Հուլիսի առաջին կեսը Խոյերի համար բավականին ներդաշնակ կլինի։ Կարող են բացվել անսպասելի հնարավորություններ՝ գումար վաստակելու, ընտանիքի կամ ընկերների հետ հրաշալի արձակուրդի տոմսեր գնելու համար։ Իհարկե, ստուգեք ամեն ինչ, բայց համարձակորեն քայլեր ձեռնարկեք նոր ուղղություններով։ Եթե ձեզ հրավիրել են նոր աշխատանքի, մի համաձայնվեք միապաղաղ և ձանձրալի գործունեության. այս ուղղությամբ հաջողությունը քիչ հավանական է։ Հիմա գլխավորը կենտրոնանալն է այն բանի վրա, ինչը ձեզ հետաքրքրում է։ Ամսվա կեսին բավականաչափ ժամանակ հատկացրեք անձնական կյանքում լուրջ որոշումներ կայացնելու համար։ Ավելի ուշադիր և զգույշ եղեք, եթե ձեր զուգընկերն ապագայի մասին որևէ միտք արտահայտի՝ լուրջ վերաբերվեք դրանց։ Հուլիսի երկրորդ կեսին ավելի լավ է միացնել ուժ և էներգիա խնայելու ռեժիմը, քանի որ առջևում ամենահեշտ շրջանը չէ։ Քիչ-քիչ փոխեք ձեր մտածելակերպը, որտեղ հնարավոր է, և սկսեք փիլիսոփայական վերաբերմունք ցուցաբերել այն հարցերի նկատմամբ, որոնց արդյունքի վրա չեք կարող ազդել։
• Բարենպաստ օրերը՝ 21, 23, 25, 27, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 5, 13, 18
Աստղերը Ցուլերի համար կանխատեսում են ոչ այնքան բարենպաստ ամիս։ Առաջին շաբաթը հատկապես դժվար կլինի։ Ձեր հանգստությունը կարող է խաթարվել, բայց ստիպված կլինեք պահպանել այն։ Փորձեք խուսափել իմպուլսիվ վարքից և չմտածված գործողություններ մի՛ կատարեք։ Աճող դյուրագրգռությունը կարող է ազդել ուրիշների հետ ձեր հարաբերությունների վրա։ Նոր գործեր կամ նախագծեր մի՛ սկսեք։ Կենտրոնացեք արդեն իսկ սկսածն ավարտելու վրա և փորձեք ուղղել նախկինում թույլ տրված սխալները։ Ամսվա կեսին ուրիշների հետ հարաբերությունները կարող են ավելի բարդանալ։ Կցանկանաք հանգստանալ, բայց ձեր շրջապատի մարդիկ՝ գործընկերները, ղեկավարները, սիրելիները կամ հարազատները, իրենց կարծիքը կունենան այս հարցում։ Ծանրաբեռնված կլինեք անվերջանալի աշխատանքով։ Արդյոք զիջումների գնա՞լ՝ ինքներդ որոշեք։ Երբեմն անհրաժեշտ է մտնել հակամարտության մեջ կամ նույնիսկ խզել գործնական կամ անձնական հարաբերությունները՝ ինքներդ ձեզ հավատարիմ մնալու և ձեր կյանքը ապրելու համար։ Կենտրոնացեք այն գործողությունների վրա, որոնք ամբողջությամբ կախված են ձեզնից։ Բայց պատրաստ եղեք, որ դրանք կարող են ավելի շատ ժամանակ և էներգիա խլել, քան սպասում էիք։ Հուլիսի վերջին կկարողանաք տեսնել ձեր ջանքերի արդյունքները, այդ թվում՝ ֆինանսական, դա կօգնի հիմք դնել ապագա հաջողությունների համար։ Բայց զգույշ եղեք ձեր առողջության հետ, այն ձեզ չի ների վատ սննդակարգի և այլ չափազանցությունների համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 9, 13, 15 • Անբարենպաստ օրերը՝ 23, 27, 29, 31
Մեծ հավանականություն կա, որ ամսվա առաջին կեսը Երկվորյակների համար բավականին ձանձրալի կլինի։ Հետաքրքիր զբաղմունքները կարող են քիչ լինել, բայց կենցաղային հոգսեռը՝ առատ։ Դժվար կլինի ձեզ ստիպել լուրջ բան անել, բայց ջանք գործադրեք, ձեր կյանքում ներառեք ավելի շատ սպորտ և ակտիվություն, և օրերը կլինեն անսովոր արդյունավետ։ Այս ժամանակահատվածում կարող են հայտնվել լավ նորություններ կամ առաջարկներ։ Սակայն դրանից հետո կրկին կարող է տեղի ունենալ ուժերի անկում։ Հուլիսի երկրորդ կեսը հիանալի ժամանակ է հանգստանալու համար։ Լավագույնն այն վայրեր այցելությունն է, որտեղ արդեն եղել եք։ Բայց մի՛ խառնվեք անծանոթ ուղեցույցների կամ նոր ընկերությունների հետ. մեծ ռիսկ կա տհաճ պատմության մեջ ընկնելու։ Ձեր անձնական կյանքում կարող են փոփոխություններ տեղի ունենալ, ինչպես սկզբում կարող է թվալ՝ ոչ դեպի լավը։ Բայց, ի վերջո, կարող եք հասկանալ, որ բոլորի համար ավելի լավ է եղել։ Հատկապես ամսվա վերջին օրերին փոփոխություններ կցանկանաք։ Դադարեք շփվել նրանց հետ, ովքեր ձեզ չեն ոգեշնչում և չեն լցնում դրականությամբ։ Նայեք և վերագնահատեք ձեր ցանկությունները։
