Ինչպես գտնել սեփական ոճը և դառնալ ինքնուրույն ոճաբան
Ինչո՞ւ է հարկավոր դառնալ սեփական ոճաբանը և չօգտվել արհեստավարժների օգնությունից: Ամեն ինչ շատ պարզ է: Դուք միակն եք, ով, իրավամբ, գիտեք ձեր նախընտրությունները, ճաշակն ու սովորությունները:
Եթե դուք չեք հասցնում հետևել նորաձևության միտումներին և, այդ իսկ պատճառով, միշտ նույն հագուստն եք կրում, ապա հետևեք մեր պարզ խորհուրդներին, թե ինչպե՞ս գտնել սեփական ոճը:
Հագնվում ենք ճաշակով
1. Կարգուկանոն մտցրեք զգեստապահարանում
Զգեստապահարանը հիմնավորապես կարգավորելու համար որոշակի ժամանակ կպահանջվի, փոխարենը՝ դուք կկարողանաք հեշտորեն գտնել անհրաժեշտ իրերը, որոնք կհամապատասխանեն ընտրված ոճին: Բացի այդ՝ հավաքելու ընթացքում դուք, ամենայն հավանականությամբ, կգտնեք հագուստ, որի մասին վաղուց մոռացել էիք:
2. Կարգավորեք ձեր զգեստապահարանը հետևյալ կերպ.
1. Ամառային շորեր
2. Ձմեռային հագուստ
3. Բազմանպատակ հագուստ. թիկնոցներ, բաճկոններ և այլն
4. Աքսեսուարներ. շարֆեր, զարդեղեն, գոտիներ
5. Կոշիկներ. մարզական, առօրյա, «պաշտոնական»
6. Երեկոյան զգեստներ. Ժամադրության, երեկույթների և առանց երեխաների այլ միջոցառումների համար:
3. Հագուստը պատրաստեք նախօրոք
Եթե մեկ շաբաթ առաջ գիտեք ձեր ծրագրերը, հեշտությամբ կարելի է նախապատրաստել հագուստը յուրաքանչյուր օրվա համար: Դա էապես կխնայի ժամանակը: Ընդ որում, եթե օրակարգում փոփոխություններ լինեն, և դուք չօգտվեք նախապատրաստած հագուստից, այն կարող եք հագնել հաջորդ շաբաթ: Եթե հստակ աշխատակարգ չունեք, ապա պարզապես նախօրոք մի քանի զգեստ պատրաստեք:
Ինչպես գտնել սեփական ոճը
1. Մտացեք, թե ինչո՞վ եք զբաղվելու գալիք շաբաթ: Երեխաներին պարապմունքների՞ եք տանելու: Աշխատանքի՞ եք գնալու: Հաճախելու եք մարզասրա՞հ: Գործնական հանդիպո՞ւմ եք ունենալու: Ձեր զգեստապահարանում միշտ պետք է լինի հարմար հագուստ՝ նախատեսված գործունեության յուրաքանչյուր տեսակի համար:
2. Դիտարկենք նորաձևության` ջեզ դուր եկած միտումները: Ձեր սիրելի գույնը դեղի՞նն է: Ընտրեք դեղին երանագով մեկ-երկու զգեստ, որպեսզի ձեր արտաքին տեսքը ձեզ դուր գա և որևէ անհարմարություն չզգաք: Եկեք նայենք ճշմարտության աչքերին. Երբ կինն իրեն հարմարավետ է զգում, ավելի ինքնավստահ է դառնում:
3. Եթե դուք ինչ-որ բանում կասկածում եք կամ ցանկանում եք փորձել միացնել հագուստի մի քանի բաղադրիչներ, որոնք, ըստ ձեզ, այնքան էլ միմյանց չեն ներդաշնակում, ապա ձեր մտերիմներին խնդրեք լուսանկարել ձեզ կամ տեսանկարահանել ձեզ նոր կերպարում: Լուսանկարը կամ տեսանյութը հնարավորություն կտա նայել կողքից, ինչը թույլ կտա գտնել ձեր ոճը:
4. Մի մոռացեք աքսեսուարների մասին: Դրանք հատուկ ստեղծված են, որպեսզի ընդգծեն ձեր անհատականությունը:
5. Պահարանի մեջ յուրաքանչյուր ընտրված հագուստի համար տեղ առանձնացրեք, և դրանք կախեք առանձին կախիչներից՝ իրենց համապատասխան աքսեսուարների հետ միասին: Այդ դեպքում դուք ստիպվախ չեք լինի ինչ-որ բան նորից փնտրելու և հիշելու, թե որ իրերն էին միմյանց հետ ներդաշնակում:
6. Մի վերացրեք արված լուսանկարները կամ տեսանյութը: Դրանք պետք կգան արագ և հեշտ ներշնչվելու համար, երբ դուք քիչ ժամանակ կունենաք հերթական միջոցառման համար հագուստ ընտրելու:

Как найти свой стиль и стать собственным стилистом?
