Չնայած այն հանգամանքին, որ Պաչինոյին չի կարելի գեղեցիկ տղամարդ անվանել, նա երբեք երկրպագուների պակասից չի տառապել։ Եվ այնուամենայնիվ, դերասանը երբեք ամուսնացած չի եղել։ Արդյո՞ք դա պայմանավորված է նրանով, որ դերասանն իր ողջ կյանքում սիրել է միայն մեկ կնոջ։
Եկեղեցական ելույթներ և տնային ներկայացումներ
Ծագելով իտալացի ներգաղթյալների աղքատ ընտանիքից և պատանեկան տարիներին հազիվ խուսափելով ճաղերի ետևում հայտնվելուց՝ նա ամուր ամրագրեց Հոլիվուդի առաջատար գանգստերի իր կերպարը։ Անհավանական էր, որ իր կարիերայի արշալույսին Ալֆրեդո Ջեյմս Պաչինոն կակնկալեր, որ իր անունը կկապվի խորհրդավոր մաչո տղամարդու կերպարի հետ, որի մասին կերազեին ամբողջ աշխարհի կանայք։
«Ծնողներս ամուսնալուծվեցին, երբ ես շատ փոքր էի։ Ընտանիքի միակ զավակն էի և ապրում էի Հարավային Բրոնքսի մի բնակարանային շենքում՝ մորս, տատիկիս ու պապիկիս հետ։ Մենք հազիվ էինք ծայրը ծայրին հասցնում»,–հիշում է դերասանը։
Կարճահասակ, նիհար, տատիկի խիստ դաստիարակությամբ ապագա դերասանը չշփվող և ամաչկոտ տղա էր։ Երիտասարդ Պաչինոյի սիրելի հոբբին կինոթատրոն գնալն էր։ Սեանսից հետո Ալֆրեդոն տանը բեմադրում էր էկրանին վերջերս տեսած տեսարաններ՝ այդպիսով, նույնիսկ չգիտակցելով, որ կատարելագործում էր իր դերասանական հմտությունները։ Ավելի ուշ երիտասարդ դերասանը սկսեց ելույթ ունենալ դպրոցական թատրոնում։ Ալֆրեդոյի տաղանդը դժվար էր չնկատել, և նրան շուտով հանձնարարվեց եկեղեցական արարողությունների ժամանակ Աստվածաշնչից հատվածներ կարդալու կարևոր առաջադրանքը։
Սակայն Պաչինոն չկարողացավ ընդունվել կատարողական արվեստների դպրոց։ Չնայած դրան, նա աշխատում էր որպես սուրհանդակ և կատարում այլ մանր գործեր՝ իր ապրուստը վաստակելու ու դերասանական մասնավոր դասերը վճարելու համար։ Շուտով Ալֆրեդոն խնայեց անհրաժեշտ գումարը՝ դերասանական ստուդիա ընդունվելու համար, որից հետո սկսեց երկրորդական դերեր խաղալ թատրոններում։
Ֆիլմերում նրա առաջին դերերն անհաջող էին. «Ես, Նատալին» և «Խուճապ Նիդլ Հարդում» ֆիլմերում Ալ Պաչինոն խաղացել է թույլ և անողնաշար անհաջողակների դերեր. այդպիսին էր նրա դերասանական ոճն այդ ժամանակ։ Դերասանն իր առաջին գլխավոր դերը ստացավ միայն 32 տարեկանում: «Կնքահայրը» ֆիլմի թողարկումից հետո Պաչինոն արթնացավ հայտնի:
«Մի օր, կանգնած լուսացույցի մոտ, նայեցի փողոցի մյուս կողմում գտնվող մի աղջկա և ժպտացի նրան։ Եվ նա գոռաց ինձ. «Օ՜, բարև, Մայքլ»։ Դե՝ գիտեք Մայքլին «Կնքահայրից»։ Հետո ինձ թվաց, որ մի ակնթարթում նա զրկեց ինձ սովորական անցորդ լինելու իրավունքից։ Նա տեսավ ինձ, բայց իմ մեջ նա տեսավ ուրիշին»,–պատմում է Պաչինոն։
Ջենթլմենները նախընտրում են շիկահերներին
«Կնքահայրը» ֆիլմի հաջողությունը Պաչինոյին բերեց ոչ միայն համաշխարհային ճանաչում և շոշափելի հոնորարներ, այլև աննախադեպ ժողովրդականություն կանանց շրջանում։ Նկարահանումների սկսվելու պահին Ալը հանդիպում էր դերասանուհի Ջիլ Քլեյբուրգի հետ, ով իր խաղընկերուհին էր «Ամերիկա, ուռա» ներկայացման մեջ։ Սիրավեպը տևեց հինգ տարի, բայց Դիանա Քիթոնը, որին Պաչինոն հանդիպեց «Կնքահայրը» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում, կարողացավ քանդել այս միությունը։