Հուլիսի սկիզբը Խեցգետինների համար կարող է դժվար լինել։ Նույնիսկ, եթե նախկինում շատ ուժ և էներգիա եք ունեցել, դրանք կսկսեն կտրուկ նվազել։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և նյարդային համակարգին, հակառակ դեպքում կարող եք լուրջ հիվանդանալ։ Մարդիկ կարող են սկսել ձեզ մոտ գալ չխնդրված խորհուրդներով և թելադրել իրենց կանոնները։ Եթե հնարավոր է, դադար կամ արձակուրդ վերցրեք։ Կատարյալ կլինի միայնակ մնալը՝ անջատված բոլոր հաղորդակցման միջոցներով։ Բայց եթե դա անհնար է, ժամանակ հատկացրեք հանգստացնող վարժություններին կամ կանոնավոր երկար զբոսանքներին։ Ավելի շատ հոգ տարեք ինքներդ ձեզ և ձեր վիճակի, քան շրջապատող իրականության մասին։ Լռությամբ ավարտեք այն ամենը, ինչ երկար ժամանակ հետաձգել եք։ Գրի առեք բոլոր նոր գաղափարները։ Ամսվա կեսին սարեր շրջելու ցանկություն, բայց այդ ժամանակ Մերկուրին կսկսի հետադարձ շարժվել։ Մի փորձեք ամեն ինչ անել միանգամից, կենտրոնացեք գլխավորի վրա։ Ամսվա երկրորդ կեսին նաև իմաստուն կերպով բաշխեք ձեր էներգիան, նույնիսկ արձակուրդում։ Այս ժամանակահատվածում կարող են լինել նախանձ մարդիկ, ուստի բոլորին մի՛ գովազդեք ձեր հաջողությունները։ Շարունակեք զբաղվել ձեր գործերով և անձնական կյանքով, բայց հիշեք. երջանկությունը սիրում է լռություն։
• Բարենպաստ օրերը՝ 14, 16, 20, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 4, 8, 28, 30
Կենդանակերպի այս նշանի համար հուլիսը հրաշալի ամիս կլինի՝ համատարած գեղեցկություն, ստեղծագործականություն և հաճելի տպավորություններ: Առաջին երկու շաբաթների ընթացքում դուք պետք է ակտիվ և դինամիկ լինեք: Փոփոխության կամ արկածախնդրության ցանկությունը կարող է շատ ուժեղ դառնալ: Այս ժամանակահատվածում կարող եք ինքներդ ձեզ թույլ տալ ինչպես համարձակ խոստովանություններ, այնպես էլ շատ համարձակ գործողություններ: Բայց մի վատնեք ձեր ժամանակը ամեն ինչի վրա և ուշադիր սահմանեք առաջնահերթությունները: Հուլիսի կեսերին կարող են լինել հետաքրքիր հանդիպումներ և ծանոթություններ: Եթե վաղուց եք ցանկացել փոխել ձեր կերպարը կամ ինչ-որ նոր բան բերել ձեր զգեստապահարան, հիմա ժամանակն է: Եթե վստահելի մարդիկ ձեզ ինչ-որ բան են խորհուրդ տալիս այս ուղղությամբ՝ լսեք: Ամսվա երկրորդ կեսը նվիրեք ձեր հորիզոնների ընդլայնմանը և ճանապարհորդություններին: Եթե հնարավոր է, ընտրեք հենց այն վայրերը, որոնք ձեզ դուր են գալիս, որպեսզի հնարավորինս լիցքավորվեք և վերականգնվեք: Վերանորոգումներ մի՛ սկսեք և ձեր կյանքում գլոբալ փոփոխություններ մի՛ կատարեք: Նախընտրելի է ժամանակ անցկացնել սիրելիների հետ և ավելի հաճախ շեղվել առօրյա հոգսերից: Հատկապես զգույշ եղեք ձեր առողջության և սննդակարգի հետ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 8, 17, 18, 21, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 16, 19, 26, 27
