Գարնան կեսը լավագույն ժամանակն է ձեր կյանքում ինչ-որ բան փոխելու կամ այն ամենը, ինչ ձեզ շրջապատում է, բարելավելու համար: Այս հարցում աստղերը բարենպաստ են կենդանակերպի որոշ նշանների համար, իսկ մյուսներին զգուշացնում են, որ ավելի լավ է չշտապել և հապճեպ չգործել։
Խոյերն ապրիլին համբերատարության կարիք կունենան։ Անձնական կյանքը կարող է մեծապես ուշադրություն գրավել իր վրա՝ շեղելով ձեզ թե՛ բիզնեսից, թե՛ աշխատանքից։ Ընդ որում, այն կարող է թե դրական, թե բացասական ընթացք ունենալ։ Աստղերը զգուշացնում են, որ ձեր զուգընկերը կարող է սկսել ձեզ համար տարբեր տհաճ իրավիճակներ ստեղծել։ Պատրաստվեք ֆորսմաժորային իրավիճակին և ամեն դեպքում նահանջի ուղիներ նախապատրաստեք: Փորձեք հնարավորինս ձեզ շեղել դժվարություններից՝ զրուցեք ընկերների հետ, զբոսնեք և երեխաների համար գրքեր կարդացեք: Եթե ստեղծագործական ոլորտով եք զբաղված, սկսեք պարբերաբար ժամանակ հատկացնել դրան և լիցքաթափեք ձեր մտքերը։ Ամսվա կեսին թեթևացում կլինի և կարող են անսպասելի ֆինանսական ձեռքբերումներ ի հայտ գալ։ Ամսվա երկրորդ կեսին հնարավորինս հոգ տարեք ձեր մասին։ Գնացեք մարզասրահ, նոր գիտելիքներ ձեռք բերեք, աշխատեք ձեր մտավոր և ֆիզիկական առողջության վերականգնման վրա և վերանայեք ձեր սննդակարգը։ Հատկապես զգույշ եղեք ճանապարհներին և տրանսպորտում. կա վնասվածքներ ստանալու վտանգ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 9, 12, 18, 21, 29 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 10, 14, 24, 30
Ցուլերին շատ հագեցած ամիս է սպասվում։ Առաջին մի քանի օրերին ձեր էներգիան կենտրոնացրեք մանրամասն պլանավորման վրա՝ ամեն ինչ գրելով ըստ օրերի և քայլ առ քայլ: Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ֆինանսական մուտքերի պլանավորմանը: Ապրիլի 10-ից հետո հատկապես ակտիվ եղեք, և ձեր կյանքում կհայտնվեն նոր մարդիկ, ովքեր կգործեն ձեզ հետ միասին։ Բաց եղեք նոր փորձառությունների համար: Այս ամիսը նվիրեք հաղորդակցությանն իր բոլոր ձևերով. սովորեք կիսվել մտքերով և գաղափարներով ու լսել ուրիշներին: Հանգամանորեն ստուգեք ձեզ հասած բոլոր տեղեկությունները' ինչպես բանավոր, այնպես էլ հաղորդագրություններով: Ապրիլի երկրորդ կեսին բարենպաստ են կարճատև ճանապարհորդությունները։ Ուշադրության և ակտիվության փոփոխությունը միայն ձեռնտու կլինի: Առողջության հետ կապված միջոցառումներն արժե պլանավորել ամսվա վերջին։ Հատկապես, եթե դուք երկար ժամանակ հետաձգում եք դրանք: Ժամանակ գտեք հանգստի համար. պարզապես անհրաժեշտ է ժամանակին վերականգնել ձեր ռեսուրսները:
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 5, 7, 17, 21, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 12, 15, 18, 27, 29
