Սեռական կյանքն ինչ-որ պահի կարող է կրքոտ լինել և հակառակը՝ ձանձրալի՝ կախված նրանից, թե քանի տարի են զույգերը միասին ապրել:
Տղամարդու և կնոջ հարաբերություններում կրիտիկական շրջանն, ըստ հոգեբանների, համարվում է 4-րդ տարին: Իհարկե, դա չի վերաբերում սեքսին:
Բրիտանացի սոցիոլոգների կողմից 3 000 տղամարդկանց և կանանց շրջանում վերջերս անցկացրած հարցումը, ցույց է տվել, որ զույգերի մեծամասնության մոտ սեռական կյանքն իր գագաթնակետին է հասել համատեղ կյանքի 4-րդ տարում: Հենց այս շրջանում են զույգերն ազատվում իրենց բարդույթներից:
Յուրաքանչյուր 4-րդ մասնակից հայարարել է, որ ամուսնությունից մի քանի տարի անց է միայն իրեն հարմարավետ զգում անկողնում: 60 տոկոսն էլ խոստովանել է, որ պատրաստ է նոր սեքսուալ փորձարկումների:

Лучший секс - после 4 лет брака
Секс имеет тенденцию становиться ярче или, наоборот, скучнее в зависимости от того, сколько времени партнеры прожили в браке.
Критическим возрастом отношений между мужчиной и женщиной многие психологи считают 4 года. Правда, к сексу это не имеет отношения.Недавний опрос, проведенный британскими социологами с участием 3000 мужчин и женщин, показал, что у большинства пар сексуальные отношения достигают своего апогея после 4 лет совместной жизни. Именно в этот период времени партнеры избавляются от большинства своих комплексов и раскрепощаются в постели.
Так, каждый четвертый респондент заявил, что только после нескольких лет брака чувствует себя наиболее комфортно во время секса. А 60% признались, что готовы на новые сексуальные эксперименты.
И только 10% опрошенных сказали, что были наиболее довольны своей сексуальной жизнью сразу после создания семьи.