Շաբաթվա աստղագուշակ․ հոկտեմբերի 7-13-ը 2024 թ․
Այս շաբաթ ավելի լավ է զգոնությունը չթուլացնել, քանի որ հնարավոր են խաբեություններ, խարդախություններ ու կորուստներ։ Բայց կլինեն նաեւ հաճելի պահեր, և, իհարկե, սեր։ Կենդանակերպի ո՞ր նշանը մյուսներից ավելի հաջողակ կլինի՝ ծանոթացեք մեր հորոսկոպում։
Այս ժամանակահատվածում կենդանակերպի Խոյ նշանի տակ ծնվածների համար չափազանց կարևոր է չտրվել մելանխոլիկ տրամադրություններին և շարունակել ակտիվորեն կառուցել ապագան։ Հավատարիմ մնացեք ձեր սկզբունքներին և թույլ մի տվեք, որ այլ մարդիկ ձեզ հունից հանեն: Բախտը ձեր կողքին կլինի: Երեքշաբթի օրը ձեր զուգընկերը կամ գործընկերը ձեզ կօգնի հաղթահարել հանկարծակի ծագած խնդիրը: Շաբաթվա կեսին ձեր անձնական հմայքը կարող է որոշիչ դեր խաղալ կարևոր հարցի լուծման գործում։ Հանգստյան օրերի համար ոչինչ մի պլանավորեք. կարող եք վերջին րոպեին ընկերներին տեսնելու հրավեր ստանալ, որպեսզի կարողանաք բարձր և զվարճալի ժամանակ անցկացնել: Մի մերժեք, հիմա ձեզ հատկապես դրական էմոցիաներ են պետք։
Այս շաբաթ Ցուլերը ստիպված կլինեն շատ շփվել հարազատների, հատկապես տարեցների հետ․ դա կարող է առնչվել ժառանգական կամ անշարժ գույքի հարցերին, նաև կարող է անհրաժեշտ լինել օգնել ընտանիքի անդամին տեղափոխվելու հարցում: Պարզապես չմոռանաք սահմաններ դնել և որևէ մեկին թույլ մի տվեք մտնել ձեր անձնական տարածք: Երկուշաբթի օրն ավելի քիչ հուզվեք և փորձեք պարզեցնել ձեր գործողությունները, դա կօգնի ընդլայնել ձեր եկամտի աղբյուրները: Չորեքշաբթի օրն ազատորեն բարձրաձայնեք ձեր գաղափարները, զանգեր կատարեք, որոնք երկար ժամանակ հետաձգում էիք, նախաձեռնող եղեք։ Հինգշաբթի օրը բարենպաստ է փաստաբանի մոտ գնալն ու փաստաթղթերի հետ աշխատելը։ Հանգստյան օրերին մտածեք և ուղևորություն պլանավորեք. ձեզ ակնհայտորեն պետք է հանգստանալ և կենտրոնանալ:
Երկվորյակներ, աշխատեք ամբողջ շաբաթ զգոն լինել՝ շատ մեծ է հավանականությունը, որ ձեզ կփորձեն խաբել, այն էլ՝ մեծ գումարի չափով։ Շաբաթվա սկզբին արեք այնպիսի բաներ, որոնք ձեր շրջապատի մարդիկ՝ ընկերներն ու գործընկերները, կարող են տեսնել և գնահատել: Ամրապնդեք ձեր հեղինակությունը: Չորեքշաբթի օրը սկսեք կարգի բերել փաստաթղթերը, աշխատատեղը և այն ամենը, ինչին ձեր ուժերը կբավականացնեն։ Հինգշաբթի օրը ուշադրություն դարձրեք ձեր երեխաներին, օգնեք նրանց պատրաստվել կարևոր ստուգողականի կամ լրացնել բաց թողած տնային աշխատանքը: Սա նաև բարենպաստ պահ է ընտանիքի բոլոր անդամների միջև կենցաղային պարտականությունները բաշխելու համար. դադարեք ամեն ինչ ինքնուրույն անել: Հանգստյան օրերին, ականջալուր եղեք ձեր ցանկություններին, ժամանակին հանգստացեք և մի նյարդայնացեք:
Շաբաթվա սկզբին Խեցգետինները ստիպված կլինեն դիմակայել անախորժություններին, որոնք ձգվում են հեռավոր անցյալից։ Շատ մի անհանգստացեք, հետևություններ արեք հին սխալներից և շարժվեք առաջ։ Չորեքշաբթի օրը կարգապահ եղեք, հակառակ դեպքում աշխատավայրում լուրջ սխալներ թույլ տալու հավանականությունը մեծ է։ Հինգշաբթի օրը ձեզ կարող են առաջարկել մասնակցել ռիսկային նախագծի՝ համաձայնեցնելուց առաջ կշռադատեք դրական ու բացասական կողմերը: Ուրբաթ օրը ուշադիր եղեք ձեզ շրջապատող մարդկանց նկատմամբ. բոլորը ձեզ բարին են մաղթում: Թերևս հարկ կլինի երկար ժամանակով ինչ-որ մեկից հեռու մնալ: Հանգստյան օրերին կարող եք զգալ շատ անհանգիստ էներգիա, ուղղեք այն ճիշտ ուղղությամբ. զբաղվեք այգեգործությամբ, հիմնարար մաքրությամբ կամ ազատվեք անպետք իրերից:
Շաբաթվա սկզբին կարող են այնպիսի իրադարձություններ տեղի ունենալ, որոնք Առյուծներին կհասկացնեն, որ պետք է ավելի լուրջ վերաբերվեն իրենց, և որ իրենց համար ժամանակ հատկացնելը հանցագործություն չէ: Չորեքշաբթի դուք կարող եք ակնկալել ճանաչում և պարգևներ ստանալ անցյալի ձեռքբերումների կամ նախկին ջանքերի համար: Մինչեւ շաբաթավերջ փորձեք ազատվել ավելորդ բաներից և թողնել միայն առաջնահերթությունները։ Շաբաթը լավ օր է ռոմանտիկ հարաբերությունների, նոր մարդու հետ ծանոթանալու համար: Ամենայն հավանականությամբ, դա պատահական կլինի՝ զբոսնելիս, գնումներ կատարելիս կամ հասարակական տրանսպորտով ճանապարհորդելիս։
Կույսերին աստղագուշակը բավականին բարենպաստ շաբաթ է նախատեսում, սակայն պետք է հատուկ ուշադրություն դարձնեք ձեր առողջությանը։ Շաբաթվա սկզբին հնարավոր է ճամփորդություն, որը կոգեշնչի նոր ստեղծագործական կամ ֆինանսական նախագծերի։ Երեքշաբթի օրն աշխատավայրում և անձնական կյանքում սթրեսային իրավիճակների հավանականություն կա՝ պատրաստ եղեք ու հոգ տարեք ձեր նյարդերի մասին։ Անջատեք ձեր միտքը, գոնե մի փոքր ժամանակով, և սկսեք հնարավորինս վստահել ձեր զգացմունքներին ու զգացողություններին: Հինգշաբթի օրը կարող եք ծանրաբեռնված լինել թղթերով, հանձնարարականներով ու չլուծված գործերով։ Միայն ձեր համբերությունից և հաստատակամությունից է կախված՝ կանցնե՞ք ուժի այս փորձությունը։ Հանգստյան օրերին սկսեք դանդաղեցնել տեմպերը, հակառակ դեպքում կարող եք բաց թողնել կյանքում շատ կարևոր մի բան:
Կշեռքներին սպասվում է բարդ շաբաթ՝ լի ինչպես անսպասելի իրադարձություններով, այնպես էլ ծանոթ առօրյայով: Կարևորը ակտիվ լինելն է՝ փոփոխվող հանգամանքներին համընթաց լինելու համար։ Երեքշաբթի օրը ձեր զգացմունքները կարող են անցնել ընդունելի սահմանները եւ հանգեցնել կոնֆլիկտի։ Ուշադիր եղեք, որ չարագործներն այս պահը ձեր դեմ չօգտագործեն։ Շաբաթվա կեսին առաջնահերթություն տվեք ձեր ընթացիկ գործերին. հիմա ժամանակը չէ ապագայի ներդրումների համար: Զբաղվեք նրանով, ինչը պտուղ կտա այստեղ և հիմա: Ուրբաթ օրը տեղեկություններ հավաքեք լրացուցիչ ֆինանսական հնարավորությունների մասին, կարող եք շատ լավ առաջարկ ստանալ, որը արագ շահույթ կբերի։
Աստղերը Կարիճներին խորհուրդ են տալիս այս շաբաթ հատկապես զգույշ լինել իրենց խոսքերի նկատմամբ։ Դրանք կարող են ոչնչացնել նախկինում կառուցված ամեն ինչ, և, ընդհակառակը, օգնել հասնել հաջողության: Հատկապես ուշադիր եղեք ձեր գաղափարների ու ցանկությունների նկատմամբ, մի հապաղեք դրանք իրագործել։ Աշխատավայրում, հատկապես շաբաթվա առաջին կեսին, ազատ զգացեք նախաձեռնություն դրսևորել: Չորեքշաբթի օրը փորձեք կատարել ձեր երկար ծրագրած ցուցակից գոնե մեկ կարևոր առաջադրանք։ Հինգշաբթի օրը ինչ-որ հաճելի բան տեղի կունենա՝ կա՛մ դուք անսպասելի նվեր կստանաք, կա՛մ տիեզերքը ձեզ կուղարկի մի հարցի պատասխան, որը երկար ժամանակ անհանգստացնում է ձեզ:
