«Միսիս աշխարհ-2014» տիտղոսը շնորհվել է Բելառուսի գեղեցկուհուն
Մրցույթին մասնակցում են ամուսնացած երիտասարդ կանայք, որպես կանոն` երեխաների մայրեր, ովքեր նաև աշխույժ մասնակցություն ունեն իրենց երկրի քաղաքական և հասարակական կյանքում, ինչպես նաև բարեգործական գործունեություն են ծավալում:
Ինչպես հաղորդել է մրցույթի հաղորդավարը, Ալեքսեյչիկն ամուսնացել է չորս տարի առաջ: Այժմ նա աշխատում է հեռուստատեսությունում և հանդես գալիս բեմերում` որպես երգչուհի:
2014 թվականի պատվավոր այս տիտղոսը վիճարկելու համար ամերիկյան Մերիլենդ էին ժամանել 35 թեկնածուներ: Մրցույթը տևել է 8 օր, որի ընթացքում մասնակիցները ցուցադրել են ոչ միայն իրենց արտաքինը, այլ նաև իրենց հմտությունները ինչպես պարերում, այնպես էլ խոհանոցում: Այս անգամ եզրափակիչ դուրս են եկել ոչ թե 10, այլ 11 թեկնածու: 11 լավագույնների թվում ընդգրկվել են նաև երկու ռուս մասնակիցներ:

Титул «Миссис мира-2014» достался представительнице Белоруссии
В конкурсе принимают участие замужние молодые женщины, как правило, имеющие детей, активно участвующие в политической и общественной жизни своих стран, а также в благотворительной деятельности. Как сообщил ведущий конкурса, 31-летняя Алексейчик вышла замуж четыре года назад. В настоящее время она работает телеведущей и выступает на сцене в качестве певицы.
В 2014 г. побороться за титул в Мэриленд (США) приехали 35 претенденток. Состязание самых красивых замужних женщин мира продолжалось 8 дней. За время конкурса они демонстрировали не только внешние данные, но и свои способности, такие как танцы и кулинария. В этот раз для финала были отобраны не 10 участниц, как обычно, а 11. Две россиянки вошли в число 11 лучших.