Շատ կանայք վստահ են, որ բոլոր տղամարդիկ անկողնում «նույն բանն են ուզում» ։ Փորձագետները նշել են, թե իսկապե՞ս դա այդպես է։ Նրանք անդրադարձել են տարիքային տարբեր կատեգորիաների տղամարդկանց սեռական կարիքներին։
Սեռական ցանկության գագաթնակետը` 20-30 տարեկան
Տղամարդիկ այս տարիքում առանձնապես բծախնդիր չեն և ակտիվորեն փոխում են զուգընկերուհուն՝ քանակը նախընտրելով որակից: Սա փորձարկումների, նորույթների, փորձ ձեռք բերելու և տղամարդու ինքնագնահատականը ամրապնդելու ժամանակաշրջան է։ Երիտասարդին «խելքահան անելու» համար հնարավորինս շատ ուշադրություն դարձրեք ինքնաբուխությանը, առեղծվածին և սովորեք զարմացնել:
Եվ այս էրոտիկ ֆոնի վրա մի մոռացեք գովաբանել: Ամեն ինչի համար։ Ծաղիկների, քնքուշ կամ կրքոտ սեքսի համար: Հիացեք լայն ուսերով կամ խելացի աչքերով: Տղամարդիկ գովասանքի և հաճոյախոսությունների կարիք ունեն նույնքան, որքան կանայք:
«Հստակության» ժամանակը՝ 30-45 տարեկան
Այս ժամանակահատվածում սեքսն ինքնին դադարում է լինել թիվ 1 թեման: Առաջին պլան է գալիս կյանքի նպատակների և առաջնահերթությունների միասնությունը: Գնահատվում է ինտելեկտուալ ներուժը և ոչ միայն կարճ կիսաշրջազգեստ, այլև ներկայացուցչական բիզնես կոստյում կրելու կարողությունը։
Կարևոր է դառնալ ոչ միայն գրավիչ, այլև անկեղծ։ Փորձեք տղամարդու համար ընկեր դառնալ։ Ոչ թե նրան վերափոխելու և վերակրթելու, այլ հասկանալու և ընդունելու համար: Սովորաբար այս շրջանում տղամարդն արդեն հասկանում է, թե ինչ է ուզում կյանքից և կնոջից։ Պարզապես պետք է լսել և տալ այն, ինչ նրան պետք է: Միայն առանց տառապանքի ու մանիպուլյացիայի։
Խորհուրդ է տրվում փորձել սիրել այն, ինչ նա է սիրում: Այս փուլում անկողնու համար արդեն ձևավորված է որոշակի զարգացած ճաշակ, այնպես որ կինը կարող է վերցնել զգայականության «բանալիները», որոնք «գործարկում են» իր զուգընկերոջ «էրոտիկ շարժիչը»:
45-ից հետո, երբ սեռական ակտիվությունը սկսում է մարել
Այստեղ անհրաժեշտ է սեռական կյանքի համար ստեղծել առավել բարենպաստ պայմաններ։ Որպեսզի ոչ ոք չշեղի ուշադրությունը, ժամանակ լինի կանխատեսելու, տրամադրվելու, մեկուսանալու, «տրամադրվելու»: Պետք է փորձել պահպանել տղամարդու ընդհանուր առողջությունը, քանի որ հիվանդությունների դեպքում սեռական ֆունկցիան կորցնում է իր արդիականությունը։ Սեռական կյանքում երկար ընդմիջումներ չպետք է լինեն, հակառակ դեպքում երբեմն առաջանում է անդառնալի «արգելակում»։ Սեքսոլոգիայում կա «այրիների սինդրոմ» հասկացությունը։ Անվանումը բացատրում է ամեն ինչ։
Սկզբում դրա համար ժամանակ չկա, իսկ հետո չես էլ ուզում, քանի որ հորմոնալ մակարդակում արդեն փոփոխություններ են տեղի ունեցել։ Իհարկե, մեկ շաբաթյա զսպումներից վատ բան չի լինի, բայց եթե խոսում ենք ամիսների ու տարիների մասին, ապա սպասեք խնդիրների։ Խորացված դեպքերում կարող է նույնիսկ դժվար լինել օգնելը: Հետեւաբար, այս ժամանակի հիմնական կարգախոսը բարենպաստ հողի վրա պարբերականությունն է։
45-ից հետո տղամարդու սեռական ֆունկցիան սկսում է թուլանալ։ Նրանցից ոչ բոլորն են հոգեբանորեն պատրաստ ընդունելու սեքսուալության նորմատիվ անկումը։ Մոխրագույն մազերը մորուքի մեջ՝ մեջքից հարված է: Շատերն են լսել այս ասացվածքը։ Դրա արմատը հոգեբանական է: Կարևոր է զուգընկերոջ հետ ճիշտ ասոցիացիաներ ստեղծել։ Ի վերջո, որոշ տղամարդիկ, ովքեր ցանկանում են «հավերժ երիտասարդ» լինել, իրենց դատապարտված և հետ քաշված են զգում իրենց երկրորդ կեսից։ Ժամանակի ընթացքում ամուսինը սկսում է ասոցացվել մայրամուտի հետ: Թող դա լինի ոչ թե մայրամուտ, այլ երկրորդ շնչառություն: Կյանքի նոր փուլ, երբ կարող ես քեզ թույլ տալ ճանապարհորդություն, նոր զգացողություններ, կյանքի նոր որակ։ Թույլ տվեք ձեր ընտրյալին հերոս լինելու հնարավորություն: Մի վերածվեք նախատող կամ տխուր մայրիկի: Սովորեք վայելել կյանքը: Այս կերպ դուք ավելի երջանիկ կդարձնեք ձեզ, նրան և ձեր միությունը:

08.08.2024 Многие женщины уверены, что всем мужчинам в постели «нужно одно и то же». Эксперты отметили, так ли это на самом деле? Они рассказали о сексуальных потребностях мужчин разных возрастных категорий.
Пик сексуального влечения: 20 — 30 лет
Мужчины в этом возрасте не особо разборчивы и активно меняют партнерш, количество им заменяет качество. Это время экспериментов, новизны, приобретения опыта и укрепления самооценки мужчины. Чтобы «зацепить» молодого человека, как можно больше внимания уделяйте спонтанности, загадочности, учитесь удивлять!
И на этом эротическом фоне — не забывайте хвалить. За все. За цветы, за нежный или страстный секс. Восхищайтесь широкими плечами или умными глазами. Мужчины нуждаются в похвале и комплиментах не меньше, чем женщины.
Пора «разборчивости»: 30-45 лет
В этот период собственно секс перестает быть темой № 1. На первый план выходят единство жизненных целей и приоритетов. Ценится интеллектуальный потенциал и умение надевать не только короткую юбку, но и элегантный деловой костюм.
Важно стать не только привлекательной, но и душевной. Постараться стать другом для мужчины. Не переделывать его и перевоспитывать, а понять и принять. В эту пору обычно мужчина уже понимает, чего он хочет от жизни и от женщины. Надо только услышать и дать ему нужное. Только без страданий и манипуляций.
Рекомендуется попробовать полюбить то, что любит он. На этом этапе в постели уже существует определенный выработанный вкус, так что женщина может подобрать «ключи» к чувственности, которые «запускают» «эротический мотор» партнера.
После 45 — когда сексуальная активность начинает угасать
Здесь необходимо создавать максимально благоприятные условия для половой жизни. Чтобы никто не отвлекал, было время предвкушать, настроиться, уединиться, «переключиться». Нужно стараться поддерживать общее здоровье мужчины на уровне, ведь при недугах сексуальная функция теряет свою актуальность. Не должно быть длительных перерывов в сексуальной жизни, иначе порой происходит необратимая «консервация». В сексологии есть понятие «синдром вдовца». Название все объясняет.
Сначала не до этого, а потом уже и не хочется, ведь изменения уже произошли на гормональном уровне. Конечно, от недельных воздержаний ничего страшного не произойдет, но если речь идет о месяцах и годах, ждите проблем. В запущенных случаях бывает даже сложно помочь. Поэтому главный девиз этого времени — регулярность на благоприятной почве.
После 45 сексуальная функция у мужчины начинает угасать. Не все из них психологически готовы принять нормативное снижение сексуальности. Седина в бороду — бес в ребро. Многие слышали эту присказку. Корень ее психологический. Важно создать у партнера правильные ассоциации. Ведь некоторые мужчины, желающие быть «вечно молодыми», ощущают осуждение и одергивания от своих половинок. Со временем супруга начинает ассоциироваться с закатом. Пусть это будет не закат, а второе дыхание. Новый этап в жизни, когда можно позволить себе путешествия, новые ощущения, качество жизни. Дайте возможность побыть вашему герою героем. Не превращайтесь в ругающую или унылую маму. Умейте радоваться жизни. Таким образом вы сделаете более счастливой себя, его, и ваш союз.