Փինքին մրցանակ կշնորհվի, սակայն ոչ երգելու համար
Broadcast Music, Inc. (BMI) ամերիկյան կազմակերպությունը, որը հետևում է երաժշտական գործերի հանրային տարածմանը և վերահսկում հեղինակային հատկցումները, աստղին կշնորհի իր գերազանցության նշանը:
«Փինքը երգերի յուրահատուկ հեղինակ է, նրա վարպետությունն ու փայլող արտիստիզմը վերափոխեցին երաժշտական ողջ աշխարհի պոպ և ռոք սերնդին,-այդ առիթով ասել է BMI-ի փոխնախագահ Բարբարա Քեյնը:-Փինքը երաժշտասերներին գերել է իր երգերի զգացմունքայնությամբ և յուրահատկությամբ, ձայնով և կատարմամբ»:
35-ամյա երգչուհին իր անդրանիկ` Cannot Take Me Home, ժաղովածուն թողարկել է 2000 թվականին: Մինչ օրս դրան հաջորդել են ևս հինգը: Անցյալ տարի երգչուհին ձայնագրել է rose ave ալբոմը` կանադացի երաժիշտ Դալաս Գրինի հետ միասին: Ֆոլք-դուետը կստանա You + Me անվանումը:
BMI մրցանակի հանձնման հանդիսությունը տեղի կունենա մայիսի 12-ին: Մինչ օրս հեղինակային երգերի համար տրվող այս մրցանակին արժանացել են Թեյլոր Սվիֆթը, Վիլի Նելսոնը, Ադամ Լևինը և Pitbull-ը:
Ի դեպ, երբ Փինքը սկսեց համագործակցել Գրինի հետ, հայտարարեց, որ հրաժարվում է իր կեղծանունից և այսուհետև հադես է գալու իր իսկական անվամբ` Ալիշա Բեթ Մուր:

Пинк получит награду, но не за пение
Broadcast Music, Inc. (BMI) - американская организация, отслеживающая публичное воспроизведение музыкальных треков и контролирующая авторские отчисления - вручит звезде свой знак отличия.
"Пинк - особенный автор песен, ее мастерство и пылкий артистизм видоизменили поколение поп- и рок музыкальной культуры всего мира", - сказала по этому поводу вице-президент BMI Барбара Кейн. - Пинк покорила меломанов своим незабываемым, эмоциональным и оригинальным богатством песен, голоса и исполнения".
Как известно, 35-летняя Пинк выпустила дебютный сольный альбом Cannot Take Me Home в 2000 году. С тех пор у нее вышло еще 5. В прошлом году певица записала альбом rose ave вместе с канадским музыкантом Далласом Грином. Фолк-дуэт получил название You + Me.
Церемония вручения наград BMI состоится 12 мая. До сих пор лауреатами награды за авторство песен становились Тэйлор Свифт, Вилли Нельсон, Адам Левин и Pitbull.
Напомним, когда Пинк объявляла о своем сотрудничестве с Грином, она заодно сообщила, что отказывается от псевдонима и отныне будет пользоваться своим настоящим именем - Алиша Бет Мур.