Մինչև 25-ը ամեն ինչ բավականին լավատեսական կլինի, իսկ հետո հետադիմական Մերկուրին կգա և կխառնի բոլոր խաղաքարտերը։ Ուստի կարևոր գործերը մի թողեք մինչև աշնան վերջ։
Նոյեմբերին Խոյ Կենդանակերպի նշանի ներկայացուցիչներին կթվա, թե ժամանակը կանգ է առել, դուք կարթնանաք միայն Ցոյի «Փոփոխության, մենք սպասում ենք փոփոխության» երգի տրամադրությամբ: Եվ կարևոր չէ՝ դա աշխատավայրում է, թե անձնական կյանքում․ եկել է ինչ-որ բան փոխելու ժամանակը, և հիմա դրա համար լավագույն շրջանն է: Պարզապես մի քանդեք ամեն ինչ, աստիճանաբար վերակառուցեք այն: Այժմ ամենակարևորը հասկանալն է, թե կոնկրետ ինչ և ձեր կյանքի որ ոլորտներում է պետք փոխել։ Ի վերջո, անկախ նրանից, թե ինչ արդյունք կստացվի, դուք ստիպված կլինեք պատասխանատվություն կրել այդ որոշման համար։ Ամսվա կեսին պատրաստ եղեք, որ ձեր որոշ կապեր, այդ թվում՝ շատ օգտակար, կփլվեն։ Դուք փոխվում եք, և ձեր շրջապատը փոխվում է նույնպես: Նոյեմբերի երկրորդ տասնօրյակում սկսեք տան ընդհանուր մաքրություն։ Դեն նետեք հին իրերը և տեղափոխեք կահույքը։ Նոյեմբերի երկրորդ կեսին հավանականություն կա, որ նոր նախագիծ կսկսեք, ինչպես նաև կհանդիպեք մի մարդու, ով կիսում է ձեր նպատակներն ու ծրագրերը։ Ամսվա վերջում հավանական են սխալներ հաշվարկներում, ինչպես նաև կոնֆլիկտներ չմտածված խոսքերի պատճառով՝ հետևեք, թե ինչ եք ասում և ում:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 8, 13, 14, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 11, 18, 19, 20, 21
Ցուլերի համար նոյեմբերը խառն է սկսվելու: Հնարավոր են գլխացավեր, տրամադրության կորուստ, թյուրիմացություն սիրելիների ու գործընկերների կողմից։ Երբեմն նույնիսկ կթվա, թե ամբողջ աշխարհը կտրականապես դեմ է ձեզ։ Եղեք համբերատար և մի փորձեք արհեստականորեն դրական տրամադրություն ստեղծել։ Բախտն անպայման կվերադառնա, իսկ բնավորությունը կամրանա փորձությունների ժամանակ։ Ամսվա կեսին աստղերը խոստանում են կարճ, բայց շատ հաճելի ճանապարհորդություն։ Սա նաև լավ ժամանակ է սեփական կրթության և մասնագիտական կատարելագործմամբ զբաղվելու համար: Բարենպաստ է այն ամենը, ինչը կընդլայնի ձեր հետաքրքրությունների շրջանակը և նոր թափ կհաղորդի ձեր մասնագիտական գործունեությանը։ Ամսվա երկրորդ կեսին ձեզ իսկապես երջանիկ մարդ կզգաք։ Ճիշտ է, դուք պետք է շատ աշխատեք, բայց ձեր ջանքերը լավ կպարգևատրվեն։ Եթե ձեզ համագործակցություն կամ պայմանագիր առաջարկեն, համաձայնեք, բայց նախ ամեն ինչ ուշադիր ուսումնասիրեք ու մանրամասները ճշտեք։ Նոյեմբերին հետևեք ձեր սննդակարգին՝ չափից շատ մի՛ կերեք: Զգույշ եղեք ձեր առողջության հետ և, հնարավորության դեպքում, մի ձեռնարկեք գործողություններ կամ միջոցառումներ, որոնք վնասվածքների վտանգ են ներկայացնում:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 9, 12, 16, 26, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 7, 11, 19, 20, 24
