Հաջողակ մարդկանց 7 սովորություն
Լավ կամ վատ սովորությունները գլխավոր դեր են խաղում մեր ապագայի համար: Նրանք ազդում են մեր ընտրության վրա, խնդիրների, որոնք մենք մեր առջև դնում ենք, նպատակների, որոնց ցանկանում ենք հասնել:
Գրեթե բոլոր հաջողակ մարդիկ հասնում են կարիերայի բարձունքներին շնորհիվ սովորությունների, որոնք նրանք ձեռք են բերել:
Նրանք սիրում են փորձարկումներ անել
Եթե չկա ռիսկ, չկա նաև հաղթանակ․ դա հաջղակ մարդկանց կարգախոսն է: Իսկ եթե մարդը փորձարկումներ է անում և ռիսկի է դիմում, նա իր մասին ավելի է տեղեկանում, ինչը և նրան երջանիկ է դարձնում:
Ճիշտ հարցադրումներ են անում
Ինչի՞ն է պետք ուշադրություն դարձնել: Ինչպե՞ս ես պետք է անեմ դա: Ի՞նչն է իմ այսօրվա առաջնահերթությունը: Այս հարցերը օգնում են ավելի արդյունավետ կազմակերպել ժամանակը կարճաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում:
Սպորտով են զբաղվում
Շարժումը ստիպում է մեզ լավ զգալ, ինչը ենթադրում է ավելի բարձր աշխատանքային արդյունավետություն:
Չեն դադարում սովորել
Հաջողակ մարդիկ հասկանում են, որ գիտելիքները և կրթությունը չեն սահմանափակվում դպրոցում և համալսարանում ստացած գիտելիքներով: Նրանք մշտապես կարդում են, փնտրում տարբեր տեսանկյուններ, զրուցում մասնագետների հետ:
Մեդիտացիայով են զբաղվում
Դրա միջոցով դուք նպատակաուղղվածություն եք ձեռք բերում, կորում է դեպրեսիայի զգացողությունը:
Գնահատում են այն, ինչ ունեն
Երբ մարդը մշապես կենտրոնացած է նրա վրա, ինչ չունի, նա ոչ արդյունավետ է, ոչ էլ երջանիկ: Հաջողակ մարդիկ ամեն օր իրենց հիշեցնում են, որ պետք է շնորհակալ լինեն ունեցածի համար:
Շրջապատում են իրենց այնպիսի մարդկանցով, որոնք կարող են օրինակ ծառայել
Եթե ձեր մտերիմներն ունեն այնպիսի գծեր, որոնցով դուք հիանում եք, և նրանք կյանքում հաջողակ են՝ դա դառնում է հիանալի մոտիվացիա:

7 привычек супер эффективных людей
Хорошие (или плохие) привычки играют ключевую роль в определении нашего будущего. Они влияют на выбор, который мы делаем, задачи, которые мы готовы взять на себя, цели, которые мы ставим для нашего успеха.
Практически все эффективные люди, достигли высот в своей карьере, благодаря привычкам, которые пересекаются между собой.
1. Любят экспериментировать. Если нет риска, то нет и выигрыша — это девиз высокоэффективных людей. А когда человек экспериментирует и рискует, он больше узнает о самом себе и о том, что делает его счастливым.
2. Задают себе правильные вопросы. На что нужно обратить внимание? Как я должен это сделать? Что является моим приоритетом сегодня? Эти вопросы помогают более эффективной организации времени в долгосрочной и краткосрочной перспективе.
3. Занимаются спортом. Движение заставляет нас чувствовать себя хорошо, а это предполагает и более высокую производительность на рабочем месте.
4. Не перестают учиться. Успешные люди понимают, что знания и образование не ограничиваются обучением в школе или университете. Они постоянно читают, ищут разные точки зрения, разговаривают с экспертами и т.д.
5. Медитируют. Посредством медитации вы приобретаете чувство целеустремлённости и снижаете чувство депрессии и потерянности.
6. Ценят то, что имеют. Когда человек постоянно сосредоточен над отсутствием того, что не имеет, он не является ни эффективным, ни счастливым. Успешные люди каждый день себе напоминают, что они должны быть благодарны тому, что имеют.
7. Окружают себя друзьями, которые были бы им примером. Если близкие вам люди обладают качествами, которыми вы восхищаетесь, и они преуспели в жизни, то это становится отличной мотивацией для самого себя.