Կենդանակերպի բոլոր նշանները գտնվում են վերջնագծի մոտ։ Վերջին ջանքերը, ևս մեկ հրում, և ահա կգա Նոր տարին՝ ձեր կյանքը փոխելու ևս մեկ հնարավորություն։ Բոլորը ցանկանում են ավարտել գործերը, թողնել ամեն ինչ անցյալում և պատրաստվել տոներին։ Այնուամենայնիվ, տարվա վերջին ամիսը կարող է լինել ամենասթրեսայինը և դժվարը։ Ներկայացնում ենք, թե ինչից և որ օրերին յուրաքանչյուր նշան պետք է հատկապես զգույշ լինի՝ վերջին մի քանի օրերին ամեն ինչ չկորցնելու և նոր տարի հաջողությամբ մտնելու համար։
Դեկտեմբերը Խոյերի համար շատ արագ կանցնի։ Նախ, դուք ստիպված կլինեք զբաղվել կուտակված գործերով, կատարել խոշոր տոնական գնումներ և մեկնել երկար ժամանակ հետաձգված ուղևորության։ Դուք բավարար էներգիա կունենաք ամեն ինչ միաժամանակ կարգավորելու համար։ Այնուամենայնիվ, դեկտեմբերի 5-ից սկսած կարող են առաջանալ խոչընդոտներ և ուշացումներ։ Բայց մի անհանգստացեք. սրանք միայն ժամանակավոր դժվարություններ են։
Դեկտեմբերի 15-ից հետո ամսվա տրամադրությունը կփոխվի։ Մարսը՝ ձեր գլխավոր կառավարիչը, կտեղափոխվի երկրի տարերքի մեջ, և ձեր էներգիան կկենտրոնանա գործնական արդյունքների հասնելու վրա՝ աշխատանքում, կարիերայում և կոնկրետ ձեռքբերումներում։
Դեկտեմբերին Խոյերի համար ամենակարևորը էներգիան չվատնելն է, որպեսզի Նոր տարվա տոներին լիովին սպված չլինեն։ Եթե իմաստուն կերպով կառավարեք ձեր էներգիան, ապա ամսվա վերջը ձեզ կպարգևատրի պարտավորությունները հաջողությամբ կատարելու զգացումով։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 15, 16, 23, 24, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 9, 18, 22, 26, 30
Ցուլերի համար դեկտեմբերը կանցնի հանգիստ՝ պահի վայելելքով։ Այս ամիսը ձեզ կսովորեցնի գնահատել պարզ բաները և այն, ինչ է տեղի ունենում այստեղ և հիմա։ Ինչ-որ պահի ձեր հանգիստը կխախտվի, և դուք ստիպված կլինեք նախաձեռնություն ցուցաբերել։
Դեկտեմբերի 9-12-ի օրերը մի փոքր քաոսային կլինեն՝ խառնաշփոթ գործերում, գերծանրաբեռնված գրաֆիկ, հիասթափություն ինչ-որ մեկից, բայց ամեն ինչ կհաթահարվի, եթե չափազանց շատ բան չպահանջեք ձեզնից։
Դեկտեմբերի 19-ից կսկսվի հանգստի և հարմարավետության շրջան։ Կարող եք ժամանակ հատկացնել ձեր տանը, տոնածառ տեղադրելուն և սիրելիների համար նվերներ պատրաստելուն։ Այս ժամանակահատվածում ձեր երջանկությունը կախված կլինի սիրելիների հետ շփվելու ձեր կարողությունից։ Փորձեք պահպանել ներքին հավասարակշռություն և խուսափել ավելորդ սթրեսից։
• Բարենպաստ օրերը՝ 7, 8,14, 21, 22, 30, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 18, 25, 29
Դեկտեմբերը Երկվորյակների համար կլինի շփման և ակտիվության մարաթոն։ Ձեր հեռախոսն անընդհատ կզանգի, սոցիալական ցանցերը ողողված կլինեն ծանուցումներով, իսկ գործընկերներն ու ընկերները կսպասեն ձեզ՝ Նոր տարվա տոնակատարությունը կազմակերպելու համար։ Ձեր գլխավոր խնդիրն է պահպանել վերահսկողությունը, անկախ նրանից, թե որքան դժվար լինի դա։
Կարևոր բանակցություններ և փաստաթղթերի ստորագրումներ տեղի կունենան մինչև դեկտեմբերի 12-ը։ Այնուհետև կլինի կարճատև ընդմիջում՝ մարտկոցները լիցքավորելու և մտքերը կարգի բերելու համար։
