Ռոմելա Թամարյանը ճանաչվեց «Երկրորդ վիցեմիս ԱՊՀ-2018»
Ղազախստանը ներկայացնող Ասեմ Եսենգելդիեվան ճանաչվեց «Առաջին վիցեմիս ԱՊՀ-2018», իսկ Հայաստանի պատվիրակ Ռոմելա Թամարյանին շնորհվեց «Երկրորդ վիցեմիս ԱՊՀ-2018» կոչումը։ «Երրորդ վիցեմիս ԱՊՀ-2018» անվանակարգը բաժին հասավ Վիկտորիա Վոլգինային Ռուսաստանից։
«Մրցույթի հաղթողը կարժանանա ոսկեջրած թագի՝ զարդարված թանկարժեք քարերով։ Սա եզակի օրինակ է, որը պատրաստվել է Հայաստանում։ Բոլոր մասնակիցները կարժանանան մխիթարական մրցանակների, բոլոր աղջիկները Ղազախզտանից կմեկնեն որոշակի անվանակարգի արժանացած»,-ասել է «Վելադա Գրուփ» միջազգային մոդելային գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Ալիյա Բեկբուլատովան։
«Առաջին, երկրորդ և երրորդ տեղերի համար նախատեսված են մուշտակներ, ադամանդե հավաքածու և արտասահման մեկնելու 4 ուղեգիր։ Թե ուր՝ կորոշեն իրենք՝ հաղթողները։ Ընդհանրապես ուղևորությունները նախատեսված են դեպի Հայաստան, ԱՄԷ և Թուրքիա,-մանրամասնել է մամուլի ծառայության ղեկավարը։
Անկախ պետությունների համագործակցության ամենագեղեցիկ աղջկա տիտղոսի համար պայքարեցին 18-27 տարեկան 25 հաղթող-մասնակիցներ 16 մասնակից երկրներից (ԱՊՀ երկրներից բացի մասնակցում էին նաև հրավիրված երկրների ներկայացուցիչներ Վրաստանից, Ուկրաինայից, Էստոնիայից, Լիտվայից, Լատվիայից)։

Определилась победительница «Мисс СНГ-2018»
Казахстанка Асем Есенгельдиева единогласным решением судей стала «Первой вице-мисс СНГ-2018». Второй «Вице-мисс СНГ-2018» стала представительница Армении Ромелла Тамарян. Номинацию третья «Вице-мисс СНГ-2018» получила Виктория Волгина из России.
Сам конкурс проходил в несколько этапов. Для начала все участницы появились на сцене в национальных костюмах, затем продефилировали перед зрителями и жюри в коктейльных платьях. В заключительном туре девушки примерили на себя вечерние платья.
«Победительница конкурса получит позолоченную корону с драгоценными камнями - это эксклюзивный вариант, она изготовлена в Армении. Абсолютно всем участницам дадут утешительные призы, каждая девушка улетит из Казахстана с номинацией», - рассказала руководитель пресс-службы международного модельного агентства «Велада Груп» Алия Бекбулатова. По ее словам, для призеров также предусмотрены роскошные подарки.
«Для первого, второго и третьего мест у нас предусмотрены норковая шуба, бриллиантовый набор и 4 путевки за границу. Куда именно - они выберут сами. Вообще, туры предназначены в Армению, ОАЭ и в Турцию», - отметила она.
За титул самой красивой девушки Содружества Независимых Государств боролись 19 конкурсанток-победительниц из 16 стран-участниц (в их числе Грузия, Украина, Эстония, Литва, Латвия как приглашенные страны) в возрасте от 18 до 27 лет.