Գարնան երկրորդ ամիսը շատ ավելի լավը կլինի, քան առաջինը՝ բոլոր առումներով, այդ թվում՝ կարիերայի և ֆինանսների։ Աստղերը խորհուրդ են տալիս օգտվել ցանկացած բարենպաստ պահից՝ ձեր նախագծերը առաջ մղելու և սիրային հանդիպումները վայելելու համար։ Բոլոր մանրամասները մեր աստղագուշակում են։
Խոյերի համար ամսվա սկզբին կարող է որոշ չափով դժվար լինել կառավարել ընթացիկ գործերն ու պարտականությունները։ Դուք կարող եք բողոքել կամ նույնիսկ վիճաբանություն առաջացնել։ Փորձեք որոշ փոփոխություններ կատարել ձեր առօրյա և աշխատանքային կյանքում ու գտեք ավելի շատ պատճառներ ուրախ լինելու համար։ Ամսվա սկիզբը բարենպաստ է ձեր սննդակարգը վերանայելու, մարզումներ սկսելու և առողջությանը ու ինքնախնամքին ավելի շատ ժամանակ հատկացնելու համար։ Հատկապես այն պատճառով, որ ամսվա կեսերին ձեզ կարող է հարվածել ինքնավստահության ալիք, և լավ կլնի մարզավիճակում լինել։ Ապրիլի 7-15-ը խուսափեք խոշոր գնումներից։ Դրա փոխարեն կատարեք գարնանային մաքրություն և կզարմանաք, թե որքան շատ բան արդեն ունեք։ Ամսվա կեսին ձեր էներգիան բարձր կլինի, և կա մեծ հնարավորություն, որ դուք ամեն ինչ կբարձրացնեք հաջորդ մակարդակի։ Աշխատեք համախոհ մարդկանց հետ, կիսվեք փորձով և մի հապաղեք խորհուրդ խնդրել։ Սա բարենպաստ ժամանակ է այն զրույցի համար, որը որոշ ժամանակ հետաձգել եք։ Ապրիլի վերջին շաբաթը խոստանում է բավականին իրադարձություններով լի լինել։ Պահեք ձեր զգացմունքները վերահսկողության տակ. կա խափանումների մեծ ռիսկ, հատկապես անձնական կյանքում։ Այս ժամանակահատվածում հավանականություն կա, որ տեղի կունենա խոստումնալից ծանոթություն։
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 9, 12, 18, 21, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 10, 14, 24, 30
Ապրիլի սկզբին հետաձգված գործերը կարող են հասնել Ցուլերին և պահանջել անհապաղ գործողություններ: Հույզերն ու նյարդերը կարող են անհավասարակշռվել, և հնարավոր են անհամաձայնություններ նույնիսկ ձեզ ամենամոտ մարդկանց հետ: Երբեմն կարող է նույնիսկ թվալ, թե ամեն ինչ ձեր դեմ է կատարվում: Ցուցաբերեք համառություն և համբերություն, հնարավորության դեպքում պատվիրակեք պարտականությունները, և հաջողությամբ կհաղթահարեք այս արգելքը: Երբ ամեն ինչ մի փոքր կարգի բերեք, ավելի շատ ուշադրություն դարձրեք ձեր բարեկեցությանը և ցանկություններին: Ամսվա կեսին կարող եք ստանալ պարտքի մարում, և հնարավոր են այլ տեսակի անսպասելի դրամական մուտքեր: Այս ժամանակահատվածում կատարված խոշոր գնումները հատկապես օգտակար կլինեն և երկար կծառայեն: Ապրիլի 17-25-ը ձեզ համար կբացվեն նոր հնարավորություններ: Այնուամենայնիվ, հույզերն ու տրամաբանությունը կարող են հակասել, և դժվար կլինի որոշել, թե որ ուղին ընտրել: Ամսվա վերջին կարող եք նոր նախագիծ ձեռնարկել. այն խոստանում է հաջող լինել: Բացի այդ, վերանայեք ձեր սննդակարգը և ֆիզիկական ակտիվությունը ու ձեր կյանք ներմուծեք նոր առողջ սովորություններ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 5, 7, 17, 21, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 12, 15, 18, 27, 29.