Դեկտեմբերի 12-ից հետո ձեր կյանք կմտնի պատահականության հաճելի տարր։ Ծանոթություններ, զուգադիպություններ, անսպասելի զրույցներ։ Այս ամենը կարող է հանգեցնել ինչ-որ մեծ բանի։ Երկվորյակներից ոմանք հենց այս շրջանում կհանդիպեն մեկի, որի հետ անմիջապես կկապվեն։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 11, 12, 15, 16, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 9, 20, 23, 26, 30
Ամսվա սկզբին տոնական եռուզեռը կանցնի Խեցգետինների կողքով։ Մինչ գործընկերները խելահեղորեն ավարտում են ծրագրերը, իսկ ընտանիքի անդամները արդեն պլանավորում են, թե ինչպես անցկացնել Նոր տարվա տոները, դուք կընտրեք կողքից դիտորդի դեր։ Հնարավոր է՝ սա լավագույնն է, քանի որ իրավիճակն արմատապես կփոխվի ամսվա երկրորդ կեսին։
Իրադարձությունները կարագանան, ամսվա վերջին տնային գործերը կշատանան, և ռիսկ կա, որ բոլորի գործերը ձեզ վրա կվերցնեք։ Խուսափեք այս թակարդից և անպայման նախապես պլանավորեք ամսվա գործերը՝ ձեզ համար գոնե մի փոքր անձնական տարածք թողնելու համար։
Դեկտեմբերի 15-ից հետո Խեցգետինները կարող են հաճելի անակնկալներ ակնկալել աշխատանքի վայրում՝ նվերներ ղեկավարից, տարեկան պարգևատրում, պաշտոնի բարձրացման մասին լուրեր կամ սրտանց հանդիպումներ գործընկերների հետ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 12, 17, 18, 21, 22 • Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 27, 29
Դեկտեմբերն Առյուծների համար այն ժամանակն է, երբ պետք է գործի դնել ներքին առաջնորդին: Առաջին երկու շաբաթների ընթացքում ակտիվորեն կպատրաստվեք Նոր տարվան, հատկապես աշխատանքի վայրում: Փորձեր, հեռախոսազանգեր, նվերների գնումներ և կորպորատիվ միջոցառման համար հյուրեր հավաքագրում՝ շատ բան կընկնի ձեր ուսերին։
Որքան էլ գայթակղիչ լինեն դեկտեմբերին Առյուծներին տրվող առաջադրանքները, մի փորձեք ամեն ինչ միանգամից անել: Ամսվա կեսին ձեր ծրագրերը կարող են խափանվել հյուրերի ժամանման, մոռացված մանկական ցերեկույթի կամ մանր տնային գործերի պատճառով։
Տարվա վերջին օրերը կլինեն վառ և հաջողակ: Տոները դուք կդիմավորեք ուրախությամբ՝ կենտրոնացած և վստահ, կարծես թափառելուց հետո վերջապես գտել եք գլխավոր ճանապարհը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 10, 11, 15, 16, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 22, 25, 30
Դեկտեմբերին Կույսերը կշահեն իրենց պերֆեկցիոնիզմից և պլանավորման հմտություններից: Առաջին տասը օրերը կլինեն կազմակերպված և արդյունավետ: Կունենաք հիանալի տարեվերջյան արդյունքներ, կավարտեք ձեր բոլոր նախագծերը և կստանաք շրջապատի հավանությունը:
Դեկտեմբերի 15-ից հետո կարգուկանոնը կարող է խաթարվել: Օրինակ՝ գործընկերը կարող է ձեր օգնության կարիքը ունենալ, կարևոր զեկույցի հետ կապված սարքավորումները կարող են խափանվել, կամ ինչ-որ մեկը կարող է չեղարկել պայմանագիրը: Մնացեք հավատարիմ ինքներդ ձեզ, խուճապի մի՛ մատնվեք, և արագ կվերահսկեք իրավիճակը:
