29-ամյա ամերիկուհի Թես Մասթերը դարձել է XXL չափսերով առաջին գեղեցկուհին, ում հետ պայմանագիր է կնքել նորաձևության հանրահայտ գործակալություններից մեկը:
Խոշոր չափսերի հետ մեկտեղ աղջիկն այնքան էլ բարձրահասակ չէ: Նրա հասակը 170 սանտիմետր է, ինչը նույնպես ներկայիս մոդլային չափանիշների հետ համահունչ չէ:
Թեսը սոցցանցերի աստղ էր դարձել մի քանի տարի առաջ, երբ միացավ մի ինտերնետ արշավի, որի նպատակն էր կանանց մոտ սեփական մարմնի կառուցվածքի դրական ընկալում ձևավորելն էր:
«Ես գիտակցում եմ, որ ոչ բոլորն են ինձ հասկանում: Սակայն սա ինձ համար շատ պարզ մոտեցում է: Խոսքն այն մասին է, որ հարկ է սիրել սեփական մարմինն, անկախ դրա չափերից և սլանալ դեփի սեփական նպատակները»,-գրել է Մանսթերը:
Թեսի հետ պայմանագիրը կնքել է բրիտանական MiLK Model Management գործակալությունը: Իսպես նշել է վերջինիս ղեկավար Աննա Շիլինգլոուն` գիրուկ գեղեցկուհին օրինակելի է շատ կանանց համար, և դա շատ կարևոր է:

Американка размера XXL вошла в историю моды
29-летняя американка Тесс Манстер стала первой красавицей размера XXL, с кем заключило контракт крупное модельное агентство.
Помимо крупных форм девушка не очень высока. Ее рост 170 сантиметров, что с нынешними модельными стандартами тоже не очень вяжется.
Тесс стала звездой соцсетей несколько лет назад, когда присоединилась к интернет-кампании, целью которой было формирование позитивного восприятия женщинами собственного тела.
"Я осознаю, что не каждый понимает, о чем я. Но для меня это такой простой подход. Речь идет о том, чтобы любить свое тело независимо от твоего размера и идти к своей мечте", - писала Манстер.
Контракт с Тесс на днях подписало британское агентство MiLK Model Management. Как отметила его руководитель Анна Шиллинглоу, девушка является образцом для многих женщин, и это очень важно.