Երկվորյակներին խորհուրդ է տրվում այս ամսվա ընթացքում անհապաղ լուծել ցանկացած խնդիր՝ առանց դրանք հետաձգելու։ Կապվեք համախոհների հետ, սիրելիներից օգնություն խնդրեք և մի անտեսեք բարեկամական խորհուրդները։ Հատկապես զգույշ եղեք ձեր ֆինանսների հետ՝ ուշադիր պլանավորեք ծախսերը և կազմեք առաջիկա ամիսների ծախսերի ցանկ։ Ապրիլի առաջին տասնօրյակում եղեք հատկապես կարգապահ և պատասխանատու, բայց չափազանց շատ բան մի ստանձնեք։ Ամսվա կեսին ձեր անձնական կյանքը կդառնա եռուն և կխլի ձեր ժամանակի ու էներգիայի մեծ մասը։ Փորձեք ճկուն լինել ուրիշների հետ շփումներում, հակառակ դեպքում հնարավոր են անսպասելի վեճեր։ Ապրիլի 14-19-ը հատկապես զգույշ եղեք ճանապարհներին։ Եթե գայթակղություն ունեք փորձել ինչ-որ նոր բան, իրականություն դարձրեք այն ամսվա երկրորդ կեսին։ Ժամանակ մի խնայեք ձեզ անհանգստացնող խնդրի մասին մտածելու վրա։ Ամսվա վերջին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և վերանայեք ձեր սննդակարգը։ Պատրաստ եղեք փոփոխությունների և ընդունեք դրանք ուրախությամբ, այլ ոչ թե թշնամանքով։ Ժամանակը մի խնայեք հանգստի վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 7, 13, 17, 23, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 9, 12, 15, 20, 29
Ամսվա սկզբին Խեցգետինների լավ տրամադրությունն ու բարեկեցությունը կախված կլինեն աշխատանքի և անձնական կյանքի միջև ճիշտ հավասարակշռություն գտնելուց: Զգույշ եղեք գործընկերների հետ խոսելիս և մի շտապեք կարևոր գործերում: Ժամանակին ժամանակ հատկացրեք ինքներդ ձեզ, հատկապես, եթե զգում եք, որ ձեր էներգիան նվազում է: Այս ժամանակահատվածում ցանկացած փոփոխություն օգտակար կլինի և դրականություն կավելացնի: Ապրիլի կեսերին դուք ավելի լիարժեք և ուրախ կզգաք գարունը: Սա հիանալի հնարավորություն է սկսելու իրականացնել վաղուց հետաձգված ցանկությունները: Դրանք կարող են կապված լինել ինչպես գործնական նախագծերի, այնպես էլ անձնական հարցերի հետ: Եթե տրամադրված չեք լուրջ հարաբերությունների, առնվազն սիրախաղն ու ժպիտը անպայման կբարձրացնեն ձեր տրամադրությունը: Եթե դժվարություններ առաջանան, իրատեսորեն գնահատեք իրավիճակը և մի հապաղեք օգնություն ու խորհուրդ խնդրել սիրելիներից: Ապրիլի 17-26-ը կարող են քնի խնդիրներ առաջանալ: Երեկոյան զբոսանքները պետք է օգնեն լուծել այս խնդիրը: Ամսվա վերջը բարենպաստ է ճանապարհորդությունների, ուղևորությունների և ընկերների հետ հավաքույթների համար, բայց փորձեք խուսափել ալկոհոլային խմիչքների ու ծանր սննդի չարաշահումից: Ինքնակարգապահությունը կպաշտպանի ձեզ խնդիրներից:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 7, 12, 17, 24, 23, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 9, 13, 15, 20, 29
Ամսվա սկզբին Առյուծները պետք է կենտրոնանան իրենց կարիերայի, բիզնեսի և մասնագիտական զարգացման վրա: Կարող եք նաև ռիսկի դիմել, եթե դա արժանի է թվում: Եղեք ըմբռնող, եթե ձեր սիրելիները բողոքում են, որ դուք բավարար ժամանակ չեք անցկացնում իրենց հետ: Մտածեք, թե ինչպես կարող են նրանք օգնել ձեզ, և, իր հերթին, նրանց հյուրասիրեք ինչ-որ հաճելի բանով: Այս ժամանակահատվածում զգոն եղեք. բաց մի թողեք հնարավորությունները կամ որևէ կարևոր իրադարձություն: Ամսվա կեսերին խուսափեք ֆինանսական նախագծերի ներգրավվելուց կամ գումար պարտք տալուց: Լավագույնն է նաև խուսափել փողի վերաբերյալ քննարկումներից: Ստեղծագործական գործունեությունը ձեզ ուժ և ոգեշնչման ալիք կտա: Ուշադիր եղեք ընտանիքի երիտասարդ անդամների