Ամսվա երկրորդ կեսին տունը կլինի Կույսերի համար գերակա թեմա: Հավանաբար օրակարգում կլինեն վերանորոգումները, վերադասավորումը, տոներից առաջ լիարժեք մաքրությունը և կենցաղային տեխնիկայի գնումը: Դուք կարող եք նույնիսկ ցանկանալ թարմացնել ձեր ինտերիերը: Եվ դա լավ է: Տարածքը պետք է ոգեշնչի:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 17, 18, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 10, 11, 23, 27
Դեկտեմբերը Կշեռքների համար հարթ և ներդաշնակ կլինի։ Գործերը լավ կընթանան, հաճախորդներն ու գործընկերները կես խեսքից ձեզ կհասկանան, գործընկերները թիմային աշխատանքի կլծվեն. ի՞նչ կարելի է ավելին ցանկանալ։
Եթե ցանկանում եք որևէ բան գնել կամ ձևակերպել, արեք դա մինչև դեկտեմբերի 10-ը, քանի որ այս ժամանակահատվածում տեխնոլոգիաների, տրանսպորտի և կրթության հետ կապված գործարքները հատկապես հաջող կլինեն։
Ամսվա երկրորդ կեսից սկսած՝ կլինեք ուշադրության կենտրոնում։ Մարդիկ ձեզ կդիմեն աշխատանքային խորհրդատվության համար, կխնդրեն օգնել լուծել հակամարտությունները կամ ձեզ ղեկավար պաշտոն կվստահեն։
Ամսվա վերջին օրերը կանցկացնեք տանը՝ ընտանիքի հետ։ Հնարավոր է՝ այս ընթացքում հաճելի անակնկալներ և նվերներ ստանաք այն մարդկանցից, որոնցից ամենաքիչն էիք սպասում։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 8, 11, 23, 24, 27 • Անբարենպաստ օրերը՝ 13, 16, 18, 30
Ամսվա սկիզբը դժվար կլինի Կարիճների համար։ Աշխատանքը, ֆինանսական խնդիրները և անձնական հարցերը կկուտակվեն։ Սակայն, մինչ մյուսները կփշրվեն այս ամենի ծանրության տակ, Կարիճները, ընդհակառակը, կամրանան։
Դեկտեմբերի 15-ից հետո շեշտադրումները զգալիորեն կփոխվեն։ Կդադարեք միայնակ գործել և կսկսեք ռազմավարական կապեր հաստատել։ Այս օրերին հանդիպած մարդիկ կարող են կարևոր դեր խաղալ ապագայում որպես ընկերներ, դաշնակիցներ կամ գործընկերներ։
Ամսվա վերջին հաջողությամբ կկարգավորեք ձեր բոլոր գործերը և կկարողանաք սկսել գալիք տարվա համար ծրագրեր կազմել։ Ավելին, դեկտեմբերը ձեզ համար առանձնահատուկ ամիս կլինի։
Կարիճների համար դեկտեմբերը կնշանավորվի որպես մեծ շրջափուլի սկիզբ, չնայած դուք դեռ կարող եք դա չզգալ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 13, 18, 22, 26, 27 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 5, 7, 24, 25, 31
Դեկտեմբերին Աղեղնավորները վերջապես կկարողանան թեթև շունչ քաշել և հանգստանալ։ Ամիսներ շարունակ ձգձգվող խնդիրները կլուծվեն, և կարևոր գործարք կամ համաձայնագիր կնքելու հնարավորություն կառաջանա։ Այս նշանի ներկայացուցիչները կորոշեն կարևոր քայլ կատարել, որի համար վաղուց տատանվում էին, և կստանան սիրելիների աջակցությունը։
Դեկտեմբերի 5-12-ն ավելի մեծ համբերություն կպահանջվի։ Հին պարտքերը կարող են կրկին ի հայտ գալ, ընտանեկան խնդիրներն ու անհամաձայնությունները կարող են սրվել, կամ կարող է ստիպված լինեք լուծել հետաձգված հարցեր։
Ամսվա երկրորդ կեսին մթնոլորտը կբարելավվի, և կկարողանաք կենտրոնանալ ձեր ծրագրերի վրա կամ խոշոր գնում կատարել։ Այնուամենայնիվ, աստղերը խորհուրդ են տալիս զգույշ լինել ձեր խոսքերի հետ։ Խուսափեք մարդկանց հետ վիճելուց, հատկապես, եթե նրանք ձեզանից մեծ են։
Դեկտեմբերի վերջին ձեզ սպասվում է կարևոր զրույց հաճելի մթնոլորտում, որից հետո նոր լույսի ներքո կտեսնեք ձեր ապագան։ Հնարավոր է՝ սա լինի ռոմանտիկ երեկո ձեր սիրելիի հետ, ով ձեզ ամուսնության առաջարկ կանի։ Կամ գուցե զրույց ձեր ղեկավարի հետ՝ պաշտոնի բարձրացման մասին։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 10, 12, 17, 25, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 9, 18, 19, 26, 28
Դեկտեմբերին Այծեղջյուրները լիովին կլանված կլինեն աշխատանքի մեջ և նույնիսկ չեն նկատի, որ ձմեռն արդեն այստեղ է, և 2025 թվականը մոտենում է ավարտին։
Մինչև ամսվա կեսը ձեր ամբողջ ուշադրությունը կկենտրոնանա գործնական հարցերի, հաշվետվությունների և բոլոր նախագծերի ավարտման վրա։ Փորձեք չշեղվել։ Հանգիստ և առանց աղմուկի ավարտեք այն, ինչ անհրաժեշտ է անել՝ հաջորդ տարվա հզոր մեկնարկի հիմքը դնելու համար։
Մինչև դեկտեմբերի 15-ը դուք հոգնածություն կզգաք, այնպես որ կարճատև ընդմիջում վերցրեք և վերականգնվեք։ Այնուամենայնիվ, եթե այս ժամանակահատվածում պլանավորել էիք կարևոր փաստաթղթեր ստորագրել, ավելի լավ է չփոխեք պայմանավորվածությունները։
Ամսվա վերջում պատրաստվեք հաճախակի ընտանեկան այցելությունների և տնային հավաքույթների։ Շատերը կցանկանան տեսնել ձեզ, խոսել և, հնարավոր է, նույնիսկ լուծել որոշ կարևոր հարցեր։ Կազմեք ժամանակացույց և հստակ կառավարեք ձեր ժամանակը, հակառակ դեպքում ուրիշները կսպառեն ձեր ողջ էներգիան, որը ձեզ ավելի ուշ պետք կգա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 11, 19, 21, 22 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 13, 17, 26
Դեկտեմբերին Ջրհոսները կվայելեն իրենց տարվա աշխատանքի պտուղները: Ամսվա սկզբին կունենաք կյանքի կարևոր վերլուծություն, որը կօգնի ձեզ որոշել, թե ուր գնալ հաջորդիվ: Այս ընթացքում հատկապես կենտրոնացած եղեք և մի շեղվեք ձեր շուրջ ձևավորված աղմուկից:
Դեկտեմբերի 8-12-ը դուք պետք է զգույշ լինեք ղեկին և ուշադիր՝ փաստաթղթեր ստորագրելիս: Սա աննշան, բայց նյարդայնացնող մանրուք է, որը կարող է ձեզ շեղել ձեր ռիթմից:
Ամսվա երկրորդ կեսին պարզություն կգա. սիրելիները վերջապես կկիսվեն իրենց ծրագրերով Նոր տարվա տոների հետ կապված, իսկ ձեր ղեկավարը կհայտարարի, թե արդյոք ձեզ կպարգևատրի՞: Քանի որ ձեր ծրագրերում պարզություն կմտնի՝ կհաստատվի հանգստության զգացում: Դուք ավելի շատ ժամանակ կանցկացնեք տանը՝ վայելելով տոնական տրամադրությունը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 10, 22, 29, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 15, 18, 27, 28
Դեկտեմբերին Ձկները կստանան երկար սպասված ճանաչում իրենց նվաճումների համար: Ձեզ կառաջարկվի ղեկավար պաշտոն կամ նոր աշխատանք, որն ավելի լավ կհամապատասխանի ձեր հմտություններին: Միակ խոչընդոտը կարող է լինել ձեր վերահսկողության կիրքը։
Դեկտեմբերին հաջողությունը կգտնի նրանց, ովքեր վստահել գիտեն: Թույլ տվեք, որ իրադարձությունները զարգանան ըստ նախատեսվածի, և ամեն ինչ ավելի հեշտ ու բնական կզարգանա։
