Իրինա Շեյքի ռոմանտիկ կապերն ավելի ու ավելի են հիշեցնում սիրային եռանկյունի։ Նախ մոդելը գաղտնի ժամադրության է գնացել ամերիկացի ֆուտբոլիստ Թոմ Բրեդիի հետ, իսկ հետո նախկին սիրեցյալ Բրեդլի Կուպերի հետ մեկնել է ճամփորդության Իտալիա։ Վերջերս հայտնի է դարձել, որ մոդելը դեռ ցանկանում է ամուսնանալ իր վեցամյա դստեր՝ Լիայի հոր՝ Կուպերի հետ։
18-09-2023 03:52
Լոնդոնի Նորաձևության շաբաթվա շրջանակներում կայացել է նիգերիական ծագումով դիզայներ Մովալոլա Օգյունլեսիի գարուն-ամառ  նոր հավաքածուի բարձր մակարդակի ցուցադրությունը։ Վերջինս հանրության բուռն ու հակասական արձագանքն է առաջացրել։ Պատճառներից մեկը ոճավորումն է, որի պատասխանատուն ռուս Լոտտա Վոլկովան էր։ Բանն այն է, որ մոդելների հիմնական «աքսեսուարները» եղել են «կապտած դեմքերը»։
18-09-2023 02:40
Բուսական կաթը չպետք է դիտարկվի որպես սովորական կաթի լիարժեք փոխարինում՝ օգտակար սննդանյութերի բացակայության պատճառով։ Ըստ սննդաբանների՝ բանջարեղենն ու կովի կաթը բոլորովին տարբեր մթերքներ են։ Բուսական խմիչքները բաղկացած են ջրից և ալյուրից։ Նրանց համար ընկույզները մանրացված են, հացահատիկները և լոբազգիները՝ ցանկալի խտության: Սովորական կաթի նմանությունը միայն մակերեսային է։
15-09-2023 10:16
Վերին և ստորին վերջույթների թմրածության զգացումը կարող է վկայել մի շարք տարբեր հիվանդությունների առկայության մասին, ուստի այս ախտանիշը պահանջում է բժշկի պարտադիր խորհրդատվություն։ Առաջին հերթին դա կարող է վկայել ողնաշարի հետ կապված խնդիրների մասին։ Վերջույթների թմրության կարող են հանգեցնել նաև ողնուղեղի կիզակետային կամ ծավալային գոյացությունները։
15-09-2023 10:01
Հայաստանի ներկայացուցիչ Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է հրաձգության աշխարհի գավաթի խաղարկության հաղթող։ Բրազիլիայի Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքում անցկացվող մրցաշարում Էլմիրա Կարապետյանն ատրճանակ մրցաձևի 10մ, 60 կրակոց կանանց պայքարում 579 միավորով, 3-րդ տեղով անցել է եզրափակիչ փուլ: Եզրափակչում խոցելով 236.6 միավոր՝ նա բարելավել է դիրքը և դարձել հաղթող:
15-09-2023 09:54
Թաիլանդում աղջիկն իր բջջային հեռախոսի շնորհիվ փրկվել է գնդակից։ 24-ամյա Ռատդայի նախկին ընկերը՝ Թոնգբոնը, երկու կրակոց է արձակել, որոնցից մեկը դիպել է աղջկա ստամոքսին, սակայն աղջկա վրա արձակված գնդակը չի հասել նրան՝ դիպչելով հեռախոսին։
15-09-2023 08:21
The Tour 23 վերադարձի շոուից առաջ, որը կկայանա սեպտեմբերի 26-ին որպես վավերագրական շոու և կհեռարձակվի Amazon Prime-ով, Victoria's Secret-ը ներկայացրել է նոր գովազդային արշավ, որը կոչվում է My Wings, My Way: Դրան մասնակցել են Հեյլի Բիբերը, Թեյլոր Հիլը, Էմիլի Ռատաջկովսկին, Ջիջի Հադիդը, Լիլի Օլդրիջը, Լայլա Մոսը, Ջուլիա Ֆոքսը, Վինի Հարլոուն, Քենդիս Սվեյնփոլը, Ադրիանա Լիման, Վալենտինա Սամպայոն, Պալոմա Էլսեսերը և այլ մոդելներ։
15-09-2023 07:13
Բելգիայի ֆլամանական N-VA կուսակցությունն իր ամենամյա՝ արդեն տասնմեկերորդ պատվավոր պարգեւը հանձնել է ֆլամանական Գենտ քաղաքի բնակիչ հայուհի Կարինե Մելիքսեթյանին՝ հասարակական կյանքում ունեցած ներդրման համար։
14-09-2023 10:24
Դոնի Ռոստովի բնակչուհին որովայնի սուր ցավի գանգատով եկել է թիվ 8 քաղաքային հիվանդանոց, սակայն բժիշկներից իմացել է, որ իրականում հղի է, մեկ ժամ անց առողջ երեխա է լույս աշխարհ բերել։ Կինը նախկինում ոչ մի բուժհաստատություն չի դիմել, ոչ մի տեղ հաշվառված չի եղել։