Աղեղնավորներն ամեն ինչ վերահսկում են. այս շաբաթ այն, ինչ մտածում ու երազում եք, հեշտությամբ կիրականանա։ Նախազգացումներն ու ինտուիցիան ավելի սուր կդառնան, իսկ դուք կսկսեք ինքներդ ձեզ ավելի լավ զգալ ու հասկանալ։ Մի ապրեք սովորական սցենարով, փնտրեք հաջողության նոր ուղիներ: Չորեքշաբթի օրը գործընկերը կամ ձեր մտերիմներից մեկը կարող է դիմել խորհուրդ ստանալու համար․ ավելի նրբանկատ եղեք, ձեզնից շատ բան է կախված։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին խաղադրույք կատարեք ակտիվ գործողությունների վրա։ Ուրբաթ օրն անշարժ գույքի հետ կապված բոլոր գործերը բարենպաստ կլինեն։ Եթե դուք սեր եք փնտրում, ապա ավելի լավ է հրաժարվել ծանոթությունից հանգստյան օրերին, վտանգ կա բախվելու մի մարդու, ով երկար տարիներ կփչացնի ձեր կյանքը։
Այծեղջյուրների համար շաբաթվա սկիզբը բարենպաստ է տեմպերը դանդաղեցնելու և մտածելու, թե ուր շարժվել հետագայում։ Հիմա պլաններ կազմելու և անցյալի սխալները վերլուծելու ժամանակն է: Երեքշաբթի օրը մարեք ձեր պարտքերի գոնե մի մասը. այս քայլը անսպասելի եկամուտ կբերի այլ աղբյուրներից: Չորեքշաբթի օրը հետաքրքիր զրույց կամ հանդիպում կլինի։ Հինգշաբթի օրը կարող եք հույս դնել սիրելիի լավ խորհուրդների և բարոյական աջակցության վրա: Ուրբաթ օրն արդյունավետ թիմային աշխատանք է լինելու, այնպես որ փորձեք նախօրեին լավ հանգստանալ։ Հանգստյան օրերին թույլ տվեք ինքներդ ձեզ անել միայն այն, ինչ իսկապես ցանկանում եք։
Ջրհոսների համար աշխատավայրում առաջադրանքների քանակն ու ծավալը կարող է զգալիորեն աճել: Հիմա ձեզ համար շատ կարևոր է ժամանակին հանգստանալը՝ ուժի պաշար և հստակ միտք ունենալու համար։ Երեքշաբթի օրը ժամանակ հատկացրեք դրսում զբոսնելու համար: Չորեքշաբթի օրը հատկապես հետևեք ձեր խոսքերին և մի պարտադրեք ձեր կարծիքը, նույնիսկ, եթե հարյուր տոկոսով վստահ եք, որ ճիշտ եք, այլապես կոնֆլիկտից խուսափել հնարավոր չէ։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին համբերություն և ըմբռնում դրսևորեք ձեր գործընկերների ու սիրելիների նկատմամբ։ Ուրբաթ օրը կարող եք բավարար տեղեկատվություն չունենալ ճիշտ եզրակացություններ անելու համար, այնպես որ աշխատեք կարևոր որոշումներ չընդունել մինչեւ հանգստյան օրերի վերջ։
Աստղերը Ձկներին խորհուրդ են տալիս շաբաթը սկսել կարգի բերելով' բնակարանում, գործերում և մտքերում: Ձեր բարեկեցությունը մեծապես կախված կլինի դրանից: Երկուշաբթի օրը հիանալի ժամանակ է երկարաժամկետ ծրագրեր սկսելու համար։ Թարմացրեք ձեր ռեզյումեն կամ ձեր պրոֆիլը պրոֆեսիոնալ կայքերում: Երեքշաբթի օրը բարենպաստ է մեծ գնումների համար՝ ինչպես կենցաղային, այնպես էլ անձնական նպատակներով։ Շաբաթվա կեսին հարձակողական դիրք ընդունեք այն ամենի նկատմամբ, ինչը ձեզ համար կարևոր է և գործի անցեք: Հաջողությունը ձեզ սպասեցնել չի տա: Հանգստյան օրերը հատկապես բարենպաստ են սպորտի և ցանկացած այլ գործունեության համար։

Гороскоп на неделю с 7 по 13 октября 2024 года для всех знаков зодиака
На этой неделе лучше не терять бдительности, поскольку возможны обманы, подставы и потери. Но будут также и приятные моменты, и, конечно, любовь. Кому из знаков зодиака повезет больше остальных — читайте в нашем гороскопе.