Ձկների համար վերջին շաբաթը կատարյալ ժամանակ է թուլանալու և սիրելիների հետ հանգստանալու համար: Աստղերը նաև խորհուրդ են տալիս Նոր տարին նշել հանգիստ մթնոլորտում՝ միայն ձեզ հեշտությամբ հասկացող ամենամտերիմ ընկերների հետ, և խուսափել աղմկոտ երեկույթներից:

Все знаки зодиака — на финишной прямой. Последние усилия, еще один рывок — и вот уже новый год, возможность поменять свою жизнь. Всех тянет поскорее завершить дела, оставить всё в прошлом и готовиться к праздникам. Однако последний месяц в году может оказаться самым нервным и тяжелым. Рассказываем, в какие дни каждому знаку стоит быть особенно осторожным, чтобы не растерять всего себя за последние дни и успешно шагнуть в новый год.
Декабрь у Овнов пройдет как один миг. Сначала придется разобраться с накопленными задачами, сделать масштабные закупки к праздникам и совершить поездку, которую давно откладывали. Энергии будет достаточно, чтобы справиться со всем одновременно. Однако начиная с 5 декабря, возможно, появятся препятствия и задержки. Но не переживайте: это лишь временные трудности.
После 15 декабря тон месяца поменяется. Марс, ваш главный управитель, переходит в земную стихию, и сила сосредотачивается на получении практических результатов: на работе, карьере, на конкретных итогах.
В декабре Овнам главное — не растрачивать свою энергию впустую, чтобы к новогодним праздникам не быть выжатым как лимон. Если вы правильно распределите силы, то конец месяца вас порадует чувством выполненного долга.
Благоприятные дни: 1, 3, 15, 16, 23, 24, 28
Неблагоприятные дни: 7, 9, 18, 22, 26, 30
Тельцы проживут декабрь расслабленно, наслаждаясь моментом. Этот месяц научит радоваться простым вещам и тому, что происходит с вами здесь и сейчас. В какой-то момент ваш покой всё же будет нарушен, и придется проявить инициативу.
С 9 по 12 декабря дни немного сумбурные: неразбериха в делах, расписание перегружено, кто-то подводит, но всё уладится, если от себя самого не требовать слишком многого.
Начиная с 19 декабря наступает фаза покоя и комфорта. Можно уделить время дому, поставить елку, приготовить подарки близким. Ваше счастье в этот период будет зависеть от умения общаться с любимыми людьми. Постарайтесь держать внутренний баланс и избежать излишних волнений.
Благоприятные дни: 7, 8,14, 21, 22, 30, 31
Неблагоприятные дни: 1, 2, 18, 25, 29
Декабрь для Близнецов превратится в марафон общения и активности. Телефон звонит непрерывно, соцсети пестрят уведомлениями, коллеги и друзья ждут, когда вы поможете организовать празднование Нового года. Ваша главная задача — не потерять управление, как бы тяжело ни было.
Важные переговоры и подписания документов пройдут до 12 декабря. Затем предстоит небольшая пауза, когда нужно восстановить энергию и привести мысли в порядок.