Почему нужно становиться собственным стилистом, а не пользоваться помощью профессионалов? Всё просто. Вы единственная, кто действительно знает свои вкусы, предпочтения и привычки.
Если вы не успеваете следить за модными тенденциями и поэтому часто носите одну и ту же одежду – следуйте нашим простым советам. Мы подскажем, как найти свой стиль!
Одеваемся со вкусом!
1. Наведите порядок в шкафу
Генеральная уборка в шкафу займёт некоторое время, но в итоге вы сможете легко находить нужные вещи, которые будут соответствовать выбранному стилю. Кроме того, в процессе уборки вы, вероятнее всего, найдёте одежду, о которой уже давно забыли.
2. Упорядочите свой гардероб следующим образом
1. Летняя одежда.
2. Зимняя одежда.
3. Многоцелевая одежда: накидки, кофты и т.д.
4. Аксессуары: шарфы, украшения, ремни.
5. Обувь: спортивная, повседневная, «на выход».
6. Вечерние наряды: для свиданий, вечеринок и других мероприятий без детей.
3. Готовьте наряды заранее
Если вы знаете свой график на неделю вперёд, можно легко планировать наряды на каждый день. Это очень экономит время. К тому же, если в графике произошел сбой, и вы не воспользовались приготовленной одеждой, её можно надеть на следующей неделе. Если у вас нет чёткого расписания, просто подготовьте заранее несколько нарядов.
Как найти свой стиль?
1. Подумайте, чем вы будете заниматься на следующей неделе. Отводить детей в школу? Ездить на работу? Ходить в спортзал? Проводить деловые встречи? В вашем шкафу всегда должна быть удобная одежда, предназначенная для каждого вида деятельности.
2. Рассмотрим модные тенденции, которые вам нравятся. Ваш любимый цвет желтый? Подберите пару нарядов с желтыми тонами, чтобы вам самой нравился ваш внешний вид и вы не испытывали никаких неудобств. Давайте смотреть правде в глаза, когда женщина чувствуете себя комфортно – она более уверена в себе.
3. Если вы в чём-то сомневаетесь или хотите попробовать соединить несколько элементов одежды, которые, как вам кажется, не слишком подходят друг к другу — попросите ваших близких сфотографировать вас или снять на камеру в новом образе. Фотография или видео – это взгляд со стороны, который поможет найти свой стиль.
4. Не забывайте об аксессуарах! Они специально придуманы, чтобы подчеркивать вашу индивидуальность.
5. Оставьте место в шкафу для созданных нарядов и повесьте каждый из них на отдельный тремпель вместе с аксессуарами. В этом случае вам не придётся снова что-то искать и вспоминать, какие вещи хорошо сочетались друг с другом.
6. Не удаляйте сделанные фотографии или видео. Они пригодятся для быстрого и лёгкого вдохновения, когда у вас будет мало времени на подбор гардероба для очередного мероприятия.