Mrs. Supranational–ի բազմօրյա ծրագիրը ներառում էր ոչ միայն նորաձևության ցուցադրություն, այլև մի շարք միջոցառումներ՝ անգլերեն լեզվով շնորհանդեսներից մինչև ազգային տարազներով քայլք: Եզրափակիչ ցուցադրությունը մրցույթի վառ ամփոփումն էր. մասնակիցները ցուցադրեցին յուրահատուկ կերպարներ, որոնք կամուրջ էին հարթում տարբեր երկրների մշակութային բաժանարար գծերի միջև, ապա քայլեցին բեմահարթակով՝ կրելով երեկոյան զգեստներ, որոնք արտացոլում էին իրենց անհատականությունը:
Մրցույթի գլխավոր աստղը դարձավ 40-ամյա ռուսասատանցի Եկատերինա Նիկիտինան՝ տնտեսագետ, ձեռնարկատեր և մայր Կրասնոյարսկից։
Մրցույթի մամուլի ծառայությունը շեշտել է, որ Եկատերինան 2025 թվականին դարձել է հինգերորդ ռուս կինը, որը նվաճել է ամուսնացած կանանց միջազգային մրցույթի տիտղոսը։ Չնայած իր հաջողությանը, Եկատերինայի ճանապարհը դեպի այդ թագն աստիճանական է եղել։ Նրա առաջին հաղթանակը եղել է ընդամենը չորս տարի առաջ՝ 2021 թվականին, երբ թագադրվել է որպես Կրասնոյարսկի երկրամասի տիկին։ Այդ ժամանակվանից ի վեր եղել են նոր նվաճումներ՝ «Աշխարհի մոդել 2022», մասնակցություն «Միսիս Տիեզերք» մրցույթին, հայտնվելով լավագույն 25-ի մեջ, ապա՝ դարձել է «Ռուսաստանի փոխտիկին 2025»։ Mrs. Supranational–ը գեղեցկության մրցույթներին նրա վեցերորդ մասնակցությունն է։
Եկատերինայի գեղեցկության կոչումների հետևում թաքնված է նաև տպավորիչ մասնագիտական ուղի։ Նիկիտինան տնտեսագետ է՝ բանկային ոլորտում 10 տարվա փորձով։ Նա սովորական գանձապահից հասել է խոշոր բիզնեսների հետ աշխատող բաժնի ղեկավարի պաշտոնին, իսկ հետո որոշել է սեփական բիզնեսն ունենալ։ 2021 թվականից ի վեր Եկատերինան զարգացնում է մանկական անկողնային պարագաների արտադրության բիզնես՝ մի նախագիծ, որի մեջ նա ներդրել է ոչ միայն իր գիտելիքներն ու գումարը, այլև սիրտը։
Գործարար կինն այս ամենը համատեղում է ընտանեկան կյանքի, սպորտի և արևելյան պարերի հանդեպ կրքի հետ, որը, ինչպես ինքն է ասում, օգնում է իրեն պահպանել հավասարակշռություն և ներքին ներդաշնակություն։

Многодневная программа Mrs. Supranational включала не только дефиле, но и целый комплекс мероприятий — от презентаций на английском до выхода в национальных костюмах. Финальное шоу стало ярким завершением конкурса: участницы демонстрировали образы, создающие культурный мост между странами, а затем дефилировали в вечерних платьях, отражающих их индивидуальность.
Главной звездой стала россиянка 40-летная Екатерина Никитина-экономистом, предприниматель и мама из Красноярска.
В пресс-службе конкурса подчеркнули, что Екатерина стала уже пятой россиянкой в 2025 году, которая завоевала международный титул среди замужних женщин. Несмотря на успех, к нему Екатерина шла постепенно. Ее первая победа случилась всего четыре года назад — в 2021-м, когда она получила титул «Миссис Красноярский край». Дальше — больше: «Фотомодель мира-2022», участие в «Миссис Вселенная» с выходом в топ-25, затем «Вице-миссис Россия мира-2025». Mrs. Supranational стал уже шестым конкурсом в ее копилке.
За внешним блеском титулов скрывается впечатляющий профессиональный путь. Никитина — экономист с 10-летним опытом в банковской сфере. Она прошла путь от рядового операциониста до руководителя отдела, работающего с крупным бизнесом, а затем решилась на собственное дело. С 2021 года Екатерина развивает производство детского постельного белья — проект, в который она вложила не только знания и деньги, но и душу.
И все это она сочетает с семейной жизнью, спортом и увлечением восточными танцами, что, по ее словам, помогает ей сохранять баланс и внутреннюю гармонию.