Երկվորյակների համար ամիսը բավականին հակասական կլինի։ Մի կողմից՝ դուք կարող եք սկսել ոգեշնչվել տարբեր բաներից, և ձեր տրամադրությունը կբարձրանա մինչև երկինք։ Բայց, մյուս կողմից, ընթացիկ գործերն ու դաժան իրականությունը չեն վերանա։ Կարևոր է ոչ թե «քամվել» մինչև վերջ, այլ հավասարակշռություն գտնել ոգեշնչված տրամադրության և գործերի միջև։ Ապրիլի երկրորդ տասնօրյակում հաճելի պահերը ձեզ անսպասելի եկամուտ կամ նվեր կբերեն։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեզ շրջապատող մարդկանց. կարևոր է հաշվի առնել և ընտրել, թե ում հետ շարունակել շփվել և ում հրաժեշտ տալ: Նայեք գործողություններին և լսեք ձեր ներքին ձայնին: Ամսվա կեսին սիրավեպ սկսելու հնարավորություն կարող է հայտնվել, նույնիսկ, եթե զույգընկեր ունեք։ Նախ մտածեք, արդյոք դա անհրաժե՞շտ է: Աստղերն նշում են, որ դա գաղտնի պահել չի հաջողվի։ Ապրիլի վերջին կարող են առաջանալ ֆորսմաժորային իրավիճակներ։ Որոշակի ճնշում գործադրեք այն իրավիճակների վրա, որոնք երկար ժամանակ տեղից չեն շարժվում կամ շարժվում են սխալ ուղղությամբ։ Մի վախեցեք ինքնաարտահայտվելուց և ձեր ցանկություններից: Եթե ընկերներն առաջարկեն օգնություն, մի մերժեք:
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 7, 13, 17, 23, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 9, 12, 15, 20, 29
Ապրիլի սկզբին Խեցգետինները բազմաթիվ հանդիպումներ կունենան հետաքրքիր մարդկանց հետ։ Փաստ չէ, որ կյանքի վերաբերյալ ձեր հայացքները կհամընկնեն, սակայն օգտակար կլինի փորձի փոխանակումը։ Ուստի համարձակորեն դուրս եկեք հարմարավետության գոտուց, և ձեր առջև կբացվեն նոր հնարավորություններ ու հեռանկարներ: Հավանականություն կա, որ ապրիլի 12-ից հետո նոր հետաքրքիր նախագծեր կսկսվեն ու գուցե նույնիսկ նոր սիրավեպ։ Ամիսը չափազանց բարենպաստ է ներքին աճի և կատարվողի վերլուծության համար։ Մի դիմադրեք ձեր մտքերի և ցանկությունների մեջ ավելի խորանալու ցանկությունին՝ ինքներդ ձեզ ավելի լավ հասկանալու համար: Աստղերը զգուշացնում են, որ ամսվա կեսերին ձեր կյանքից կարող է հեռանալ մի կարևոր մարդ, ով արդեն կատարել է իր դերը։ Շատ մի անհանգստացեք դրա համար: Ապրիլի վերջին տասնօրյակը բարենպաստ է նոր գիտելիքների ձեռքբերման, որակավորումների բարձրացման համար։ Պարզապես մի մոռացեք ուշադրության արժանացնել ձեր սիրելիներին և հատկապես երեխաներին: Ապրիլի 29-ին և 30-ին ընկերների կամ մտերիմների հետ կոնֆլիկտների հավանականությունը մեծ է, բայց եթե բացահայտ ագրեսիա չդրսևորեք, ապա ամեն ինչ աստիճանաբար կկարգավորվի ինքն իրեն։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 7, 12, 17, 24, 23, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 9, 13, 15, 20, 29
Ապրիլը Առյուծներին կբերի երկար սպասված խաղաղություն։ Հատկապես, եթե վերջին ամիսներին շատ եք աշխատել: Այժմ, վերջապես, դուք կկարողանաք տեսնել ձեր ջանքերի առաջին արդյունքները և վայելել բարենպաստ օրերը: Գարնան կեսը կօգնի ձեզ բացահայտել ձեր զգայական կողմը, գեղեցկությունը տեսնելու և ոգեշնչված ստեղծագործելու կարողությունը։ Դրսևորեք ձեզ բոլոր ոլորտներում և ձեզ շրջապատող բոլոր մարդկանց հետ: Առաջին տասնօրյակում ուշադիր եղեք՝ աճի հիանալի հնարավորություն կբացվի։ Բաց մի թող ձեր հնարավորությունը: Ամսվա կեսին հնարավոր է վնասվածք կամ խրոնիկական հիվանդության սրացում՝ հատկապես զգույշ եղեք։ Ապրիլի վերջը բարենպաստ է ձեզ շրջապատող տարածությունը բարելավելու համար։ Հեռացրեք այն ամենը, ինչ ավելորդ և հնացած է: Շրջապատեք ձեզ միայն այն ամենով, ինչը դուր է գալիս, և ինչը ձեզ ոգեշնչում է դեպի նոր ձեռքբերումների: Փորձեք այս ամիս ավելի շատ հաճոյախոսություններ անել ինքներդ ձեզ և շրջապատի մարդկանց, և կտեսնեք, որ ավելի շատ պայծառ ու լավ բաներ կլինեն:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 4, 5, 13, 18, 27, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 8, 15, 22, 23, 29
Կույս համար ապրիլը համեմատաբար կայուն կլինի։ Միակ բանը, որ կարող է ձեզ ամենից շատ հունից հանել, ամեն տեսակի ֆինանսական ծախսերի ավելացումն է: Զգեստապահարանը կարող է նոր ներդրումներ պահանջել, ակումբները կսպասեն վճարումներին, կոմունալ ծառայություններն ու շատ անսպասելի բաներ կարող են միանգամից կուտակվել։ Փորձեք ավելի քիչ նյարդայնանալ այս կապակցությամբ: Ամեն ինչ կստացվի միայն այն դեպքում, եթե հանգստություն պահպանեք։ Ապրիլի 10-ից հետո գլխապտույտ մի սուզվեք աշխատանքի մեջ, աշխատեք ժամանակ հատկացնել ձեր հոբբիներին։ Եթե սկսեք հայտնվել նոր վայրերում, ապա մեծ է հավանականությունը, որ հանդիպեք մի մարդու, ում հետ կարող եք ամուր հարաբերություններ կառուցել։ Ամսվա կեսին հնարավորություն կարող է առաջանալ բարձրացնելու կամ փոխելու ձեր կարգավիճակը դեպի լավը՝ օգտվեք դրանից։ Ապրիլի վերջին կարող է ի հայտ գալ անցյալի տհաճ իրավիճակը և հիշեցնել ձեզ իր մասին։ Եղեք դիվանագետ և զգայուն այս հարցում։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 7, 17, 20, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 10, 15, 19, 25, 29
Կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչների համար ամսվա սկիզբը կարող է մի փոքր նյարդային լինել։ Հավանական է, որ ավելին եք ստանձնել, քան կարող եք, կամ խոստումներ եք տվել, որոնք այժմ դժվար է կատարել: Մտածեք, թե ինչպես վերակառուցել ձեր առօրյան և ընթացիկ գործերը, որպեսզի ձեզ չզգաք ինչպես սկյուռը անիվի մեջ: Դրա պատճառով կարող է ցանկություն առաջանալ հրաժարվել ամեն ինչից, կտրուկ խզել հարաբերությունները, փոխել աշխատանքը կամ արտահայտել այն, ինչ կուտակվել է։ Ինքներդ ձեզ ժամանակ տվեք մտածելու և շունչ քաշելու համար: Նման որոշումներ մի կայացրեք հապճեպ կամ առնց ծանր ու թեթև անելու։ Ապրիլի կեսերին կարող է ձեզ սպառված զգալ: Փորձեք հանգստյան օրերին դուրս գալ քաղաքից ևլիցքաթափվել: Մինչեւ ամսվա վերջ սկսեք ավելի շատ ժամանակ հատկացնել ձեր անձնական նպատակներին։ Մեծ ծրագրերը բաժանեք փոքր քայլերի և գործեք։ Ապրիլի վերջին շաբաթում ձեր կյանք կարող է մտնել մի մարդ, ում հետ կարող եք նոր հարաբերություններ կառուցել կամ նոր նախագիծ սկսել։ Ազատորեն կիսվեք գաղափարներով և հարստացրեք միմյանց կյանքը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 10, 17, 22, 23 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 11, 12, 15, 21, 27, 29
