Մեքսիկայի ներկայացուցիչ Անդրեա Մեզան ճանաչվել է «Միսս տիեզերք 2020» մրցույթի հաղթող
ԱՄՆ-ում կայացել է «Միսս տիեզերք» մրցույթը, որն անցյալ տարի հետաձգվեց կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով:
Հաղթող է ճանաչվել Մեքսիկայի 26-ամյա ներկայացուցիչ Անդրեա Մեզան: Առաջին փոխչեմպիոն է դարձել բրազիլացի Ջուլիա Գաման, իսկ երկրորդը` Յանիկ Մասետան՝ Պերուից: Ընդհանուր առմամբ, մրցույթին մասնակցել է 73 դիմորդ ամբողջ աշխարհից:
Անդրեային թագը հանձնել է «Միսս տիեզերք 2019» մրցույթի հաղթող Զոզիբինի Թունցին:
Իր եզրափակիչ ելույթի ժամանակ Անդրեա Մեզան անդրադարձել է գեղեցկության չափանիշները փոխելու թեմային և պատմել, թե ինչ է իր համար նշանակում գեղեցկությունը:
«Մենք ապրում ենք մի հասարակության մեջ, որն ավելի առաջադեմ է դառնում: Եվ քանի որ մենք զարգանում ենք որպես հասարակություն, նաև պայքարում ենք կարծրատիպերի դեմ: Մեր օրերում գեղեցկությունը միայն արտաքին տեսքը չէ: Ինձ համար գեղեցկությունը ոչ միայն արտաքինն է, այլև այն, թե ինչ տեղի է ունենում մեր ներսում, մեր սրտերում, դա արտացոլվում է նաև մեր վարքի մեջ: Երբեք թույլ մի տվեք, որ ինչ-որ մեկը ձեզ ասի, որ դուք ձեզանից ոչինչ չեք ներկայացնում», - ասել է Միսս տիեզերքը:
Ջուլիա Գամա
Յանիկ Մասետան
Անդրեա Մեզան ծրագրային ապահովման մշակման մասնագետ է: Բացի այդ, նա կանանց իրավունքների պաշտպանության ակտիվիստ է և համագործակցում է Կանանց քաղաքային ինստիտուտի հետ: Նա նաև սերտիֆիկացված դիմահարդար և մոդել է, հետաքրքրվում է էքստրեմալ սպորտով ու քրոսֆիթով:

Победительницей конкурса "Мисс Вселенная — 2020" стала представительница Мексики Андреа Меза
В США состоялся конкурс "Мисс Вселенная", который в прошлом году был отложен из-за пандемии коронавируса.
Его победительницей стала 26-летняя представительница Мексики Андреа Меза. Первой вице-мисс стала Джулия Гама из Бразилии, а второй вице-мисс — Яник Масета из Перу. Всего в конкурсе принимали участие 73 претендентки со всего мира.
Корону Андреа вручала победительница конкурса "Мисс Вселенная — 2019" Зозибини Тунци.
Во время своего заключительного выступления Андреа Меза затронула тему изменения стандартов красоты и рассказала, что для нее самой значит красота.
«Мы живем в обществе, которое становится все более прогрессивным. И по мере того, как мы развиваемся как общество, мы также боремся со стереотипами. В наши дни красота — это не только то, как мы выглядим. Для меня красота — это не только внешность, но и то, что происходит внутри нас, в наших сердцах, она отражается и в нашем поведении. Никогда не позволяйте кому-то говорить вам, что вы ничего собой не представляете»,— сказала она.
Джулия Гама
Яник Масета
Андреа Меза — специалист в области разработки программного обеспечения. Кроме того, она является активисткой, борющейся за права женщин, и сотрудничает с Муниципальным институтом женщин. Она также является сертифицированным визажистом и моделью, увлекается экстремальными видами спорта и кроссфитом.