Աստղերը Կույսերին խոստանում են տրամադրությունների և վիճակների լայն տեսականիով լի ամիս: Ամսվա սկզբին ձեր գործնական հմտությունը կլինի լավագույն վիճակում, այնպես որ, եթե վաղուց եք ցանկացել ավարտել հետաձգված գործերը, հիմա ժամանակն է: Կարգ ու կանոն ստեղծեք ձեր տանը և աշխատավայրում: Դա իրեն կարդարացնի, քանի որ շրջակա մաքրությունը մեծապես կնպաստի արտադրողականությանը և լավ տրամադրությանը: Ամսվա կեսերին գործնական տրամադրությունը կարող է փոխվել ռոմանտիկ և անհոգ տրամադրության: Թույլ տվեք ինքներդ ձեզ երջանիկ զգալ, նույնիսկ առանց որևէ հատուկ պատճառի: Հնարավոր է նաև անձնական հարաբերությունների վերածնունդ: Անակնկալներ կազմակերպեք ձեր սիրելիների և մտերիմների համար, պատրաստ եղեք փոխարենը հաճելի խոսքեր ընդունելու: Մի խուսափեք նոր ծանոթություններից և գնացեք ժամադրության ձեր ողջ հմայքով: Կկարողանաք սկսել ավելի լավ հասկանալ այն մարդկանց, ովքեր նախկինում ձեզ համար առեղծված էին: Եթե վաղուց եք երազել խոշոր գնման մասին, թույլ տվեք ինքներդ ձեզ դա անել ամսվա վերջում: Հուլիսի 25-ից հետո սկսվում է մի ժամանակահատված, որը բարենպաստ է ուղևորությունների և ճանապարհորդությունների համար: Բայց փորձեք երկար ճանապարհորդության չգնալ անծանոթների հետ. կա խաբեության կամ թյուրըմբռնման բարձր ռիսկ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 12, 19, 20, 24, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 13, 14, 21, 29
Հուլիսի առաջին օրերին այս նշանի ներկայացուցիչները կարող են որոշակի դժվարություններ ունենալ բիզնեսում կամ հարաբերություններում: Կարող է դժվար լինել ընդհանուր լեզու գտնել շրջապատի հետ: Մի՛ կայացրեք շտապ որոշումներ հիմա, որոնք կարող են ազդել ձեր ապագա կյանքի վրա: Փորձեք վերահսկել ձեր զգացմունքները, որպեսզի չփչացնեք իրավիճակը: Սահմանեք առաջնահերթություններ և իմաստուն կերպով բաշխեք ձեր էներգիան: Դժվար շրջանը երկար չի տևի. շուտով ամեն ինչ ավելի լավ և հեշտ կդառնա: Ամսվա կեսերին անցկացրեք ձեր շրջապատի ամբողջական հաշվառում, մաքրեք ձեր էլեկտրոնային փոստի և հեռախոսի կոնտակտները: Դադարեք շփվել նրանց հետ, ովքեր ասում են, որ դուք սխալ եք ապրում և ամեն ինչ ճիշտ չեք անում: Միայն դուք կարող եք որոշել, թե ինչպես ապրել ձեր կյանքը: Կատարեք այն խոստումները, որոնք վաղուց տվել եք ինքներդ ձեզ և ուրիշներին: Ամսվա երկրորդ կեսին կենտրոնացեք կարգապահության և պատասխանատվության վրա, նույնիսկ, եթե արձակուրդում եք: Մի՛ չարաշահեք ալկոհոլը և արագ սնունդը: Ձեր էներգիան կարող է աճել, ուղղորդեք այն ճիշտ ուղղությամբ: Փնտրեք ոգեշնչման աղբյուրներ և օրինակներ: Հուլիսի վերջին պարտք մի՛ վերցրեք:
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 13, 21, 22, 26 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 10, 15, 20, 24, 31
Հուլիսի սկզբին Աղեղնավորի ֆինանսական վիճակը կարող է դեպի լավը փոխվել՝ կարող են անակնկալներ և նվերներ լինել հարազատներից։ Այս օրերին ընտանիքում նույնպես կարող են լավ փոփոխություններ տեղի ունենալ։ Մի հրաժարվեք ընկերական հավաքույթներ կազմակերպելուց և ընդունեք այցելության հրավերները։ Հուլիսի 7-17-ը ուշադիր եղեք եկող ցանկությունների, ծրագրերի և գաղափարների նկատմամբ։ Դրանք կարող են մեծ ներուժ պարունակել ձեր ամբողջ կյանքը դեպի լավը փոխելու համար։ Ամսվա կեսը հարմար է աշխատանքի կամ բիզնեսի ոլորտում նոր նախագծեր սկսելու համար։ Հուլիսի երկրորդ կեսը հիանալի է ձեր առողջությունը բարելավելու և