նկատմամբ և մի մերժեք նրանց, եթե օգնություն խնդրեն: Ապրիլի երկրորդ կեսին ձեր գործերը վարեք չափավոր և մտածված ձևով, ձեր փաստաթղթերը պահեք կարգին և զգույշ եղեք անսպասելի ստուգումների հնարավորության նկատմամբ: Առօրյա գործերը կարող են ձեզ նյարդայնացնել. պատվիրակեք դրանք ուրիշների: Ամսվա վերջում նոր ծրագրերն ու գաղափարները հանձնեք թղթին: Ժամանակ հատկացրեք ինքնախնամքին:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 4, 5, 13, 18, 27, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 8, 15, 22, 23, 29
Կույսերի համար ապրիլի սկիզբը մի քանի հետաքրքիր իրադարձություններ կպարգևի։ Կարող է կարևոր զրույց լինել, որը կփոխի ձեր բոլոր ապագա ծրագրերը։ Անձնական կյանքում կարող են տհաճ փոփոխություններ տեղի ունենալ։ Փորձեք այս ժամանակահատվածում ավելի շատ ժամանակ հատկացնել հանգստին և ուշադիր պլանավորմանը։ Ամսվա կեսերին հատկապես ուշադիր եղեք ձեր ծախսերի նկատմամբ և խուսափեք խոշոր գնումներ կատարելուց։ Ավելի շատ ուշադրություն դարձրեք ձեր սիրելիներին և ժամանակ հատկացրեք զրույցներին։ Ապրիլի 12-22-ը կարող եք հնարավորություն ունենալ ցուցադրելու ձեր տաղանդները. բաց մի թողեք այն։ Եթե մտածում եք նոր նախագիծ սկսելու կամ ամուսնության առաջարկ անելու մասին, ապա դրա համար նույնպես բարենպաստ ժամանակ է։ Ապրիլի երկրորդ կեսին ձեր կյանքում ինչ-որ նոր բան ներմուծեք։ Փոխեք ձեր միջավայրը, ճանապարհորդեք անծանոթ վայրեր կամ մասնակցեք անսովոր սեմինարի։ Լուրջ մի՛ վերաբերվեք ամեն ինչին, փոխարենը յուրաքանչյուր բանի վերաբերվեք որպես խաղի։ Ամսվա վերջում զգույշ եղեք ձեր կենցաղում. վնասվածքի ռիսկը բարձր է։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 7, 17, 20, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝  9, 10, 15, 19, 25, 29
Ապրիլի սկիզբը Կշեռքների համար կլինի մտորումների և վերանայման ժամանակ։ Ոչ բոլոր պատկերացումներն ու պատասխանները հաճելի կլինեն, բայց դուք կկարողանաք ուրվագծել բարելավման ծրագիր։ Ժամանակ հատկացրեք ձեր շրջապատը և փաստաթղթերը կարգի բերելուն։ Փորձեք ավելի շատ շփվել, նոր ծանոթություններ հաստատել և համարձակորեն ինքնահաստատվել։ Ապրիլի 6-14-ը հարազատները կարող են այցելել տարբեր բողոքներով։ Անտեղի անհանգստությունները կշատանան։ Բարձրացրեք ձեր տրամադրությունը հաճելի գնումներով և թարմացումներով։ Ամսվա կեսերին ձեր առողջությունը կարող է վատթարանալ։ Այս ժամանակահատվածում կհայտնվեն նաև հին պարտքեր և չլուծված խնդիրներ։ Ապրիլի երկրորդ կեսին որոշումների կայացումը կարող է ավելի դժվար դառնալ։ Լավագույնն է մի փոքր դանդաղեցնել ընթացքը և կենտրոնանալ ամենակարևոր հարցերի վրա։ Թիմային աշխատանքը շատ հաջող կլինի։ Ապրիլի վերջը ձեզ կուրախացնի էներգիայի ալիքով և լավ տրամադրությամբ։ Հաճելի նորությունները նույնպես չեն ուշանա։ Նոր ծանոթությունը կարող է փոխել ձեր տեսակետը ներկա իրավիճակի վերաբերյալ։ Սևեռվեք այն խնդիրների վրա, որոնք պահանջում են հատուկ պարզություն և կենտրոնացում։
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 10, 17, 22, 23
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 11, 12, 15, 21, 27, 29
