Սարա Ռոզ Սամմերսը ամերիկյան Նեբրասկա նահանգից դարձել «Miss USA» գեղեցկության մրցույթի հաղթող:
Այս մասին հաղորդվում է մրցույթի կայքում: Նշվում է, որ առաջին անգամ երկար տարիների ընթացքում մրցույթում հաղթել է շեկահերը:
23-ամյա գեղեցկուհին երեխաների հետ աշխատանքի մասնագետ է, նա աջակցում է հիվանդներին եւ օգնում նրանց հասկանալ ախտորոշումը եւ բուժումը:
Սարա Ռոուզ Սամերսը գերազանցությամբ ավարտել է Տեխասի քրիստոնեական համալսարանը՝ «ռազմավարական հաղորդակցություն» եւ «մանկական հոգեբանություն» մասնագիտությունների գծով: Բացի այդ, նա փոխանակման ծրագրով մեկ տարի ուսանել է Պերուում փոխանակման ուսումնասիրությունը:
Բացի այդ, «Miss USA - 2018» - ը աջակցում է առողջ ապրելակերպի շարժմանը եւ պիլատեսի դասընթացներ է անցկացնում: Ապագայում նա ծրագրում է ում է օգնել մարսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց:

Сара Роуз Саммерс стала "Мисс США - 2018"
Сара Роуз Саммерс из американского штата Небраска стала победительницей ежегодного конкурса красоты "Мисс США".
Об этом сообщается на сайте конкурса. Отмечается, что впервые за много лет победу в конкурсе одержала блондинка.
23-летняя красавица является специалистом по работе с детьми, она поддерживает пациентов и помогает им понять диагноз и лечение.
Сара Роуз Саммерс окончила Техасский христианский университет с отличием по специальностям "стратегическая коммуникация" и "детская психология". Кроме того, она год проучилась по обмену в Перу.
Также "Мисс США - 2018" пропагандирует здоровый образ жизни и ведет занятия по пилатесу. В будущем она планирует помогать людям с расстройствами пищевого поведения.