մարմինն ավելի լավ վիճակի բերելու համար։ Եթե վաղուց եք ցանկացել սկսել մարզասրահ հաճախել կամ վազել, հիմա ժամանակն է։ Այցելեք գեղեցկության սրահ կամ մերսման։ Այս ժամանակահատվածում ձեզ համար հիանալի հնարավորություններ կբացվեն, բայց դուք պետք է աչքերը բաց պահեք և պատրաստ լինեք շփման ու փորձի փոխանակման համար։ Օգտակար կլինի աշխատել այն տեղեկատվության հետ, որը կարող է օգտակար լինել ապագայում։ Ամսվա վերջը կատարյալ ժամանակ է ճանապարհորդելու համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 12, 15, 16, 24, 29 • Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 14, 17, 22, 26, 27
Հուլիսի սկիզբը Կարիճների համար լավ ժամանակ կլինի։ Այն խնդիրները, որոնք դուք անհույս էիք համարում, առաջ կշարժվեն կամ լիովին կլուծվեն։ Ցուցաբերեք ակտիվություն և քաջություն, սա դրական ազդեցություն կունենա բոլոր հարցերի վրա, իսկ ձեր վճռականությունը կօգնի հաղթահարել ցանկացած խոչընդոտ։ Հուլիսի երկրորդ տասնօրյակում հիանալի հնարավորություն կլինի ցուցադրելու ձեր տաղանդները, գիտելիքներն ու հմտությունները։ Կունենաք և՛ օգնականներ, և՛ դաշնակիցներ, անկախ նրանից, թե ինչ եք անում՝ նորարարություններ կանեք, պիկնիկ կկազմակերպեք, թե նոր բիզնես նախագիծ կսկսեք։ Ամսվա կեսին ավելի հաճախ լսեք ձեր ինտուիցիային, ավելի ուշադիր եղեք ինչպես ձեր ցանկությունների, այնպես էլ այլ մարդկանց շահերի նկատմամբ։ Հուլիսի 18-ից հետո, չնայած բոլոր հետադարձ մոլորակներին, կսկսվի նոր ծանոթությունների և ռոմանտիկ պատմության սկզբի կատարյալ ժամանակը։ Ամսվա երկրորդ կեսին ավելի զգույշ եղեք գումար բաշխելիս, հնարավոր են չպլանավորված կորուստներ։ Փորձեք ձեր շուրջը դրականություն և խաղաղություն պահպանել։ Մի՛ մտեք վեճերի մեջ այնտեղ, որտեղ դրանցից կարելի է խուսափել։ Հատուկ հոգ տարեք ձեր առողջության մասին։ Հնարավորության դեպքում մարզվեք և թեթև սնվեք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 5, 7, 12, 23, 28, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 10, 18, 19, 25, 30
Աստղերն Այծեղջյուրներին խորհուրդ են տալիս ամսվա սկզբին մնալ հանգիստ և չեզոք հարաբերությունների մեջ լինել ուրիշների հետ։ Ավելի լավ է հիմա չմտնել կոնֆլիկտների մեջ։ Մարտավարությունն ու դիվանագիտությունը կդառնան ձեր լավագույն դաշնակիցները։ Հուլիսի առաջին կեսին մի մերժեք ընկերների և ընտանիքի օգնությունը։ Կա հավանականություն, որ չկարողանաք ինքնուրույն հաղթահարել բոլոր խնդիրները։ Փորձեք ուշադրություն դարձնել մանրուքներին և վայելել հաճելի պահերը։ Հուլիսի 14-ից հետո սկսեք գործել, և որքան ավելի ակտիվ և վճռական՝ այնքան ավելի մեծ և լավ կլինի արդյունքը։ Կատարեք այն քայլերը, որոնց մասին երկար ժամանակ չեք կարողացել որոշում կայացնել։ Դուք լավ հնարավորություն կունենաք ձեր կյանքը դեպի լավը փոխելու, բայց դա երկար ժամանակ չի տևի. ժամանակ գտեք օգտվել դրանից և շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր կօգնեն ձեզ իրականացնել այն։ Այս ժամանակահատվածում զգույշ եղեք փողի հետ և մի վստահեք բանավոր համաձայնություններին։ Ավելի լավ է պաշտոնապես ձևակերպել բոլոր գործարքները, հակառակ դեպքում ձեզ կխաբեն։ Ավելի ուշադիր եղեք ձեր առողջության նկատմամբ և չափավորություն ցուցաբերեք սննդի հարցում։ Ժամանակ հատկացրեք սպորտի և առողջ ֆիզիկական ակտիվության համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 7, 15, 19, 20, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 11, 13, 17, 22, 30
