Կիրա Նայթլիի հիպիական ամուսնությունը
Բրիտանական դերասանուհի Կիրա Նայթլին ամուսնացել է իր սիրելիի՝ ռոք երաժիշտ Ջեյմս Ռայտոնի հետ: Ամենահամեստ աստղային հարսանիքներց մեկը կայացել է Ֆրանսիայի հարավային Մազին քաղաքի քաղաքապետարանում, որտեղ հրավիրվել են զույգի ամենամոտ 11 ընկերները, ովքեր հագել էին ջինսեր և մայկաներ:
Ինչպես վկայում են ներկաները, հարսն ու փեսան քաղաքապետարանի շենքում եղել են մի քանի րոպե, որից հետո միմյանց ձեռք բռնած, ժպտալով դուրս են եկել:
Հարսնացուն խորանի մոտ գնացել է համեստ մինիմալիստական մինչև ծնկները հասնող հագուստով և Chanel տան թիկնոցով, որի դեմքը դերասանուհին ներկայումս ներկայացնում է, և վարդագույն բալետկաներով: Փեսացուն հագել է կապույտ կոստյում և երկնագույն փողկապ: Երկուսն էլ կրել են գունավոր ակնոցներ և առաջին հայացքից նրանց արտաքին տեսքը հեռու էր աստղային նորապսակներ լինելուց: Եկեղեցուց զույգը հեռացել է Renault Clio ավտոմեքենայով:
Դերասանուհին և երաժիշտը փորձել են թաքցնել հարսանիքի բոլոր մանրամասները՝ չբացահայտելով խնջույքի վայրն ու ժամը: Այնուհադերձ լրագրողներին հաջողվել է պարզել, որ պաշտոնական մասից հետո հարսանեկան խնջույքին հրավիրված է եղել 50 մարդ՝ նորապսակների ընտանիքի անդամները և նրանց մտերիմ ընկերները, որոնց թվում' Սիենա Միլերը և մոդելյոր Կարլ Լեգերֆելդը, որն էլ հարսնացուի հագուստի հեղինակն է:

Хипстерская свадьба Киры Найтли: подробности бракосочетания актрисы
Британская актриса Кира Найтли (Keira Knightley) вышла замуж за своего возлюбленного рок-музыканта Джеймса Райтона (James Righton). Одна из самых скромных звездных церемоний прошла в мэрии города Мазан на юге Франции, куда были приглашены 11 самых близких друзей пары, некоторые из которых были одеты в джинсы и футболки.
Как сообщают свидетели, жених и невеста провели в здании мэрии всего несколько минут, а затем вышли, держась за руки и улыбаясь.
Невеста отправилась к алтарю в скромном минималистичном платье по колено и жакете от Дома Chanel, лицом которого она является, и розовых балетках. Ее жених был одет в синий костюм и голубой галстук. На обоих были солнцезащитные очки и, на первый взгляд, их внешний вид был далек от привычного образа звездных молодоженов. Из часовни пара уехала на автомобиле Renault Clio.
Актриса и музыкант пытались скрыть все детали свадьбы, не раскрывая ни место, ни время ее проведения. Тем не менее, журналистам удалось выяснить, что на вечеринку после официальной части свадьбы приглашено около 50 гостей – семья молодоженов и их ближайшие друзья, среди которых актриса Сиенна Миллер и модельер Карл Лагерфельд, который стал автором подвенечного наряда невесты. За музыкальную составляющую вечера отвечала группа Джеймса Райтона the Klaxons.