Ապրիլի սկիզբը բավականին եռուն կլինի Կարիճների համար, ովքեր ստիպված կլինեն մեծ թվով առաջադրանքներ կատարել և մեծ քանակությամբ տեղեկատվություն մշակել: Մի փորձեք ամեն ինչ անել միանգամից և ընդունեք, որ որոշ ժամանակ կկորցնեք: Այնուամենայնիվ, կարող են կասկածներ առաջանալ. արդյո՞ք դուք ճիշտ տեղում եք և արդյո՞ք ճիշտ ուղու վրա եք: Հնարավոր են զգացմունքային ճոճանակներ, քանի որ ձեր շրջապատում ոչ բոլորը լավ տրամադրված կլինի: Լավագույնն է քննարկել ձեր մտահոգություններն ու կասկածները սիրելիի հետ: Ամսվա կեսին հնարավոր են հաճելի անակնկալներ և ֆինանսական շահույթ: Ամսվա երկրորդ կեսին մի շտապեք ընդունել թվացյալ շահավետ առաջարկները: Կենտրոնացեք ընթացիկ առաջադրանքների և ձեր սիրելիների հետ փոխհարաբերությունների վրա: Շեշտը դրեք պլանավորման և մտավոր գործունեության վրա: Ապրիլի վերջին ուշադրություն դարձրեք մանրամասներին և ձեր շուրջը տեղի ունեցող զրույցներին. բաց մի թողեք որևէ հնարավորություն:
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 8, 11, 17, 20, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 4, 13, 15, 23, 30
Աղեղնավորներին ապրիլին դինամիկ և արագընթաց սկիզբ է սպասվում։ Մի՛ փակվեք ինքներդ ձեզ մեջ և ուշադիր եղեք շրջապատող աշխարհի նկատմամբ. այս ժամանակահատվածում կարող է հետաքրքիր հանդիպում տեղի ունենալ։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ինքներդ ձեզ և ձեր առողջությանը։ Ժամանակ հատկացրեք վարժություններին և մի՛ անտեսեք առողջ սննդակարգը։ Նման մտածողությամբ մարդկանց հետ շփումը կբարձրացնի ձեր տրամադրությունը և կոգեշնչի ձեզ մեծ բաների հասնել։ Խելամտորեն կառավարեք ձեր էներգիան և ուժը։ Ամսվա կեսին ձեր աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունը կաճի, այնպես որ պատրաստ եղեք դրան։ Այնուամենայնիվ, հնարավոր են նաև կոնֆլիկտներ, և դրանք շատ կառուցողական չեն լինի։ Անցյալի մարդիկ կարող են վերստին ի հայտ գալ, բայց մի՛ թողեք, որ դրանք չափազանց մոտենան. մի՛ կրկնեք անցյալի սխալները։ Ապրիլի երկրորդ կեսին դյուրագրգռությունը կարող է աճել, և առօրյա գործերը կթվան անվերջ, բայց ձեր դիմացկունությունը նախանձելի կլինի։ Ամսվա վերջը նվիրեք ձեր սիրելի գաղափարը կյանքի կոչելուն։ Ուշադիր եղեք ձեր կյանք մտնող նոր մարդկանց նկատմամբ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 9, 10, 13, 14, 22, 23
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 8, 16, 24, 25, 26
Այծեղջյուրներ, կարևոր է ապրիլի սկզբին ցուցաբերել հատուկ զգուշություն և դիվանագիտություն: Հույս մի դրեք այն մարդկանց վրա, ովքեր վատ են վերաբերվում ձեզ և չեն հետաքրքրվում արդյունքով: Այնուամենայնիվ, ձեր անձնական կյանքի իրադարձություններն անպայման կուրախացնեն ձեզ: Զուգընկերոջ հետ անկեղծ զրույցը ձեզ կմերձեցնի, երբ հնարավորություն առաջանա: Ամսվա կեսերին խուսափեք անվճար օգնություն տրամադրելուց և փող պարտք տալուց: Այս ժամանակահատվածում ավելի շատ կենտրոնացեք ձեր առողջության և սեփական նպատակների առաջխաղացման վրա: Մի խնայեք այն բանի վրա, ինչը ձեզ ոգեշնչում է, լինի դա սպորտ, թե ստեղծագործականություն: Ապրիլի երկրորդ կեսը կլինի անհանգիստ, հատկապես, եթե ցանկանում եք որոշ փոփոխություններ կատարել ձեր կյանքում: Պատրաստ եղեք չարամիտների մեքենայություններին և հուզական վերելքներին ու վայրէջքներին: Այս ժամանակահատվածում բարենպաստ են ճանապարհորդություններն ու ուղևորությունները: Ամսվա վերջին ավարտեք երկար ժամանակ հետաձգված նախագծերը և կատարեք ձեր խոստումները:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 19, 25, 27
• Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 13, 15, 21, 28, 30