Նոյեմբերին Երկվորյակները կցանկանան լիարժեք կյանքով ապրել այնպես, ինչպես վաղուց չէին ցանկացել: Եթե ուզում եք փորձարկել ձեր ուժերը, զբաղվել էքստրեմալ սպորտով, նոր երանգներ զգալ հարաբերություններում, ապա ինքներդ ձեզ կհրահրեք ռիսկային իրավիճակներ և կհավասարակշռեք անդունդի եզրին։ Ամսվա սկզբին բարենպաստ են միջքաղաքային ճանապարհորդությունները։ Դժվար թե անտարբեր մնաք դեկորացիայի փոփոխությունից։ Ցանկանում եք գլխիվայր ընկղմվել ամեն ինչի մեջ, շփվել ձեր բոլոր ճամփորդողների հետ, և կա հնարավորություն, որ ամբողջովին մոռանաք, թե ինչ է ձանձրույթը: Բայց ամսվա կեսին կարող եք մի փոքր ծանրաբեռնված լինել աշխատանքում և տանը: Ձեզ անհրաժեշտ կլինի համախմբվել և շատ կազմակերպված լինել: Ստիպված կլինեք մոռանալ ծուլության մասին, քանի որ կա՛մ դուք կորոշեք ինչ անել, կա՛մ կյանքը կրամցնի իր ճանապարհը։ Ամսվա երկրորդ կեսին հին կապերը շատ օգտակար կլինեն։ Հնարավոր են փոքր տարաձայնություններ, սակայն ամեն ինչ կլուծվի լավ խոսակցություններով, իսկ թյուրիմացությունների պատճառով ավելի լավ է չընդհատել նախագծերը։ Այս ժամանակահատվածում հարազատները կարող են օգնության կամ լավ խորհրդի կարիք ունենալ։ Ժամանակ և ջանք մի խնայեք բարի գործի համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 4, 5, 9, 14, 18, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 11, 16, 19, 20, 25
Խեցգետիններն այս ամիս կիսված կլինեն անձնական կյանքի և աշխատանքի միջև։ Անընդհատ ստիպված կլինեք ընտրություն կատարել՝ երեկոն անցկացնել ձեր սիրելիի հետ, թե ուշ մնալ գրասենյակում՝ կատարել ձեր վերադասի հրամանները։ Ուշադիր եղեք, թե ինչ եք ասում, ամեն մի անզգույշ բառ կարող է հեռահար հետևանքներ ունենալ։ Փորձեք հանգստություն պահպանել, այս շրջանը կավարտվի մեծ հաջողությամբ՝ աստղերը համբերության համար պարգև են խոստանում։ Ամսվա սկզբին զերծ մնացեք չմտածված գնումներից։ Ուշադիր եղեք անսովոր մտքերի և ինքնատիպ գաղափարների նկատմամբ, որոնք կարող են ձեզ մոտ ծագել։ Դրանք ապագայում կարող են դրական փոփոխություններ բերել։ Նոյեմբերի 15-ին ձեր էներգիան կավելանա՝ կհայտնվի խանդավառություն, բայց դրա հետ մեկտեղ կգա ավելորդ իմպուլսիվությունը։ Կրկին ստիպված կլինեք վերահսկել ձեր խոսքերը, որպեսզի անսպասելի կոնֆլիկտային իրավիճակներ չստեղծեք։ Ամսվա վերջում որոշ ճնշող խնդիրներ կանցնեն, զգացական ֆոնը կդառնա ավելի թեթեւ ու դրական։ Առողջությունը ձեզ հուսախաբ չի անի, բայց թույլ մի տվեք, որ այն իր հունով գնա։ Հիմա ճիշտ ժամանակն է վերանայելու ձեր սննդակարգը և սկսելու մարզասրահ հաճախել։ Հաջորդ ամռանը պետք է սկսել պատրաստվել հենց այսօրվանից։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 6, 10, 11, 16, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 13, 18, 19, 23, 26
Առյուծի նշանի ներկայացուցիչներին ամենաշատը կհուզեն ֆինանսական հարցերը։ Ձեզ կարող են այցելել մի շարք մտքեր՝ սկսած «Որտե՞ղ ներդնել գումար, որպեսզի չկորցնեք», «Ես բավականաչափ չեմ վաստակում, ժամանակը չէ՞ փոխել աշխատանքը»: Ընդ որում, այդ մտավախություններն ու կասկածները կարող են ոչ մի կապ չունենալ իրականության հետ։ Փորձեք զսպել ձեր զգացմունքները և սառը գլխով որոշումներ կայացնել։ Նոյեմբերի սկզբին մտերիմների հետ հարաբերությունները կարող են վատթարանալ՝ փոխադարձ վիրավորանքներն ու կշտամբանքներն ամենաանպատեհ պահերին կարող են զայրույթի պոռթկումներ առաջացնել։ Ամսվա կեսին դուք միանգամից կփորձեք հասցնել ամեն ինչ, բայց դժվար թե հասնեք ձեր ցանկալի նպատակին։ Փորձեք