Արքայադուստր Մադլենի և Քրիստոֆեր Օ՛Նիլլի հարսանյաց պաշտոնական լուսանկարները
Օրերս Շվեդիայիում կայացավ արքայադուստր Մադլենի և նրա սիրելիի՝ ֆինանսիստ Քրիսոֆեր Օ՛Նիլլի պսակադրությունը: Համացանցում արդեն հայտնվել են հարսանյաց պաշտոնական լուսանկարները:
Ֆոտոսեսիան անցկացվել է պալատական գրադարանում: Նորապսակները նկարվել են նաև իրենց ծնողների հետ, այդ թվում' թագավոր Կարլ Գուստավ XVI-ը և թագուհի Սիլվիան, ինչպես նաև ազգականները և մոտ ընկերները:
Հիշեցնենք, որ ամուսնական արարողությունը կայացել է XVIII դարում կառուցված Սլոտտսչյուրկի եկեղեցու հնամենի դահլիճում: Արարողությանը մասնակցել են 1200 հրավիրվածներ, որոնց թվում արքայական ծագմամբ հյուրեր, Շվեդիայի խորհրդարանի և կառավարության ներկայացուցիչներ, նշանավոր դերասաններ, դիզայներներ:

Официальные фото со свадьбы принцессы Мадлен и Кристофера О'Нилла
Вчера в Швеции состоялось бракосочетание принцессы Мадлен и ее возлюбенного, финансиста Кристофера О'Нилла. В сети появились официальные свадебные фото монархов.
Фотосессия прошла в дворцовой библиотеке незадолго до торжественного ужина. К молодоженам присоединились их родители - в том числе, король Карл Густав XVI и королева Сильвия, а также родственники и ближайшие друзья.
Напомним, что свадебная церемония проходила в церкви Слоттсчюрка - под сводами старинного зала, возведенными в XVIII столетии; на само празднество прибыло около 1200 гостей - среди них монаршие особы, представители парламента и правительства Швеции, именитые актеры и дизайнеры.