Այսօր կներկայացնենք, թե Կենդանակերպի որ նշանների վրա կարելի է հույս դնել դժվար պահերին: Գուցե կենդանակերպի ամենահամառ նշանը հենց քո՞նն է:
1-ին տեղ՝ Ցուլ
Պատվավոր առաջին տեղը և ոսկե մեդալը բաժին է հասնում Ցուլին: Նա կդիմանա ամեն ինչին, այդ թվում՝ խուճապի մատնվողներին: Ցուլը միշտ ունի գործողությունների ծրագիր (ինչպես նաև ծրագիր Բ՝ առաջինի ձախողման դեպքում), հնդկացորենով, շոգեխաշած մսի պահածոներով և ջրի անսպառ պաշարով պահեսի բանալիներ՝ ոչ միայն գոյատևելու, այլև արտակարգ իրավիճակների պայմաններում լավ ապրելու համար: Ավելին, գոյատևելուց Ցուլը պարզապես ձանձրանում է, այնպես որ, ի վերջո, նա կդիմանա և դեռ իրավիճակից շահած դուրս կգա: Դե, ինչու՞ ավելորդ ժամանակ վատնել:
Ոչինչ չի կարող կոտրել Խոյին, քանի որ նա, ցանկության դեպքում, ինքը կկոտրի այն, ինչ ցանկանա՝ ներառյալ քաղաքական համակարգը, փղի մեջքը, որի վրա կանգնած են Երկիրը պահող կրիաները, և, նույնիսկ, սխտոր ճզմելիքը։ Այնպես որ՝ ցանկացած արտակարգ իրավիճակում Խոյի թիկունքում թաքնվելը ճիշտ է։ Կարևորը՝ ականջակալները չմոռանալն է, քանի որ լարված պահերին Խոյը դժվարությամբ է կառավարում իր խոսքը:
3-րդ տեղ՝ Այծեղջյուր
Առաջատարների եռյակը եզրափակում են Այծեղջյուրները՝ հաճելի մարդիկ, ովքեր վաղ մանկությունից անում են բացառապես իրենց պլանավորվածը, և միայն այն ժամանակ, երբ իրենք նախատեսել էին։ Ավելի հեշտ է Այծեղջյուրին սպանել, քան, օրինակ, ստիպել որևէ բան անել: Իրականում, կյանքի դժվար պահերին Այծեղջյուրները վարվում են նույն կերպ՝ ստուգում են կազմած ծրագիրը: Այնտեղ գրվա՞ծ է․ «Ընթրիքից հետո թուլանալ, կորցնել զգոնությունը և հանձնվել ճակատագրի քմահաճույքին»: Ոչ, գրված չէ: Հետևաբար, Այծեղջուրը դա չի անում: Եվ՝ ոչ մի հարց:
4-րդ տեղ՝ Առյուծ
Լավագույն եռյակին գրեթե չեն զիջում Առյուծները, որոնք ավելի շուտ կկծեն իրենց պոչը, քան կընկրկեն դժվարությունների առաջ: Չնայած, ինչ խոսք, մտերիմները հնարավորություն կունենան Առյուծին տեսնել այնպեսի վիճակում, երբ նա վազում է առաստաղի վրոյով՝ գոռալով․ «Ամեն ինչ կորած է», բայց նաև արագ կհավաքի իրեն: Եվ միևնույն ժամանակ՝ նա իր հետ կվերցնի նաև այդ մտիմներին:
5-րդ տեղ՝ Կույս
Կույսերը, որոնց բոլորը չեն սիրում իրենց անզիջողականության համար, կյանքի դժվարությունների պայմաններում, ի ցույց են դնում կնոջը հատուկ ողջ ճկունությունը: Իսկ ինչը ճկվում է, ինչպես գիտեք, չի կոտրվում, առնվազն՝ մինչև որոշակի սահման, որը, այնուամենայնիվ, խորհուրդ չի տրվում ստուգել, եթե, իհարկե, ֆիզիկայի դպրոցական դասընթացից հիշում եք առաձգականության տեսությունը: Հենց Կույսի վրա ճնումը թուլանա, նա մեծ եռանդով ետ կուղղվի:

5 самых стойких знаков зодиака
Сегодня расскажем, на кого из знаков зодиака можно опереться в это непростое для всего мира время․ Может быть, самый стойкий знак зодиака — это ты?
1-е место — Телец
Почетное первое место, золотая достается Тельцам. Телец переживет что угодно, в том числе нас, паникеров. Потому что у него в запасе всегда есть План (а так же План Б на случай провала Плана), ключи от бункера с гречкой, тушенкой и сериальчиками и неиссякамый запас жажды не просто жить, а жить хорошо даже в условиях апокалипсиса. Причем просто выживать Тельцу скучно, так что в итоге он выстоит еще и с выгодой для себя. Ну, а чего время терять, правда?
2-е место — Овен
Ничто не может сломать Овна, потому что Овен при желании сам что хочешь сломает, включая государственный строй, хребет того слона, на котором лежат держащие земную твердь черепахи, и даже чеснокодавку . Так что в дни всяческих невзгод за Овнов можно смело прятаться. Главное — захватить беруши, потому что стоически сдерживать ругательства Овны все-таки неспособны.
3-е место — Козерог
Ззаключают тройку лидеров Козероги — восхитительные люди, которые с самого раннего детства делают исключительно то, что запланировали, и только в то время, когда запланировали, так что Козерога проще убить, чем, например, вовремя усадить на горшок. Собственно говоря, перед лицом жизненных невзгод Козероги ведут себя так же: сверяются с планом. Там написано «После обеда впасть в уныние, наматывать сопли на кулак, опустить руки и отдаться на волю судьбы?» Нет, не написано. Стало быть, и не делаем. Вопросы?
4-е место — Лев
Чуть-чуть не дотянули до тройки лидеров Львы, которым проще откусить собственный хвост, чем спасовать перед трудностями. Хотя, конечно, у близких есть шансы застать Льва бегающим по потолку с криками «Всё пропало!», но он быстро возьмет себя в руки. А заодно этих самых близких тоже возьмет.
5-е место — Дева
Девы, которых все недолюбливают за неуступчивость, перед лицом жизненных невзгод приобретают необыкновенную гибкость всей бабки. А что гнется, как известно, не ломается — ну до определенного предела, проверять который мы, впрочем, не рекомендуем, если вы помните школьный курс физики и теорию упругости. Как только давление на Деву ослабнет, она разогнется обратно, со свистом и эгегеем. Может и по лбу попасть.
Просмотрено 5767 раз
Некоторые из нас воспринимают свое 40-летие как начало конца. Страшатся будущего, держатся за нелюбимое рабочее место, начинают активно критиковать «молодежь».