Սոցիոլոգներին զարմացրել են հարաբերությունների խզման հիմնական պաճառները
ԱՄՆ Research Now գործակալության տվյալներով պարզվել են զույգերի միջև հարաբերությունների խզման ամենատարածված պատճառները: Երկարատև հարաբերությունների խզման պատճառ կարող են դառնալ կնոջ դեմքի մազերը, իսկ թույլ սեռի ներկայացուցիչներին կարող է վանել զուգընկերոջ տհաճ հոտը:
Էթնիկ և կրոնական հայացքները զույգի համար հաճախ ավելի քիչ նշանակություն ունեն, քան զուգընկերոջ արտաքինն ու տհաճ հոտը: Այդ մասին նշվում է Research Now գործակալության հարցումների արդյունքում:
Եթե կանանց համար վանող է տղամարդու տհաճ հոտը, ապա տղամարդկանց համար էլ տհաճ են կանանց բեղիկները:
Ամերիկացիների 53 %-ը հայտնել է, որ կյանքի ընթացքում օգտվել է ծանոթությունների ինտերնետային ծառայություններից, իսկ 56 %-ը գերադասում է խորհուրդ հարցնելիս դիմել ոչ թե մոտ ընկերներին, այլ համացանցի օգնությանը:
Առաջին հանդիպման ժամանակ սեքսի թեմային անդրադառնալիս տղամարդկանց 57%-ը ասում է, որ երկրորդ անգամ կցանկանային հանդիպել տվյալ կնոջ հետ: Իսկ կանանց 2 անգամ քիչ' 28% է այդպես մտածել:
Այլ էթնիկ խմբի անդամի հետ հարաբերություններ ունենալուն դրական է վերաբերվել կանանց 85%-ը, իսկ 80%-ը պատրաստ է ամուսնանալ այլ կրոնական հայացքներ ունեցող մարդու հետ:

Социологов удивила главная причина разрыва отношений
По данным опроса, проведенного в США агентством Research Now, удалось выяснить самые популярные причины расставания между мужчинами и женщинами.Препятствием для долгосрочных отношений для мужчин может стать растительность на женском лице. Представительниц слабого пола чаще способен оттолкнуть неприятный запах от кавалера.
Этническая и религиозная принадлежность для большинства людей имеет меньшее значение, чем внешность и запах партнера. Об этом говорят данные опроса, проведенного в США агентством Research Now, передает Sexyweek.
Большинство женщин сказали, что поводом завершить романтические отношения станет неприятный запах от мужчины. Представители сильного пола, в свою очередь, признались, что их отпугивают усики на дамском лице.
Кроме того, 53% американцев сообщили, что в течение жизни пользовались услугами сайтов знакомств, а 56% предпочитают в сложной ситуации просить совета не у близких или друзей, а в Интернете.
Отвечая на вопрос об отношении к сексу на первом свидании, 57% мужчин сказали, что встретились бы после этого с дамой повторно. В то же время у женщин этот показатель примерно вдвое меньше — 28%.
Наконец, к отношениям с человеком другой этнической принадлежности положительно отнеслись 85% женщин, а 80% респондентов готовы на роман с представителем другой религии.