Ապրիլը Կարիճների համար կարող է լինել հատուկ հասարակական ակտիվության ամիս։ Հանգամանքներն այնպես կզարգանան, որ դուք միշտ տեսադաշտում կլինեք։ Այս առումով ամսվա սկզբին ձեզ կարգի բերեք։ Վերանայեք ձեր զգեստապահարանը և անհրաժեշտության դեպքում թարմացրեք: Այլապես հետագայում ժամանակ չեք ունենա դրա համար: Ազատորեն միացեք համախոհների խմբերին, փնտրեք նմանատիպ հետաքրքրություններ ունեցող մարդկանց: Օգտակար եղեք ուրիշներին և բաց մի թողեք ինքներդ ձեզ համար օգուտ քաղելու հնարավորությունը։ Ամսվա կեսին հատկապես զգույշ եղեք փաստաթղթերի հետ և առանց մասնագետի հետ խորհրդակցելու թղթեր մի ստորագրեք այն ոլորտներում, որոնցից շատ բան չեք հասկանում։ Ապրիլի 20-ից հետո հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և մի անտեսեք տագնապալի ախտանիշները, եթե դրանք ի հայտ գան։ Ոչինչ մի թողեք պատահականության վրա: Հատկապես զգույշ եղեք շատ ուտելու և ալկոհոլի չարաշահման հետ կապված: Ամսվա վերջը բարենպաստ է հաճելի տպավորությունների համար՝ գնացեք երգեհոնային համերգի կամ թատրոն։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 8, 11, 17, 20, 25 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 4, 13, 15, 23, 30
Ապրիլին կարող եք անհանգստանալ, որ կարծես թե ամեն ինչ դանդաղել է, և ոչինչ չի զարգանում այնպես, ինչպես կցանկանայիք։ Հակառակ տրամաբանության՝ ամիսը սկսեք ոչ թե ակտիվությամբ, այլ հանգստով։ Սա կլինի հենց այն գործողությունը, որը հետագայում ամեն ինչ կարագացնի։ Փորձեք հնարավորինս հանգստանալ և վայելել այն, ինչ հիմա ունեք՝ և՛ ֆինանսական, և՛ անձնական կյանքում: Ամսվա կեսին համախմբվեք. ամեն ինչ կարող է պահանջել ձեր ամբողջ կենտրոնացումը: Եթե ամեն ինչ ճիշտ անեք, ապա միանգամայն հնարավոր է, որ ձեր կարգավիճակը փոխվի ավելի հեղինակավոր և շահավետի։ Զգույշ եղեք հաղորդագրությունների և նամակների հետ. հավանականություն կա, որ դրանք կուղարկվեն սխալ հասցեատիրոջ կամ ընդհանրապես չեն առաքվի: Ամսվա երկրորդ կեսին մտերիմները կարող են ձեր ուշադրությունը պահանջել։ Մի խուսափեք ընտանեկան պարտականություններից, հնարավորության դեպքում օգնեք ձեր ընտանիքի անդամներին և խորհուրդներ տվեք: Ամսվա վերջում ձեզ կրկին հաճելի ինչ-որ բան թույլ տվեք՝ ձեր նախընտրած հանգիստ կամ ընկերների հետ հանդիպումներ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 9, 10, 13, 14, 22, 23 • Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 8, 16, 24, 25, 26
Այծեղջյուրների բախտը ապրիլին կբերի՝ ոչ անընդհատ, այլ պարբերաբար: Գլխավորն այն է, որ դա սովորական մի ընդունեք և երախտապարտ եղեք Տիեզերքին, հանգամանքներին և շրջապատող մարդկանց անսպասելի և հաճելի իրադարձությունների համար: Ամսվա սկզբին արագացրե՛ք, եթե որոշ իրադարձություններ չշտապեցնեք, ապա կարող են շատ անախորժություններ առաջանալ։ Լրացուցիչ ջանքեր գործադրեք ձեր նպատակներին հասնելու համար կամ փոխեք դրանց հասնելու ճանապարհը, եթե հները չեն աշխատում: Ապրիլի 8-ից հետո ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը, խուսափեք շատ ուտելուց և զգույշ եղեք ալկոհոլի հետ։ Լրացուցիչ էներգիա կարելի է ստանալ նաև այլ աղբյուրներից։ Ամսվա կեսին եկամուտների