Քրիսթեն Սյուարթը դադարեցնում է դերասանական գործունեությունը
Ամերիկացի դերասանուհի Քրիսթեն Սյուարթը հայտարարել է, որ ցանկանում է դադար վերցնել դերասանական կարիերայում: «Մթնշաղ»-ի աստղն իր ապագա ծրագրերի մասին պատմել է USA Today ամսագրին:
«Ինձ հարկավոր է դադար վերցնել: Ես առանց ընդմիջման աշխատել եմ երկու տարի, և պարզապես ժամանակ է անհրաժեշտ ինձ համար: Ես դերասանուհի եմ, դա իմ կերպն է արվեստում ինքնաարտահայտվելու համար: Սակայն ես իմ գործունեությունը սկսել եմ շատ երիտասարդ տարիքում, այդ իսկ պատճառով միշտ վախի և անվճռականության զգացում եմ ունեցել իմ մյուս ձգտումներն իրականացնելու համար»,-խոստովանել է Սյուարթը:
Այժմ Քրիսթենը ծրագրում է բնակվել Լոս Անջելեսում և անել այն, ինչ իրեն դուր է գալիս:
«Ես ցանկանում եմ ինչ-որ բան անել սեփական ձեռքերով: Ես այդ որոշմանն եմ հանգել մի քանի շաբաթ առաջ: Բացի այդ` աշխատում եմ կարճամետրաժ մի ֆիլմի վիա: Սակայն այժմ ես շատ բաներով եմ զբաղված, չգիտեմ, երբ և ինչպես այդ ամենը հասցնեմ, սակայն դրանք այնքան հասունացել են իմ ներսում: Ես գրում եմ անընդհատ: Իմ դադարը կձգվի ճիշտ այնքան, որքան ինձ անհրաժեշտ կլինի»,-նշել է դերասանուհին:
Այդուհաներձ ընդհանրապես թողնել դերասական գործունեությունը Սյուարթը չի պատրաստվում: Նա պնդում է, որ երբեք չի կարող պարզապես նստել բազկաթոռի մեջ և թուլանալ:
«Ես շատ եմ սիրում իմ աշխատանքը և սիրում եմ լարված աշխատել: Դա այն է, ինչ իմ մեջ կմնա միշտ: Իսկ միայնությունը...Որոշակի իմաստով ես սիրում եմ մենակ լինել: Երբեմն մտածում եմ, որ դա բնական չէ, սակայն դա ինձ թույլ է տալիս կենտրոնանալ և անել այն, ինչ սիրում եմ»,-պարզաբանել է դերասանուհին:

Кристен Стюарт приостанавливает актерскую карьеру
Американская актриса Кристен Стюарт заявила, что хочет взять паузу в актерской карьере. Звезда саги "Сумерки" рассказала о своих планах на будущее в интервью журналу USA Today.
"Мне нужно сделать паузу. Я работала без остановки два года, и мне просто необходимо время для себя. Я актриса, это моя форма реализации в искусстве. Но я начала свою карьеру очень молодой и поэтому всегда чувствовала испуганной и недостаточно решительной, чтобы реализовать другие свои внутренние стремления ", - призналась Стюарт.
Теперь Кристен планирует поселиться в Лос-Анджелесе и делать то, что ей нравится.
"Я хочу делать что-то собственными руками. Ко мне это решение пришло несколько недель назад. Кроме того, я работаю над короткометражным фильмом. Но я много чем занята сейчас, не знаю, когда и как все успеть, но это так засело во мне. Я пишу все время. Мой перерыв затянется ровно настолько, насколько мне будет нужно", - отметила актриса.
Однако бросать актерскую карьеру насовсем Стюарт не собирается. Она настаивает на том, что она не сможет никогда просто сидеть в кресле и расслабляться.
"Я очень люблю свою работу, и я люблю работать напряженно. Это та вещь, которая останется во мне навсегда. А одиночество ... В определенном смысле я обожаю быть одна. Иногда я думаю, что это не нормально, но это позволяет мне сосредоточиться и делать то, что я люблю ", - объяснила она.