После 12 декабря в жизни появится элемент приятной случайности. Знакомство, совпадения, неожиданные разговоры. Всё это может приводить к чему-то большему. Кто-то из Близнецов именно сейчас встретит человека, с которым сразу будет на одной волне.
Благоприятные дни: 1, 2, 11, 12, 15, 16, 28
Неблагоприятные дни: 7, 9, 20, 23, 26, 30
В начале месяца праздничная суета будет проходить мимо Раков. Пока коллеги лихорадочно доделывают планы, а домочадцы уже расписывают, как провести новогодние праздники, вы выберете роль стороннего наблюдателя. Возможно, это и к лучшему, потому что со второй половины месяца ситуация в корне изменится.
События ускоряются, бытовых хлопот становится всё больше к концу месяца, и вы рискуете работать за всех. Не попадайте в эту ловушку и обязательно заранее распределите дела по всему месяцу, чтобы у вас осталось хоть немножко личного пространства.
После 15 декабря Раков ждут приятные сюрпризы на работе: подарки от начальства, годовая премия, новость о повышении или душевные посиделки с коллегами.
Благоприятные дни: 8, 12, 17, 18, 21, 22
Неблагоприятные дни: 2, 3, 27, 29
Декабрь для Львов — время, когда нужно включить своего внутреннего лидера. Первые две недели вы будете активно участвовать в подготовке к Новому Году, особенно на работе. Репетиции, созвоны, покупка подарков, сбор гостей на корпоратив — многое ляжет на ваши плечи.
Какими бы соблазнительными ни были задачи, которые появятся перед Львами в декабре, браться за всё и сразу не стоит. В середине месяца ваши планы может нарушить приезд гостей, утренник детей, о котором вы забыли, или мелкие домашние хлопоты.
Последние дни года будут яркими и удачными. Вы с радостью встречаете праздник, ощущаете внутреннюю собранность и уверенность, как будто наконец после блужданий вырулили на главную дорогу.
Благоприятные дни: 1, 6, 10, 11, 15, 16, 28
Неблагоприятные дни: 8, 9, 22, 25, 30
В декабре Девам помогут их перфекционизм и умение планировать. Первые десять дней пройдут организованно и продуктивно. Вы прекрасно подведете итоги года, завершите все начатые дела и получите одобрение окружающих.
После 15 декабря ваш упорядоченный график может дать сбой. Например, кому-то из коллег потребуется ваша помощь, сломается техника, на которой важный отчет, или кто-то отменит договоренности. Оставайтесь самими собой, не поддавайтесь панике и сможете быстро взять ситуацию под контроль.
Во второй половине месяца для Дев ярко зазвучит тема дома. Ремонт, перестановка, генеральная уборка перед праздником, покупка бытовой техники. Возможно, захочется освежить интерьер. И это правильно. Пространство должно вдохновлять.
Благоприятные дни: 4, 6, 17, 18, 31
Неблагоприятные дни: 1, 10, 11, 23, 27
Декабрь для Весов пройдет плавно и гармонично. Дела спорятся, клиенты и партнеры понимают вас с полуслова, коллеги работают как единая команда — чего еще можно желать.
Если хотите что-то купить или оформить, делайте это до 10 декабря, потому что в это время особенно удачными будут сделки, связанные с техникой, транспортом и обучением.
Со второй половины месяца вы окажетесь в центре внимания. К вам будут обращаться за советом по работе, попросят помочь в решении конфликтов или отдадут руководящую должность.
Последние дни месяца вы проведете дома в семейном кругу. Возможно, в это время вы получите приятные сюрпризы и подарки от людей, от которых вы их меньше всего ждали.
Благоприятные дни: 1, 6, 8, 11, 23, 24, 27
Неблагоприятные дни: 13, 16, 18, 30
Начало месяца для Скорпионов окажется непростым. Работа, проблемы с деньгами, личные дела — всё накладывается одно на другое. Однако, если другие сломались бы под тяжестью всего этого, Скорпионы, наоборот, станут сильнее.
После 15 декабря акценты ощутимо меняются. Вы перестаете действовать в одиночку и начинаете выстраивать стратегические связи. Люди, с которыми вы познакомитесь в эти дни, могут сыграть важную роль в будущем в качестве друзей, союзников или партнеров.
