Թագավորական նորաձևություն. ամսվա ամենաոճային լեդիները (լուսանկարներ)
Նրանցով հիանում են, նրանց կրկնօրինակում են և փորձում նմանվել. խոսքը շոու բիզնեսի աստղերի մասին չէ: Իրական լեդիներն իրենց ոճով և համապատասխան շարժուձևով ներշնչում են կանանց և, իհարկե, գրավում լրատվամիջոցների ուշադրությունը:
Ովքե՞ր են ներգրավվել այս ամսվա ամենաոճային լեդիների ցուցակում:
Թագուհի Լետիցիա
Հունիսի վերջին Արքայազն Ֆիլիպեն իր հորից` Խուան Կարլոս առաջինից ընդունեց գահը և կազմվեց նրա` մի շարք պետությունների ղեկավարներին այցելությունների ծրագիրը: Ամեն անգամ հայտնվելով հանրության առջև, Իսպանիայի թագուհին հիացմունք է առաջացնում և հաստատում ոճի զգացուղության իր բարձր կարողությունը: Թերևս` Քեյթ Միդլթոնին, իրոք, արժանի մրցակից է հայտնվել:
Թագուհի Ելիզավետա II
Մեծ Բրիտանիայի թագուհին չի հրաժարվում վառ գույներից, և հետաքրքիր գլխարկներից: Թագուհին մասնակցել է Գլազգոյում կայացած հոկեի Համագործակցության խաղերին և նրա կոստյումը, անտարակույս, արժանի է ուշադրության:
Հերցոգուհի Կամիլա
Ելիզավետա II-ի հարսը` Կամիլան, սիրում է պաստելային երանգները և ընտրում խամրած գույներով շրջազգեստներ: Էդինբուրգում կայացած նորաձևության փառատոնին արքայազն Չարլզի կինը ֆոտոխցիկների առջև ներկայացավ կարճ թևքերով դեղին-պաստելային երանգով բաճկոնով` զարդարված փոքրիկ կրծքանշանով և դարսավոր սպիտակ կիսաշրջազհեստով:
Թագուհի Մաթիլդա
Բելգիայի թագուհի Մաթիլդան` մեկ այլ եվրոպական միապետական տան ներկայացուցիչը, մասնակցեց Բելգիայի ազգային տոնին և իր ընտրած հագուստով արժանացավ ներկաների հիացական հայացքներին: Թագուհին ընտրել էր սպիտակ գույնի կանացի ուրվագծով շրջազգեստ` զարդարված ծաղկային դաջվածքներով:
Արքայադուստր Մերի
Նորին մեծություն արքայադուստր Մերին հրաշալի ժամանակ անցկացրեց Grasten Castle ամրոցում, որտեղ հավաքվել էր Դանիայի միապետական ընտանիքը: Գեղատեսիլ բնության գրկում Մերին շատ ներդաշնակ էր իր հագուստով` փիրուզյա գույնի մինչև հատակը հասնող թեթև տոնական շրջազգեստ` շագանակագույն նախշազարդով և առանց կրունկների սանդալներով:

29.07.2014 Ими восхищаются, им подражают и наследуют – речь идет не о звездах шоу-бизнеса. Истинные леди с соответствующими манерами вдохновляют женщин своим стилем и, конечно же, привлекают внимание СМИ.
Кто же в этом месяце попал в рейтинг самых стильных?
Королева Летиция В конце июня принц Фелипе принял престол от своего отца Хуана Карлоса I и королевская чета составила график визитов к главам некоторых государств. Каждый раз появляясь на публике, королева Испании вызывает восхищение и подтверждает свое безупречное чувство стиля. Похоже, у Кейт Миддлтон действительно появилась новая соперница.
В свой первый официальный визит во Францию в новом статусе Летиция решила надеть платье пудрово-розового цвета с длинными рукавами и кружевной перфорацией на подоле.
Королева Елизавета II Королева Великобритании не отказывается от ярких цветов и интересных шляпок. Королева побывала на хоккее на Играх содружества в Глазго и ее костюм, несомненно, заслуживает внимания. Платье Елизаветы было выполнено в голубых тонах, а летнее пальто салатового цвета и шляпку того же оттенка украшали интересные декоративные элементы, гармонирующие с цветом платья.
Герцогиня Камилла Невестка Елизаветы II Камилла любит пастельные оттенки и выбирает наряды приглушенных цветов. На фэшн-фестиваль в Эдинбурге супруга принца Чарльза позировала фотографам в пиджаке пастельно-желтого оттенка с руками три четверти, украшенном небольшой брошкой в форме ландыша, и юбке плиссе белого цвета.
Королева Матильда Бельгийская королева Матильда — представительница другого европейского монаршего дома – поучаствовала на празднике в честь Национального дня Бельгии и заслужила восхищенные взгляды за свой выбор наряда. Королева выбрала платье женственного силуэта белого цвета, украшенное цветочным принтом на подоле юбки.
Кронпринцесса Мэри Её Королевское Высочество кронпринцесса Мэри Датская прекрасно провела время в резиденции замка Grasten Castle, где прошел летний фотоколл монаршей семьи Дании.
На фоне живописной природы Мэри гармонично выглядела в своем наряде — легком полупрозрачном платье в пол изумрудного оттенка с коричневым орнаментом и сандалиях без каблука.