Met Gala-2022-ի ամենավառ կերպարները
Նորաձևության «Օսկարի» կարմիր գորգը տևեց ավելի քան 4 ժամ՝ մենք տեսանք մի քանի գեղեցիկ զույգերի և միանգամից հարյուրից ավելի աստղերի։ Կայացավ 2022 թվականի ամենասպասված տոնահանդեսը։
2021-ին Կոստյումների ինստիտուտի տոնահանդեսը տեղի ունեցավ իր ավանդական ժամկետից մի փոքր ուշ, ինչը հասկանալի էր՝ «շնորհակալություն» ասենք covid-ին, բայց 2022-ին, չնայած բոլոր դժվարություններին, ամենավառ աստղերը կրկին հավաքվեցին Մետրոպոլիտեն արվեստի թանգարանում, որպեսզի կազմակերպեն ընկերական մրցույթ և փայլեն իրենց բարձր նորաձեւության հանդերձանքով:
2022-ի «նորաձևության» ցուցահանդեսի գլխավոր թեման էր «Ամերիկայում. Նորաձևության անթոլոգիա», իսկ դրես-կոդը՝ gilded glamour-ը, ինչը նշանակում է ոսկեզօծ գլամուր։ Մի խոսքով, հյուրերից սպասվում էր, որ կհագնվեն Բրիջերթոնների և ոսկեզօծ դարաշրջանի ոճով։ Տեսնենք, թե ով է դա պահպանել, ով՝ ոչ:
Հեյլի Բիբերը Saint Laurent-ի ապշեցուցիչ հմայիչ հանդերձանքով, կարմիր գորգի վրա փայլեց ... միայնակ: Զարմանալիորեն, այս անգամ մոդելը ներկայացել էր առանց սիրելի ամուսնու, ինչը շատերին իսկապես ապշեցրեց։ Արդյոք Բիբերի ընտանիքում խզո՞ւմ կա: Vogue-ին տված մինի հարցազրույցում աստղը նրբանկատորեն լռել է իր միայնության մասին՝ պատասխանելով միայն տարած վերջին ինսուլտի վերաբերյալ հարցերին։
Առանց ամուսնու հայտնվեց նաև Քեթի Փերին, ով երկրպագուներին հունից հանեց ոչ այնքան հաջող հանդերձանքով։ Այս տարի աստղը դարձել է Vera Wang մուսան, սակայն սև ու սպիտակ հանդերձանքն ակնհայտորեն չէր տեղավորվում ոսկեզօծ նորաձևության թեմայի մեջ։ Ավա՜ղ։
Միջոցառմանը հայտնվեցին նաև «թարմ» զույգեր։ Նիկոլա Պելցն ու Բրուքլին Բեքհեմը դեբյուտ կատարեցին որպես ամուսիններ՝ նախընտրելով Պիերպաոլո Պիչոլիի և Valentino, իսկ նրանցից 2 ժամ անց ասպարեզ դուրս եկավ երեկոյի գլխավոր աստղը՝ Քիմ Քարդաշյանը։ Ռեալիթի հեռուստաաստղը հայտնվեց Մերիլին Մոնրոյի անթերի լեգենդար զգեստով, Կարկիր գորգի վրայով սահելով իր երիտասարդ ընկերոջ՝ Փիթ Դևիդսոնին թևանցուկ արարծ: Այո, Քիմը միանշանակ գերազանցեց երեկույթի բոլոր հյուրերին, և նույնիսկ իր քրոջը՝ Քլոեին, ով իր կյանքում առաջին անգամ էր ներկա Կոստյումների ինստիտուտի տոնանդեսին: Ի դեպ, այս տարի Քարդաշյան-Ջեններ քույրերն առաջին անգամ ամբողջ կազմով հայտնվեցին Met Gala-ին, ինչի համար երկրպագուներն աներևակայելի ուրախ էին։
Քիմ Քարդաշյան և Փիթ Դևիդսոն
Այս մասշտաբի ցանկացած միջոցառման նման, Met Gala 2022-ին ևս եղան ինչպես փայլուն, այնպես էլ ոչ այնքան հաջողված կերպարներ: Այնուամենայնիվ, պետք է խոստովանեք, որ տեսնելու բան կար:

Cамые яркие образы Met Gala-2022
Красная дорожка модного «Оскара» длилась более 4 часов — мы увидели сразу несколько красивых пар и более сотни звезд. Самый ожидаемый бал 2022 года состоялся!
В 2021 году бал Института костюма состоялся чуть позже своей традиционной даты — оно и понятно, скажем «спасибо» ковиду, однако в 2022, несмотря на все невзгоды, самые яркие звезды вновь собрались в Метрополитен-музее для того, чтобы устроить дружеское соревнование и блеснуть своими нарядами от-кутюр.
Темой главной «модной» выставки в 2022 году звучит как «в Америке: Антология моды», а дресс-код — gilded glamour, что в переводе означает позолоченный гламур. Словом — от гостей ожидали наряды в стиле «Бриджертонов» и «Позолоченного века». Посмотрим, кто справился, а кто — нет!
Держать оборону пришлось Хейли Бибер в потрясающе-гламурном наряде Saint Laurent, в котором она… блистала совершенно одна! Удивительно, но на этот раз модель появилась без любимого мужа, что многих ввело в самый настоящий ступор. Неужто в семье Биберов разлад? В мини-интервью для Vogue звезда тактично умолчала о своем одиночестве, ответив лишь на вопросы о недавно пережитом инсульте.
Без мужа появилась и Кэти Перри, которая расстроила фанатов не очень удачным нарядом. В этом году звезда стала музой для Vera Wang, однако черно-белый наряд явно не вписался в тему позолоченной моды. Увы!
Не обошлось и без «свеженьких» парочек. Никола Пельтц и Бруклин Бекхэм совершили дебют в качестве супругов, сделав ставку на Пьерпаоло Пиччоли и Valentino, а уже спустя 2 часа после них «на арене» появилась главная звезда вечера — Ким Кардашьян. Звезда реалити-шоу появилась в безукоризненно-легендарном платье Мэрилин Монро, медленно плавая под дорожке под ручку со своим молодым и задорным бойфрендом Питом Дэвидсоном. Да, Ким точно затмила всех гостей вечеринки — и даже свою сестру Хлои, которая посетила Бал Института костюма впервые в жизни. К слову, в этом году сестры Кардашьян-Дженнер впервые появились на Met Gala в полном составе, чему фанаты были несказанно рады!
Ким Кардашьян и Пит Дэвидсон
Как и на любом мероприятии подобного масштаба, Met Gala 2022 увидел как удачные, так и не очень выходы знаменитостей. Однако согласитесь, посмотреть был на что!