К концу месяца вы с успехом уладите все дела и сможете начать строить планы на будущий год. Тем более, декабрь для вас станет особенным месяцем.
Для скорпионов декабрь — начало большого цикла, хотя вы пока можете этого не чувствовать.
Благоприятные дни: 8, 9, 13, 18, 22, 26, 27
Неблагоприятные дни: 3, 5, 7, 24, 25, 31
В декабре Стрельцы смогут наконец выдохнуть и расслабиться. Разрешатся вопросы, которые тянулись не один месяц, появится возможность заключить важную сделку или соглашение. Представители знака решатся на важный шаг, который долго боялись сделать, и найдут поддержку у близких людей.
С 5 по 12 декабря потребуется больше выдержки. Могут всплывать старые долги, обострятся семейные вопросы, разногласия, или придется решать дела, отложенные на потом.
Во второй половине месяца атмосфера улучшится, и вы сможете сосредоточиться на планах или сделать крупную покупку. Единственное, астролог советует быть внимательным к тому, что вы говорите. Не спорьте с людьми, особенно если они старше вас.
В конце декабря в приятной атмосфере вас ждет важный разговор, после которого вы по-другому взглянете на свое будущее. Возможно, это будет романтический вечер со своей второй половинкой, которая сделает вам предложение. Или же диалог с начальством о вашем повышении.
Благоприятные дни: 1, 2, 10, 12, 17, 25, 30
Неблагоприятные дни: 6, 9, 18, 19, 26, 28
Козероги в декабре будут полностью погружены в работу и даже не заметят, что за окном уже зима, а 2025 год близится к завершению.
До середины месяца всё внимание будет поглощено практическими вопросами, отчетами и доведением до ума всех проектов. Старайтесь не разбрасываться. Спокойно и без суеты доделывайте, что должны, чтобы подготовить базу для хорошего старта следующего года.
К 15 декабря вы почувствуете усталость, поэтому возьмите небольшой перерыв и восстановите силы. Однако, если на это время у вас запланировано подписание важных бумаг, лучше не переносить встречи на другое время.
В конце месяца приготовьтесь к частым семейным визитам и домашним посиделкам. Многие захотят с вами увидеться, поговорить, а возможно, и решить какие-то важные дела. Составьте график и четко распределяйте свое время, иначе окружающие заберут у вас остатки энергии, которая вам еще пригодится.
Благоприятные дни: 8, 11, 19, 21, 22
Неблагоприятные дни: 4, 13, 17, 26
Водолеи в декабре будут наслаждаться результатами проделанной за год работы. В начале месяца вас ждет большой анализ вашего жизненного пути, который поможет вам решить, куда двигаться дальше. Будьте в это время особенно сконцентрированными, не отвлекайтесь на шум, который творится вокруг вас.
С 8 по 12 декабря потребуется осторожность за рулем и внимательность при подписании документов. Это мелкий, но досадный момент, способный сбить с ритма.
Во второй половине месяца во многом придет ясность: близкие наконец назовут свои планы на новогодние праздники, начальство сообщит, выплатит ли премию. Как только неизвестных в ваших планах станет меньше, придет ощущение спокойствия. Вы чаще будете проводить время дома, наслаждаясь праздничным настроением.
Благоприятные дни: 1, 8, 10, 22, 29, 30
Неблагоприятные дни: 3, 9, 15, 18, 27, 28
В декабре Рыбы получат долгожданное признание своих заслуг. Вам предложат руководящую должность или новую работу, которая больше соответствует вашим навыкам. Единственным камнем преткновения может стать ваша страсть всё контролировать.
В декабре успех приходит к тем, кто умеет доверять. Позвольте событиям разворачиваться, как они запланированы, и всё будет складываться проще и само собой.
Последняя неделя для Рыб — идеальное время для релаксации и отдыха в кругу любимых людей. Новый год астролог рекомендует также встречать в спокойной атмосфере, в кругу только самых близких людей, которые легко вас понимают, и отказаться от шумных тусовок.