14-09-2023 07:39
Օրգանիզմի իմունային բջիջների 70-80 տոկոսը գտնվում է աղիների լորձաթաղանթում, ուստի առողջ աղիքային միկրոֆլորայի պահպանումը ուժեղ իմունիտետի գրավականն է։ Բանջարեղենի ընդգրկումը սննդակարգում կօգնի աղիների աշխատանքի կարգավորմանը։ Իմունիտետն ամրապնդելու համար շատ կարևոր է չափավոր քանակությամբ գազար ուտել, որը պարունակում է հզոր իմունոմոդուլատորներ՝ բետա-կարոտին և վիտամին A, ինչպես նաև վիտամին C-ով հարուստ բուլղարական պղպեղ։ Բժիշկները նշում են նաև սխտորը։ Այն լավացնում է արյան շրջանառությունը և ունի հակամանրէային հատկություն։
14-09-2023 03:50
Մոդել Էմիլի Ռատակովսկին TikTok-ի նոր տեսահոլովակում ասել է, որ ամուսնալուծությունից հետո որոշել է ժամադրության գնալ ցանկացած տղայի հետ, ով ցանկանում է իրեն ընթրիքի հրավիրել։ «Ես, վերջերս միայնակ եմ, որոշեել եմ հանդիպել բոլոր նրանց, ովքեր կցանկանային հրավիրել ինձ ընթրիքի», - ասել է նա:
14-09-2023 02:54
Նյու Յորքի նորաձեւության շաբաթվա շրջանակներում ցուցադրվել է Wiederhoeft ապրանքանիշի նոր հավաքածուն։ Թատերական տարրերով նորաձևության ցուցադրությանը ներկա են եղել Ջուլիա Ֆոքսը, ինչպես նաև դերասանուհի Զազի Բիթզը, երգչուհի Բոնի ՄակՔին, TikTok աստղ Գրիֆին Մաքսվել Բրուքսը, նորաձևության ոլորտի այլ ներկայացուցիչներ:
14-09-2023 02:29
Արքայադուստր Մարթա Լուիզը՝ Նորվեգիայի թագավոր Հարալդ V-ի և թագուհի Սոնջայի ավագ դուստրը, պատրաստվում է ամուսնանալ աֆրոամերիկացի «ժառանգական շաման» Դուրեկ Վերեթի հետ։ հարսանիքը տեղի կունենա 2024 թվականի օգոստոսի 31-ին նորվեգական Գեյրանգեր գյուղում՝ համանուն ֆյորդի ափին, որը ներառված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում։
13-09-2023 08:59
Բրուքլինի Նյու Յորքի համալսարանի գիտնականները պարզել են, որ հակաբեղմնավորիչ որոշ հաբերի և ցավազրկողների (ոչ ստերոիդային հակաբորբոքային դեղամիջոցների) համադրությունը կարող է մեծացնել կանանց մոտ արյան մակարդման վտանգը: Բացի այդ, արյան մակարդման ռիսկն ավելի է մեծանում, եթե կանայք օգտագործում են նաև ոչ ստերոիդային հակաբորբոքային դեղամիջոցներ, սովորական ցավազրկողներ, որոնք ներառում են իբուպրոֆեն և նապրոքսեն:
13-09-2023 08:53
Թուրքիայում հետույքի բարձրացման հետևանքով մահացած բրիտանուհի 31-ամյա Մելիսա Քերի մահից հետո դատաբժիշկը գրություն կուղարկի Մեծ Բրիտանիայի առողջապահության նախարարին։ Նորֆոլկի ավագ բժիշկ Ժակլին Լեյքը Սթիվ Բարքլիին կպատմի իր մտահոգությունների մասին, որ մարդիկ տեղյակ չեն արտասահմանում կոսմետիկ վիրաբուժության հետ կապված ռիսկերի մասին:
13-09-2023 07:04
Վիսկիի չարաշահումը կարող է հանգեցնել մի շարք լուրջ հիվանդությունների զարգացման: Սպառնացող հիվանդությունների թվում բժիշկներն անվանել են պանկրեատիտը, լյարդի ցիռոզը, ստամոքսի խոցը, ալկոհոլային կարդիոմիոպաթիան։ Վիսկին կարող է պարունակել ֆենոլ, որը ոչնչացնում է էրիթրոցիտները։ Կարող է տղամարդկանց անպտղության պատճառ դառնալ։
13-09-2023 05:16
Ծագումով ռուսաստանցի հայտնի խարդախուհի Աննա Դելվին, ով այժմ գտնվում է տնային կալանքի տակ, Նյու Յորքում Նորաձևության շաբաթվա շրջանակներում նորաձևության ցուցադրություն է կազմակերպել։ Ցուցադրությանը, որը տեղի է ունեցել Մանհեթենի նորաձեւ Իսթ Վիլիջ թաղամասում գտնվող նրա տան հենց տանիքում, ցուցադրվել է The Tailor նորաձեւության ապրանքանիշի հիմնադիր երիտասարդ դիզայներ Շաո Յանի հավաքածուն:
13-09-2023 02:20
Քեյթ Ուինսլեթը դարձել է Vogue ամսագրի հոկտեմբերյան համարի շապիկի գլխավոր հերոսուհին: Ֆոտոշարքն ու հարցազրույցը համընկնում են նոր ֆիլմի թողարկման հետ, որտեղ դերասանուհի «Լին» նկարահանվում է մոդել, լուսանկարիչ, այնուհետև Vogue-ի ռազմական թղթակից Էլիզաբեթ «Լի» Միլլերի կյանքի և գործունեության մասին, որը լուսաբանել է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի սարսափներն ու համակենտրոնացման ճամբարների աշխատանքը։
12-09-2023 10:18
Հայաստանը 2024 թվականի «Լավագույն միջազգային խաղարկային ֆիլմ» անվանակարգում «Օսկարի» հավակնորդ է ընտրել «Ամերիկացի» ֆիլմը։ Ֆիլմի սցենարիստն ու ռեժիսորը Մայքլ Գուրջյանն է։ «Ամերիկացի»-ն այժմ ցուցադրվում է Լոս Անջելեսի եւ Նյու Յորքի կինոթատրոններում։ Ֆիլմի պրոդյուսերն է People of Ar Productions ընկերությունն է:
12-09-2023 09:29
Ձմերուկը սեզոնային մթերք է և կարևոր է, որ այն երեխային մատուցվի տվյալ ժամանակահատվածում: Ձմերուկը կարող է ներառվել երեխայի սննդի մեջ, երբ երեխան պատրաստ է ընդունել պինդ բաղադրության սնունդ, որը հիմնականում վեց ամսականից սկսած է լինում: Քանի որ ձմերուկը հյութառատ է, երեխաները շատ հաճախ կարող են կոկորդը մաքրելու ռեֆլեքսի առաջացում ունենալ՝ մեծ կտորներ ծամելու ժամանակ, որին, ինչպես նշում են բժիշկները, ծնողները պետք է պատրաստ լինեն:

Певица Холзи встречается со звездой подростковых сериалов Эваном Джогиа. 28-летняя Холзи и 31-летний Эван Джогия были замечены держащимися за руки и целующимися во время свидания в Калифорнии.
22-09-2023 02:25
Кейт Мосс снова заметили в компании её возлюбленного, графом Николая фон Бисмарка, несмотря на то что до этого в сети появились слухи об их разрыве после восьми лет отношений. Слухи появились несколько недель назад: в июле фон Бисмарка заметили направляющимся в отель с моделью Камиллой Роу.  Накануне 49-летнюю Кейт Мосс и 36-летнего Николая фон Бисмарка заметили по пути на показ Fendi в Милане.
20-09-2023 10:54
Ким Кардашьян проводит много времени в компании игрока в американский футбол Оделла Бекхэма — младшего. Как сообщают инсайдеры, в последнее время они сблизились. По слухам, пару также замечали вместе ещё в мае: по словам свидетелей, они были вместе в отеле Ritz-Carlton.
20-09-2023 08:57
Леонардо ДиКаприо и его коллега по фильму "Убийцы цветочной луны" Лили Глэдстоун стали героями октябрьской обложки британского Vogue. Актёры приняли участие в фотосессии и рассказали об исторической драме Мартина Скорсезе.
20-09-2023 01:34
56-летняя Памела Андерсон стала звездной нового выпуска журнала Fashion. Кадры оригинальной съемки появились в соцсетях издания. Памела предстала перед камерой без грамма макияжа. «Мне нравится делать что-то необычное, я чувствую, что это новая глава моей жизни», — рассказала ранее Памела репортерам на вопрос об отсутствии косметики.
20-09-2023 01:04
Ариана Гранде и Далтон Гомес решили официально расторгнуть свой брак. 30-летняя поп-звезда подала на развод с 28-летним агентом по недвижимости накануне, а Гомес сразу же после этого подал аналогичное заявление в ответ.