Ամսվա սկզբին աստղերը Այծեղջյուրներին խորհուրդ են տալիս մնալ հանգիստ և չեզոք հարաբերությունների մեջ լինել ուրիշների հետ։ Ամսվա առաջին կեսին Ջրհոսների համար ամեն ինչ այնպես չի դասավորվի, ինչպես կցանկանայիք։ Որոշակի լարվածություն կարող է առաջանալ սիրելիների և ընկերների հետ շփման մեջ. մի՛ եղեք անտարբեր, դա կարող է բարդացնել հարաբերությունները։ Մանրուքները չափազանց մի՛ կարևորեք։ Հիմա մի՛ սկսեք որևէ մեծածավալ բան և խուսափեք չարամիտների հետ համագործակցությունից։ Ավելի լավ է լուրջ զրույցներ չսկսել սիրելիների հետ։ Հույսը դրեք ինքներդ ձեզ վրա, և այդ ժամանակ ամեն ինչ կստացվի։ Հուլիսի 10-ից հետո սև գիծը կփոխարինվի թեթևով, բայց անմիջապես մի՛ սկսեք ակտիվ լինել և մի՛ ստանձնեք լրացուցիչ աշխատանքային բեռ։ Ավելի շատ ժամանակ անցկացրեք տարեց հարազատների հետ, նույնիսկ, եթե չեք ուզում։ Ամսվա երկրորդ կեսին կարող են լինել աննշան ֆինանսական խնդիրներ, այս ժամանակահատվածում խոշոր գնումներ մի՛ կատարեք։ Լավատես եղեք, և դուք կհաղթահարեք ամեն ինչ։ Հուլիսի վերջին օգտակար ծանոթությունների հնարավորություն կա։ Եթե երկար ժամանակ հետաձգել եք բժշկի մոտ այցը, որոշեք և գնացեք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 12, 13, 15, 19, 21, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 8, 11, 18, 23, 27
Հուլիսի առաջին օրերից Ձկներին կուղեկցի ինքնավստահությունը և դրական էներգիան: Դուք կկարողանաք արդյունքի հասնել՝ չնայած դժվարություններին: Բայց մի մոռացեք զգուշության մասին, մի՛ շտապեք գործել և մի՛ կայացրեք հապշտապ որոշումներ: Ուշադիր եղեք հոգևոր ազդակների նկատմամբ. ձեր մեջ կարող են արթնանալ թաքնված տաղանդներ, որոնք կօգնեն փոխել կյանքը դեպի լավը: Եթե վաղուց եք ցանկացել որևէ կարևոր թեմա քննարկել ինչ-որ մեկի հետ՝ արեք դա: Բայց փորձեք իսկապես լսել, թե ինչ են նրանք ձեզ ասում: Ամսվա երկրորդ կեսը չի խոստանում հանգիստ լինել: Հնարավոր է կոնֆլիկտ այն մարդու հետ, ում հետ նախկինում լավ փոխըմբռնում ունեիք։ Ճիշտ սահմանեք առաջնահերթությունները և արեք այն, ինչ կարող եք: Մի՛ անհանգստացեք այն բաների համար, որոնց վրա չեք կարող ազդել: Հուլիսի վերջին սկսեք նոր նախագծեր, որոնց մասին վաղուց եք երազել. դրանք բոլորը խոստանում են հաջողված լինել:

Первая половина июля для представителей знака Овен будет складываться весьма гармонично. Могут открыться неожиданные возможности заработать деньги или выгодно взять билеты на прекрасный отдых с семьей или друзьями. Конечно, все проверяйте, но смело делайте шаги в новых направлениях. Если позовут на новую работу, то не соглашайтесь на монотонную и скучную деятельность – в этом направлении вы вряд ли сможете добиться успеха. Сейчас главное сделать упор на том, что вам интересно. В середине месяца выделите достаточно времени для принятия серьезных решений в личной жизни. Будьте внимательнее и аккуратнее, если ваш партнер будет озвучивать какие-то мысли о будущем — отнеситесь к ним серьезно. Во второй половине июля лучше включить режим экономии сил и энергии, поскольку предстоит не самый простой период. Понемногу меняйте образ мыслей там, где можно и начните философски относиться к делам, на исход которых вы не можете повлиять.
