Ֆիթնես-մոդելները պատմել են, թե ինչպես են փոխարինել սեքսը` կատարյալ մարմնի հետ
Այս մարզուհիները կարող են բարձրացնել ծանրություններ և ծանրաբեռնված մարզումներ անցկացնել մի քանի ժամ շարունակ՝ մինչև կատարելություն հղկելով իրենց մարմինը: Միակ բանը, որից թույլ են այս գեղեցկուհիները` նրանց սեփական ննջարանն է:
Պարզվում է, որ սպորտային ծանրաբեռնված պարապմունքները բացասաբար են ազդում նրանց սեռական հակվածության վրա, ինչի արդյունքում կորում է սեքսով զբաղվելու ցանկությունը:
Վերջերս Հյուսիսային Կարոլինայի համալսարանը հետազոտություն է անցկացրել՝ պարզելու համար կապը սեքսով զբաղվելու հաճախականության և մարզասրահ այցելությունների միջև: Պարզվել է, որ ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությամբ տարվելը բացասաբար է ազդում ինտիմ կյանքի վրա: Դա պայմանավորված է նրանով, որ հիպոֆիզը, որը պատասխանատու է տեստոստերոնի և էստրոգենի բնական մակարդակի համար, սկսում է վատ աշխատել: Որքան ցածր է մակարդակը, այդկան նվազ է սեռական հակվածությունը:
Վերականգնողական համակարգի նորմալ գործունեության համար կանանց հարկավոր է նաև բավարար ճարպային ծածկույթ: Չափից դուրս վարժությունները և չափազանց քիչ ճարպը կարող են հանգեցնել սիրով զբաղվելու ցանկության բացակայության:
Հետազոտությանը մասնակցել է մի քանի հարյուր կին, այդ թվում՝ այս չորս մարզուհիներ, ովքեր հանդես են գալիս ֆիթնես-մրցումներում: Նրանք լրագրողներին բացահայտ պատմել են, թե ինչի է հանգեցրել սպորտի նկատմամբ իրենց ունեցած կիրքը:
Նիկի Հարվին վախենում է, որ «զրո ցանկությունը» կխրտնեցնի իր ընկեր Ջորդան Բերջեսին, ով նաև նրա անձնական մարզիչն է:
Գաբրիելա Պրիորը սեքսով չի զբաղվել արդեն մեկուկես տարի: Նա պարապում է օրը երկու անգամ՝ երկուական ժամ:
Միլի Մահոնին մարզվում շաբաթական 6 օր՝ երկուական ժամ: Մարզուհու խոսքով՝ լարված մարզումներից հետո միակ բանը, ինչի մասին չի մտածում՝ սեքսն է:
Սթեյսի Բոյսը պատմել է, որ ատիպում է իրեն ամուսնու հետ սեքսով զբաղվել ամիսը մեկ անգամ: Նրա ամուսինն աշխատում է ֆիթնես-ինդուստիայի ոլորտում, այդ իսկ պատճառով ըմբռնումով է մոտենում:

Фитнес-модели рассказали, как променяли секс на идеальные тела
Эти спортсменки могут поднимать тяжести и выполнять круговые тренировки на протяжении нескольких часов, оттачивая до совершенства свое тело. Единственное, в чем эти девушки не сильны – это их собственная спальня.
Оказывается, изнурительные занятия спортом негативно повлияли на их сексуальное желание, из-за чего у американок пропал интерес к занятиям любовью.
Недавно Университет Северной Каролины провел исследование, целью которого было выявить связь между частотой занятий сексом и походами в спортзал. Выяснилось, что чрезмерное увлечение физическими нагрузками вредит интимной жизни. Все потому, что в результате начинает хуже работать гипофиз, который отвечает за нормальные уровни тестостерона и эстрогена. Эти гормоны и отвечают за половое влечение. Чем ниже уровень, тем хуже тяга к сексу.
Женщинам, кроме того, необходима достаточная жировая прослойка для нормального функционирования репродуктивной системы. Слишком много упражнений и слишком мало жира могут привести к нежеланию заниматься любовью. В исследовании приняли участие несколько сотен женщин, в том числе и эти четыре спортсменки, выступающие на фитнес-соревнованиях. Они откровенно рассказали журналистам, к чему привела их страсть к спорту.
Никки Харви боится, что «нулевое желание» оттолкнет ее парня Джордана Берджесса, который является еще и ее личным тренером.
Габриэлла Приор не занималась сексом вот уже полтора года. Девушка тренируется дважды в день по два часа.
Милли Махони тренируется 6 дней в неделю по два часа. По словам спортсменки, после изнурительных занятий последнее, о чем она думает, это секс.
Стейси Бойс рассказала, что заставляет себя заниматься сексом с мужем раз в месяц . Супруг девушки работает в фитнес-индустрии, поэтому все понимает.