Рожденным под знаком зодиака Овен в этот период крайне важно не поддаваться меланхоличным настроениям и продолжать активно строить будущее. Будьте верны вашим принципам и не позволяйте другим людям сбивать вас с курса. Удача будет на вашей стороне. Во вторник партнер по браку или по бизнесу поможет вам разобраться с внезапно возникшей проблемой. В середине недели ваше личное обаяние может сыграть решающую роль в решении важного вопроса. На выходные ничего не планируйте: вы можете получить приглашение в последнюю минуту увидеться с друзьями, чтобы можете шумно и весело провести время. Не отказывайтесь, сейчас вам особенно нужны положительные эмоции.
На этой неделе Тельцам придется много контактировать с родственниками, особенно пожилыми — это может касаться вопросов наследства или недвижимости, также может потребоваться помощь члену семьи в переезде. Только не забывайте устанавливать границы допустимого и не пускайте никого в личное пространство. В понедельник поменьше суетитесь и постарайтесь упорядочить свои действия, это поможет вам расширить источники дохода. В среду смело озвучивайте идеи, делайте звонки, которые давно откладывали, проявляйте инициативу. В четверг благоприятен поход к юристу и работа с документами. На выходные продумайте и запланируйте путешествие — вам явно требуется отдых и переключение внимания.
Близнецы, всю неделю старайтесь быть бдительными: очень высока вероятность, что вас попытаются обмануть, причем на крупную сумму. В начале недели делайте те дела, которые смогут увидеть и оценить и окружающие вас люди — друзья и коллеги. Укрепляйте свой авторитет. В среду займитесь наведением порядка в документах, на рабочем месте, и везде, где хватит сил. В четверг уделите внимание детям, помогите им подготовиться к важному тесту или наверстать упущенное в домашнем задании. Это также благоприятное время для того, чтобы распределить обязанности по дому между всеми членами семьи — хватит тащить все только на себе. Ближе к выходным начните прислушиваться к своим желаниям, отдыхайте вовремя и не нервничайте.
В начале недели Ракам придется столкнуться с неприятностями, которые тянутся из далекого прошлого. Не переживайте слишком сильно, сделайте выводы из давних ошибок и двигайтесь дальше. В среду будьте дисциплинированны, иначе высока вероятность допустить серьезные ошибки на работе. В четверг вам могут предложить поучаствовать в рискованном проекте — взвесьте все «за» и «против», прежде, чем соглашаться. В пятницу присмотритесь к окружающим людям — все ли желают вам добра? Может, от кого-то давно стоит дистанцироваться? В выходные вы можете почувствовать много беспокойной энергии, направьте ее в правильное русло: садоводство, генеральная уборка или расхламление — вот то, что вам нужно.
В начале недели могут случиться события, из-за которых Львы поймут, что к себе надо относиться серьезнее, и уделять время себе — не преступление. В среду вас может ожидать признание и награда за прошлые заслуги или приложенные ранее усилия. К выходным постарайтесь избавиться от лишних дел и оставить только самое необходимое. Суббота — хороший день, чтобы познакомиться с кем-то новым для любовных отношений. Скорее всего, это произойдет случайно, во время прогулки, шоппинга или поездки в городском транспорте.