Благоприятные дни: 21, 23, 25, 27, 30.
Неблагоприятные дни: 2, 5, 13, 18.
Тельцам звезды предвещают не самый удачный месяц. Особенно непростой будет первая неделя. Самообладание может подкачать, но сохранять его придется. Старайтесь не допускать импульсивного поведения и не совершайте необдуманных поступков. Повышенная раздражительность может отразиться на отношениях с окружающими. Не затевайте новых дел и проектов. Сделайте упор на завершении начатого и постарайтесь исправить допущенные ранее ошибки. В середине месяца отношения с окружающими могут еще больше осложнится. Вам захочется отдыха, но у людей рядом – и у коллег, и у начальства, и у любимого человека или родственников, - будет свое мнение на этот счет. Вас начнут нагружать делами сверх всяких мер. Идти ли на уступки — смотрите сами. Иногда нужно вступить в конфликт или даже разорвать деловые или личные отношения, чтобы оставаться самим собой и жить свою жизнь. Сделайте ставку на те занятия, которые полностью зависят от вас. Но будьте готовы, что времени и сил они могут занимать больше, чем вы рассчитывали. В конце июля вы сможете увидеть результаты ваших усилий, в том числе – и финансовые, это поможет сделать задел для будущих успехов. Но будьте аккуратны со здоровьем, оно не простит вам неправильного питания и других излишеств.
Благоприятные дни: 1, 5, 9, 13, 15.
Неблагоприятные дни: 23, 27, 29, 31.
Высока вероятность, что первую половину месяца Близнецам будет довольно скучно. Интересных занятий может быть мало, а вот рутины — в избытке. Заставить себя делать что-то серьезное может быть сложно, но сделайте над собой усилие, включите в жизнь побольше спорта и активности — и дни окажутся на редкость плодотворными. В этот период возможно появление хороших новостей или предложений. Правда, после этого может опять произойти упадок сил. Вторая половина июля — прекрасное время, чтобы позволить себе отдых. Оптимально отправиться в места, в которых вы уже бывали. Но не связывайтесь с незнакомыми гидами или новыми компаниями — велик риск попасть в неприятную историю. В личной жизни могут произойти перемены, как покажется в первый момент — не в лучшую сторону. Но в итоге может прийти понимание, что так было лучше для всех. В последние дни месяца вам особенно остро захочется перемен. Перестаньте общаться с теми, кто вас не вдохновляет и не наполняет позитивом. Посмотрите и оцените заново свои желания.
Начало июля для представителей знака Рак может оказаться непростым. Даже если до этого у вас было много сил и энергии, они начнут резко уменьшаться. Особо берегите здоровье и нервную систему, иначе можете серьезно заболеть. К вам могут начать приходить с непрошеными советами и диктовать свои правила. По возможности устройте себе паузу или возьмите отпуск. Идеальным было бы уединение с отключением всех средств связи. Но если это невозможно — посвятите время практикам для успокоения или отправляйтесь на регулярные долгие прогулки. Больше занимайтесь собой и своим состоянием, чем окружающей действительностью. Доделайте в тишине все, что откладывали давным-давно. Записывайте все новые идеи. В середине месяца к вам придет желание свернуть горы, но тут как раз начнется ретроградный Меркурий. Не пытайтесь заниматься всеми делами сразу, направьте внимание на главное. Во второй половине месяца также грамотно распределяйте свои силы, даже на отдыхе. В этот период у вас могут появиться завистники, а потому не афишируйте всем подряд свои успехи. Продолжайте заниматься своими делами и своей личной жизнью, но помните: счастье любит тишину.
Благоприятные дни: 14, 16, 20, 25.
