Տեխասի համալսարանի գիտնականները պարզել են՝ կանայք ավելի հաճախ են զղջում ու ափսոսում պատահական և չշարունակյվող սեռական հարաբերությունների համար, քան տղամարդիկ:
Տղամարդիկ զղջում են այլ բանի համար, որ ունեցել են քիչ սեքսուալ կապեր:
Տղամարդիկ և կանայք տարբեր կերպ են արձագանքում իրենց ունեցած սեքսուալ կապերին: Այսպես, գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչների 24 տոկոսն ափսոսում է, որ սեռական առաջին փորձն ունեցել է ոչ ճիշտ տղամարդու հետ, 23 տոկոսը զղջում է՝ կողակցին դավաճանելու համար, իսկ ամեն հինգերորդ կին էլ զղջում է, որ շատ շուտ է համաձայնել սեռական հարաբերություններ ունենալ տղամարդու հետ:
Տղամարդկանց դեպքում պատկերն այլ է. նրանց 27 տոկոսը զղջում է ամաչկոտության համար, 23 տոկոսն էլ նշում են, որ երիտասարդ ժամանակ շատ էր պետք դիմել սեքսուալ փորձերի: 19 տոկոսն էլ ափսոսում է բաց թողած ժամանակի համար, երբ միայնակ է եղել:
Պարզվել է՝ ամենատհաճը և´ տղամարդկանց, և´ կանանց դեպքում ոչ գրավիչ զուգընկերոջ հետո ունեցած սեռական հարաբերությունն է:

Женщины чаще мужчин сожалеют о случайных связях
Исследование ученых Университета Техаса позволило сделать вывод, что женщины больше мужчин переживают о непродолжительных сексуальных отношениях. Мужчины же переживают по другому поводу, что у них было мало сексуальных контактов.
Женщины и мужчины неодинаково реагируют на свои сексуальные похождения. Так, 24% представительниц прекрасного пола сожалеют о том, что их первый сексуальный опыт был не с тем мужчиной. 23% женщин стыдятся своих измен, а каждой пятой девушке был неприятен тот факт, что она слишком быстро соглашалась на сексуальный контакт с партнером, сообщает meddaily.ru.
У мужчин дело обстоит иначе. 27% представителей сильного пола сожалеют о своей робости, а 23% считают, что в молодости стоило чаще идти на сексуальные эксперименты. 19% мужчин сожалеют об упущенном времени, когда они были одиноки.
Самым неприятным как для мужчин (10%), так и для женщин (17%)оказался секс с непривлекательным партнером.