Ինչպես օգտագործել դարչինը նիհարելու համար
Դարչինի նիհարեցնելու հատկությունը համեմատաբար վերջերս է բացահայտվել: Այժմ այն լայն օգտագործվում է ավելորդ կիլոգրամների դեմ պայքարում:
Դարչինը իջեցնում է խոլեստերինի և գլյուկոզայի մակարդակը արյան մեջ, ինչպես նաև «արգելակում» ինսուլինի դուրս շպրտումը, որոնք պատասխանատու են ճարպային կուտակումների համար: Դարչինը կարելի է և ուղղակի ավելացնել թեյի մեջ կամ dրա հիման վրա ըմպելիքներ պատրաստել:
Ըստ հետազոտությունների, դարչինի օգտագործումը հանգեցնում է արյան մեջ խոլեստերինի և գլյուկոզայի մակարդակի իջեցմանը, կարգավորում է ինսուլինի արտադրությունը, ինչպես նաև նվազեցնում ախորժակը և կանխում նոր ճարպային հյուսվածքների առաջացումը` վերացնելով նախկին կուտակվածները: Բոլոր այս հատկությունները դարչինը դարձնում են արդյունավետ միջոց նիհարեցման համար: Ահա մի քանի տարբերակներ այն որպես նիհարեցնող միջոց օգտագործելու համար:
Դարչինը մեղրով
Դարչինը կարելի է գտնել փայտիկի տեսքով և փոշիացված: Ամենահարմար տարբերակը այն որպես նիհարեցնող միջոց օգտագործելու համար՝ պատրաստել թեյ մեղրով և դարչինով: Դուք կարող եք դարչինի փայտիկը թաթախել թեյի մեջ, խառնելով այն, նախօրոք մեղր ավելացնելով: Կարելի է նաև լցնել փոշին: Գնեք փոշիացված դարչին և օգտագործեք այն սուրճի և թեյի հետ: Այն կարելի է ավելացնել խմորեղենի մեջ նույնպես:
Դիետոլոգները խորհուրդ են տալիս այն օգտագործել ըմպելիքների հետ նյութափոխանակության արագացման համար:
Հարմար տարբերակ է ավելացնել մեկ թեյի գդալ դարչինը թեյի կամ հյութի մեջ: Դրան կարելի է ավելացնել նաև մեկ թեյի գդալ աղացած կոճապղպեղ և մի փոքր աղացած սև պղպեղ: Այդպիսի ըմպելիքը պետք է խմել միանգամից և երկու օրը մեջ:
Նիհարելու համար ամենաարդյունավետ տարբերակն է օգտագործել դարչինը մեղրով առավոտ շուտ սոված փորին: Նախաճաշից 30 րոպե առաջ խմեք մեկ բաժակ տաք ջուր, որի մեջ ավելացրեք 0,5 թեյի գդալ դարչին և մեկ թեյի գդալ մեղր: Այն պետք է պատրաստեք և թողնեք 30 րոպե, ապա նոր խմեք: Կարելի է նաև պատրաստել երեկոյան, դնել սառնարանը և առավոտյան խմել առանց տաքացնելու:
Կեֆիրը դարչինով
Ահա մի քանի տարբերակ կեֆիրով և դարչինով
- Խառնեք 1 ճաշի գդալ մեղրը գոլ եռացրած ջրի հետ, ավելացրեք 1 թեյի գդալ աղացած կոճապղպեղ, մի փոքր դարչին և մի կտոր կիտրոն, ավելացրեք վրան 200 մլ անյուղ կեֆիր և խառնեք:
- 250մլ կեֆիրին ավելացրեք 0,5 թեյի գդալ դարչին և այդքան էլ աղացած կոճապղպեղ։
- Վերցրեք 300 մլ ցածր յուղայնությամբ կեֆիր, ավելացրեք 5 քերած խնձոր,առանց կեղևի և խառնեք բլենդերով, այնուհետև ավելացրեք 1թեյի գդալ դարչին և խառնեք:
Դարչինով թեյ նիհարելու համար
Ամենահասարակ տարբերակն ավելացնել 1 թեյի գդալ դարչինը թեյի թուրմ պատրաստելիս:
Կարելի է նաև պատրաստել թեյը, ավելացնել մի քիչ կաթ և 0,5 թեյի գդալ դարչին: Մեկ այլ տարբերակ է թեյին ավելացնել մեղր և դարչին:

06.12.2018 Свойства корицы для похудения открыли сравнительно недавно. Сегодня же эту специю используют в борьбе с лишним весом очень активно, ведь она снижает уровень холестерина и глюкозы в крови, а также "тормозит" выбросы инсулина, которые отвечают за формирование жировых отложений. Причем корицу можно как просто добавлять в чай для похудения, так и готовить на ее основе особые напитки...