աճ է սպասվում։ Հնարավորություն կա, որ գումար աշխատելու նոր ուղիներ բացվեն։ Ամսվա վերջում հնարավոր է հետաքրքիր ճամփորդություն կամ կարճ ուղևորություն զուգընկերոջ հետ։ Փորձեք առավելագույնս օգտագործել միասին անցկացրած ժամանակը' կիսվել փորձով, տպավորություններով և հույզերով: Հարմար ժամանակ է հագուստ գնելու և գեղեցկության սրահներ այցելելու համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 19, 25, 27 • Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 13, 15, 21, 28, 30
Ապրիլի սկզբին Ջրհոսների մոտ կարող է տարբեր ոլորտներում առաջնահերթությունների և նախասիրությունների կտրուկ փոփոխություն տեղի ունենալ: Ընտանիքից և տնից դուրս ձեզ կարող եք ձգվլ դեպի արկածներն և խելահեղ քայլերը: Հեռավորն ու անհայտը կարող է հուզել հոգին։ Կցանկանաք ընդլայնել ձեր մտահորիզոնը և հանդիպել նոր մարդկանց: Հնարավորության դեպքում պլանավորեք որոշ ճանապարհորդություններ, իսկ եթե ոչ, ամեն ինչ արեք այս ամիս հնարավորինս շատ նոր փորձառություններ ստանալու համար: Քայլեք այլ ճանապարհներով, գրանցվեք դասընթացի, որը երկար ժամանակ հետաձգում էիք, կամ պլանավորեք այցելություն ռեստորան՝ անսովոր խոհանոցով: Ամսվա կեսին թարմացրեք շրջապատող միջավայրը կամ գոնե ձերբազատվեք ավելորդությունից։ Ապրիլի վերջին զգոն եղեք՝ ձեր կյանքում կարող է հայտնվել խորամանկ մանիպուլյատոր, կամ վերադառնալ անցյալից եկած մեկը, ով կարող է ձեզ վիրավորել։ Հնարավորինս պաշտպանեք ձեզ խաբեբաներից և մի վստահեք որևէ մեկի խոսքին:
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 13, 14, 18, 22 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 9, 10, 12, 20, 21
Ապրիլը շատ բարենպաստ կլինի կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչների համար։ Հատկապես, եթե դուք հակված չլինեք փակվել ձեր մեջ և գոնե երբեմն անեք այն, ինչ սիրում եք կամ կրեատիվ լինեք: Ամսվա սկզբին փորձեք համախոհներ գտնել, իսկ դրա համար ժամանակ մի խնայեք ընկերների հետ շփման ու հանդիպումների համար։ Ապրիլի 5-ից հետո կարող է հանկարծ անհրաժեշտություն առաջանալ լուծել երեխաների ու հարազատների հետ կապված հարցերը։ Եղեք համբերատար, համառ և փորձեք պաշտպանել ձեր նյարդային համակարգը: Ամսվա կեսին ձեր առողջությունը կարող է տեղի տալ, հատկապես, եթե վաղուց դադարել եք ժամանակ հատկացնել հանգստին։ Պլանավորեք այն, նույնիսկ եթե ոչ մոտ ապագայում: Ապրիլի վերջին կսկսեք տեսնել ձեր նախկին ջանքերի արդյունքները։ Այստեղ կարևորն այն է, որ շնորհակալություն հայտնեք ինքներդ ձեզ, հատուկ նշեք, թե որ գործողություններն էին առավել հաջողակ և հետագայում ուժեղացնել դրանք: Եթե վաղուց էիք ցանկանում ընտանի կենդանի ձեռք բերել, ապա ամսվա վերջը հարմար ժամանակ է այս հարցով զբաղվելու համար։

Середина весны – оптимальное время для того, чтобы поменять что-то в своей жизни или заняться улучшением всего, что вас окружает. Некоторым знакам зодиака звезды в этом смысле благоприятствуют, остальных предупреждают, что лучше не торопиться и не рубить сплеча.