Неблагоприятные дни: 2, 4, 8, 28, 30.
Для знака зодиака Лев июль будет прекрасным месяцем - сплошная красота, творчество и приятные впечатления. В первые две недели вам стоит быть активными и динамичными. Желание перемен или приключений может стать весьма сильным. В этот период можно позволить себе и смелые признания, и весьма дерзкие поступки. Но не разменивайтесь на все подряд и тщательно расставляйте приоритеты. В середине июля могут быть интересные встречи и знакомства. Если давно хотели сменить имидж или привнести в гардероб что-то новое — сейчас самое время. Если вам что-то посоветуют в этом направлении люди, которым вы доверяете — прислушайтесь. Вторую половину месяца оптимально посвятить расширению кругозора и путешествиям. По возможности, выбирайте именно те места, которые вам по душе, чтобы максимально наполниться и зарядиться. Не начинайте ремонт и не совершайте глобальных изменений в своей жизни. Оптимально проводить время с близкими и почаще отвлекаться от бытовых забот. Будьте особо аккуратны со здоровьем и питанием.
Благоприятные дни: 4, 8, 17, 18, 21, 31.
Неблагоприятные дни: 6, 11, 16, 19, 26, 27.
Звезды обещают Девам месяц, наполненный всем спектром настроений и состояний. В начале месяца ваша практическая хватка будет на высоте, поэтому если давно хотели закончить отложенные дела — сейчас самое время. Наведите порядок в доме и на рабочем месте. Это себя оправдает, потому что окружающая чистота сильно способствует продуктивности и хорошему настроению. К середине месяца деловое настроение может смениться на романтическое и беспечное. Разрешите себе чувствовать счастье, даже без особых поводов для него. В личных отношениях тоже может произойти оживление. Устраивайте сюрпризы любимым и близким, будьте готовы принимать приятности в ответ. Не избегайте новых знакомств и ходите на свидание во всем блеске. Вы сможете начать лучше понимать людей, которые были раньше для вас загадкой. Если давно мечтали о крупной покупке — позвольте ее себе в конце месяца. После 25 июля начинается период, благоприятный для поездок и путешествий. Но постарайтесь не отправляться в дальнюю дорогу с малознакомыми людьми - высок риск обмана или недопонимания.
Благоприятные дни: 6, 11, 12, 19, 20, 24, 25.
Неблагоприятные дни: 1, 8, 13, 14, 21, 29.
В первые дни июля у представителей знака Весы могут возникнуть некоторые сложности в делах или в отношениях. С окружением может быть непросто найти общий язык. Не принимайте сейчас поспешных решений, которые могут повлиять на дальнейшую жизнь. Старайтесь контролировать эмоции, чтобы не наломать дров. Грамотно расставляйте приоритеты и распределяйте силы. Сложный период не продлится долго — скоро все станет лучше и легче! В середине месяца проведите полную ревизию своего окружения, почистите контакты в почте и в телефоне. Прекращайте общаться с теми, кто говорит, что вы живете неправильно и все делаете не так. Только вам решать, как жить вашу жизнь. Выполните обещания, которые вы давно давали себе и другим. Во второй половине месяца сделайте ставку на дисциплину и ответственность, даже если вы на отдыхе. Не злоупотребляйте алкоголем и фастфудом. Ваша энергичность может возрасти, направьте ее в нужное русло. Ищите для себя источники вдохновения и примеры для подражания. В конце июля не берите денег в долг.
Благоприятные дни: 8, 9, 13, 21, 22, 26.
Неблагоприятные дни: 4, 10, 15, 20, 24, 31.
Начало июля для Скорпионов будет удачным временем. Вопросы, которые вы считали безнадежными, сдвинутся с места или разрешатся совсем. Проявите активность и смелость, это благоприятно отразится на всех делах, а ваша решительность поможет преодолеть любые барьеры. Во второй декаде июля появится отличная возможность продемонстрировать свои таланты, знания и умения. У вас появятся и помощники, и союзники, чем бы вы ни занимались — разбиваете новые грядки, организуете пикник или начинаете новый бизнес-проект. В середине месяца почаще прислушивайтесь к своей интуиции, будьте внимательнее и к своим желаниям, и к интересам других людей. После 18 июля, несмотря на все ретроградные планеты, начнется идеальное время для новых знакомств и начала романтической истории. Во второй половине месяца будьте осторожнее в распределении денег, возможны незапланированные убытки. Постарайтесь сохранять вокруг позитив и мир. Не вступайте в ссоры там, где их можно избежать. Особо берегите свое здоровье. По возможности занимайтесь спортом и не налегайте на питание.