մի փոքր հանգստանալ, առաջնահերթություն տալ և բաշխել ծանրաբեռնվածությունը։ Նոյեմբերի երրորդ տասնօրյակում ուշադիր եղեք ձեր առողջությանը, հատկապես զգուշացեք քաշքշուկներից և հագնվեք եղանակին համապատասխան։ Ամսվա վերջում ազատվեք բալաստից ձեր կյանքի ցանկացած ոլորտում՝ լինի դա հին իրեր, թե հնացած համոզմունքներ: Հնարավորություն կա, որ այս պահին կհանդիպեք վստահելի մարդու, ով կօգնի ձեզ իրականացնել ձեր երազանքները, բաց մի թողեք ձեր հնարավորությունը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 5, 8, 9, 18, 23
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 10, 12, 20, 28, 30
Ամսվա սկզբին Կույսերը կենտրոնացած կլինեն կարիերայի վրա։ Հնարավորություն կա, որ ինչ-որ մեկը կցանկանա օգնել ձեզ կամ ստանձնել աշխատանքային ծանրաբեռնվածության մի մասը՝ մի մերժեք: Դուք կարող եք ավելի հարմար և հետաքրքիր աշխատանքային պայմաններով առաջարկ ստանալ։ Հատկապես զգոն եղեք ցանկացած թղթաբանության նկատմամբ. ստորագրելուց առաջ կրկնակի ստուգեք յուրաքանչյուր փաստաթուղթ: Եվ մի համաձայնեք նախագծերին, քանի դեռ լիովին վստահ չեք, որ կարող եք դրանք ավարտին հասցնել: Նոյեմբերի կեսերին մի շտապեք ուրիշների հետ կիսվել երկարաժամկետ ծրագրերով. ոչ բոլորն են ձեր լավը ցանկանում, և, հետևաբար, կարող են խոչընդոտել հաջողության ճանապարհին: Բայց մի մոռացեք շնորհակալություն հայտնել նրանց, ովքեր ժամանակին օգնում են ձեզ: Ամսվա վերջում մտերիմների հետ հարաբերությունները կսկսեն բարելավվել. վերջին կոնֆլիկտները կմոռացվեն, հարազատները կարող են ձեր խորհուրդը կամ օգնությունը խնդրել նյութական հարցերում։ Եթե հնարավորություն ունեք, մի մերժեք։ Ամեն ինչ հարյուրապատիկ կվերադառնա։ Նոյեմբերի 27-ից հետո հատկապես ուշադիր եղեք ձեր առողջության նկատմամբ, զգուշացեք քրոնիկ հիվանդությունների սրացումներից։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 10, 12, 21, 22, 26
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 4, 13, 14, 24, 30
Նոյեմբերին Կշեռքները կարող են գլխապտույտ զգալ նախորդ հաջողություններից, և այս վիճակում դուք վտանգում եք մի քանի խոշոր սխալներ թույլ տալ։ Այս պատճառով դուք հաճախ կզգաք գրգռվածություն և դժգոհություն, որն իր հերթին կարող է խնդիրներ ստեղծել ձեր անձնական կյանքում: Որպեսզի չսուզվեք աշնանային մելամաղձության մեջ, աշխատեք ավելի հաճախ շփվել ընկերների և ընտանիքի հետ։ Ամսվա առաջին կեսին կարևոր է հոգ տանել ձեր առողջության մասին։ Այցելեք բժիշկներին, որոնց այցելությունները երկար ժամանակ հետաձգել եք: Վերանայեք ձեր սննդակարգը և ամենօրյա ռեժիմը: Նոյեմբերի երկրորդ տասնօրյակը հիանալի ժամանակ կլինի սիրո համար։ Եթե ամուսնացած չեք, ապա այս ընթացքում պետք է ավելի ակտիվ լինեք ծանոթությունների առումով և ժամադրության հրավիրելիս մի փոքր ավելի պարզ գործեք։ Ամսվա վերջում փորձեք ժամանակ ու հնարավորություններ գտնել հանգստի համար։ Գնացեք ճանապարհորդության, բայց միայն առանց էքստրեմալ սպորտի: Կամ զբաղվեք ձեր սիրած զբաղմունքով, պարզապես այնքան մի տարվեք դրանով, որ արհամարհեք ձեր սիրելիների հետաքրքրությունները: Կամ պարզապես մի երկու օր ծուլացեք, սա անհրաժեշտ է ձեր էներգիան լիցքավորելու հետագա ձեռքբերումների համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 9, 13, 14, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 15, 17, 25, 26
