Ինչ տեսք ունի աշխարհում ամենաշատ պլաստիկ վիրահատություններ արած կինը
Շատերը հավանաբար կարծում են, որ ամերիկացի Սինդի Ջեքսոնը, ով 52 պլաստիկ վիրահատություն և կոսմետիկ ընթացակարգեր է իրականարել, կորցրել է մարդկային դեմքը: Իրականում նա բավականին բնական տեսք ունի:
2011 թվականին ամերիկացի Սինդի Ջեքսոնը ռեկորդ սահմանեց ՝ դառնալով դեմքն ու մարմինը փոխող 52 վիրահատություն և կոսմետիկ ընթացակարգեր իրականացրած կին: Այդ պահից մինչ օրս (համենայնդեպս՝ պաշտոնապես) այդպիսի «հերոսությունների» մասին ոչ մի կին չի հայտարարել։
63-ամյա Սինդին երկու անգամ ենթարկվել է աչքի վիրահատության, փորձել է լիպոսակցիա և բոտոքս, շտկել է կզակը և քիթը, մեծացրել է շրթունքներն ու կրծքը, ու այդ ամենը՝ կենդանի Բարբի դառնալու համար: Ջեքսոնին ոգեշնչում էր նաև ֆրանսիրացի դերասանուհի Բրիջիդ Բարդոյի կերպարը։ Եվ չնայած, այս խիզախ կինը 100 հազար դոլար է ծախսել մանիպուլյացիաների վրա, դրանք վաղուց արդեն փոխհատուցվել են. նա հիմնել է գեղագիտական խորհրդատուների միջազգային ասոցիացիան, գրել է երկու գիրք՝ իր վերափոխումների մասին և բոլորին հետաքրքրող խորհուրդներ է տալիս պլաստիկ վիրաբուժության ու ինքնաբարելավման վերաբերյալ: Բնականաբար, այս ամենը վճարովի. Ջեքսոնի մեկ անձնական ժամն արժի 570 դոլար:
Ամերիկյան հեռուստաալիքներից մեկին տված հարցազրույցում մի անգամ Սինդին ասել է, որ ինքը երբեք չի ցանկացել լինել համաշխարհային սենսացիա և դառնալ պլաստիկայի երկրպագուների առաջնորդը, այլ պարզապես ցանկանում է ավելի լավ տեսք ունենալ:
Սինդիի անինքնավստահությունը ծնվել է այլոց մեկնաբանություններից հետո: Օրինակ, երբ նա 14 տարեկան էր, մի տղա ասաց. «Սինդի, երբ ժպտում ես, քո քիթն ու կզակը գործնականում միաձուլվում են»: Առաջին շտկիչ գործողություններից հետո նա անցավ հակատարիքային ընթացակարգերին՝ իր «երիտասարդ հոգուն» արտաքնապես համապատասխանելու համար:
Չնայած շիկահերի դրական տրամադրվածությանը, շատ բժիշկներ խորհուրդ են տալիս չկրկնել նրա բազմաթիվ «հաջողությունները» և հատկապես չփորձել աստղերին նմանվել պլաստիկ վիրահատությունների միջոցով:

Как выглядит женщина, сделавшая больше всего пластических операций
Многие наверняка думают, что американка Синди Джексон, сделавшая 52 пластические операции и косметологические процедуры, потеряла человеческий лик. На самом деле, она выглядит вполне естественно.
В 2011 году американка Синди Джексон установила рекорд, став обладательницей 52 операций и косметологических процедур, меняющих лицо и тело. На тот момент, да и на сегодняшний день никто (по крайней мере официально) о подобных «подвигах» не заявлял. Если не считать Родриго Алвеса из Бразилии, на счету которого 60 хирургических манипуляций. Но он все-таки мужчина (пока).
63-летняя Синди дважды делала операцию на глаза, пробовала липосакцию и ботокс, корректировала подбородок и нос, увеличивала губы и грудь — все ради того, чтобы стать живой Барби. Джексон также всегда называла вдохновляющей внешность французской актрисы Брижит Бардо.
И хотя на манипуляции женщина потратила 100 тысяч долларов, они давно окупились с лихвой: она основала Международную ассоциацию эстетических консультантов, написала две книги о своих преображениях и дает всем желающим советы по пластике и улучшению себя. Естественно, платные: час личного времени Джексон стоит от 570 долларов.
В интервью американскому каналу Синди как-то заявила, что никогда не хотела быть мировой сенсацией и возглавлять топ фанатов пластики, но хотела выглядеть лучше. Ее неуверенность в себе родилась после комментариев окружающих. Например, когда ей было 14 лет, один мальчик сказал: «Синди, когда ты улыбаешься, твой нос и подбородок практически слепляются». После первых корректирующих операций она перешла на антивозрастные процедуры, чтобы соответствовать своей «молодой душе».
Несмотря на позитивный настрой блондинки, многие врачи не рекомендуют повторять ее многочисленные «успехи» и тем более не пытаться приблизиться к звезде за счет пластики. Чаще всего такие мысли свидетельствуют о сложных психологических проблемах, которые пластикой не решишь.