Ապրիլի սկզբին Ջրհոսների համար կարևոր է վճռական լինել և թույլ չտալ, որ որևէ մեկը հուսահատեցնի։ Կենտրոնացեք ձեր սեփական գործերի վրա, և դա կբարձրացնի տրամադրությունը և ինքնավստահությունը։ Ամսվա կեսերին ձեր տրամադրությունը կարող է դառնալ ավելի գարնանային, թեթևամիտ և ռոմանտիկ։ Մի շտապեք ոչնչի մեջ և մի զրկեք ինքներդ ձեզ հանգստից ու ընկերների հետ հաճելի հանդիպումներից։ Երկար զբոսանքները նույնպես օգտակար կլինեն։ Այս ժամանակահատվածը բարենպաստ է այնպիսի իրեր գնելու համար, որոնք կհեշտացնեն և կբարելավեն ձեր կյանքը։ Ամսվա երկրորդ կեսին խանդը կարող է հետապնդել ձեզ, և դա կարող է հանգեցնել անձնական կյանքում կոնֆլիկտների։ Այս ժամանակահատվածում հատկապես կենտրոնացեք ձեր արտաքին կերպարանափոխության վրա՝ գեղեցկության սրահներ, մերսման կենտրոններ, զգեստապահարանի թարմացում։ Ապրիլի վերջին ձեր մեջ կարող է ծավալվել ամենաանհանգիստ կյանքը։ Ընդունեք ինքներդ ձեզ և ձեր տրամադրությունը բոլոր առումներով, ոչ միայն դրական։
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 13, 14, 18, 22
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 9, 10, 12, 20, 21
Ապրիլը շատ նոր բաներ կբերի Ձկների համար, և կսկսվի ներքին փոփոխությունների շրջան։ Դուք կտեսնեք, թե ինչպես իրականացնել ձեր երազանքները։ Մի հետաձգեք դա և պատրաստ եղեք ցուցաբերել համբերություն ու համառություն։ Ձեր կողմից օգնությունն ու համագործակցությունը շատ օգտակար կլինեն։ Բավարար ժամանակ հատկացրեք ստեղծագործական զբաղմունքներին և նոր ոգեշնչման որոնմանը։ Մի՛ սկսեք նախագծեր կամ մի՛ ծախսեք գումար այն բաների վրա, որոնց առնչությամբ լիովին վստահ չեք։ Հոգ տարեք ձեր առողջության մասին և առողջ սննդակարգ պահպանեք։ Ապրիլի երկրորդ կեսը մեծապես կախված կլինի ձեր տրամադրությունից, այնպես որ փորձեք պահպանել այն։ Ձեր էներգիան կարող է ցածր լինել, այնպես որ նախապես պլանավորեք, թե որտեղ ներդնել այն։ Որքան հնարավոր է շատ չեզոքացրեք ձեր թունավոր միջավայրը։ Ամսվա վերջում ճանապարհորդությունները բարենպաստ կլինեն, և նոր ծանոթությունները կարող են շատ խոստումնալից լինել։

01.04.2026 Второй месяц весны будет намного лучше первого — во всех отношениях, а также в плане карьеры и финансов. Звезды советуют использовать любые благоприятные моменты для продвижения своих проектов и для романтических свиданий. Все подробности — в нашем гороскопе.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Овен
Овнам в начале месяца может быть несколько сложно справляться с текущими делами и обязанностями. Возникнет желание устроить и акцию протеста и даже поскандалить. Попробуйте что-то поменять в быту и в работе, находите больше поводов для радости. В начале месяца благоприятно пересмотреть питание, начать заниматься спортом и уделять больше времени здоровью и уходу за собой. Тем более, что ближе к середине месяца вас может настигнуть волна неуверенности в себе, и лучше быть в форме. В период с 7 по 15 апреля воздержитесь от крупных покупок. Лучше проведите генеральную уборку и удивитесь, сколько всего у вас уже есть. В середине месяца ваша энергия будет на высоте и есть все шансы вывести дела на новый уровень. Действуйте в команде единомышленников, обменивайтесь опытом и не стесняйтесь спрашивать советы. Это благоприятное время для разговора, на который вы давно не решались. Последняя неделя апреля обещает быть весьма насыщенной. Эмоции держите под контролем: велик риск срывов, особенно в личной жизни. Есть шанс, что в этот период состоится перспективное знакомство.