Կարիճի նշանի ներկայացուցիչների համար նոյեմբերը կլինի հաջողության ամիս։ Բայց միայն այն պայմանով, որ ինքներդ լինեք նախաձեռնող, պատասխանատու և սկսեք դրականորեն նայել իրերին: Ամսվա սկզբին անսպասելի շահույթ կամ նվեր ստանալու հնարավորություն կա։ Այժմ կարող եք մտածել թանկարժեք իրեր գնելու կամ ապագա նպատակների համար գումար խնայելու մասին։ Ամսվա առաջին կեսին ձեռնպահ մնացեք խառնաշփոթից՝ թե՛ աշխատանքային, թե՛ անձնական կյանքում: Փնտրեք հուսալիություն և ամուր հիմք ամեն ինչում: Ամսվա կեսին նրանցից մեկը, ում դուք համարում էիք չարագործ և լավ չէիք ճանաչում, կարող է ձեզ անակնկալ արարքով զարմացնել, և դուք կփոխեք ձեր կարծիքը նրա մասին։ Ամսվա երկրորդ կեսին հարազատները կփորձեն հնարավորինս գրավել ձեր ուշադրությունն ու ծանրաբեռնել ընտանեկան խնդիրներով, և այստեղ ավելի լավ է չդիմադրեք։ Փորձեք շփվել հանգիստ ու ընկերական, հակառակ դեպքում հնարավոր չէ խուսափել տևական կոնֆլիկտներից։ Ամսվա վերջում ատամնաբույժի ու գեղեցկության սրահ այցելելը բարենպաստ կլինի, սակայն կանանց համար շատ կարևոր է նոյեմբերի 25-ից հետո պլաստիկ վիրահատություն չծրագրել։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 10, 12, 16, 25, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 9, 18, 27, 28
Նոյեմբերին Աղեղնավորները մի քանի նվիրական երազանքներ իրականություն կդառնան։ Ամբողջ ամիսը հրաշքներով լի չի լինի, բայց աշխատանքը մեծ մասամբ հաճելի կլինի, ինչպես և հանգստյան օրերին ընկերների հետ հանդիպումները, հատկապես, եթե դրանք նախաձեռնեք ինքներդ: Նոյեմբերի 7-16-ը մի հրաժարվեք գործուղումներից։ Ոչ միայն հաջողության կհասնեք, այլև կարող եք հանդիպել ձեր սիրուն կամ իսկական ընկերոջը, ով կտրուկ կփոխի ձեր կյանքը: Այս ժամանակահատվածում կարող են լինել այլ ճակատագրական պահեր։ Նոյեմբերի կեսին մի տրվեք ձեր քմահաճույքներին և մի առաջնորդվեք ակնթարթային ցանկություններով, այդ թվում՝ առողջության և սննդի հարցերում։ Ամսվա երկրորդ կեսը բարենպաստ ժամանակ է աշխատավայրում փոփոխությունների համար։ Բայց վերահսկեք անհատական որոշումներ կայացնելու ձեր ցանկությունը: Ամսվա վերջում մեծ է շահույթի հավանականությունը, որը դուք կստանաք անցյալի ձեռքբերումների համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 13, 14, 18, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 7, 11, 20, 22, 30
Նոյեմբերին Այծեղջյուրների ստեղծագործական ներուժը կլինի լավագույնը։ Երևակայությունը հիանալի և հուզիչ գաղափարներ կհղանա. հիմա ժամանակն է կյանքում ինչ-որ անհավանական բան հորինելու և իրականացնելու: Նոյեմբերը տարվա առանցքային ամիսն է։ Դուք գտնվում եք մեծ փոփոխությունների շեմին և պետք է կատարեք վերջնական քայլը: Եթե լսեք ձեր ներքին ձայնին և պատրաստ լինեք աշխատելու, ապա ամեն ինչ լավ կլինի։ Մի խուսափեք տհաճ հույզերից, երբեմն միայն դրանց միջոցով կարող եք նոր մակարդակի հասնել: Հատկապես, եթե մոտիվացված եք հաջողության հասնելու համար: Ամսվա կեսը զբաղված կլինի գործընկերների, հարազատների ու ընկերների հետ շփվելով։ Բոլորը իրենց խնդիրները կթողնեն ձեր վրա և երբեմն բնավորությունցույց կտան, ու հավանական է, որ վիճեք ձեր շուրջը գտնվող բոլորի հետ: Սակայն հնարավոր է հաև հակառակը՝ դուք կարող եք ամրապնդել ձեր հարաբերությունները։ Ամեն ինչ կախված կլինի ձեր նրբանկատությունից և համբերությունից։ Նոյեմբերի երկրորդ կեսը բարենպաստ է լուրջ խոսակցությունների համար։ Հեռացրեք բոլոր խոչընդոտները ձեր ճանապարհին. դադարեցրեք շփվել նրանց հետ, ովքեր չեն հավատում ձեզ, ավելի շատ տարածք ազատեք ինքնադրսևորվելու համար և գործեք:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 9, 12, 20, 22
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 5, 14, 18, 26, 28
Նոյեմբերը նոր ճանապարհներ կբացի Ջրհոսների համար։ Պարզապես նկատի ունեցեք, որ շատ մտորելու ժամանակ չի լինի, հակառակ դեպքում բոլոր գնացքները կհեռանան: Մի հանգստացեք, մի փորձեք անել միայն այն, ինչ ձեզ դուր է գալիս: Կատարեք ամեն ինչ, ամենուր: Ամսվա ընթացքում վերանայեք ձեր շրջապատը. Արդյոք ձեր ամբողջ էներգիան չե՞ք ծախսում հարաբերությունների վրա, որոնք համառորեն չեն ստացվում և ոչ մի ուրախություն չեն բերում: Ուշադիր նայեք ձեր շրջապատին. ում կարող եք վերցնել որպես ձեր ուղեկից և ընդլայնել այն, ինչ անում եք կամ նար եք նախաձեռնել: Մի վախեցեք պատվիրակելուց. սկսեք փոքրից, եթե վախենում եք անմիջապես հանձնել ողջ պատասխանատվությունը ուրիշներին: Ամսվա կեսին կհասկանաք, որ ձեր աշխատանքն ապարդյուն չի անցել ու պատրաստ կլինեք ստանձնել նոր նախագիծ։ Մտածեք երկարաժամկետ ծրագրերի թույլ կողմերի մասին, ճշգրտումներ կատարեք՝ հաշվի առնելով ներկա իրավիճակը։ Ամսվա վերջում ձեզ կուրախացնի մտավոր ակտիվությունը՝ կգան թարմ գաղափարներ և վեհ մոտիվներ, ձեր հումորի զգացումը կլինի բարձրության վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 10, 11, 17, 18, 23, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 7, 9, 14, 25, 28
Ձկների նշանի ներկայացուցիչների համար նոյեմբերը մեծ փոփոխությունների ամիս կլինի։ Ավելորդ ու նյարդային կապերը աստիճանաբար կլքեն ձեզ, իսկ նոր ծանոթություններն ու հարաբերությունները կամրապնդվեն։ Ձեր նախաձեռնությունը միշտ չէ, որ կարժանանա ուրիշների արձագանքին, բայց մի հուսահատվեք, պարզապես շարունակեք ընտրած ճանապարհը։ Մի վախեցեք նոր ոլորտներ մտնելուց և կյանքի նոր փորձառություններ ձեռք բերելուց: Ներկա եղեք այնտեղ, որտեղ ցանկանում եք, և ամեն ինչ կարգավորեք այնպես, ինչպես ձեզ հարմար է: Ամսվա առաջին կեսին ձեզ համար բարենպաստ են ճանապարհորդությունները՝ հանգիստն ուղղակի անհրաժեշտ է։ Եվ դրա հետ կգա նաև վերագործարկում: Նայեք ձեր առօրյա կյանքին դրսից, հասկացեք, թե ինչ է պետք հեռացնել դրանից, ինչից սկսել և որտեղից գտնել միջին ճանապարհ: Ամսվա կեսից այլեւս չեք կարողանա այդքան ազդել իրադարձությունների վրա։ Այժմ գլխավորն ամեն ինչին ճիշտ արձագանքելն է: Ազատվեք պլաններից և կապերից, որոնք այլևս չեն աշխատում: Ամսվա վերջին շատ աշխատանք է սպասվում՝ պատրաստ եղեք դրան։ Պահպանեք էներգիան:

До 25 числа все будет довольно оптимистично, а потом придет ретроградный Меркурий и спутает все карты. Поэтому не оставляйте важные дела на самый конец осени.
