Աստղային սննդաբանի 6 խորհուրդ․ ինչպես մեկ շաբաթում նիհարել առանց մարզման
Աստղային սննդաբան Գաբրիելա Փիքոքը, որը հայտնի է արքայազն Հարիի հետ աշխատելով, The Sun-ին տված հարցազրույցում ներկայացրել է արագ նիհարելու խորհուրդներ: «Թեև ընդամենը մեկ շաբաթվա ընթացքում լողափնյա կազմվածք ձեռք բերելը կարող է անիրատեսական կամ անառողջ թվալ, կան կենսակերպի պարզ փոփոխություններ, որոնք յուրաքանչյուր ոք կարող է անել՝ կարճ ժամանակում ավելի ինքնավստահ և եռանդուն զգալու համար», - ասել է Գաբրիելա Փիքոքը հրատարակությանը:
Սննդաբանը խորհուրդ է տալիս առավոտյան խմել բուսական թեյեր՝ դրանք արագացնում են նյութափոխանակությունը։ Երկրորդ առաջարկը վարունգով և կիտրոնով թրմված ջուր խմելն է՝ փքվածությունը (և հետևաբար ծավալը) նվազեցնելու համար: Բացի այդ, Փիքոքը նշել է, որ այտուցների պատճառով մարմինը կարող է «փքված» թվալ։ Իսկ դրա դեմ պայքարելու համար մասնագետը խորհուրդ է տալիս աղը փոխարինել համեմունքներով։
Բարդ ածխաջրերը ձեզ կօգնեն ավելի երկար կուշտ զգալ. դրա համար կատարյալ են սագախոտը (քինոա) և շագանակագույն բրինձը: Առաջարկությունների ցանկն այստեղ չի ավարտվում։ Սննդաբանը պնդում է, որ կարևոր է չմոռանալ մանրաթելերի մասին, որոնք այդքան անհրաժեշտ են առողջ մարսողության համար և խստորեն վերահսկել չափաբաժինները։

Звездный диетолог Габриэла Пикок, известный тем, что успела поработать с принцем Гарри, дала несколько советов по экспресс-похудению в интервью The Sun. «Хотя достижение пляжных форм всего за одну неделю может показаться нереалистичным или нездоровым, есть простые изменения в образе жизни, которые может внести каждый, чтобы почувствовать себя увереннее и энергичнее за короткий промежуток времени», — заявила Габриэла Пикок в беседе с изданием.
Диетолог советует пить травяные чаи по утрам — они ускоряют обмен веществ. Второй лайфхак — пить воду, настоянную на огурце и лимоне, чтобы уменьшить вздутие живота (а значит, и объем). Кроме того, Пикок отметила, что тело может выглядеть «раздутым» из-за отечности. А чтобы с ней бороться, эксперт рекомендует заменить соль специями.
Дольше чувствовать себя сытой помогут сложные углеводы — идеальным их источником будут киноа и коричневый рис. На этом список рекомендаций не заканчивается. Диетолог настаивает, что важно не забывать о клетчатке, столь необходимой для здорового пищеварения, и строго контролировать порции.