Благоприятные дни: 5, 9, 12, 18, 21, 29.
Неблагоприятные дни: 4, 6, 10, 14, 24, 30.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Телец
В начале апреля отложенные дела могут нагнать Тельцов и потребовать срочного выполнения. Эмоции и нервы могут выйти из состояния равновесия, и возможны разногласия даже с самыми близкими людьми. Моментами даже может показаться, что все складывается вам назло. Проявите настойчивость и терпение, по возможности делегируйте полномочия и сможете успешно преодолеть этот барьер. Как только немного разберетесь с делами, уделите больше внимания своему самочувствию и своим желаниям. Ближе к середине месяца вам могут вернуть долг, а также возможны неожиданные денежные поступления иного рода. Крупные покупки в этот период вас порадуют особо и прослужат долго. В период с 17 по 25 апреля вам откроются новые возможности. Но эмоции и логика могут вступить в конфликт, и будет сложно определить, какой именно путь выбрать. Ближе к концу месяца можно взяться и за новый проект, он обещает стать успешным. Также пересмотрите питание и физическую активность, и внедрите новые полезные привычки в свою жизнь.
Благоприятные дни: 3, 5, 7, 17, 21, 25. Неблагоприятные дни: 9, 12, 15, 18, 27, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Близнецы
Близнецам звезды советуют в этом месяце решать любые вопросы сразу, не откладывая на потом. Подключайте единомышленников, просите близких о помощи и не пренебрегайте дружескими советами. Будьте особо внимательны с финансами — тщательно планируйте траты и постройте список расходов на ближайшие месяцы. В первой декаде апреля будьте особо дисциплинированны и ответственны, но не берите на себя лишнего. Ближе к середине месяца личная жизнь забурлит и заберет много времени и сил. Старайтесь проявлять гибкость в общении с людьми, иначе возможны скандалы на пустом месте. С 14 по 19 апреля проявите особое внимание на дорогах. Если вам захочется попробовать себя в какой-то новой области — воплотите это в реальность во второй половине месяца. Не жалейте времени на обсуждение того, что вас беспокоит. Ближе к концу месяца будьте особо внимательны к своему здоровью и пересмотрите питание. Будьте готовы к переменам и встречайте их с радостью, а не в штыки. Не жалейте времени на отдых.
Благоприятные дни: 5, 7, 13, 17, 23, 28. Неблагоприятные дни: 1, 3, 9, 12, 15, 20, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Рак
У Раков в начале месяца хорошее настроение и самочувствие будут зависеть от правильно найденного баланса между работой и личной жизнью. Будьте аккуратнее в разговорах с коллегами и не начинайте важные дела впопыхах. Вовремя выделяйте время на себя, особенно если почувствуете, что силы на исходе. Любые перемены в этот период пойдут на пользу и добавят позитива. Ближе к середине апреля вы более полно и радостно ощутите весну. И это отличный повод начать воплощать желания, которые давно откладывали. Причем желания эти могут быть связаны как с бизнес-проектами, так и с личной жизнью. Если нет настроения заводить серьезные отношения, то ограничьтесь хотя бы флиртом и улыбками — это точно поднимет вам настроение. В случае возникновения трудностей, оценивайте ситуацию здраво, и не стесняйтесь просить помощи и совета у близких. В период с 17 по 26 апреля могут начаться проблемы со сном. Вечерние прогулки должны помочь решить эту проблему. В конце месяца благоприятны поездки и путешествия, а также встречи с друзьями, но постарайтесь не злоупотреблять крепкими напитками и обильным питанием. Самодисциплина убережет вас от проблем.