Свойства корицы для похудения
Согласно исследованиям, употребление корицы ведет к снижению уровня глюкозы,холестерина в крови и стабилизирует выработку инсулина. Так же корица снижает аппетит и предотвращает образование новых жировых клеток в организме, запускает процесс расщепления старых. Все эти свойства делают корицу эффективным средством для похудения. На этом положительном эффекте и стали выстраиваться новые программы по снижению веса диетологами. Но можно и не прибегать к их услугам - корицу для похудения можно применять и самостоятельно.
Корица с медом для похудения
Корица в продаже встречается в виде твердых палочек или в форме порошка, как специя. Самый удобный способ употребления корицы для похудения - готовить чай с медом и корицей. Вы можете окунать твердую палочку корицы в чай, помешивая его, предварительно добавив мед, а можно и посыпать коричным порошком — как часто делают в кафе. Купите корицу в виде порошка и посыпайте ею кофе или добавляйте ее в чай при заваривании в чайнике. Также корицу можно добавлять при приготовлении выпечки. Но все же для ускорения обмена веществ диетологи рекомендуют употреблять корицу в напитках.
Удобный рецепт — 1ч.л. корицы добавить в чай с медом или сок. К ней можно так же добавить чайную ложку имбиря молотого и щепотку черного молотого перца. Пить такой напиток нужно сразу и один раз (250мл) в два дня.
Самым эффективным для похудения считается употребление корицы с медом утром натощак. За 30 минут до завтрака выпейте стакан горячей воды, предварительно растворив в ней 0,5ч.л. корицы и 1ч.л. меда. Прежде чем пить такую смесь, настаивайте ее 30 минут, а лучше приготовьте ее вечером, поставьте в холодильник и пейте, не разогревая ,с утра.
Будьте осторожны с дозировкой корицы для похудения, так как каждый организм индивидуален, и лучшепроконсультироваться с врачом на предмет противопоказаний.
Кефир с корицей
Есть несколько видов напитков, которые можно приготовить с кефиром и корицей:
смешайте 1ст.л. меда с теплой кипяченой водой, добавьте 1ч.л. молотого имбиря, щепотку корицы и ломтик лимона, затем долейте 200мл нежирного кефира и перемешайте;
в 250мл кефира низкой жирности добавьте 0,5ч.л. корицы и столько же имбиря в виде порошка, можно добавить еще щепотку красного перца;
возьмите 300мл кефира низкой жирности, добавьте 5 перетертых яблок без кожуры, взбивайте смесь в блендере. После добавьте 1ч.л. корицы, перемешайте.
Чай с корицей для похудения
Так же из напитков с корицей для похудения можно готовить чай. Самый простой рецепт - добавлять 1ч.л. корицы в виде порошка в заварной чайник с зеленым или черным чаем. Есть еще такие рецепты:
заварите черный чай, налейте в кружку не до краев, добавьте молока и 0,5ч.л. корицы;
можно заваривать чай с добавлением корицы и меда, так и просто сделать отвар из 1л горячей воды и 1ст.л. корицы, а когда он станет комнатной температуры, добавить 2ст.л. меда.