20-09-2023 00:41
Суды города Москвы зарегистрировали иски хирурга Тимура Хайдарова против певицы Любови Успенской и ее дочери Татьяны Плаксиной. Звездный хирург в исковом заявлении отмечает, что российская исполнительница распространяла недостоверные сведения о нем, которые порочат честь и достоинство врача.
19-09-2023 10:21
Биографический фильм режиссёра Кристофера Нолана "Оппенгеймер" о создателе атомной бомбы Роберте Оппенгеймере стал самым кассовым в своём жанре за всю историю кинематографа. Картина обогнала по сборам "Богемскую рапсодию" (910 млн долларов), собрав в прокате 912,7 млн долларов.
19-09-2023 10:13
Адель случайно назвала своего бойфренда Рича Пола своим мужем во время концерта, что спровоцировало волну слухов об их тайной свадьбе. Сообщается, что один из гостей концерта выкрикнул: «Ты выйдешь за меня замуж?» В ответ на это 35-летняя певица ответила: «Ты не можешь жениться на мне. Сегодня здесь мой муж».
19-09-2023 05:18
Чиома Ннади назначена главой редакционного отдела британского Vogue и преемницей Эдварда Эннинфула, который покинул должность в июне этого года, по слухам, из-за конфликта с Анной Винтур. После назначения редактор веб-сайта британской версии издания и уроженка Лондона Чиома Ннади станет первой за всю историю Vogue темнокожей женщиной, возглавившей журнал с момента его основания в 1916 году.
19-09-2023 02:49
У мамы Виктории Бони чуть не остановилось сердце после пластики дочери. Звезда обратилась к хейтерам. Она призывает их остановить критику в свой адрес.
19-09-2023 01:54
Стало известно, что Хью Джекман разводится с супругой Деборрой-Ли Фернесс. Напомним, что 54-летний исполнитель роли Росомахи и 67-летняя актриса прожили в браке 27 лет и воспитали двоих приемных детей. В заявлении о разводе супруги заявили, что хотят расстаться полюбовно и благодарны друг другу за годы, проведенные вместе.
18-09-2023 10:36
Американские ученые из Калифорнийского университета в Санта-Крус нашли новые доказательства пользы общения с собаками для психики человека. В частности, взаимодействие с питомцем помогло добровольцам значительно повысить настроение и снять тревогу по сравнению с двумя контрольными группами, которым не дали пообщаться с любимцами.
18-09-2023 10:33
В Италии заявили о находке неизвестной работы Рафаэля «Магдалина». Неизвестная ранее работа Рафаэля Санти (1483-1520) обнаружена в частной коллекции за границей.
18-09-2023 05:46
Романтические переплетения Ирины Шейк все больше напоминают любовный треугольник. Сначала модель ходила на тайные свидания с американским футболистом Томом Брэди, а потом уехала в путешествие по Италии с бывшим возлюбленным Брэдли Купером. На днях стало известно, что селебрити все еще хочет замуж за Купером- отца своей шестилетней дочери Леи.
18-09-2023 03:52
В рамках Недели моды в Лондоне прошёл громкий показ новой весенне-летней коллекции дизайнера нигерийского происхождения Мовалолы Огунлеси. Фэшн-шоу вызвало бурную и противоречивую реакцию общественности. Одна из причин — стайлинг, за который отвечала россиянка Лотта Волкова. Дело в том, что главными "аксессуарами" моделей были "побитые лица".
18-09-2023 02:40
Растительное молоко не следует считать полноценной заменой обычного молока из-за отсутствия полезных питательных веществ. По мнению диетологов, овощи и коровье молоко – совершенно разные продукты. Растительные напитки состоят из воды и муки. Для них орехи измельчаются, зерна и бобовые приобретают нужную консистенцию. Сходство с обычным молоком лишь поверхностное.
15-09-2023 10:16
Ощущение онемения верхних и нижних конечностей может указывать на наличие ряда различных заболеваний, поэтому данный симптом требует обязательной консультации у врача. В первую очередь это может указывать на проблемы с позвоночником. Очаговые или объемные образования спинного мозга также могут привести к онемению конечностей.
15-09-2023 10:01
Представительница Армении Эльмира Карапетян стала победительницей чемпионата мира по стрельбе. На турнире, проходившем в Рио-де-Жанейро (Бразилия), Эльмира Карапетян вышла в финальную стадию с 579 очками и заняла 3-е место в стрельбе из пистолета среди женщин на 10 метров из 60 выстрелов. Набрав в финале 236,6 балла, она улучшила свою позицию и стала победительницей.
15-09-2023 09:54
В Таиланде девушка выжила после пули благодаря своему мобильному телефону. Бывший парень 24-летней Ратды, произвел два выстрела, один из которых попал девушке в живот, однако выпущенная в девушку пуля не попала в нее, задев телефон.