В ноябре представителей знака зодиака Овен ждет постоянный «день сурка», только просыпаться вы будете под песню Цоя «Перемен, мы ждем перемен». И не важно, на работе или в личной жизни, но пришла пора что-то менять, и сейчас для этого самое удачное время. Только не крушите все на корню, перестраивайте постепенно. Сейчас самое главное понять, что именно и в каких областях вашей жизни требуется изменить. Ведь каким бы ни оказался результат, нести ответственность за это решение придется именно вам. В середине месяца будьте готовы, что часть связей, в том числе и очень полезных, распадется. Вы меняетесь — меняется и ваше окружение. Во второй декаде ноября займитесь генеральной уборкой в доме. Выбросьте старые вещи и передвиньте мебель. Во второй половине ноября есть вероятность, что вы начнете новый проект, а также встретите человека, который разделяет ваши цели и планы. В конце месяца вероятны ошибки в расчетах, а также конфликты из-за опрометчивых слов — следите за тем, что и кому вы говорите.
Благоприятные дни: 1, 5, 8, 13, 14, 24
Неблагоприятные дни: 7, 11, 18, 19, 20, 21
Ноябрь для Тельцов начнется неоднозначно. Возможны головные боли, упадок настроения, непонимание со стороны близких и коллег. Иногда будет даже казаться, что весь мир настроен категорически против вас. Наберитесь терпения и не старайтесь создавать позитивное настроение искусственно. Удача обязательно вернется, а характер закалится в испытаниях. В середине месяца звезды сулят небольшое, но очень приятное путешествие. Также это удачное время, чтобы заняться собственным образованием и повышением квалификации. Благоприятно все, что расширит круг ваших интересов и придаст новый импульс вашей профессиональной деятельности. Во второй половине месяца вы сможете почувствовать себя по-настоящему счастливым человеком. Правда, придется хорошо потрудиться, но ваши усилия будут достойно вознаграждены. Если вам предложат партнерство или договор — соглашайтесь, но прежде внимательно все изучите и уточните детали. Следите в ноябре за питанием — не переедайте. Будьте осторожны со своим здоровьем и, по возможности, не беритесь за дела или мероприятия, в которых есть риск получить травму.
Благоприятные дни: 1, 5, 9, 12, 16, 26, 29
Неблагоприятные дни: 4, 7, 11, 19, 20, 24
В ноябре Близнецам захочется жить полной жизнью так, как давно не хотелось. Захочется испытать себя на прочность, заняться экстремальным спортом, ощутить новые оттенки в отношениях — вы будете сами провоцировать рискованные ситуации и балансировать на краю пропасти. В начале месяца благоприятны поездки на дальние расстояния. Вас вряд ли оставит равнодушной смена обстановки. Вам захочется окунаться во все с головой, общаться со всеми попутчиками и есть вероятность, что вы вовсе забудете, что такое скука. А вот в середине месяца вас может немного завалить делами на работе и дома. Вам надо будет собраться и стать очень организованным. О лени придется забыть, потому что или вы будете решать, что вам делать, или жизнь подкинет свое. Во второй половине месяца очень пригодятся старые связи. Небольшие размолвки возможны, но все решается хорошим беседами, а проекты из-за недоговоренностей лучше не обрывать на корню. В этот период родственникам может понадобится помощь или добрый совет. Не пожалейте времени и сил на доброе дело.
Благоприятные дни: 1, 4, 5, 9, 14, 18, 28
Неблагоприятные дни: 7, 11, 16, 19, 20, 25
Раки в этом месяце будут разрываться между личной жизнью и работой. Вам постоянно придется делать выбор: провести вечер с любимым человеком или задержаться в офисе, чтобы выполнить распоряжения начальства. Следите за тем, что произносите, каждое неосторожное слово может иметь далеко идущие последствия. Старайтесь сохранять спокойствие, этот период закончится большой удачей — звезды сулят награду за терпение. В начале месяца воздержитесь от необдуманных покупок. Будьте внимательны к необычным мыслям и оригинальным идеям, которые могут посетить вас. В будущем они могут принести позитивные перемены. К 15 ноября ваша энергия возрастет — появится энтузиазм, но вместе с ним придет и чрезмерная импульсивность. Снова придется контролировать свои слова, чтобы не создавать конфликтные ситуации на ровном месте. К концу месяца уйдет часть гнетущих проблем, эмоциональный фон станет легче и позитивнее. Здоровье не подведет, но не пускайте его на самотек. Сейчас подходящее время, чтобы пересмотреть питание и начать ходить в спортзал. Готовиться к следующему лету стоит начинать уже сейчас.