Гороскоп для знака Дева на этой неделе довольно благоприятен, но следует обратить особое вникание на здоровье. В начале недели возможна поездка, которая вдохновит вас на новые творческие или финансовые проекты. Во вторник есть вероятность стрессовых ситуаций на работе и в лично жизни — будьте готовы и берегите нервы. Отключите разум хоть ненадолго, начните максимально доверять своим чувствам и ощущениям. В четверг вас могут завалить бумагами, заданиями и нерешенными делами. Только от вашего терпения и усидчивости зависит, пройдете ли вы эту проверку на прочность. В выходные начните замедляться, иначе есть вероятность упустить нечто очень важное в жизни.
Весам предстоит непростая неделя, полная как неожиданных событий, так и привычной рутины. Главное — будьте активны, чтобы вовремя поспевать за меняющимися обстоятельствами. Во вторник ваша эмоциональность может превысить допустимые нормы и привести к конфликту. Следите, чтобы недоброжелатели не использовали этот момент против вас. В середине недели расставьте приоритеты в делах — сейчас не время работать на перспективу. Беритесь за то, что принесет плоды здесь и сейчас. В пятницу соберите информацию о дополнительных финансовых возможностях, вы можете получить очень хорошее предложение, которое принесет быструю прибыль.
Звезды рекомендуют Скорпионам на этой неделе особо внимательно следить за своими словами. Они могут как разрушить все ранее построенное, так и, наоборот, помочь дотянуться до счастливой звезды. Будьте особо внимательны к своим идеям и желаниям, не затягивайте с их воплощением. На работе смело берите инициативу на себя, особенно в первой половине недели. В среду постарайтесь завершить хотя бы одно важное дело из давно запланированного списка. В четверг произойдет нечто приятное — или вы получите неожиданный подарок, или вселенная пошлет вам ответ на вопрос, который вас давно беспокоит.
У Стрельцов все под контролем: на этой неделе то, о чем вы думаете и мечтаете, будет легко воплощаться в жизнь. Предчувствия и интуиция обострятся, а вы начнете лучше чувствовать и понимать себя. Не живите по привычному сценарию, ищите новые пути к успеху. В среду к вам может обратиться за советом коллега или кто-то из родственников — будьте более чутким, от вас многое зависит. Во второй половине недели сделайте ставку на активные действия. В пятницу будут благоприятны все дела, связанные с недвижимостью. Если вы ищете любовь, то в выходные лучше отказаться от свиданий, есть риск нарваться на человека, который испортит вам жизнь на долгие годы.
Для Козерогов начало недели благоприятно, чтобы замедлиться и подумать — куда двигаться в дальнейшем. Сейчас самое время строить планы и анализировать прошлые ошибки. Во вторник отдайте хотя бы часть долгов: этот шаг привлечет неожиданные доходы из других источников. В среду предстоит интересная беседа или встреча. В четверг вы можете рассчитывать на добрый совет и моральную поддержку от близкого человека. В пятницу предстоит эффективная работа в команде, поэтому постарайтесь хорошенько отдохнуть накануне. На выходных позвольте себе заниматься только тем, чего вы действительно хотите.
У Водолеев на работе может существенно вырасти количество задач для выполнения и объем работы. Сейчас для вас очень важно вовремя отдыхать, чтобы иметь запас сил и ясный ум. Во вторник найдите время для прогулки на свежем воздухе. В среду особо следите за словами и не навязывайте свое мнение даже если стопроцентно уверены в собственной правоте, иначе конфликта не избежать. Во второй половине недели проявите терпение и понимание к коллегам и близким. В пятницу вам может не хватить информации, чтобы сделать верные выводы, а потому постарайтесь не принимать важных решений до конца выходных.
Звезды советуют Рыбам начать неделю с наведения порядка — в квартире, в делах и в мыслях. От этого очень сильно будет зависеть ваше самочувствие. Понедельник — отличное время для начала долгосрочных проектов. Обновите ваше резюме или ваш профиль на профессиональных сайтах. Вторник благоприятен для крупных покупок как в дом, так и личного плана. В середине недели займите наступательную позицию во всем, что важно для вас, и действуйте. Успехи не заставят себя ждать. Выходные особо благоприятны для занятий спортом и любой другой активности.