Կանացի գրավչության գիտականորեն ապացուցված 7 նշան
Լավագույն դիմահարդարումը՝ բնական դիմահարդարումն է հավասար տոնով: Սա ցույց է տվել Ամերիկյան հոգեբանական ասոցիացիայի կողմից հրատարակվող The Journal of Experimental Psychology պարբերականի կատարած հետազոտությունը:
Ճերմակ ժպիտ
Սպիտակ ատամները մարդուն միանգամից ավելի գրավիչ են դարձնում: Միաժամանակ տղամարդիկ նշել են, որ չափազանց սպիտակ ատամները, որոնք արհեստական տեսք ունեն, նրանց դուր չեն գալիս:
Կարմիր շրթներկ
Այն միշտ արդիական է լինելու: Ըստ հետազոտության, տղամարդկանց մեծ մասը պարտադիր ուշադրություն է դարձնում կարմիր շրթներկի վրա:
Կլորավուն ազդրեր
Պոդիումների վրա մոդելներն ունեն ուղիղ, սլացիկ կազմվածք, սակայն հետազոտությունը ցույց է տվել, որ տղամարդկանց հետաքրքում է կանանց այլ տիպի կառուցվածքը՝ նեղ իրանով և կլորավուն ազդրերով:
Բարձր ձայն
Կատարյալ կանացի ձայնը՝ բարձր, հնչեղ ձայնն է:
Սևահերները հաղթում են
Շիկահարների և սևահերների մեջ հաղթում են վերջինները: Շիկահերները տղամարդկանց թվում են ավելի հաճելի և թեթև՝ շփման մեջ, սակայն սևահերներն՝ ավելի գրավիչ:
Գեղեցիկ ձեռքեր
Եթե բնությունը ձեզ երկար ոտքեր չի պարգևել, ցուցադրեք ձեր ձեռքերը: Զարմանալի է, սակայն փաստ, որ տղամարդկանց ոչ պակաս դուր են գալիս երկար, մերկ ձեռքերը:

Научно доказано: 7 признаков женской привлекательности
Лучший макияж — естественный, натуральный макияж с ровным сияющим тоном. Это — результат исследования издания The Journal of Experimental Psychology, выпускаемого Американской психологической ассоциацией.
БЕЛОСНЕЖНАЯ УЛЫБКА
Белые зубы моментально делают человека привлекательнее. При этом мужчины отметили: чересчур отбеленные зубы, которые выглядят искусственно, им не нравятся.
КРАСНАЯ ПОМАДА
Ее никогда не спишут со счетов. Исследование психологического издания The Journal of Personality and Social Psychology доказало: большая часть мужчин обращает внимание на красную помаду.
ОКРУГЛЫЕ БЕДРА
На подиумах — модели с выточенными телами. Но согласно исследованию ученых из Новой Зеландии, мужчин привлекает другой тип фигуры: женственный, с талией и округлыми бедрами. Как у Бейонсе.
ВЫСОКИЙ ГОЛОС
Идеальный женский голос — высокий, с придыханием, — это выяснили американские исследователи.
БРЮНЕТКИ ВЫИГРЫВАЮТ
Между блондинками и брюнетками мужчины выбирают последних. Блондинки кажутся мужчинам более приятными и легкими в общении, но брюнетки — более привлекательными.
КРАСИВЫЕ РУКИ
Если природа не оделила бесконечными ногами, открывайте руки — удивительно, но факт: длинные обнаженные руки нравятся мужчинам не меньше.