Благоприятные дни: 1, 2, 6, 10, 11, 16, 28
Неблагоприятные дни: 9, 13, 18, 19, 23, 26
Представителей знака Лев больше всего будут беспокоить финансовые вопросы. Вас могут посетить самые разные мысли в диапазоне от «Куда вложить деньги, чтобы не потерять?» до «Что-то я мало зарабатываю, не пора ли сменить работу?» Причем к действительности эти страхи и сомнения могут не иметь никакого отношения. Старайтесь погасить эмоции и принимать решения с холодной головой. В начале ноября возможно ухудшение отношений с родственниками: взаимные обиды и упреки могут вызывать вспышки гнева в самые неподходящие моменты. В середине месяца вы будете хвататься за все дела сразу, но вряд ли достигните желаемой цели. Постарайтесь немного успокоиться, расставить приоритеты и распределить нагрузку. В третьей декаде ноября обратите ваше внимание на здоровье, особенно берегитесь сквозняков и одевайтесь по погоде. В конце месяца избавьтесь от балласта в любых сферах жизни — будь то старые вещи или изжившие себя убеждения. Есть вероятность, что в это время встретится надежный человек, который поможет осуществить ваши мечты, не упустите свой шанс.
Благоприятные дни: 4, 5, 8, 9, 18, 23
Неблагоприятные дни: 1, 3, 10, 12, 20, 28, 30
В начале месяца Девы будут сосредоточены на карьере. Есть вероятность что кто-то захочет помочь вам или забрать на себя часть рабочей нагрузки— не отказывайтесь. Может поступить предложение о более подходящих и интересных условиях работы. Будьте особо бдительны с любой бумажной деятельностью — перепроверяйте каждый документ прежде, чем подписать. И не соглашайтесь на проекты, если не уверены полностью, что сможете довести их до конца. В середине ноября не спешите делиться долгосрочными планами с окружающими — не все люди желают вам добра, а потому могут подставить подножку на пути к успеху. Но и не забывайте вовремя благодарить тех, кто вам помогает. В конце месяца отношения с близкими станут налаживаться: недавние конфликты забудутся, родные могут попросить вашего совета или помощи в материальных вопросах. Если есть возможность- не отказывайтесь. Все вернется сторицей. После 27 ноября будьте особо внимательны к своему здоровью, опасайтесь обострения хронических заболеваний.
Благоприятные дни: 6, 10, 12, 21, 22, 26
Неблагоприятные дни: 2, 4, 13, 14, 24, 30
У Весов в ноябре может возникнуть головокружение от прежних успехов и в этом состоянии вы рискуете совершить несколько крупных ошибок. Из-за этого вы будете часто испытывать раздражение и недовольство, что в свою очередь может создать проблемы в личной жизни. Чтобы не погрузиться с головой в осеннюю хандру, старайтесь почаще общаться с друзьями и родными людьми. В первой половине месяца важно заняться своим здоровьем. Посетите докторов, визиты к которым давно откладывали. Пересмотрите свой рацион и режим дня. Вторая декада ноября станет прекрасным временем для любви. Если вы одиноки, то в этот период следует активнее знакомиться и действовать чуть более прямолинейно, приглашая на свидание. В конце месяца постарайтесь найти время и возможности для отдыха. Отправьтесь в путешествие, но только без экстрима! Или займитесь любимым хобби, только не уходите в него с головой, не игнорируйте интересы близких людей. Или просто поленитесь пару дней, это нужно, чтобы зарядиться энергией для дальнейших свершений.
Благоприятные дни: 1, 8, 9, 13, 14, 24
Неблагоприятные дни: 4, 6, 15, 17, 25, 26
Для представителей знака зодиака Скорпион ноябрь пройдет под знаком удачи. Но только при условии, что вы сами будете инициативны, ответственны и начнете смотреть на вещи позитивно. Есть вероятность уже в начале месяца получить неожиданную прибыль или подарок. Сейчас можно подумать и о покупке дорогих вещей или отложить деньги на перспективные цели. В первой половине месяца воздержитесь от метаний — как в рабочих вопросах, так и в личной жизни. Ищите во всем надежность и крепкий фундамент. В середине месяца кто-то из тех, кого вы считали недоброжелателем и знали не с лучшей стороны, может вас удивить неожиданным поступком, и вы измените мнение о нем. Во второй половине месяца родственники постараются максимально захватить ваше внимание и нагрузить вас семейными проблемами, и тут лучше не сопротивляться. Постарайтесь общаться спокойно и дружелюбно, иначе не избежать затяжных конфликтов. В конце месяца благоприятно будет посещение стоматолога и салона красоты, но для женщин очень важно не планировать пластические операции после 25 ноября.