Представителям знака зодиака Овен в апреле надо будет набраться терпения. Личная жизнь может сильно перетянуть внимание на себя, отвлекая и от дел, и от работы. Причем это может быть как со знаком плюс, так и наоборот. Звезды предупреждают, что ваш партнер может начать создавать для вас различные неприятные ситуации. Будьте готовы к форс-мажору и подготовьте пути отступления, на всякий случай. Постарайтесь максимально отвлекаться от сложностей: общайтесь с друзьями, гуляйте и читайте книги детям. Если вы заняты в творческой сфере — начните уделять ей время регулярно и разгружайте голову. В середине месяца наступит облегчение и может появиться неожиданная финансовая прибыль. Во второй половине месяца по возможности максимально занимайтесь собой. Ходите в спортзал, получайте новые знания, займитесь восстановлением душевного и физического здоровья и пересмотрите питание. Будьте особо внимательны на дорогах и с транспортом — есть риск травм.
Благоприятные дни: 5, 9, 12, 18, 21, 29.
Неблагоприятные дни: 4, 6, 10, 14, 24, 30.
У Тельцов ожидается очень насыщенный месяц. В первых числах направьте свою энергию на подробное планирование, распишите все по дням и по шагам. Особое внимание обратите на планирование финансовых поступлений. После 10 апреля проявите особую активность и в вашей жизни появятся новые люди, которые будут действовать с вами сообща. Будьте открыты к новому опыту. Посвятите этот месяц общению во всех его видах — учитесь делиться мыслями и идеями, и учитесь слушать других. Тщательно проверяйте всю информацию, которая будет поступать к вам — и на словах, и в сообщениях. Во второй половине апреля благоприятны небольшие поездки. Переключение внимания и деятельности пойдет только на пользу. На конец месяца стоит запланировать мероприятия, связанные со здоровьем. Особенно, если вы их давно откладывали. Выделяйте время на отдых: вам просто необходимо вовремя восстанавливать ресурсы.
Благоприятные дни: 3, 5, 7, 17, 21, 25.
Неблагоприятные дни: 9, 12, 15, 18, 27, 29.
У Близнецов месяц будет довольно противоречивым. С одной стороны, вас могут начать вдохновлять самые разные вещи, и настроение взлетит до облаков. Но, с другой стороны, текущие дела и суровая реальность никуда не денутся. Важно не входить в состояние «на разрыв», а найти баланс между вдохновенным настроением, и делами. Во второй декаде апреля приятные моменты из реальности принесут вам неожиданный доход или подарок. Обратите особое внимание на людей, которые вас окружают: важно провести ревизию и выбрать – с кем продолжать общение, а с кем попрощаться? Смотрите на поступки и прислушивайтесь к интуиции. В середине месяца может представиться возможность завести роман, даже если вы в паре. Сначала подумайте — а надо ли? Звезды говорят, что удержать его в тайне не получится. В конце апреля могут возникать форс-мажорные ситуации. Поднажмите в тех ситуациях, которые давно не двигаются или двигаются не туда. Не бойтесь самовыражения и своих желаний. Если друзья предложат помощь — не отказывайтесь.
Благоприятные дни: 5, 7, 13, 17, 23, 28.
Неблагоприятные дни: 1, 3, 9, 12, 15, 20, 29.
В начале апреля Ракам предстоит немало встреч с интересными людьми. Не факт, что ваши взгляды на жизнь будут совпадать, но вам полезно обменяться опытом. Поэтому смело выходите из зоны комфорта и вам откроются новые возможности и перспективы. Есть вероятность, что после 12 апреля начнутся новые интересные проекты и даже, может быть, новый роман. Месяц крайне благоприятен для внутреннего роста и анализа того, что происходит. Не сопротивляйтесь желанию углубиться в свои мысли и желания, чтобы лучше себя понять. Звезды предупреждают, что в середине месяца из вашей жизни может уйти важный человек, который уже отыграл свою роль. Не переживайте об этом слишком долго. Последняя декада апреля благоприятна для получения новых знаний и для повышения квалификации. Только не забывайте уделять при этом внимание близким и, особенно, детям. 29 и 30 апреля высока вероятность конфликтов с друзьями или близкими, но если вы не станете выражать открытую агрессию, то все постепенно нормализуется само собой.
Благоприятные дни: 1, 7, 12, 17, 24, 23, 30.
