Ինչու է Կիրա Նայթլին կիսամերկ լուսանկարվել
Պարզվում է, որ բրիտանացի դերասանուհի Կիրա Նայթլին վրդոհված է նրանից, որ ամենատարբեր ամսագրերը փորձում են մեծացնել իր փոքրիկ կրծքերը:
Այդ իսկ պատճառով` «Կարիբյան ծովի ծովահենները» ֆիլմի աստղը միտումնավոր Interview ամսագրի համար լուսանկարվել է կիսամերկ:
«Իմ մարմինը ֆոտոխմբագրիչների միջոցով փոխել են շատ անգամ և ամենատարբեր պատճառներով` մեկ ամսագրի համար, մեկ ֆիլմի պաստառի: Այս անգամ ես համաձայնել եմ լուսանկարվել կիսամերկ, սակայն պայմանով, որ իմ կուրծքը չպետք է վերամշակեն կամ մեծացնեն»,-հայտարարել է Նայթլին:
Դերասանուհու կարծիքով` եկել է գեղեցկության նկատմամբ հասարակության ուռճացված պահանջներն արմատախիլ անելու ժամանակը: Մասնավորապես Կիրան հանդես է գալիս որպես բնական արտաքինի կողմնակից:
«Այսօր կանացի մարմինը դարձել է պատերազմի դաշտ: Եվ մեծ մեղքն ընկնում է ամսագրերի լուսանկարիչների վրա, ովքեր իրենց հայեցողությամբ փոխում են հայտնիների արտաքին տեսքը: Ժամանակն է, որ հասարակությունը սկսի գեղեցկությունն ընկալել իր ողջ բազմազանությամբ»,-նշել է էկրանի աստղը:

10.11.2014 Оказывается, британская актриса Кира Найтли возмущена тем, что глянцевые издания всегда стараются увеличить ее небольшую грудь.
Поэтому звезда "Пиратов Карибского моря" умышленно снялась летом топлес для издания Interview. Таким образом Кира решила выразить протест против использования "фотошопа" для ее груди, цитирует комментарии звезды газета Times.
"Мое тело меняли с помощью фоторедакторов так много раз и по разным причинам - то для глянца или для постера фильма. На этот раз я согласилась на съемки топлесс, но с условием, что мой бюст НЕ будет обработан или увеличен", - заявила Найтли.
По мнению актрисы, пришло время искоренять завышенные требования общества к понятию красоты. В частности, Кира выступает за натуральность.
"Сегодня женское тело является полем битвы. И огромная вина лежит на фотографах глянцевых изданий, которые изменяют внешность знаменитостей по своему усмотрению. Обществу пора научиться воспринимать красоту в ее разнообразных формах", - отметила звезда экрана.