Благоприятные дни: 2, 3, 10, 12, 16, 25, 30
Неблагоприятные дни: 1, 6, 9, 18, 27, 28
В ноябре у Стрельцов исполнится несколько заветных мечт. Весь месяц не будет наполнен чудесами, но работа по большей части будет доставлять удовольствие, как и встречи с друзьями по выходным — особенно если вы сами будете их инициатором. С 7 по 16 ноября не отказывайтесь от деловых поездок. Вы не только добьетесь успеха, но также можете встретить свою любовь или настоящего друга, который круто изменит вашу жизнь. В этот период могут произойти и другие судьбоносные моменты. В середине ноября не потакайте своим прихотям и не идите на поводу у сиюминутных желаний, в том числе, в вопросах здоровья и питания. Вторая половина месяца — хорошее время для перемен на работе. Но контролируйте в себе желание принимать единоличные решения, у остальных тоже есть собственное мнение. В конце месяца высока вероятность прибыли, которую вы получите за прошлые заслуги.
Благоприятные дни: 1, 5, 13, 14, 18, 28
Неблагоприятные дни: 2, 7, 11, 20, 22, 30
В ноябре творческий потенциал Козерогов будет на высоте. Воображение будет подкидывать прекрасные и будоражащие идеи — сейчас самое время придумать и реализовать в жизни что-то невероятное. Этот месяц — ключевой в году. Именно сейчас вы на пороге больших перемен и надо сделать последний рывок. Если вы слышите свою интуицию и готовы трудиться — все будет во благо. Не избегайте неприятных эмоций — иногда только через них и можно выйти на новый уровень. Особенно, если вы мотивированы на успех. Середина месяца будет занята общением с коллегами, родственниками и друзьями. Все будут обрушивать на вас свои проблемы и иногда показывать характер, это время, когда можно перессориться со всем своим окружением. А можно, наоборот, укрепить отношения. Все будет зависеть от вашей тактичности и терпения. Вторая половина ноября благоприятна для серьезных разговоров. Сметайте на своем пути все преграды — перестаньте общаться с теми, кто в вас не верит, освободите больше пространства для самовыражения и действуйте.
Благоприятные дни: 2, 9, 12, 20, 22
Неблагоприятные дни: 4, 5, 14, 18, 26, 28
Ноябрь откроет для Водолеев новые пути. Только учтите, что сильно раскачиваться будет некогда — иначе уйдут все поезда. Не расслабляйтесь, не пытайтесь заниматься только тем, что вам нравится. Успевайте все и везде! В течение месяца пересмотрите свое окружение: не уходит ли вся энергия на отношения, которые упорно не складываются и не приносит никакой радости. Также посмотрите свое окружение — кого можно взять себе в компаньоны и расширить то, что вы делаете или начать что-то заново. Не бойтесь делегировать полномочия — начните с малого, если побаиваетесь сразу передать всю ответственность другим. В середине месяца вы поймете, что трудились не зря и будете готовы взяться за новый проект. Задумайтесь сейчас о слабых местах в долгосрочных планах, внесите коррективы с учетом текущей ситуации. В конце месяца вас порадует интеллектуальная деятельность — придут свежие идеи и возвышенные мотивы, чувство юмора будет на высоте.
Благоприятные дни: 2, 10, 11, 17, 18, 23, 30
Неблагоприятные дни: 6, 7, 9, 14, 25, 28
Ноябрь для представителей знака зодиака Рыбы будет месяцем больших перемен. Ненужные и нервные связи постепенно будут уходить от вас, а новые связи и отношения — крепнуть. Ваша инициативность не всегда будет встречать отклик у окружающих, но не расстраивайтесь, просто продолжайте идти своей дорогой. Не бойтесь вторгаться в новые области и приобретать новый жизненный опыт. Присутствуйте везде, где вам хочется и наводите порядок так, как считаете нужным. В первой половине месяца для вас благоприятно путешествие — отдых просто необходим. А вместе с ним — и перезагрузка. Посмотрите на вашу рутинную жизнь со стороны, поймите, что надо из нее убрать, что начать заново, а в чем — найти золотую середину. С середины месяца вы уже не сможете столь сильно влиять на события. Ключевое сейчас — реагируйте на все правильно. Освободитесь от планов и связей, которые больше не работают. В конце месяца ожидается много работы — будьте готовы к этому. Запасайтесь энергией.