Неблагоприятные дни: 4, 9, 13, 15, 20, 29.
Апрель принесет Львам долгожданное спокойствие. Особенно, если вы здорово трудились в последние месяцы. Сейчас, наконец-то, сможете видеть первые результаты своих усилий и наслаждаться белой полосой. Середина весны поможет вам раскрыть в себе чувственную сторону, способность видеть прекрасное и вдохновенно творить. Проявляйте себя во всех сферах и со всеми людьми, которые вас окружают. В первой декаде будьте внимательны - откроется отличная возможность для роста. Не упустите шанс! В середине месяца есть вероятность травмы или обострения хронического заболевания: проявите особую аккуратность. Конец апреля благоприятен для улучшения пространства вокруг вас. Уберите все ненужное и отжившее свое. Окружите себя только тем, что вам нравится и вдохновляет на новые свершения. Постарайтесь в этом месяце делать больше комплиментов себе и окружающим людям, и вы увидите, что светлого и хорошего станет еще больше.
Благоприятные дни: 1, 4, 5, 13, 18, 27, 28.
Неблагоприятные дни: 6, 8, 15, 22, 23, 29.
Для представителей знака зодиака Дева апрель будет относительно стабильным. Единственное, что может максимально выбивать вас из колеи — повышенные финансовые траты самого разного рода. Гардероб может потребовать новых вложений, детские кружки будут ждать оплаты, коммуналка и масса всего непредвиденного могут навалиться разом. Старайтесь поменьше нервничать по этому поводу. Все наладится только если вы будете сохранять спокойствие. После 10 апреля не погружайтесь в работу с головой, старайтесь выделять время на свои увлечения для души. Если начнете оказываться в новых местах, то высока вероятность знакомства с человеком, с которым можно построить крепкие отношения. В середине месяца может появиться возможность повысить или изменить к лучшему свой статус — воспользуйтесь ею. К концу апреля может всплыть и напомнить о себе неприятная ситуация из прошлого. Проявите дипломатию и чуткость в этом вопросе.
Благоприятные дни: 1, 3, 7, 17, 20, 30.
Неблагоприятные дни: 9, 10, 15, 19, 25, 29.
У представителей этого знака зодиака начало месяца может быть немного нервным. Вполне вероятно, что до этого вы взяли на себя больше, чем можете потянуть или дали обещания, которые теперь выполнить сложно. Подумайте, как перестроить режим дня и текущие дела, чтобы не чувствовать себя, как белка в колесе. Из-за этого может возникнуть желание все бросить, резко разорвать отношения, поменять работу, высказать то, что накипело. Дайте себе время подумать и отдышаться. Не принимайте такие решения в суете и наспех. К середине апреля вы можете почувствовать выгорание. Попробуйте выбраться на выходные за город и переключиться. К концу месяца начните больше времени уделять своим личным целям. Разбейте большие планы на маленькие шаги, и действуйте. В последнюю неделю апреля в вашу жизнь может войти человек, с которым можно строить новые отношения, или начинать новый проект. Смело обменивайтесь идеями и обогащайте жизнь друг друга.
Благоприятные дни: 5, 10, 17, 22, 23.
Неблагоприятные дни: 1, 3, 11, 12, 15, 21, 27, 29.
Апрель для Скорпионов может быть месяцем особой социальной активности. Обстоятельства будут складываться так, что вы всегда будете на виду. В связи с этим приведите себя в порядок в начале месяца. Пересмотрите гардероб и обновите по необходимости. Потом вам будет не до этого. Смело присоединяйтесь к группам единомышленников, ищите людей со схожими интересами. Будьте полезны окружающим и сами не упускайте возможности получить выгоду. В середине месяца будьте особенно внимательны с документами и не подписывайте бумаг в тех областях, в которых не сильно разбираетесь без консультации со специалистом. После 20 апреля уделяйте особое внимание своему здоровью и не игнорируйте тревожные симптомы, если они появятся. Не пускайте ничего на самотек. И будьте особо аккуратны с перееданием и злоупотреблением алкоголем. Конец месяца благоприятен для приятных впечатлений: сходите на органный концерт или в театр.
Благоприятные дни: 6, 8, 11, 17, 20, 25.
