Գտնվել է առցանց ծանոթության ամենաշատ ձախողված ռազմավարությունը. գիտական ապացույց
Զգուշացում. եթե չեք ցանկանում, որ ձեզ պարզապես արգելափակեն, շփումը երբեք մի սկսեք անպարկեշտ լուսանկարներով կամ սեռական ակնարկներով:
Շատ դեպքերում ծանոթությունների հավելվածների օգտատերերը չեն ցանկանում հանդիպել նրանց, ովքեր առաջին հերթին սկսում են ուղարկել իրենց անկեղծ լուսանկարները կամ հաղորդագրություններ՝ լի անպարկեշտ կատակներով, ակնարկներով և առաջարկներով:
Չնայած տարածված լինելուն, այս մարտավարությունը գրեթե երբեք չի աշխատում, զգուշացնում է Ամանդա Լիլին՝ ԱՄՆ Յուտայի համալսարանի միջանձնային հարաբերությունների մասնագետ և Personal Relationships ամսագրում հրապարակված հոդվածի գլխավոր հեղինակը:
Հետազոտությանը, որն անցկացվել է Լիլիի և նրա գործընկերների կողմից, մասնակցել է մինչև 30 տարեկան 275 չափահաս կամավոր, ովքեր ակտիվորեն օգտագործում են ծանոթությունների հավելվածներ: Մասնակիցներին խնդրել են պատկերացնել, որ նրանք համընկնում են ինչ-որ մեկի հետ, ով իրենց կամ ավանդական ողջույն կամ ինչ-որ սեքսուալ երանգավորված հաղորդագրություն է ուղարկել, օրինակ՝ իր սեռական բարեմասնությունների լուսանկարը կամ սեքսով զբաղվելու առաջարկ:
Ծանոթության նման սկիզբը բացասական արձագանք է առաջացրել բոլոր մասնակիցների մոտ։
Ճիշտ է, դրան պարզապես չպատասխանելը, արգելափակելը, ուղարկողից չբողոքելը կամ վրդովմունքը կտրուկ նրան հայտնելը կախված է եղել օգտատիրոջ սեռից և շարժառիթներից։ Անպարկեշտ առաջարկը հատկապես զայրանում է կանանց և երկարաժամկետ հարաբերություններով հետաքրքրվողներին: Տղամարդիկ և նրանք, ովքեր ձգտում են պատահական սեքսի, արձագանքում են, թեև բացասաբար, բայց ավելի հանգիստ:
Ինչպես բացատրում է Լիլին, անթաքույց հաղորդագրություններն ինքնին իրավունք ունեն գոյություն ունենալու, և դրանցում ոչ մի վատ բան չկա, բայց խնդիրն այն է, որ երբ սկսում ես ծանոթանալ այս ձևով, դա անում ես առանց հակառակ կողմի համաձայնության: Ուստի, եթե վստահ չեք, որ այն մարդը, ում ուղարկում եք ձեր ինտիմ լուսանկարները, ցանկանում է տեսնել դրանք, ապա ավելի լավ է դա չանեք ոչ մի դեպքում, հատկապես, եթե խոսքը լրիվ անծանոթ մարդու մասին է։

Найдена самая провальная стратегия онлайн-знакомства: научное доказательство
Спойлер: если не хотите, чтобы вас сходу забанили, никогда не начинайте с непристойных картинок и сексуальных намеков.
В большинстве случаев пользователи приложений для свиданий не желают знакомиться с теми, кто первым делом начинает присылать им откровенные фото или писать сообщения, полные непристойных шуток, намеков и предложений.
Несмотря на свою популярность, такая тактика практически никогда не работает, предупреждает Аманда Лилли (Amanda Lilly), специалист по межличностным отношениям из Университета штата Юта (США) и ведущий автор статьи, опубликованной в журнале Personal Relationships.
В проведенном Лилли и ее коллегами исследовании приняли участие 275 взрослых добровольцев в возрасте до 30 лет, активно пользующихся приложениями для свиданий. Участников попросили представить, что совпали с кем-то, кто прислал им либо традиционное приветствие, либо какое-то сексуально окрашенное сообщение, например, фото своих гениталий, или предложение заняться сексом.
В последнем случае подобное начало знакомства вызвало негативную реакцию у всех участников.
Правда, ее интенсивность — просто не отвечать, заблокировать, пожаловаться на отправителя и/или резко выразить ему свое негодование — зависела от пола и мотивов пользователя. Особенно сильное возмущение непристойный ответ вызывает у женщин и тех, кто заинтересован в долговременных отношениях. Мужчины и те, кто ищет случайный секс, реагируют хоть и отрицательно, но более спокойно.
Как объяснила Лилли, сами по себе откровенные сообщения вполне имеют право на существование, и ничего плохого в них нет, но проблема в том, что, начиная знакомство подобным образом, вы делаете это без согласия противоположной стороны. Поэтому, если вы не уверены, что тот, кому вы шлете фото своих гениталий, хочет их увидеть, лучше этого ни в коем случае не делать, тем более, если речь идет о совершенно незнакомом человеке.