щедрость и дружелюбие. Кроме того, вы отличный собеседник и привыкли видеть в окружающих только хорошее. Правда, иногда такая вера в людей оборачивается против вас. Будьте осторожнее!
2. Сине-зеленая чашка с узором
Вы цените качество. Вы деликатный человек, но выходите из себя, как только что-то идет не так. Дело в том, что вы привыкли планировать свой день и жить в зоне комфорте. Люди считают вас самоуверенным человеком, не подозревая, что у вас просто низкая самооценка. Вы контролируете все вокруг, полагаясь на свой ум и мудрость. Все бы ничего, но часто вы доверяете тем, кто этого совсем не заслуживает.
3. Белая чашка с зайчиком
Вы всегда стараетесь помогать людям, чтобы быть кому-то нужными. Вы счастливы только тогда, когда вас ценят, поэтому часто делаете то, что хотят от вас другие, а не вы сами. Вы прекрасный работник и умеете выполнять несколько заданий одновременно. Вы справляетесь с любыми трудностями. А вот в личной жизни вам сложно найти равновесие.
4. Розовая чашка с сердечками
Вы всегда заняты: то дела, то встречи, то еще что-нибудь. У вас вечно не хватает на себя времени. Постоянная спешка мешает вам понять, что действительно важно в жизни. Вам нужно чаще думать о себе, прислушиваться к своим мыслям и ощущениям. В этом нет ничего плохого. У вас все хорошо получается, но пора осознать, чего вы хотите от жизни. Остановитесь и оглянитесь вокруг!
5. Белая чашка с цветочком
Вы очень добрый и светлый человек, но в жизни вам часто не хватает новых развлечений и эмоций. Чтобы обрести счастье, вам надо научиться ставить перед собой цели и достигать их. Вы цените жизнь, хороший отдых и своих близких, но работа не приносит вам удовлетворения. Вам важно встретить человека, который позволит вам ощутить себя востребованными и ценными.
6. Красная чашка в белый горох
Вы очень трудолюбивый, но переменчивый человек. Вы зря тратите время и силы, т. к. редко доводите дело до конца. Именно это мешает вам достичь большего. Вы прячете свои чувства, не подозревая, что окружающие ценят в вас искренность и простоту. Рядом с вами спокойно и комфортно. Иногда вы даете слабину и беспричинно грустите, но не стоит этого делать, и тем более искать в печали какой-то глубокий смысл. Попробуйте посмотреть на этот мир по-другому!
7. Зеленая чашка с ромбами
Вы пунктуальный и четкий человек. У вас все расписано и распланировано наперед. Вы не любите неожиданность и сюрпризы. Именно поэтому вам часто не удается ощутить вкус жизни. Не бойтесь выпустить все из-под жесткого контроля. Расслабьтесь и насладитесь жизнью по полной программе!
8. Синяя чашка с осьминогом
Вы все понимаете и улавливаете суть всего происходящего. Вы преданны своему делу и занимаетесь только тем, что вам нравится. Ваши интеллектуальные способности постоянно впечатляют окружающих. У вас полно планов и новаторских идей, но вам бывает сложно их озвучить. Все потому что вы интроверт, замкнутый человек, который обладает богатым внутренним миром.
9. Голубая чашка со снежинкой
Вы жить не можете без любви. Вам нравятся разговоры по душам, интересные фильмы и книги. Вы постоянно делитесь своими увлечениями, без которых не мыслите своей жизни. Вы не прочь похвастать своими достижениями, чем портите себе репутацию. У вас нет проблем с самооценкой и многие люди вам завидуют. При этом вы часто самоутверждаетесь не самыми благородными и честными способами. Оглянитесь! В жизни еще полно интересного!