Ո՞վ է լեհուհին, որը հաղթեց այս տարվա «Միսս աշխարհ» մրցույթում
Անցած շաբաթ տեղի ունեցավ «Միսս աշխարհ» մրցույթի եզրափակիչը, որն այս տարի անցկացվեց Պուերտո Ռիկոյի մայրաքաղաքում։ Գեղեցկության մրցույթը չէր անցկացվել 2019 թվականից. այն մի քանի անգամ հետաձգվել էր կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով։
Միջոցառման առանձնահատկությունն այն էր, որ դրան մասնակցում էին նաև Իրաքի և Սոմալիի ներկայացուցիչները, որոնք նախկինում չէին մասնակցել «Միսս աշխարհ»-ին։
Արդյունքում ամենագեղեցիկը ճանաչվեց լեհուհի Կարոլինա Բելյավսկան։ Երկրորդ տեղում է ԱՄՆ-ից Շրի Սեյնին, երրորդում՝ Կոտ դ`Իվուարի քաղաքացի Օլիվիա Յասեն:
Ինչ վերաբերում է հաղթողին, ապա նա ծնվել է Լոձում և այժմ սովորում է մագիստրատուրայում։
Միաժամանակ զարգանում է նրա մոդելային կարիերան՝ մանկուց մասնակցել է մրցույթների, նկարահանվում է ամսագրերի համար և մասնակցում ցուցադրությունների։
Կարոլինան իսկապես գրավիչ արտաքին ունի, իր շիկահեր մազերի և կանաչ աչքերի շնորհիվ նրան համեմատում են ամերիկացի դերասանուհի Մարգո Ռոբիի հետ։
Մրցանակի հանձնման ժամանակ Կարոլինան շատ հուզված էր և չէր կարողանում ընդունել այն, ինչ կատարվում էր։
«Երբ անունս լսեցի, թմբիրի մեջ էի, դեռ չեմ հավատում։ Ինձ համար մեծ պատիվ է կրել «Միսս աշխարհ» տիտղոսը։ Ես կհիշեմ այս անսովոր էջն իմ ողջ կյանքի ընթացքում», - ասել է Կարոլինան:
Լեհաստանի ներկայացուցիչները նախկինում այս մրցույթի հաղթող չէին դարձել։ Ամենից հաճախ (6 անգամ) Վենեսուելայի ներկայացուցիչներն են դարձել են «Միսս աշխարհի» տիտղոսակիրներ։

Что известно о польке, выигравшей в этом году конкурс «Мисс мира»
На прошлой неделе состоялся финал конкурса «Мисс мира», который в этом году проводился в столице Пуэрто-Рико. Конкурс красоты не проводился с 2019 года – его несколько раз переносили из-за пандемии коронавируса.
Особенностью мероприятия стало и то, что в нем приняли участие представительницы Ирака и Сомали – стран, ранее не участвовавших в «Мисс мира».
В итоге самой красивой назвали польку Каролину Белявску. На второе место попала американка Шри Сейни, а на третье – гражданка Кот-д՝Ивуара Оливия Ясе.
Что касается победительницы, то она родилась в городе Лодзи и в данный момент она учится в магистратуре.
Параллельно развивается ее карьера модели: она с детства участвует в конкурсах, снимается для глянца и работает на показах.
У Каролины действительно привлекательная внешность, благодаря светлым волосам и зеленым глазам ее сравнивают с американской актрисой Марго Робби.
Во время вручения награды Каролина была очень тронута и не могла принять происходящее.
«Когда я услышала свое имя, была в ступоре, я до сих пор не верю. Для меня большая честь носить титул «Мисс мира». Я запомню эту необычную главу своей жизни до конца дней», — сказала она.
Ранее представительницы Польши не становились победительницами этого конкурса. Чаще всего (6 раз) фаворитками «Мисс мира» становились жительницы Венесуэлы.