Սակայն, ընդամենը երկու տարի անց՝ 1974 թվականին, Պաչինոն նախընտրեց մեկ այլ դերասանուհու՝ Մարտե Քելլերին, որին շուտով թողեց՝ հանուն դերասանական արվեստի ուսուցչուհի Ջան Տարանտի։
Թվում է, թե դերասանի երակներում հոսող իտալական տաք արյունը երբեք թույլ չի տա նրան հանգստանալ։ 1989 թվականին Տարանտը Պաչինոյից դուստր ունեցավ, բայց չնայած դրան, դերասանը չէր շտապում ամուսնանալ։ Երջանիկ իրադարձությունից որոշ ժամանակ անց զույգը հայտարարեց իրենց բաժանման մասին։
1996 թվականին դերասանի կյանքում հայտնվեց այն ճակատագրական կինը, որը կարողացավ գրավել իտալացու անկայուն սիրտը: Դերասանուհի Բևեռլի Դ'Անջելոն իսկական գեղեցկուհի էր. Հոլիվուդի կեսը հետապնդում էր վառ շիկահերին։ Պաչինոն, չնայած իր ձգողականությանը, սկզբում այն համակիրներից մեկն էր, ով ընկել էր նրա հմայքի թակարդը: Երկար սիրահետումից հետո Բևեռլին վերջապես փոխադարձեց դերասանի զգացմունքները։ Ավելի ուշ Ալը խոստովանում է, որ փոխադարձ զգացմունքները օգնել են դերասանին հաղթահարել դեպրեսիան։ Նրա խոսքով՝ եթե իր սիրելիի բարությունն ու հոգատարությունը չլինեին, դժվար թե ճգնաժամից հետո կարողանար վերադառնալ նկարահանումներին։
«Երբ ես նկարահանվում էի «Սպիով դեմքը» ֆիլմում, ինձ փրկեց սերը։ Այդ ժամանակ ես խիստ սիրահարված էի։ Տուն էի գալիս և կարող էի ժամերով լսել իր սիրելիի պատմությունները այն մասին, թե ինչպես է անցել նրա օրը, նրա խնդիրների մասին։ Սա փրկեց ինձ, հակառակ դեպքում, կարծում եմ, չէի կարողանա տիրապետել ինձ և ամեն ինչ փշուր–փշուր կանեի»։
Դերասանների միությունը տևեց յոթ տարի՝ սա Պաչինոյի կյանքի ամենաերկար սիրավեպն էր։ Այս հարաբերությունից դերասանն ունեցավ ևս երկու երեխա՝ երկվորյակներ Անտոնին և Օլիվիային։
Կարգավիճակ սիրո դիմաց
Երեխաների ծնվելուց հետո զույգի մտերիմ շրջանակներում սկսեցին լուրեր շրջանառվել, որ դերասանները շուտով կամուսնանան՝ այդքան տարի միասին ապրելուց հետո։ Բայց ժամանակն անցնում էր, և Պաչինոն դեռևս չէր շտապում ծնկի իջնել իր սիրելիի առջև։ Դ'Անջելոն այլևս չէր կարող իրեն թույլ տալ լինել Հոլիվուդի սրտակերի «պարզապես աղջիկը» և չկարողանալով հաղթահարել իր կանացի հպարտությունը՝ որոշեց լքել Պաչինոյին։
«Ինչո՞ւ» հարցին դերասանը խուսափողականորեն պատասխանում է, որ չափազանց երկար ժամանակ է ծախսել հավերժական Հոլիվուդյան ամուրիի կարգավիճակը «նվաճելու» վրա, որպեսզի այդքան հեշտությամբ հրաժարվի դրանից։ Դ'Անջելոյի հեռանալուց հետո նա շարունակում է նվաճել երիտասարդ գեղեցկուհիների սրտերը, բայց հարցազրույցներում բազմիցս ընդգծել է, որ կանանցից ոչ մեկն իրեն այնքան մտերիմ չի եղել, որքան Բևեռլին։ Նա վատ թաքցրած դառնությամբ խոսում է այն կնոջ զոհաբերական սիրո մասին, որը նրան դուրս է բերել դեպրեսիայից և կյանք վերադարձրել։ Դերասանի խոսքով՝ Դ'Անջելոյի նկատմամբ իր զգացմունքները դեռևս ապրում են իր մեջ։ Այսպիսով, անկախ մաչոյի կարգավիճակը արժե՞ր նրա անկեղծ զգացմունքներին սիրելի կնոջ նկատմամբ։ Թվում է, թե Պաչինոն զղջում է, որ մի ժամանակ իսկական միակ սերը փոխանակել է միլիոնավոր երկրպագուների հիացմունքի հետ։
«Ես, կարելի է ասել, ամուսնացած էի, երկարատև և խորը հարաբերությունների մեջ։ Հավանաբար, մի քանի անգամ սխալ եմ թույլ տվել՝ չամուսնանալով։ Հատկապես մեկ անգամ՝ որովհետև իսկապես ուզում էի... Ամեն դեպքում, ես բացարձակապես հարմար չեմ ամուսնության գովազդի համար»,–նշել է դերասանը։
Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Ալ Պաչինոն հանդիպում էր Նուր Ալֆալլահի հետ։ Լուրեր են շրջանառվում, որ 30-ամյա արևելյան գեղեցկուհու «սիրլիների ցանկը» բաղկացած է բացառապես 60 տարեկանից բարձր տղամարդկանցից։ Օրինակ՝ նա հարաբերությունների մեջ է եղել Միք Ջագերի և Քլինթ Իսթվուդի հետ։
2023 թվականին Նուր Ալֆալլան և Ալ Պաչինոն ծնողներ դարձան. նրանք դուստր ունեցան, բայց երեք ամիս անց զույգը բաժանվեց։ Կամ որովհետև աղջիկը չսպասեց ամուսնության առաջարկի, կամ որովհետև նա ծանոթացել էր ավելի երիտասարդ տղամարդու հետ՝ նա այդ ժամանակ ընդամենը 68 տարեկան էր։
Բազմաթիվ վնասվածքներով աղջկան գտել էին ճանապարհի եզրին՝ կոտրված էին ձեռքերը, ոտքերը և ողնաշարը։ Ներկայումս Մարիան ծանր վիճակում գտնվում է հիվանդանոցում։
Մոդել Մարիա Կովալչուկին Դուբայում շեյխի մոտ խնջույքից հետո ողնաշարի կոտրվածքով գտել են ճամփեզրին
21.03.2025
Աղջիկը կորել էր մարտի 10-ին՝ անծանոթ շրջապատում իր ծննդյան օրը նշելուց հետո։ Նա այժմ ծանր վիճակում է։

25.04.2025 25 апреля «Крестный отец Голливуда» Аль Пачино отметил 85-летие. Природное обаяние и магнетизм сделали его не только прославленным актером, но и известным похитителем женских сердец.
Несмотря на то, что Пачино нельзя назвать красавцем, от недостатка поклонниц он никогда не страдал. И все же на счету актера ни одного брака. Не от того ли, что актер всю жизнь любит одну-единственную?
Выступления в церкви и домашние спектакли
Выходец из небогатой семьи итальянских эмигрантов, в юности едва не угодивший за решетку, он прочно закрепил за собой образ главного гангстера Голливуда. Вряд ли на заре карьеры Альфредо Джеймс Пачино ожидал, что его имя будет ассоциироваться с образом загадочного мачо, о котором будут мечтать женщины по всему миру.
«Мои родители развелись, когда я был совсем маленьким. Я был в семье единственным ребенком и жил в многоквартирном доме в Южном Бронксе с мамой, бабушкой и дедушкой. Мы еле сводили концы с концами».
Невысокого роста, худощавый, воспитанный строгой бабушкой, будущий актер был необщительным и застенчивым мальчиком. Любимым увлечением юного Пачино были походы в кинотеатр. После сеанса Альфредо дома разыгрывал сцены, которые еще недавно видел на экране, — так он, сам того не замечая, оттачивал актерское мастерство. Позже юный актер стал выступать в школьном театре. Дарование Альфредо было трудно не заметить, и вскоре ему поручили ответственную миссию — читать отрывки из Библии во время церковных богослужений.
Однако поступить в Школу исполнительных видов искусств Пачино не смог. Несмотря на это, он подрабатывал курьером и выполнял другие мелкие поручения, чтобы заработать на хлеб и оплатить частные уроки актерского мастерства. Вскоре Альфредо накопил необходимую сумму, чтобы поступить в актерскую студию, по окончании которой он начал играть второстепенные роли в театрах.
