«Ես առավել երջանիկ եմ, քան երբևէ». Ջենիֆեր Լոպեսն իր 53-ամյակը նշել է անկեղծ ֆոտոշարքով
Ջենիֆեր Լոպեսը ծննդյան 53-ամյակի առթիվ (նա այն նշել է հուլիսի 24-ին) մերկ լուսանկար է հրապարակել։ Այսպես նա ներկայացրեց իր JLo Beauty ապրանքանիշի նոր շարքը՝ JLo Body:
Երգչուհու խոսքով՝ տեսականին ընդլայնելու և հետույքի համար բալզամ թողարկելու համար իրեն ոգեշնչել է մոր պատմությունը. Ջենիֆերը դեռ փոքր տարիքից հետևել է, թե ինչպես է նրան անհանգստացրել ցելյուլիտը։
«Ես հիշում եմ, թե ինչպես էր նա ցանկանում, որ ինչ-որ կախարդական բանաձև լիներ, որը պարզապես կվերացնի այն: Բայց մենք գիտենք, որ ճշմարտությունն այն է, որ նման բանաձեւ չկա», - խոստովանում է Լոպեսը, ով մարզավիճակը պահպանելու համար կանոնավոր սպորտով է զբաղվում:
Այդուհանդերձ, երգչուհու խոսքով, մասնագետների հետ միասին իրեն հաջողվել է մշակել մի բանաձև, որը տեսողականորեն բարելավում է մաշկը։ Այսպիսով, քսուքը պարունակում է վարդագույն պղպեղ՝ ձգվող նշանները հարթելու համար, գուարանայի սերմի էքստրակտ՝ մաշկը հարթելու համար, կոֆեին՝ ձգելու համար, պեպտիդներ՝ կոլագենի արտադրությունը մեծացնելու և հզոր խոնավեցնող միջոցներ, ինչպիսիք են շի յուղը և հիալուրոնաթթուն:
Հետույքի նկատմամբ մեծ ուշադրությունը խորթ չէ հենց Ջ․ Լոյին. լայնորեն հայտնի է, որ աստղը մի ժամանակ ապահովագրել է իր մարմնի այդ հատվածը 27 միլիոն դոլարով:
People-ին տված բացառիկ հարցազրույցում Լոպեսը բացահայտել է, որ ինքդ քո մասին հոգալը վստահության է հանգեցնում։
«Ինձ ավելի վստահ եմ զգում, երբ բավականաչափ քնում եմ, խնամում մաշկս և զբաղվում ֆիթնեսով ու սնուցմամբ: Երբ դուրս եմ գալիս ռիթմից, ինձ իմ ափսեից դուրս եմ զգում»,- խոստովանել է երգչուհին։
Ջենիֆերը նաեւ նշել է, որ «գեղեցկությունը պիտանելիության ժամկետ չունի»։
«Կարծում եմ, որ ցանկացած տարիքում դուք կարող եք հրաշալի և սեքսուալ տեսք ունենալ և զգալ», - ասել է նա:
Լոպեսի հետ այս կարծիքը կիսող և պարբերաբար հաճոյախոսություններ կատարող անձը նրա նոր ամուսինն է՝ Բեն Աֆլեքը, ում հետ աստղն այժմ վայելում է մեղրամիսը Փարիզում։ Լոպեսը կիսվել է որոշ մանրամասներով.
«Նա ասում է. «Ինձ դուր է գալիս, երբ լրացուցիչ ոչինչ չունես: Ո՛չ մազահարդարում, ո՛չ դիմահարդարում, միայն դու՝ քո սեփական մաշկի մեջ»: Նա իսկապես գնահատում է դա: Եվ դա ստիպում է ինձ իսկապես վստահ և գեղեցիկ զգալ»,-ասում է Ջենիֆերը։
«Ես իմ տարիքին եմ, բայց ինձ հրաշալի և առավել երջանիկ եմ զգում, քան երբևէ: Ամեն ինչ նոր է սկսվում»,- խոստովանել է երգչուհին։

"Я счастливее, чем когда-либо"- Дженнифер Лопес отметила 53-й день рождения откровенной фотосессией
В свой 53-й день рождения Дженнифер Лопес (его она отмечает сегодня, 24 июля) опубликовала фото в обнаженном виде. Так она презентовала новую линейку своего бренда JLo Beauty — JLo Body.
По словам певицы, на расширение ассортимента и выпуск бальзама для ягодиц ее вдохновила история ее мамы — Джей Ло с юных лет наблюдала, как та переживала из-за целлюлита.
«Я помню, как она хотела, чтобы была какая-то волшебная формула, которая просто заставит его исчезнуть. Но мы знаем, что правда состоит в том, что такой формулы нет»,— признает Джей Ло, которая в вопросах поддержания формы ставит на регулярные занятия спортом.
Тем не менее, по словам певицы, вместе со специалистами ей удалось разработать формулу, которая визуально улучшает кожу. Так, в состав крема входят розовый перец для сглаживания растяжек, экстракт семян гуараны для разглаживания кожи, кофеин для подтяжки, пептиды для повышения выработки коллагена и мощные увлажнители, такие как масло ши и гиалуроновая кислота.
Повышенное внимание к ягодицам не чуждо и самой Джей Ло — широко известно, что как-то знаменитость застраховала эту часть тела на 27 млн долларов.
В эксклюзивном интервью изданию People Лопес рассказала, что забота о себе ведет к уверенности.
«Я чувствую себя наиболее уверенно, когда высыпаюсь, занимаюсь уходом за кожей, а также фитнесом и питанием. Когда я выхожу из ритма, я чувствую себя не в своей тарелке»,— призналась певица.
Дженнифер также отметила, что "у красоты нет срока годности".
«Я считаю, что вы можете выглядеть и чувствовать себя потрясающе и сексуально в любом возрасте»,— сказала она.
Человек, который разделяет это мнение Лопес и регулярно делает ей комплименты, — ее новый муж Бен Аффлек, вместе с которым она сейчас наслаждается медовым месяцем в Париже. Лопес поделилась некоторыми подробностями.
Он говорит: «Ты мне нравишься, когда на тебе ничего нет. Ни укладки, ни макияжа, только ты в своей собственной коже». Он действительно ценит это. И это заставляет меня чувствовать себя действительно уверенной и красивой»,— рассказала Дженнифер.
«Я в своем возрасте, но я чувствую себя потрясающе и счастливее, чем когда-либо. Все только начинается»,— призналась певица.