Տղամարդկանց քույրերը ավելի լավ են հասկանում, թե ինչ օծանելիք է պետք ընտրել տղամարդու համար, քան նրանց կանայք։
16-12-2016 05:55
Facebook ընկերության հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը հայտարարել է, սոցցանցը սկսելու է ստուգել լուրերի հավաստիությունը. նա մանրամասնել է, որ տեղեկատվության ստուգմամբ զբաղվելու են անկախ կազմակերպությունները։
16-12-2016 05:53
Ամերիկացի դերասանը Ջոնի Դեպը հրաժարվել է Էմբեր Հերդին վճարել 6.8 միլիոն դոլար, որը դատարանի որոշմամբ նա պետք է վճարեր ամուսնալուծության գործով։
15-12-2016 08:54
16-ամյա երգչուհի Ջեկի Էվանչոն Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության ժամանակ կկատարի ԱՄՆ ազգային հիմնը:
15-12-2016 08:53
Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Մարգարեթ Թեթչերը BBC Radio 4-ի Women`s Hour («Կանանց ժամ») հաղորդման վարկածով դարձել է վերջին յոթ տասնամյակների ամենաազդեցիկ կինը:
15-12-2016 08:39
Amazon-ն առաջին անգամ գնորդին պատվերն առաքել է անօդաչու թռչող սարքի օգնությամբ. առաքումն իրականացվել է դեկտեմբերի 7-ին Մեծ Բրիտանիայում։
15-12-2016 08:38
Google համակարգը ասել է` ինչ են որոնել մարդիկ 2016թ․. oգտատերերն ամենաշատը տեղեկատվություն են որոնել Powerball վիճակախաղի, երաժիշտ Փրինսի (որը մահացել է այս տարի), Մեթյու փոթորիկի, Pokemon Go և Slither.io. խաղերի մասին։
15-12-2016 08:35
«Աշխարհի ամենատգեղ աղջիկը»` Ամերիկուհի Լիզզի Վելասքեսը, հանդես է եկել ընդդեմ վիրավորական մեմերի. «Կարևոր չէ, թե ինչպիսի տեսք ունենք մենք և ինչ չափսերի ենք, վերջին հաշվով մենք բոլորս մարդիկ ենք»,-գրել է նա։
14-12-2016 08:50
Աշխատավայրում անառողջ մթնոլորտը հանգեցնում է նրան, որ կանայք երկու անգամ ավելի շատ են հիվանդանում։
14-12-2016 08:44
Օքսֆորդի համալսարանի բրիտանացի գիտնականները հայտնել են, որ «արտույտների» խմբին պատկանողները` ովքեր շուտ են պառկում քնելու և շուտ արթնանում, ուշ ժամերին դժվարանոմ են կենտրոնանալ։
14-12-2016 08:43
Նիքոլ Քիդմանը որևէ մրցանակի չի արժանացել Critics` Choice Awards-2016 մրցանակաբաշխության ժամանակ. փոխարենը նա կարմիր գորգի վրա հայտնվել է Brandon Maxwell ապրանքանիշի 2017 թվականի գարնանային հավաքածուի գեղեցիկ երեկոյան զգեստով։
14-12-2016 07:51
Վերմոնտի համալսարանի մի խումբ հետազոտողներ պարզել են, որ քոլեջների ուսանողներն իրենց ուսումնառության ընթացքում, միջին հաշվով, շուրջ հինգ կիլոգրամ քաշ են հավաքում:
14-12-2016 05:55
Արփի Գաբրիելյանն ու Միհրան Ծառուկյանը միասին տեսանյութ են հրապարակել:
12-12-2016 09:01
Կանանց մեծ մասը նախընտրում է գիրք կարդալ, որպեսզի հանգիստ քնի․ կանանց միայն 4 տոկոսն է ասում, որ սեքսն օգնում է իրենց լավ քնել:
12-12-2016 08:56
Մահվան մասին մտքերը ստիպում են ավելի շատ գնումներ անել. գնումները օգնում են բարձրացնել տրամադրությունը, հատկապես այն պահերին, երբ մարդիկ մտածում են մահվան մասին։
12-12-2016 06:11
«Լավագույն դերասան» և «Լավագույն դերասանուհի» անվանակարգերում «Օսկարի» կարող է արժանանալ միևնույն մարդը. The Independent-ի հաղորդմամբ՝ կինոմրցանակի գլխավոր հավակնորդն ամերիկացի դերասան-«մուլտիսեքսուալ» (ի ծնե՝ արական սեռի) Քելլի Մանթլն է։
12-12-2016 04:14
Հետազոտողները հաշվարկել են, որ յուրաքանչյուր ծխած սիգարետ կրճատում է քնի ընդհանուր տևողությունը 1.2 րոպեով։
12-12-2016 03:16
Կարմիր գինի նախընտրող կանայք ընտրում են հարաբերությունները, սպիտակ գինի նախընտրողները՝ սեռական հարաբերություն մի գիշերով։
10-12-2016 10:31
Կանայք, ովքեր լավատեսությամբ են նայում կյանքին, միջին հաշվով ավելի երկար են ապրում եւ հազվադեպ են մահանում քաղցկեղից, սրտի հիվանդություններից, ուղեղի կաթվածներից կամ թոքերի բորբոքումից:

19-04-2012 19:00 ФИФА (Международная федерация футбола) планирует потратить $196 млн. на возведение подземного музея, который собирается разместить под штаб-квартирой организации в Цюрихе.