Благоприятные дни: 1, 7, 12, 17, 24, 23, 30. Неблагоприятные дни: 4, 9, 13, 15, 20, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Лев
Львам в начале месяца стоит сделать упор на карьере, бизнесе и профессиональной реализации. Можно пойти и на риск, если он будет оправдан. Отнеситесь с пониманием к упрекам от близких людей, что вы перестали уделять им время. Подумайте, чем они могут помочь вам, и, в свою очередь, порадуйте их чем-то приятным. Будьте бдительны в этот период — не упустите свои шансы и не прозевайте крупное событие. Ближе к середине месяца не ввязывайтесь в финансовые проекты и не давайте в долг. Также лучше воздержаться и от бесед на денежные темы. Творческие занятия дадут вам силы и прилив вдохновения. Будьте внимательны к младшим членам семьи и не отказывайте, если они попросят о помощи. Во второй половине апреля ведите дела размеренно и вдумчиво, поддерживайте порядок в документах и будьте внимательны: возможны внезапные проверки. Занятия рутиной могут раздражать вас — делегируйте их. В конце месяца новые планы и идеи фиксируйте на бумаге. Уделите время уходу за собой.
Благоприятные дни: 1, 4, 5, 13, 18, 27, 28. Неблагоприятные дни: 6, 8, 15, 22, 23, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Дева
Девам начало апреля приготовит несколько интересных событий. Может состояться важный разговор, которые поменяет все планы на будущее. В личной жизни могут произойти не самые приятные перемены. Старайтесь в этот период уделять больше времени своему отдыху и четкому планированию. Ближе к середине месяца особо следите за тратами и не совершайте крупных покупок. Уделяйте больше внимания близким и не жалейте времени на беседы с ними. В период с 12 по 22 апреля вам может представится возможность продемонстрировать свои таланты — не упустите ее. Если вы хотели начать новый проект или сделать предложение руки и сердца, то это тоже вполне благоприятное время. Во второй половине апреля внесите что-то новое в вашу жизнь. Смените обстановку, отправляйтесь в путешествие в незнакомые места, сходите на необычный мастер-класс. Не относитесь к происходящему слишком серьезно, лучше воспринимайте все как игру. В конце месяца будьте аккуратны в быту — велика вероятность травм.
Благоприятные дни: 1, 3, 7, 17, 20, 30. Неблагоприятные дни: 9, 10, 15, 19, 25, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Весы
Начало апреля будет для Весов временем раздумий и переосмыслений. Не все осознания и ответы будут приятными, но вы сможете наметить план улучшений. Уделите время наведению порядка вокруг себя и в документах. Старайтесь больше общаться, заводить новые знакомства, смелее заявлять о себе. С 6 по 14 апреля родственники могут нагрянуть с претензиями разного рода. Лишних хлопот станет больше. Поднимайте себе настроение приятными покупками и обновлениями. Ближе к середине месяца самочувствие может ухудшиться. Также в этот период всплывут старые долги и нерешенные вопросы. Во второй половине апреля принимать решения может стать еще сложнее. Темп дел лучше несколько замедлить и сосредоточиться на самых главных делах. Весьма успешными будут действия в команде. Конец апреля вас порадует приливом энергии и хорошего настроения. Не заставят себя ждать и приятные новости. Кто-то из новых знакомых может поменять вашу точку зрения на происходящее. Сосредоточьтесь на делах, требующих особой четкости и концентрации.
Благоприятные дни: 5, 10, 17, 22, 23. Неблагоприятные дни: 1, 3, 11, 12, 15, 21, 27, 29.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Скорпион
Начало апреля у Скорпионов будет весьма бурным — предстоит справляться с большим количеством дел и пропускать через себя много информации. Не хватайтесь за все сразу и смиритесь, что часть времени уйдет впустую. Правда, могут появиться сомнения: на своем ли вы месте и правильной ли идете дорогой. По эмоциям возможны американские горки — не все люди рядом будут настроены благожелательно. Свои беспокойства и сомнения лучше обсудить с любимым человеком. Ближе к середине месяца возможны приятные сюрпризы и финансовая прибыль. Во второй половине месяца не спешите соглашаться на выгодные, на первый взгляд, предложения. Сосредоточьтесь на уже текущих делах и на взаимодействии с вашими близкими. Сделайте упор на планировании и интеллектуальной деятельности. В конце апреля будьте внимательны к мелочам и к разговорам вокруг, не упустите предоставившийся шанс.
