Հայտնի է նախկին սիրեցյալների կատարյալ թիվը
Այսպիսի եզրահանգմանն են եկել ինչպես տղամարդիկ, այնպես էլ կանայք, ովքեր մասնակցել են ծանոթությունների կայքի կազմակերպած հարցմանը:
Եթե սիրեցյալների քանակը 8-ից քիչ է, ապա զուգընկերը համարվում է ոչ այդքան փորձառու: Դա ավելի շատ անհանգստացնում է կանանց: Եթե 10-ից ավելի է, ապա այդպիսի մարդիկ համարվում են մարդկանց ոչ այդքան լավ ճանաչող:
Մասնակիցներին նաև հարցրել են, թե նոր ծանոթության ժամանակ նախկին սիրեցյալների ո՞ր թիվն է ընդունելի: Տղամարդկանց և կանանց մոտ 40% ընդունելի է համարում 8-12: Միայն տղամարդկանց 4% և կանանց 3% է համաձայնվել հանդիպել մարդու հետ, ով ունեցել է 20 նախկին սիրեցյալ: Նրանք, ովքեր ունեին 10-ից պակաս՝ համարվում էին փակ և սեքսուալ փորձ չունեցողներ:
Իրականում, տղամարդկանց և կանանց մեկ երրորդն է ցանկանում հստակ իմանալ, թե քանի ընտրյալ է ունեցել իրենց զույգընկերը: Հարցման կազմակերպիչները եկել են այն եզրահանգման, որ մարդիկ դառնում են ավելի բաց և ավելի հանգիստ են վերաբերվում հարուստ սեռական փորձ ունեցողներին:
Հատկանշական է, որ եթե այսպիսի հարցում իրականացվեր տաս տարի առաջ, ապա 10-ից ավելի սիրեցյալ ունեցողները կհամարվեին շատ սանձարձակ:

Названо идеальное число бывших любовников
К такому мнению пришли как мужчины, так и женщины в ходе проводимого опроса, организованного сайтом знакомств.
Если любовников было меньше восьми, то партнёр считался не очень опытным. Особенно это настораживает женщин. Если любовников оказывается больше 10, то их сразу причисляли к не очень разборчивым людям. Результаты признали ожидаемыми, и организаторы отметили растущую толерантность людей к свободным отношениям.
У участников спрашивали, какое количество бывших любовников считается приемлемым при новом знакомстве. Почти 40% мужчин и женщин нормально воспринимают количество от 8 до 12 партнёров. Со знакомыми, у которых было более 20 любовников согласны встречаться всего 4% мужчин и 3% женщин. Тех, кто имел меньше 10 партнёров, причислили к сексуально неподкованным или зажатым людям.
На самом деле всего треть мужчин и женщин хочет точно знать, сколько у их избранников было партнёров. Организаторы опроса пришли к выводу, что люди становятся более открытыми и спокойнее относятся к богатому сексуальному опыту.
Если похожее исследование решили бы провести 10 лет назад, то тех, кто имел более 10 любовников, отнесли к сильно распущенным личностям.