19-04-2012 18:45 Иракские террористы 19 апреля почти одновременно провели по всей стране свыше 20 терактов, в результате которых как минимум 36 человек погибли, более ста получили ранения, сообщает "Аль-Арабия".
19-04-2012 15:07 Районный суд Харькова в четверг приступил к рассмотрению нового уголовного дела экс-премьера Украины, лидера партии "Батькивщина" Юлии Тимошенко по обвинению ее в финансовых злоупотреблениях на должности руководителя корпорации "Единые энергетические системы Украины" (ЕЭСУ) в 1995-1997 годах.
19-04-2012 14:58 Объявлены фильмы, которые будут участвовать в основном конкурсе Каннского кинофестиваля в 2012 году.
19-04-2012 13:03 Свергнутый президент Мали Амаду Тумани Туре находится в посольстве Сенегала в малийской столице Бамако, сообщает Agence France-Presse.
17-04-2012 14:51 Анджелина Джоли назначена специальным посланником УВК ООН по делам беженцев.
17-04-2012 14:28 Суд в Осло начать слушать показания «норвежского стрелка» Андерса Брейвика, трансляция его речи в суде запрещена.
16-04-2012 17:16 Следователи не нашли подтверждения существования рыцарского ордена тамплиеров, к которому причислял себя норвежский террорист Андерс Брейвик.
16-04-2012 14:22 Начал функционировать новый сайт, посвященный Геноциду армян. Сайт Genocide1915.org был разработан Armenica.org совместно с Союзом армянских ассоциаций Швеции.
16-04-2012 12:19 Один из самых авторитетных мировых религиозных лидеров, папа римский Бенедикт XVI (Йозеф Ратцингер) отмечает 85-летие.
12-04-2012 10:59 В Сирии не отмечено новых столкновений после вступления в силу соглашения о прекращении боевых действий между правительственными войсками и оппозицией, сообщает Reuters.
12-04-2012 10:57 Британские ученые создали микроскопический портрет королевы Елизаветы II по случаю бриллиантового юбилея монарха.
12-04-2012 10:53 Греческий экс-министр обороны Акис Тсохатзопулос был арестован в среду, 11 апреля, по подозрению в получении взяток при покупке Грецией у Германии подводных лодок.
06-04-2012 11:28 В Петербурге появились первые задержанные за пропаганду гомосексуализма.
05-04-2012 16:36 Армения заняла 94 позицию по индексу сетевой готовности в глобальном отчете о развитии информационных технологий (Global Information Technology Report 2012) опубликованном Всемирным экономическим форумом.
05-04-2012 16:32 Власти США решили ослабить санкции в отношении Мьянмы в связи с тем, что местной оппозиции позволили участвовать в выборах и получить места в парламенте страны.
05-04-2012 15:35 Ален Делон выписан из больницы и уже находится дома. Об этом сообщил телеканал BFM TV.
05-04-2012 12:34 Участник «Евровидения» турецкая рок-группа «Манга» посвятила песню Гранту Динку.
05-04-2012 11:33 В Афинах начались беспорядки после того, как 77-летний пенсионер Димитрис Христоулас (Dimitris Christoulas) застрелился в знак протеста против сокращения пенсий. Об этом сообщает BBC News.
03-04-2012 14:26 В Стамбуле на 92-м году жизни скончалась последняя представительница Османской королевской семьи Неслишах Султан. Она будет похоронена сегодня, сообщает "Интерфакс".