Հոգեբանները բացահայտել են կանացի երջանկության գաղտնիքը
ԱՄՆ-ի մասնագետները գտում են, որ երջանկության համար գեղեցիկ սեռին այդքան էլ շատ բան պետք չէ, և յուրաքանչյուրը կարող է երջանկացնել նրանց:
Գիտնականները հարցում են անցկացրել տարբեր եկամուտ ունեցող 850 կանանց շրջանում: Ամփոփելով արդյունքները, գիտնականները պարզել են, թե ինչն է երջանկացնում հարցման մասնակիցներին։
HealthVesti.com-ի հաղորդմամբ՝ առաջին հերթին կանանց երջանկացնում է քաշի կորուստը: Այդ հանգամանքը բարձրացնում է նրանց կյանքի որակը և դարձնում ավելի ինքնավստահ:
Երկրորդ հերթին կանանց երջանկացնում է շոփինգը, որը բարձրացնում է նրանց տրամադրությունը: Հաջորդը ծաղիկներն են, որոնք նրանք նվեր են ստանում:

Психологи раскрыли секрет женского счастья
По словам специалистов из США, представительницам прекрасного пола для счастья нужно не так уж и много. И подарить женщине счастье способен каждый. Ученые опросили 850 женщин с разными уровнями доходов.
Проанализировав данные, исследователи выяснили, что делало участниц счастливыми, сообщает "HealthVesti.com".
На первом месте в списке основных причин счастья у женщин оказалась потеря веса. Она повышала качество жизни участниц и делала их увереннее в себе.
За похудением следовал шоппинг, улучшавший настроение женщин. Третье место занимали цветы, полученные представительницами прекрасного пола в подарок.
Кстати, недавно неврологи из Киотского университета нашли в мозге "главный центр счастья". Как показали исследования, люди, очень довольные жизнью, имеют большего размера предклинье. Данная часть мозга связана с сознательностью.