Մարիա Շարապովան հայտարարել է իր նշանադրության մասին արքայազն Հարիի ընկերոջ հետ
Աշխարհի նախկին առաջին ռակետ 33-ամյա ռուս թենիսիստուհին համաձայնություն է տվել իր ընկերոջը՝ 41-ամյա գործարար Ալեքսանդր Գիլկսի ամուսնության առաջարկին: Այս մասին նախկին մարզուհին հայտարարել է իր ինստագրամում:
«Ես «այո» եմ ասել ծանոթության առաջին իսկ օրվանից: Դա մեր փոքրիկ գաղտնիքն էր, այդպես չէ՞», - գրել է նա ընտրյալի հետ լուսանկարի տակ: Մարիան նկարի ներքևում տեղադրել է նաեւ մատանիով ու շամպայնով էմոզի:
Սիրահարների հարաբերությունները սկսվել են դեռևս 2018 թվականից: Այդ ժամանակից Մարիային և Ալեքսանդրին սկսեցին միասին տեսնել: Աստղերը երկար ժամանակ չէին մեկնաբանում իրենց սիրավեպը, բայց բարձրաշխարհիկ բոլոր միջոցառումներին հայտնվում էին ձեռք-ձեռքի տված։
Հիշեցնենք, որ Շարապովան միակ ռուս թենիսիստուհին է, ով հաղթել է «Մեծ սաղավարտի» բոլոր մրցումներում: Նա շահել է երկու «Ռոլան Գարոս», հաղթել ԱՄՆ-ի բաց առաջնությունում, Ուիմբլդոնում և Ավստրալիայի բաց առաջնությունում: Մարզուհին իր կարիերան ավարտեց 2020-ի փետրվարին:
Շարապովան ապրում է ԱՄՆ-ում: 2012-ին նա հիմնել է Sugarpova քաղցրավենիքների ընկերությունը: Նախկինում Մարիան Forbes-ում ընդգրկված էր որպես ԱՄՆ ամենահարուստ կանանցից մեկը: Նրա կարողությունը գնահատվում է 200 միլիոն դոլար:
Գիլկեսը Squared Circles վենչուրային կապիտալի հիմնադրամի համահիմնադիր է, Paddle8 առցանց աճուրդի նախկին հիմնադիրներից է, Նյու Յորքի Արվեստների ակադեմիայի խորհրդի անդամ:
Ալեքսանդրը մանկուց շրջում է Մեծ Բրիտանիայի բարձրաշխարհիկ հասարակության մեջ: Երիտասարդության տարիներին նա մտերիմ էր արքայազն Ուիլյամի հետ, իսկ հետո ընկերացել է Հարին, որի հետ մասնակցում էր աղմկոտ երեկույթների:

Мария Шарапова объявила о помолвке с другом принца Гарри
Российская 33-летняя теннисистка, бывшая первая ракетка мира ответила согласием на предложение руки и сердца своего бойфренда, 41-летнего бизнесмена Александра Гилкса. Об этом бывшая спортсменка сообщила в своем инстаграме.
«Я сказала „да" с первого дня знакомства. Это был наш маленький секрет, ведь так?», — написала она под фотографией с избранником. Мария также поставила под фото эмодзи с кольцом и шампанским.
Отношения влюбленных начались еще в 2018 году. Тогда Марию и Александра то и дело стали видеть вместе. Звезды долго не комментировали свой роман, но появлялись рука об руку на всех светских мероприятиях.
Напомним, что Шарапова — единственна российская теннисистка, победившая на всех соревнованиях серии «Большого шлема». Она дважды выигрывала «Ролан Гаррос», на ее счету победа в US Open, на Уимблдоне и на Australian Open.
Спортсменка завершила карьеру в феврале 2020-го года. Шарапова живет в США. В 2012 году основала компанию Sugarpova, изготавливающую сладости. Ранее Мария попала в список Forbes как одна из богатейших женщин США. Ее состояние оценивается в $200 млн.
Гилкс — соучредитель венчурного фонда Squared Circles, бывший соучредитель интернет-аукциона Paddle8, член правления Нью-Йоркской академии искусств.
Александр с детства вращается в высшем свете Великобритании. В юности он был близок с принцем Уильямом, а потом сдружился с Гарри, вместе с которым посещал шумные вечеринки.