Благоприятные дни: 6, 8, 11, 17, 20, 25. Неблагоприятные дни: 1, 4, 13, 15, 23, 30.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Стрелец
Стрельцам предстоит весьма динамичное и стремительное начало апреля. Не уходите в себя и смотрите по сторонам — в это время может состояться интересное знакомство. Особо заботьтесь о себе и о своем здоровье. Уделяйте время спорту и не пренебрегайте полезным питанием. Общение с близкими вам по духу людьми будет поднимать настроение и вдохновлять на подвиги. Энергию и силы распределяйте грамотно. Ближе к середине месяца количество дел увеличится, будьте к этому готовы. Правда, возможны и конфликты, которые будут весьма неконструктивными. Люди из прошлого в этот период могут напомнить о себе, но не подпускайте их слишком близко — не стоит повторять прошлые ошибки. Во второй половине апреля может повыситься раздражительность, а занятия рутиной покажутся чем-то бесконечным, но вашей стойкости можно будет позавидовать. Конец месяца посвятите воплощению в жизнь сокровенной идеи. Будьте внимательны к новым людям, приходящим в вашу жизнь.
Благоприятные дни: 9, 10, 13, 14, 22, 23. Неблагоприятные дни: 4, 6, 8, 16, 24, 25, 26.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Козерог
Козерогам в начале апреля важно проявить особую аккуратность и дипломатию. Не стоит полагаться в делах на людей, которые плохо к вам относятся и не заинтересованы в результате. Зато события в личной жизни точно вас порадуют. При удобном случае разговор по душам с партнером очень сблизит вас. Ближе к середине месяца воздержитесь от безвозмездной помощи и не давайте в долг. В этот период больше займитесь здоровьем и продвижением ваших собственных целей. Не жалейте времени на то, что вдохновляет вас — будь то спорт или творчество. Вторая половина апреля выдастся неспокойной, особенно если вы захотите внести в жизнь какие-то перемены. Будьте готовы и к козням недоброжелателей, и к эмоциональным качелям. В этот период благоприятны путешествия и поездки. В конце месяца доделайте давно отложенные дела и выполните данные обещания.
Благоприятные дни: 2, 3, 19, 25, 27. Неблагоприятные дни: 7, 13, 15, 21, 28, 30.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Водолей
Водолеям в начале апреля важно проявлять решительность и не позволять никому сбивать вас с толку. Сконцентрируйтесь на своих делах и это поднимет и ваше настроение, и вашу уверенность в себе. Ближе в середине месяца ваше состояние может стать более весенним, легкомысленным и романтичным. Не торопитесь ни в чем и не отказывайте себе в отдыхе и в приятных встречах с друзьями. Длительные прогулки также пойдут на пользу. В этот период благоприятны покупки вещей, которые облегчат и улучшат вашу жизнь. Во второй половине месяца вас может преследовать ревность, и это может привести к конфликтам в личной жизни. Займитесь в этот период особо тщательно свои внешним преображением — салоны красоты, сеансы массажа, обновление гардероба. В конце апреля самая бурная жизнь может протекать у вас внутри. Принимайте себя и свои настроения в любых ключах, а не только в положительных.
Благоприятные дни: 5, 13, 14, 18, 22. Неблагоприятные дни: 1, 2, 9, 10, 12, 20, 21.
Гороскоп на апрель 2026 года для знака зодиака Рыбы
Рыбам апрель принесет много нового, начнется сезон внутренних перемен. Вы увидите, как можно воплотить мечты в реальность. Не откладывайте это, и будьте готовы проявить терпение и выдержку. Помощь и сотрудничество от тех, кто на вашей стороне, очень вам пригодится. Уделяйте достаточно времени занятиям творчеством и поиску нового вдохновения. Не начинайте проекты и не тратьте деньги на то, в чем не уверены до конца. Берегите здоровье и заботьтесь о правильном питании. Вторая половина апреля во многом будет зависеть от вашего настроения, постарайтесь поддерживать его на высоком уровне. Сил может быть мало, поэтому заранее продумывайте, куда вы их вложите. Максимально избавьтесь от токсичного окружения. В конце месяца будут благоприятны путешествия. Новые знакомства могут оказаться очень перспективными.