Неблагоприятные дни: 1, 4, 13, 15, 23, 30.
В апреле вас может раздражать, что все события будто замедлились и ничего не развивается так, как хотелось бы. Вопреки логике, начните месяц не с активности, а с отдыха. Это будет именно то действие, которое ускорит все в дальнейшем. Постарайтесь максимально расслабиться и наслаждаться тем, что у вас сейчас есть — и в финансовом плане, и в личной жизни. К середине месяца соберитесь: дела могут потребовать всей вашей концентрации. Если вы все сделаете правильно, то, вполне вероятно, смените свой статус на более престижный и доходный. Будьте аккуратны с сообщениями и письмами — есть вероятность, что они будут посланы не тому адресату или не будут доставлены вовсе. Во второй половине месяца близкие могут потребовать вашего внимания. Не избегайте семейных обязанностей, по возможности помогайте родным и давайте советы. В конце месяца опять позвольте себе что-то приятное — отдых такой, как вы любите или посиделки с друзьями.
Благоприятные дни: 9, 10, 13, 14, 22, 23.
Неблагоприятные дни: 4, 6, 8, 16, 24, 25, 26.
Козерогам в апреле будет везти - не все время, но периодически. Главное, не воспринимайте это, как должное, и будьте благодарны Вселенной, обстоятельствам и людям рядом за неожиданные и приятные события. В начале месяца ускорьтесь, если не поторопить некоторые события, то может возникнуть масса неприятностей. Приложите дополнительные усилия к достижению своих целей или поменяйте пути их достижения, если старые не срабатывают. После 8 апреля уделите внимание своему здоровью, не допускайте переедания и будьте осторожнее с алкоголем. Дополнительную энергию можно получить и из других источников. В середине месяца ожидается увеличение доходов. Есть вероятность, что откроются новые пути для заработка. В конце месяца возможно интересное путешествие или краткая поездка с партнером. Постарайтесь использовать совместно проведенное время по максимум — обменивайтесь опытом, впечатлениями и эмоциями. В это время благоприятно совершать покупки одежды и посещать салоны красоты.
Благоприятные дни: 2, 3, 19, 25, 27.
Неблагоприятные дни: 7, 13, 15, 21, 28, 30.
В начале апреля у Водолеев могут резко смениться приоритеты и предпочтения в самых разных областях. Из домашнего очага вас может потянуть на приключения и авантюры. Далекое и неизведанное может будоражить душу. Захочется расширить ваш кругозор и познакомится с новыми людьми. Если есть возможность — запланируйте поездки, а если нет — сделайте все возможное, чтобы в этом месяце получать максимальное количество нового опыта. Ходите другими дорогами, запишитесь на обучение, которое давно откладывали или запланируйте поход в ресторан с необычной кухней. В середине месяца обновите обстановку вокруг вас или хотя бы избавьтесь от лишнего. В конце апреля проявите бдительность: в вашей жизни может появиться хитрый манипулятор, или вернется человек из прошлого, который может сделать больно. Максимально оберегайте себя от обманщиков и не доверяйте никому на слово.
Благоприятные дни: 5, 13, 14, 18, 22.
Неблагоприятные дни: 1, 2, 9, 10, 12, 20, 21.
Апрель будет весьма благосклонен к представителям знака зодиака Рыбы. Особенно, если вы не склонны зажиматься в себе и будете хотя бы иногда заниматься любимым делом или творчеством. В начале месяца постарайтесь найти единомышленников, а для этого не жалейте времени на общение и встречи с друзьями. После 5 апреля может неожиданно понадобиться решать вопросы, связанные с детьми и родственниками. Проявите терпение, настойчивость и старайтесь при этом беречь свою нервную систему. В середине месяца здоровье может дать сбой, особенно если вы давно перестали уделять время отдыху. Запланируйте его, пусть даже и не на ближайшее время. Ближе к концу апреля вы начнете видеть результаты приложенных ранее усилий. Здесь важно хорошо поблагодарить себя, особо отметить, какие действия были наиболее успешными, и усилить их в дальнейшем. Если вы давно хотели завести домашнего питомца, то конец месяца — подходящее время, чтобы заняться этим вопросом.