«Ինձ անհրաժեշտ էին մարդկիկ, ովքեր կասեին, որ ես հիանալի եմ»․ Լեդի Գագան՝ փառքի և մեկուսացման մասին
Երգչուհի Լեդի Գագան հարցազրույց է տվել Wallpaper-ին և ասել, որ կցանկանար մեկուսի կյանքով ապրել ու ավելի շատ ժամանակ անցկացնել միայնակ։
«Ինձ իսկապես դուր է գալիս միայնակ կյանքով ապրելը, - նշել է նա:-Այնքան հաճելի է, երբ ժամանակ ես ունենում պարզապես մենակ մնալու և գիտես, որ քեզ այդպես հարմարավետ ես զգում: Ես շատ կուզեի, որ իմ երիտասարդության ժամանակ կարողացած լինեի դա ինձ ասել»:
Երգչուհու խոսքով՝ երիտասարդ տարիներին ինքը շատ ժամանակ է անցկացրել միայնության մեջ՝ զբաղվելով ստեղծագործական աշխատանքով, բայց հետո իրավիճակը փոխվել է՝ իր իսկ խոստովանությամբ, երգչուհին սկսել է ավելի շատ հասարակության կարիքը ունենալ։
«Երբ ես ավելի երիտասարդ էի, շատ ժամանակ էի անցկացնում մենակ, երաժշտություն կերտելով: Այնուամենայնիվ, որքան հաջողակ էի դառնում, այնքան ինձ անհրաժեշտ էր մարդկանց ընկերակցությունը, ովքեր ինձ կասեին, որ ես հիանալի եմ»:
Այժմ, երգչու խոսքով, ինքը փորձում է աշխատել տնից՝ ի տարբերություն շատ աստղերի, ովքեր ժամանակ են անցկացնում ստուդիաներում։ «Ես այդքան էլ շատ ժամանակ չեմ անցկացնում Հոլիվուդում։ Շատերին կարող է թվալ, որ դա այդպես չէ, քանի որ երբեմն մրցանակաբաշխության սեզոն է լինում, և դուք հաճախ կարող եք ինձ տեսնել կարմիր գորգի վրա: Բայց ես տանը շատ եմ աշխատում, և դա ինձ շատ է ուրախացնում»:
Գագան նաև պատմել է, որ երաժշտությամբ զբաղվում է հանուն ստեղծագործության, այլ ոչ թե մրցանակների ու հանրաճանաչության համար, և խոստովանել, որ կշարունակեր դա անել, եթե անգամ աստղ չդառնար։
Իր անձնական կյանքը երգչուհին փորձում է պաշտպանել հետաքրքրասեր հայացքներից, այդ թվում՝ չհրապարակայնացնել իր սիրավեպը ձեռնարկատեր և տեխնոլոգիաների ներդրող Մայքլ Պոլանսկու հետ։ Զույգը ծանոթացել է 2019 թվականին՝ ընդհանուր ընկերների երեկույթի ժամանակ և հանդիպում է 2020 թվականից։ Ընդ որում, ի տարբերություն իր մյուս սիրահարվածների, երգչուհին նրա հետ փողոց դուրս չի գալիս։

"Я нуждалась в людях, которые говорили бы мне, что я классная". Леди Гага о славе и уединении
Певица Леди Гага дала интервью изданию Wallpaper и рассказала, что хотела бы жить уединенной жизнью и больше времени проводить в одиночестве.
"Мне очень нравится жить уединенной жизнью, — сказала она. — Так приятно, когда у тебя есть время просто побыть одному, и знать, что так ты чувствуешь себя комфортно. Я очень хотела бы иметь возможность сказать это самой себе в молодости".
По ее словам, в молодости она много времени проводила наедине с собой, занимаясь творчеством, однако потом ситуация изменилась: по собственному признанию, певица стала больше нуждаться в обществе.
"Когда я была моложе, я много времени проводила в одиночестве, сочиняла музыку. Однако, чем более успешной я становилась, тем больше нуждалась в обществе людей, которые говорили бы мне, что я классная".
Сейчас, по ее словам, певица старается работать из дома, в отличие от многих звезд, которые проводят время в студиях. "Я провожу в Голливуде не так уж много времени, — сказала она. — Может казаться, что это не так, потому что иногда бывает сезон премий и меня часто можно увидеть на красных дорожках. Но я очень много работаю дома, и это делает меня очень счастливой".
Певица также рассказала, что занимается музыкой ради творчества, а не ради наград и популярности, и призналась, что продолжала бы делать это, даже если бы не стала звездой.
Свою личную жизнь певица старается оберегать от посторонних глаз, в том числе не делает публичным достоянием свой роман с предпринимателем и технологическим инвестором Майклом Полански. Пара познакомилась на вечеринке общих знакомых в 2019 году, а с 2020 года начала встречаться. При этом, в отличие от других своих возлюбленных, с ним певица не выходит в свет.