Благоприятные дни: 1, 11, 12, 15, 16, 24, 29.
Неблагоприятные дни: 6, 14, 17, 22, 26, 27.
В начале июля у Стрельцов может измениться материальное положение в лучшую сторону - могут прийти и сюрпризы, и подарки от родственников. В эти дни могут произойти и какие-то хорошие изменения в семье. Не отказывайтесь устраивать дружеские посиделки и принимайте приглашения в гости. С 7 по 17 июля будьте внимательны к приходящим желаниям, планам и идеям. В них может крыться большой потенциал для изменения всей жизни к лучшему. Середина месяца подходит для запуска новых проектов по работе или бизнесу. Вторая половина июля отлично подойдет, чтобы поправить свое здоровье и привести тело в лучшую форму. Если давно хотели начать ходить в спортзал или бегать — сейчас самое время. Посетите и салон красоты или массажа. В этот период у вас откроются большие возможности — но надо смотреть в оба и быть открытыми к общению и обмену опытом. Полезно будет поработать и с информацией, которая может пригодится в будущем. Конец месяца – идеальное время для путешествий.
Благоприятные дни: 2, 5, 7, 12, 23, 28, 31.
Неблагоприятные дни: 4, 10, 18, 19, 25, 30.
В начале месяца звезды советуют Козерогам сохранять спокойствие и быть в нейтральных отношениях с окружающими. В конфликты сейчас лучше не вступать. Тактичность и дипломатия станут вашими лучшими союзниками. В первой половине июля не отказывайтесь от помощи со стороны друзей и близких. Есть вероятность, что сами вы со всеми проблемами не справитесь. Постарайтесь уделять внимание деталям и радоваться мелочам. После 14 июля начинайте действовать, и чем активнее и решительнее вы будете действовать — тем масштабнее и лучше будет результат. Совершайте те шаги, на которые вы давно не могли решиться. Вам выпадет хороший шанс поменять жизнь к лучшему, но он будет актуальным недолго — успейте воспользоваться и поблагодарить всех, кто поможет вам его реализовать. Будьте осторожны с деньгами в этот период и не верьте устным договоренностям. Все сделки лучше оформляйте официально, иначе вас обманут. Будьте внимательнее к своему здоровью и проявляйте умеренность в питании. Выделяйте время для спорта и здоровой физической активности.
Благоприятные дни: 1, 6, 7, 15, 19, 20, 25.
Неблагоприятные дни: 3, 9, 11, 13, 17, 22, 30.
В первой половине месяца у Водолеев не все будет складываться, как хотелось бы. В общении с близкими и друзьями может появиться некоторая напряженность: не будьте бестактными, это может усложнить отношения. Не придавайте излишнего значения мелочам. Не начинайте сейчас ничего масштабного и избегайте сотрудничества с недоброжелателями. С близкими лучше не затевайте серьезных разговоров. Делайте ставку на себя, и тогда все получится. После 10 июля темная полоса сменится светлой, но не начинайте сразу проявлять активность и не берите на себя дополнительную нагрузку. Проводите больше времени со старшими родственниками, даже если вам не будет этого хотеться. Во второй половине месяца могут быть небольшие финансовые проблемы, не совершайте крупных покупок в этот период. Настраивайтесь на оптимизм, и вы со всем справитесь. В конце июля есть вероятность полезных знакомств. Если давно откладывали визит к врачу — решайтесь и идите.
Благоприятные дни: 1, 12, 13, 15, 19, 21, 25.
Неблагоприятные дни: 3, 6, 8, 11, 18, 23, 27.
С первых дней июля представителей знака Рыбы будут сопровождать уверенность в себе и позитивная энергия. Вы сумеете добиться результатов, несмотря на сложности. Но не забывайте про осторожность, не совершайте поспешных действий и не принимайте скоропалительных решений. Будьте внимательны к душевным порывам — в вас могут пробудиться скрытые таланты, которые помогут поменять жизнь к лучшему. Если давно хотели обсудить с кем-то важную для вас тему — сделайте это. Но старайтесь действительно услышать то, что вам говорят. Вторая половина месяца не обещает быть спокойной. Есть вероятность конфликта с человеком, взаимопонимание с которым прежде было на высоте. Правильно расставляйте приоритеты и делайте то, что вам по силам. Не переживайте о вещах, на которые повлиять не можете. В конце июля начинайте новые проекты, о которых давно мечтали — все они обещают стать успешным.