Աստղային սննդաբան Գաբրիելա Փիքոքը, որը հայտնի է արքայազն Հարիի հետ աշխատելով, The Sun-ին տված հարցազրույցում ներկայացրել է արագ նիհարելու խորհուրդներ: «Թեև ընդամենը մեկ շաբաթվա ընթացքում լողափնյա կազմվածք ձեռք բերելը կարող է անիրատեսական կամ անառողջ թվալ, կան կենսակերպի պարզ փոփոխություններ, որոնք յուրաքանչյուր ոք կարող է անել՝ կարճ ժամանակում ավելի ինքնավստահ և եռանդուն զգալու համար», - ասել է Գաբրիելա Փիքոքը հրատարակությանը:
Սննդաբանը խորհուրդ է տալիս առավոտյան խմել բուսական թեյեր՝ դրանք արագացնում են նյութափոխանակությունը։ Երկրորդ առաջարկը վարունգով և կիտրոնով թրմված ջուր խմելն է՝ փքվածությունը (և հետևաբար ծավալը) նվազեցնելու համար: Բացի այդ, Փիքոքը նշել է, որ այտուցների պատճառով մարմինը կարող է «փքված» թվալ։ Իսկ դրա դեմ պայքարելու համար մասնագետը խորհուրդ է տալիս աղը փոխարինել համեմունքներով։
Բարդ ածխաջրերը ձեզ կօգնեն ավելի երկար կուշտ զգալ. դրա համար կատարյալ են սագախոտը (քինոա) և շագանակագույն բրինձը: Առաջարկությունների ցանկն այստեղ չի ավարտվում։ Սննդաբանը պնդում է, որ կարևոր է չմոռանալ մանրաթելերի մասին, որոնք այդքան անհրաժեշտ են առողջ մարսողության համար և խստորեն վերահսկել չափաբաժինները։
Եվ վերջապես, ամռանը պատրաստվելու վերջին անհրաժեշտ բաղադրիչը, ըստ Փիքոքի, առողջ քունն է։
30-06-2025 10:48 Բիյոնսեն ստիպված է եղել դադարեցնել իր համերգը, քանի որ թռչող մեքենան ցնցվել է օդում: Շաբաթ օրը Հյուստոնում նրա համերգի ժամանակ տեղի ունեցած սարսափելի պահը ցնցել է հանդիսատեսին, ովքեր այն ֆիքսել են տեսանյութով: Մեքենան, որում 43-ամյա երգչուհին գտնվում էր իր «16 Carriages» երգի կատարման ժամանակ, տեսանելիորեն ցնցվել է, ինչի պատճառով նա կարգադրել է դադարեցնել համերգը:
30-06-2025 10:27 Wildberries-ի հիմնադիր, 49-ամյա Տատյանա Կիմը, ըստ Forbes ամսագրի, ընդգրկվել է աշխարհի 50 ամենահարուստ կանանց վարկանիշային աղյուսակում։ Քիմը զբաղեցրել է ցուցակի 18-րդ տեղը՝ 4.6 միլիարդ դոլար կարողությամբ։ Միևնույն ժամանակ, նա ցուցակում ընդգրկված ամենաերիտասարդ կանանցից մեկն է՝ նրանից երիտասարդ է միայն 38-ամյա ավստրալուհի Մելանի Պերկինը, որը հիմնադրել է Canva-ն։ Վարկանիշային աղյուսակում առաջին տեղը՝ 38.8 միլիարդ դոլար կարողությամբ, զբաղեցրել է շվեյցարուհի Ռաֆայելա Ապոնտե-Դիամանտը, որը աշխարհի ամենամեծ ծովային նավագնացության Mediterranean Shipping Company ընկերության համահիմնադիրն է։
30-06-2025 10:12 Եթե մարդ երկար ժամանակ ընդունում է անհանգստության և անքնության դեմ դեղամիջոցներ, ապա ի վերջո նրան կարող է սպառնալ Ալցհեյմերի հիվանդությունը, հաղորդում է BBC-ն՝ հղում կատարելով կանադացիների կողմից կատարված հետազոտությանը և բենզոդիազեպինի ընդունման վիճակագրությանը:
30-06-2025 09:56 Նոր հետազոտությունը, որի արդյունքները հրապարակվել են PLOS Water ամսագրում, նախազգուշացնում է, որ նիտրատների անգամ ցածր մակարդակը, որոնք հաճախ կեղտոտում են խմելու ջուրը, կարող է ավելացնել վաղաժամ ծննդաբերությունների վտանգը։ Գիտնականներն ասում են, որ ջրում ընթացիկ EPA առավելագույն մեծությունից ցածր նիտրատների մակարդակը կարող է հանգեցնել նաեւ ցածր քաշով երեխաների ծնվելուն։
30-06-2025 06:50 Մրայա Քերին երկրպագուներից կեղմից բուռն գովասանքի է արժանացել կիրակի օրը Wembley Arena-ում Capital’s Summertime Ball փառատոնի շրջանակներում իր ամենահայտնի հիթերը կատարելուց հետո: 56-ամյա երաժշտական լեգենդն այս տարվա համերգի գլխավոր կատարողներից մեկն էր և չհիասթափեցրեց:

Звездный диетолог Габриэла Пикок, известный тем, что успела поработать с принцем Гарри, дала несколько советов по экспресс-похудению в интервью The Sun. «Хотя достижение пляжных форм всего за одну неделю может показаться нереалистичным или нездоровым, есть простые изменения в образе жизни, которые может внести каждый, чтобы почувствовать себя увереннее и энергичнее за короткий промежуток времени», — заявила Габриэла Пикок в беседе с изданием.
Диетолог советует пить травяные чаи по утрам — они ускоряют обмен веществ. Второй лайфхак — пить воду, настоянную на огурце и лимоне, чтобы уменьшить вздутие живота (а значит, и объем). Кроме того, Пикок отметила, что тело может выглядеть «раздутым» из-за отечности. А чтобы с ней бороться, эксперт рекомендует заменить соль специями.
Дольше чувствовать себя сытой помогут сложные углеводы — идеальным их источником будут киноа и коричневый рис. На этом список рекомендаций не заканчивается. Диетолог настаивает, что важно не забывать о клетчатке, столь необходимой для здорового пищеварения, и строго контролировать порции.
И наконец, последний неотъемлемый ингредиент подготовки к лету по версии Пикок — здоровый сон
Просмотрено 2479 раз
16-01-2025 10:44
Брэд Питт отреагировал на инцидент с француженкой, отдавшей 830 тысяч евро мошеннику, который представился актёром. Представитель звезды выпустил официальное заявление изданию E! News։  "Ужасно, что мошенники пользуются тем, что фанаты очень привязаны к знаменитостям, но это важное напоминание о том, что не стоит отвечать на непроверенные сообщения в интернете, особенно от актёров, которые не представлены в социальных сетях".
16-01-2025 10:29
Дженнифер Лопес сделала очень большое пожертвование одежды и аксессуаров пострадавшим от пожаров в Лос-Анджелесе, сообщает DailyMail.com. По словам источника, «это огромное количество вещей, и они стоят целое состояние. Там много удобной одежды, такой как толстовки с капюшоном и джинсы, просто повседневные вещи, которые помогут людям встать на ноги».
16-01-2025 05:39
Кэмерон Диас впервые за пять лет вышла на красную дорожку. 52-летняя актриса появилась на премьере своего нового фильма "Снова в деле". Для выхода актриса выбрала чёрные топ и джинсы, а также длинный тренч.