Первые роли в кино были неудачными: в фильмах «Я, Натали» и «Паника в Нидл Харде» Пачино играл слабых и безвольных неудачников — таково было его актерское амплуа на тот момент. Свою первую большую роль актер получил лишь в возрасте 32 лет. После выхода картины «Крестный отец» Пачино проснулся знаменитым.
«Однажды, стоя у светофора, я поглядел на девушку на той стороне улицы и улыбнулся ей. А она мне крикнула: „О, привет, Майкл“. Ну, знаете, Майкл из „Крестного отца“. Тогда у меня возникло ощущение, что она в одно мгновение лишила меня права быть обыкновенным прохожим. Она меня видела, но она видела во мне не меня».
Джентльмены предпочитают блондинок
Успех «Крестного отца» принес Пачино не только всемирную известность и солидные гонорары, но также и небывалую популярность у женщин. На момент начала съемок Аль встречался с актрисой Джилл Клейберг — своей партнершей по спектаклю «Америка, ура». Роман длился пять лет, однако Дайан Китон, с которой Пачино познакомился на съемках «Крестного отца», смогла разрушить этот союз.
Тем не менее, уже через два года, в 1974-м, Пачино переключился на другую актрису — Марту Келлер, ее он вскоре бросит ради преподавательницы актерского мастерства Джен Тэррант.
Казалось бы, горячая итальянская кровь в жилах актера никогда не даст ему остепениться. В 1989 году Тэррант подарила Пачино дочь, но, несмотря на это, актер не спешил связывать себя узами брака. Через некоторое время после радостного события пара объявила о расставании.
В 1996 году в жизни актера появляется она — та самая роковая женщина, которая смогла завладеть сердцем ветреного итальянца. Актриса Беверли Д’Анджело была настоящей красавицей — за яркой блондинкой бегала половина Голливуда. Пачино, несмотря на свой магнетизм, поначалу был лишь одним из ухажеров, попавших под ее чары. После продолжительных ухаживаний Беверли все же ответила актеру взаимностью. Позже Аль признается, что взаимные чувства помогли Актеру справиться с депрессией. По его словам, если бы не доброта и забота возлюбленной, вряд ли он бы смог вернуться к съемкам после кризиса.
«Когда я снимался в „Лице со шрамом“, меня спасла любовь. Я в тот период был очень сильно влюблен. Приходил домой и мог часами слушать рассказы своей любимой о том, как прошел ее день, о ее проблемах. Это меня спасало, иначе, думаю, я бы не смог совладать с собой, все бы разнес на куски».
Союз актеров продлился целых семь лет — это самый продолжительный роман в жизни Пачино. В этих отношениях у актера появилось еще двое детей — двойняшки Антон и Оливия.
Статус в обмен на любовь
После рождения малышей в близких кругах пары пошли слухи, мол, скоро актеры поженятся, спустя столько лет совместной жизни. Но время шло, а Пачино все не спешил вставать на одно колено перед возлюбленной. Д’Анджело больше не могла себе позволить быть «просто девушкой» голливудского сердцееда, не в силах справиться с женской гордостью, она приняла решение уйти от Пачино.
На вопрос «почему?» актер уклончиво отвечает, что он слишком долго «завоевывал» статус вечного голливудского холостяка, чтобы так просто от него отказаться. После ухода Д’Анджело он продолжит завоевывать сердца молоденьких красавиц, но в интервью не раз подчеркнет — ни одна из женщин не была ему так близка, как Беверли. О жертвенной любви женщины, которая вытащила его из депрессии и вернула к жизни, он говорит с плохо скрываемой горечью. По словам актера, чувства к Д’Анджело живут в нем до сих пор. Так стоил ли статус независимого мачо искренних чувств к любимой женщине? Кажется, Пачино жалеет, что однажды променял настоящую любовь одной-единственной на восторги миллионов фанаток.
«Я, можно сказать, был женат, состоял в долгих и глубоких отношениях. Несколько раз, наверное, сделал ошибку, что не женился. Особенно однажды — ведь я хотел на самом деле… В любом случае, для рекламы брака я точно не гожусь».
Последние несколько лет Аль Пачино встречался с Нур Альфаллах. Поговаривают, что в «списке возлюбленных» 30-летней восточной красавицы исключительно мужчины за 60. Например, девушка была в отношениях с Миком Джаггером и Клинтом Иствудом.
В 2023 году Нур Альфаллах и Аль Пачино стали родителями — у них родилась дочка, но чере три месяца пара рассталась. То ли потому что девушка не дождалась предложения руки и сердца, то ли потому что встретила мужчину помоложе — ему на тот момент было всего 68 лет.